Skocz do zawartości
Marcin_gps

Super Dźwięk Dla Wszystkich - Foobar2000 + Asio

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę słyszycie różnicę w jakości dźwięku w zależności od wielkości bufora i ustawienia prorytetu dla Foobara?? :lol2: :lol2:

 

Wysokie tony są lepsze, scena bardziej głęboka?? :lol2: :lol2:

 

Pomijam różnicę kiedy to zbyt mały bufor powoduje przerwy i trzaski podczas odtwarzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z KXami u siebie więc spróbowałem bez nich. Tzn. zainstalowałem ASIO4ALL, następnie w Foobarze Resampler do DSP i plugin ASIO. Czy ma to prawo działać? Obok zegara mam zieloną ikonkę ASIO, że działa chyba. Dźwięk też jakby inny. Ale może tylko mi się wydaje i na SB Live nie ma prawa tak to działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Ja mam dzwiękówke odrazu na płycie głównej (Realtek HD Audio, płyta Gigbyte ga p35 ds3l), kiedy próbowałem zainstalować najnowsze KX'y wyskoczył błąd że nie można zainstalować KX'ow bo nie wykryto żadnych kompatybilnych urządzen. Wie ktoś co może być ?

 

2. Próbwałem bez KX'ow. Zainstalowałem ASIO4ALL i foobara nastawiłem tak jak niko2003. Dźwięk wydaje się być lepszy jak w moim winampie ;)

 

P.s. Ma ktoś jakieś fajne ustawienie EQualizera ?

 

 

PCI Latency Timer - 64

PCI Delay Transaction - ENABLED

PCI Master Read Caching - DISABLED

CPU to PCI Write Buffer ENABLED

Fast R-W Turn Around ENABLED

P2C/C2P Concurrency ENABLED

PCI Dynamic Bursting ENABLED

PCI Master 0 WS Read ENABLED

PCI Master 0 WS Write ENABLED

PCI Master Pipeline Req ENABLED

PCI#2 Access #1 Retry DISABLED

PCI/VGA Palette Snoop DISABLED

PNP/OS DISABLED

PCI Master Bus Time-Out - 0

Takie coś jest w 1 poście. Wszedłem do BIOSu i mam tam tylko :

PCI Latency Timer - 64(zmieniłem z 32)

 

A w rejestrze nie mam folderu VLATENCY

 

Czemu ?

 

 

 

Jak ustawić żeby była tutaj zielona ikonka z trójkątem?

post-155980-1225131338_thumb.png

Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet pytań do znawcy tematu :) Karta muzyczna to X-fi Surround 5.1 (USB)

 

Odnośnie foobara:

 

1. Jaki ustawić Buffer Lenght (parametr poniżej Output device)? Rekomendowane 1000-2000 ms.

2. Dlaczego w Output format/postprocessing (parametr poniżej Buffer lenght) jedyna wartość to 16bit? Jest ona na szaro czyli nie można tego zmienić, ale z tego co wiem, to moja karta muzyczna obsługuje przynajmniej 24-bit. Nawet konfigurator ASIO pokazuje "SB X-Fi Surround 5.1 Out: 8x 0.1-192kHz, 32Bits"

3. Zaznaczyć czy odznaczyć Dither (slow)?

4. Czy używanie jakiegokolwiek DSP np Equlizera powoduje utratę jakości? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst FAQ ze strony http://www.head-fi.org/forums/f46/asio4all...anation-221237/

 

Odnośnie ASIO:

 

1. Jakie wartości Latency Compensation ustawić? Standardowo jest 32 Samples w in i w out. Jeśli mam kartę na USB to ta wartość chyba nie ma znaczenia, prawda?

2. Zaznaczyć czy odznaczyć Hardware Buffer? a jeśli zaznaczyć to jaką wartość Kernel Buffers ustawić?

3. Zaznaczyć czy odznaczyć Always Reasample 44.1kHz <-> 48kHz (Harry Lloyd doradził mi, że reasampling zawsze pogarsza jakość dzwięku)

4. Zaznaczyć czy odznaczyć Force WDM Driver to 16 bit?

5. No i ostatnia wartość. Asio Buffer Size = 512 samples. Zwiększyć, zmniejszyć czy zostawić tak jak jest?

 

Odnośnie reasamplingu:

 

1. Cytat z tourtiala z pierwszej strony ---> "2. resamplera (SRC) wlacza sie z poziomu DSP

DSP Manager-->(przerzucamy na lewa strone-->active DSPs)-->configure(ustawiamy 48000Hz (lub więcej o ile pozwala na to karta dźwiękow), best sinc)"

a) czy ta funkcja nie pokrywa się z pkt 3 pytań odnośnie ASIO? b) analogicznie: czy to nie pogorszy jakości dzwięku?

 

Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daaawno temu miałem Foobara w którym miałem ponumerowane utwory w aktualnej wersji v0.9.5.6 nie mam "numerków" utworów jak je "włączyć" :?:

 

Przepraszam za pytanie poniżej poziomu "przyzwoitości" ;) :rolleyes:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preferences -> display -> default user interface -> playlist view i baw się

 

(z pamięci, bo nie korzystam Default UI)

 

Mam komplet pytań do znawcy tematu :) Karta muzyczna to X-fi Surround 5.1 (USB)

 

Odnośnie foobara:

 

1. Jaki ustawić Buffer Lenght (parametr poniżej Output device)? Rekomendowane 1000-2000 ms.

2. Dlaczego w Output format/postprocessing (parametr poniżej Buffer lenght) jedyna wartość to 16bit? Jest ona na szaro czyli nie można tego zmienić, ale z tego co wiem, to moja karta muzyczna obsługuje przynajmniej 24-bit. Nawet konfigurator ASIO pokazuje "SB X-Fi Surround 5.1 Out: 8x 0.1-192kHz, 32Bits"

3. Zaznaczyć czy odznaczyć Dither (slow)?

4. Czy używanie jakiegokolwiek DSP np Equlizera powoduje utratę jakości? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem tekst FAQ ze strony http://www.head-fi.org/forums/f46/asio4all...anation-221237/

 

Odnośnie ASIO:

 

1. Jakie wartości Latency Compensation ustawić? Standardowo jest 32 Samples w in i w out. Jeśli mam kartę na USB to ta wartość chyba nie ma znaczenia, prawda?

2. Zaznaczyć czy odznaczyć Hardware Buffer? a jeśli zaznaczyć to jaką wartość Kernel Buffers ustawić?

3. Zaznaczyć czy odznaczyć Always Reasample 44.1kHz <-> 48kHz (Harry Lloyd doradził mi, że reasampling zawsze pogarsza jakość dzwięku)

4. Zaznaczyć czy odznaczyć Force WDM Driver to 16 bit?

5. No i ostatnia wartość. Asio Buffer Size = 512 samples. Zwiększyć, zmniejszyć czy zostawić tak jak jest?

 

Odnośnie reasamplingu:

 

1. Cytat z tourtiala z pierwszej strony ---> "2. resamplera (SRC) wlacza sie z poziomu DSP

DSP Manager-->(przerzucamy na lewa strone-->active DSPs)-->configure(ustawiamy 48000Hz (lub więcej o ile pozwala na to karta dźwiękow), best sinc)"

a) czy ta funkcja nie pokrywa się z pkt 3 pytań odnośnie ASIO? b) analogicznie: czy to nie pogorszy jakości dzwięku?

 

Z góry dzięki za odp.

FOO:

1)jak najniżej - ja mam 100ms (jeśli nie pierdzi)

2)przy asio jest na szaro, nie przejmuj się tym. Możesz dać na direct, zmienić na 24bit i potem na asio, jeśli chcesz widzieć 24 :D

3)dithering może się przydać przy 16bitach, przy 24 - nie ma sensu

5)no tak, teoretycznie powinno się wywalić wszystko ;) ale przy 24bit jest ok

 

ASIO:

ustaw tak jak zaleciłem lub zostaw domyślne, jesli Ci się nie chce bawić

 

Odnośnie resamplingu, kiedyś byłem zwolennikiem, teraz nie. Zależy od systemu. U mnie dźwięk przy włączonym do 96kHz jest mocno wyostrzony, bardzo szczegółowy. W moim systemie aż nadto, dlatego słucham teraz bez i jest znacznie przyjemniejszy w odbiorze z takim naturlnym "brudem". Sprawdź jak będzie u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin :)

 

Wszystko ładnie i pięknie, tylko że jak leci foobar w tle a ja np otwieram przeglądarkę internetową, przełączam się pomiędzy aktywnymi okienkami lub generalnie wykonuję jakąś operację to muzyka się przycina na 1 sek po czym gra dalej. Jaki parametr w takim razie powinienem zmienić?

 

EDIT:

 

Zwiększyłem Buffer Length do 4000ms i jest już dobrze :D Właściwie to dlaczego zaleca się, żeby ta wartość była jak najmniejsza? Moim zdaniem im więcej tym lepiej, szczególnie jeśli posiada się w miarę wydajny sprzęt...

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie. Czy e-mu 0202 posiada swoje sterowniki ASIO czy tez nalezy zainstalowac ASIO4ALL? Bo zamienilem x-fi surround 5.1 na tą właśnie e-mu i zastanawiam się czy wskazówki w tym wątku rownież odnoszą się do tej karty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-fi surround to pewnie kolejny klon CA0106 czyli nieśmiertelnego Live 24bit, dlatego może nie mieć poza tym przeciętny użytkownik używa jej do laptopa i o czymś takim jak ASIO nie słyszał i najpewniej nie usłyszy bo jest mu zbędny.

Na pocieszenie mogę powiedzieć, że X-fi ma a E-mu to karty o zabarwieniu profesjonalnym to na pewno mają z resztą wpisz w googlu E-mu Asio

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie chodzi o co innego. Otóż w x-fi musialem instalować asio4all żeby korzystać z dobrodziejstw asio i pytanie czy w przypadku e-mu sterowniki asio sa w standardowym pakiecie sterowników załączonym do karty czy musze osobno instalowac asio4all?

A co do zastosowań profesjonalnych to przecież patrząc na schemat działania asio w xp i vista to droga jaka przechodza dane jest znacznie krotsza od zwyklych sterownikow co ma wpłym na jakosc dzwieku dla kazdego, nawet zwyklego uzytkownika.

 

Konkretnie chodzi mi o zdanie: "Some soundcards have their own ASIO driver installed already. You should not install the driver again when this is the case. The cards that support ASIO natively are always better than cards which do not. True ASIO has no interference of the OS at all. You can skip this part and go on to to the part where the Foobar/WinAmp set-up is explained." ze strony http://www.head-fi.org/forums/f46/asio4all...anation-221237/

 

Więc pytanie: czy E-mu 0202 jest właśnie jedną z tych kart kartą, która posiada natywnie sterowniki ASIO czy też trzeba zainstalować ASIO4ALL jak miało to miejsce w przypadku X-fu Surround 5.1?

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie jak naprawic teraz taki blad.

Mam ksy, ale nie chcial mi dzialac przy nich mikrofon, wiec uzylem cudonwnego gotowego konfigu dla mikrofonu z pierwszego posta tego tematu. Teraz nie mam dzwieku na filmach np z uoytube. W foobarze gra... Uzylem pliku 'stereo' nic nie pomoglo.

Jakies sugestie? Cos poza usuwaniem sterownikow i wgraniem ich na nowo?

 

Do autora tematu: Czemu przy uruchamianiu ustawien stereo, czy mikrofon, pojawia sie blad informujacy o niezgodnosci wersji?

 

Ogolnie jestem wkurzony. Faq jest bo jest, ale jest do [gluteus maximus].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stwierdziłem ze pobawię sie asio w foobarze z moim audigy 2nx do lapka do których podłączone jest solo 7c, ale mam problem jak sie w foobarze ustawia kanały w asio jest ich tam 8. 1-left 2-right to ok. 3 i 4 grają lewa i prawa. 5-left 6-right a 7 i 8 jest głucho. jak ustawie tylko pierwsze dwie. to nic nie gra. wyskakuje jakiś błąd w foobarze. Nie wiem czy jasno to napisałem. jak ustawie na resztę byle co, to owszem gra to fajnie ale dziwek jest przesterowany, na malej głośności mam tak jak bym głośniki rozkręcił już do granic możliwości

 

 

Edit: A jak zjadę z głośnością w foobarze to jest ok,

 

Edit2: Nie wiem co zrobiłem ale już wszystko ok. tylko powiedzcie mi jeszcze który resampler lepszy, SSRC czy Secret rabbit code czy to jest to samo ? i czy przy asio4all jest 24bit ?

 

 

Ok na to wszystko już sobie znalazłem odpowiedź, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz, jak to jest z tym asio buffer size im niżej tym lepiej ?

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem najnowsze asio4all i Fobar 0.9.6. Skopiowalem wtyczke foo_out_asio.dll. Wtyczka nie dziala prawidlowo o czym swiadczy brak ikonki w trayu. Urzadzenie jakie moge wybrac w ustawieniach playback w foobarze to ds:realtek high definition audio. Karta realtek integra. Co robie blednie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...