Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

przed chwileczka skonczylem pisac artykul o dzwieku dla magazynu CHIP, bedzie w kioskach pod koniec stycznia (nr 02/2007)

 

staralem sie zachowac obiektywizm i mam nadzieje ze efekt zadowoli duza grupe entuzjastow dobrego dzwieku

zalezy mi na tym bo wlozylem w to wiele pracy...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakim programem przerobić APE na WAW oprócz easy cd-da extractor bo 10 bezbłędnie przerabiała ale trial się skończył i zainstalowałem 9 no i po przerobieniu słychać trzeszczenia

prosiłbym o nazwy programów, które potrafią przerabiać pliki ape na waw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdzę ten program, ale ten plik ape przekonwertowałem eccda extractorem 10, po prostu byłem ciekaw czy 10 będzie tak samo działała jak 9 i jednak WAW wyszedł bez trzeszczeń, poszukałem lekarstwa na googlach bo coś program strasznie chciał żeby go kupić a ja chciałem tylko sprawdzić czy trzeszczenie to wina wersji programu czy pliku no i chciałem przekonwertować plik

 

ale przetestuję tego foobara następnym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem ze jak w dusze F3 i szukam jakiegos pliku to wlacza sie konsola z bledem "Error (foo_input_std) : referenced file doesn't exist" i to razy czteryy ta wiadomosc jak sie chwile poczeka to mozna zrobic hide i jest ok ale jak sie odrazu kliknie to foobar sie zwiesza. Wie ktos jak usunac ten problem , instalowac od nowa foobara nie chce bo nie chce ustawiac od nowa skorki bo troche sie meczylem nad nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema - nie wiem jak Wy, ale skuszony nową wersją ( do tej pory jechałem na 0.8.3 Special) i brakiem wsparcia na oficjalnym forum siadłem na 0.9.4.1 i teraz tak: Gdzie jest konfiguracja ? :o Cóż to za ubogość.

Resampler działa jakby chciał a nie mógł - zjada 60% cepa. Wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdołałem już oblookać to wersje 0.9.x zdecydowanie różnią się od 0.8.3. No cóz - trzeba będzie nafaszerować sobie tego foo dodatkowymi pluginami(jakież było moje zdziwienie, kiedy mi nie chciał ape odtworzyć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma moze wersje resamplera Otachan-a pod foobar wersje 8.3

Szukam juz 3 dzien w necie nic nie moge znalezc odnosnie tej wresji.

Wydaje mi sie ze jest to v44 najnowasza to 57

Edytowane przez Lord..M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem. Dostałem od kolegi na mikołajki kartę muzyczna z jego starego kompa jakiś Sound Blaster live cos tam ct4830. Wszyscy mówili że jest lepsza od wbudowanej ac97 więc w biosie wyłączyłem ją. Podłączyłem w gniazda wszystko ślicznie, znalazłem jakieś sterowniki na stronie głównej (ok. 20 mb) zainstalowałem, dźwięk jest, mój bas wpięty w liniowe gra. Włączam Guitar Rig i tu coś nietakt, zapytałem kolegę o radę. On polecił mi zainstalować kXy i tak zrobiłem. W Guitar Rigu nadal nic, w programach do nagrywania nadal nie mogę nagrywać co się dzieje? Co jakiś czas zamiast dźwięku piosenek to słyszę jakiś pisk który po czasie ustaje. Mógłby ktoś mi pomóc skonfigurować ten program/wysłać gotowe ustawienie? ensewion@op.pl

 

Win XP

AMD Athlon XP 2500+

512 Ram ddr

GeForce FX 5200

Płyta główna Asusa A7N8X-X

 

Dziękuję za pomoc smilies/wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jakis czas temu niesamowicie wypasiony mikrofon tracer za cale 15 zl :) Niestety nie moge go uzywac, bo KXy nie maja skonfigurowanego nagrywania :P Moglbym prosic o jakis konfig ktory pozwolilby mi uzywac mikrofonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo kodek Realteka ALC650 (20 bit DAC) szumi i wychwytuje wszystkie zaklocenia na plytach nForce2. Postanowilem, wiec to zmienic wykorzystujac lepszy DAC z karty SBLive! Value (pomysl zaczerpniety z forum nForce2):

 

NVIDIA APU "SoundStorm" Epox8RDA+ SPDIF OUT --- PCM, fs=48kHz---> SBLive! Value (CT4830) SPDIF IN (zlacze AUD_EXT: pin 15 - SPDIF IN i pin 16 - GND) --->SBLive! Value (CT4830) (I2S DAC/AC'97 DAC) analog out

 

Wykonalem na szybko pare testow loopback, ale popelnilem maly blad - teraz potraktuje karte SBLive! Value (CT4830) jako referencyjną.

Sterowniki dla SBLive! Value - KXdrivers3538l.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"http://republika.pl/marcin_gps/stereo.kx - USTAWIENIA DLA STEREO"

 

ten "set" nie dziala z moimi KXami wywala blad i pisze ze wina złej wersji sterów.(mam kxdrv3538l-full)

 

Pytanie do Marcin_gps'a czy masz takiego seta dla nowszej wersji KXów. I tak poza tym co one dają, bo mam zestaw stereo i chce zeby gralo jak najlepiej przy tym co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórze pytanie: Jak wiadomo Kx'y nie obsługiwały passtrough w Live! - chodzi o wersję 3538. Tak więc czy 3538l ma naprawiony ten błąd??

Ja nawet nie wiem o czym piszesz, ale uzylem google i znalazlem pare linków, jezeli znajdziesz tam odpowiedz na twoje pytanie to sie ciesze.

 

2447254[/snapback]

niestety nie mam i nie bede mial - brak karty creative'a

Pewnie daloby sie skopiowac tego setupa do nowej wersji jezeli by sie przestudiowalo tutoriala, pytanie warto, bo nie odpowiedziales co to daje i nie wiem czy sie meczyc.

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Szukam wtyczek do Foobara, typu SSE2 strony Otochana już nie ma, strony Xana też już nie ma! - czy mam rację czy w nowym foobarze, po prostu one nie są potrzebne! Jeśli tak to warto zmodyfikować stronę początkową.

 

2. Czy ktoś może dać klucz do Foobar, aby właczyć surround. Ze strony głównej, niestety piszę lista niekompletna i nie wpisuje w KX! - znaczy teraz patrzę i wpisał - czy ktoś ma taką listę do Audigy czy nie ma to różnicy, że wpis jest z Live! Nie wiem czy czasem to nie jest standard!

 

 

3. Czy to prawda, że mając Audigy4 nie potrzebuję resamplera otochana? Czy lepiej wybrać Resmapler PPHS? Bo coś tam musi być!

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Szukam wtyczek do Foobara, typu SSE2 strony Otochana już nie ma, strony Xana też już nie ma! - czy mam rację czy w nowym foobarze, po prostu one nie są potrzebne! Jeśli tak to warto zmodyfikować stronę początkową.

dolaczam sie do prosby - moze ktos "w temacie" moglby zaaktualizowac poczatek? posty sa z poczatku 2004 roku i juz wiekszosc linkow jest nieaktualna, sterowniki tez sie pewno pozmienialy itp itd... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...