Skocz do zawartości
Marcin_gps

Maturka 2k4 ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mysle ze buta nie dostane :D . Tematy byly dosyc proste. Troche sie nawet usmialem. Wylosowalem 6 lawke czyli w miare dobrze :] . Ogolnie dobre wrazenia :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem bardzo dziwne tematy , jakoś mi nie pasowały ( na próbnej były lepsze) no ale coś tam naskrobałem . A jak czy dobrze czy źle to dopiero przekonamy sie za tydzień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam skrobłem 6,5 stron ale coż zobaczymy może pyty nie dostane mam taką nadzieje miałem 5 ławke a pisałem na 1 temat coś tam o szczęsciu i nieczczęsciu (małopolska)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam skrobłem 6,5 stron ale coż zobaczymy może pyty nie dostane mam taką nadzieje miałem 5 ławke a pisałem na 1 temat coś tam o szczęsciu i nieczczęsciu (małopolska)

tez slaskie bo jak tak to mielismy tragiczne tematy :/ Ja naskrobalem tez 6,5 stronki moim drobnym pismem pisalem na 1 temat (dziady staszic kolataj modrzewski rej wesel nad niemnem ludzie bezdomni pan tadeusz hymn smutno mi boze) ale nie wiem czy to jest dobrze :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwylke w mazowieckim były najtrudniejsze tematy. Na całe szczęście choć 1 w miare znośny to się 7,5 str namachało. Najgorsze że g**** dało całe uczenie się i ściągi. Wszystko pisałem ' z głowy'. A do tego 1-a ławka.

Mogło być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po pisemnym polskim, tematy nie były nawet u mnie trudne. wszystkie tematy maturalne z dzisiejszego dnia znajdziecie TU.

 

Ja pisałem trzeci temat, czyli test z wypracowankiem na temat mitów, wierzeń, proroctw... dokładnie nie pamiętam jak to leciało ale temacik prosty tylko w tym problem, że zapomniałem wyznaczyć piękno w tych utworach a ono też było w pytaniu. Tak się właśnie zastanawiam czy uznają mi tą prace bo test chyba poszedł mi dobrze. Siły wyższe to ocenią, okaże się nie długo :D

Jutro gegra, trzeba sobie jeszcze troche przekartkować stronek i do boju.

 

ps. miałem 6 książeczek z epokami i motywami, kieszenie były całe wypchane a nawet nie użyłem jednej informacji, nie wiem po co tyle nad tym siedziałem.

Powodzenia jutro !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematy... no cóż nie podeszły za dobrze... ale wypłodziłem 8 stron. Mam nadzieję że się spodoba i będzie 2 albo 3 bo więcej to ja nie chcieć ;p albo inaczej realnie myśląc wiecej nie mieć szans :)

Kurde te nasze kuratorium to chyba na glowe upadlo :/ Jak jutro jeszcze dowala jakimis porabanymi zadaniami z matmy to sie powiesze :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty... Ja muszę mate napisać na 5 bo jak co mam ustne 1czerwca... a 31 maja choby niebo się waliło idę na Metallice :D

to sie ciesz, ze masz 1 czerwca ja ma 18 maja (normalnie ich powalilo) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie macie może namiar na ściagi do geografii bo szukam i nie moge ich namierzyć. Pamiętam, że na torrencie chyba były ale tera nie widze ich:(

 

Czy ktoś jeszcze zdaje jutro gegre jeśli tak to może się podzieli:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja klepalem "Obcy wśród swoich" - odwołując się do wybranych tekstów kultury rozważ problem alienacji bohaterów w świecie, w którym przyszło im żyć mam 6 stron 2 chyba bedzie :/ oby !! musi byc !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci goscie ze slaskiego sa powaleni:

TAKIE PYTANIA:

 

Województwo śląskie:

 

1. "Krzepić serca i rozdrapywać rany" - dwa wielkie tematy w literaturze polskiej i dwa sposoby uczestnictwa twórców w losie narodu. Zinterpretuj utwory literackie podejmujące te wątki.

 

2, Poezja jako lustro uczuć i refleksji człowieka. Podejmij tę myśl, interpretując liryki, które są dla Ciebie źródłem wzruszeń i przemyśleń na temat kondycji ludzkiej.

 

3. Utwory, które potwierdzają europejską tożsamość Polaków. Zinterpretuj przywołane przykłady wyjaśniając, z jakich postaw i przekonań wyrasta poczucie wspólnoty.

 

4. Analizując i interpretując wiersz Bolesława Leśmiana "Z lat dziecięcych", zwróć uwagę na sposób rozwijania przez poetę motywu arkadii dzieciństwa.

 

 

 

na poczatku byla deprecha, ale ostatecznie na temat nr1 napisalem 16 stron :) Nie uwazacie, ze najtrudniejsze tematy w tym roku byly w Slaskim?Ci goscie ze slaskiego sa powaleni:

TAKIE PYTANIA:

 

Województwo śląskie:

 

1. "Krzepić serca i rozdrapywać rany" - dwa wielkie tematy w literaturze polskiej i dwa sposoby uczestnictwa twórców w losie narodu. Zinterpretuj utwory literackie podejmujące te wątki.

 

2, Poezja jako lustro uczuć i refleksji człowieka. Podejmij tę myśl, interpretując liryki, które są dla Ciebie źródłem wzruszeń i przemyśleń na temat kondycji ludzkiej.

 

3. Utwory, które potwierdzają europejską tożsamość Polaków. Zinterpretuj przywołane przykłady wyjaśniając, z jakich postaw i przekonań wyrasta poczucie wspólnoty.

 

4. Analizując i interpretując wiersz Bolesława Leśmiana "Z lat dziecięcych", zwróć uwagę na sposób rozwijania przez poetę motywu arkadii dzieciństwa.

 

 

 

na poczatku byla deprecha, ale ostatecznie na temat nr1 napisalem 16 stron :) Nie uwazacie, ze najtrudniejsze tematy w tym roku byly w Slaskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 temat jest banalny- mysle ze 16 storn to juz lanie wody- a to nie zawsze dobrze. akurat ten temat bym chcial bo jeszcze w kwietniu na fakultecie mialem podobny- tyle ze tylko 2h na opracowanie go :) wiec nie wiem co wy tak narzekacie- w kazdym wojewodztwie bylo w miare latwo w porownaniu do lat ubieglych...aha i temat miales dokladnie okreslony a "temay rzeki" sa niebezpieczne-mozna czasami wpasc niezle na nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 stron jak ty to zdażyłeś przepisać ?? a i z polaka w małopolskim na 1 temat przykłady zapodałem takie: Antygona, św. Frańciszek, św. Aleksy, Prometeusz, Wiersz Szymborskiej Rzeka Heraklita, Heraklita z Efezu i Artura Schopenchauera. Co o tym myślicie... A i bardzo boje się o ortogr. bo nie zdążyłem posprawdzać :(:( :(

 

A temat był taki:

 

1. "Szczęście i nieszczęście człowieka jest po większej części jego własnym dziełem". Odwołując się do wybranych tekstów literackich, rozważ myśl Johna Locke'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o wine tylko o to czy poprzez swoje czyny była szczęśliwa czy nie, moim zdaniem tak bo postąpiła zgodnie ze swoim sumieniem przez co osiągneła szczęscie ?? tam przynajmniej to zinterpretowałem ... byle był dop. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku byla deprecha, ale ostatecznie na temat nr1[...]

Witaj w klubie , też ten temat wybrałem po ponad 30 minutowym namyśle . Ogólnie to tak jak wyżej napisałem , żaden temat mi nie leżał , ale cóż ... coś trzeba było napisać .

Ps. Na ustnych to dopiero będzie jazda . :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhh... i za niedługo 3a wyjść na 2 dzień 5godzinnego strasu.... :/ Życzę dziś wam połamania wszystkich ołówkó piór linijek i czego jeszcze... A i żeby wasze tablice matematyczne gdzieś znikneły :) <br>

Ps. Ktoś mówił żeby nie pić między 1 a 2 dniem matur - mnie się nie udało... a piffko tak dobrze smakowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...