Skocz do zawartości
ssound

Windows Overclocked Edition

Rekomendowane odpowiedzi

taaaak windows ulatwia krecenie ;)

 

dzieki - wole juz korzystac z softu nie ze stajni M$ - wystarczy mi od nich platforma i ewentualnie ofice - reszty nie tykam (IE,OE i inne) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podeslij mi na majla micjes@wp.pl  

Poprosze... :)

kliknij na fotke i ściagnij

 

xp uzywam od niedawna wiec moglibyscie mi powiedzioec jak to "zainstalowac" :)

ściagasz plik, jeżeli masz XP z service packiem 1 to wypakowujesz plik ntoskrnlSP.exe, kasujesz „SP” zeby było ntoskrnl.exe (jak nie masz service packa to bierzesz ten drugi plik z archiwum ntoskrnl.exe), zatrzymujesz usługi kryptograficzne (jakbyś nie wiedział jak - prawy klik na mój komputer >Zarządzaj > dalej znajdziesz) i teraz kopiujesz plik ntoskrnl.exe do C:WINDOWSsystem32, jakby nie zadziałało (bedzie orginalny boot) to powtórz te kroki + wklej też ten plik do: C:WINDOWSsystem32dllcache

ważne jest żebyś wiedział czy masz SP1 czy nie, bo pliki sie różnią i jak dasz nie ten co trzeba to papa windows :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściagasz plik, jeżeli masz XP z service packiem 1 to wypakowujesz plik ntoskrnlSP.exe, kasujesz „SP” zeby było ntoskrnl.exe (jak nie masz service packa to bierzesz ten drugi plik z archiwum ntoskrnl.exe), zatrzymujesz usługi kryptograficzne (jakbyś nie wiedział jak - prawy klik na mój komputer >Zarządzaj > dalej znajdziesz) i teraz kopiujesz plik ntoskrnl.exe do C:WINDOWSsystem32, jakby nie zadziałało (bedzie orginalny boot) to powtórz te kroki + wklej też ten plik do:  C:WINDOWSsystem32dllcache

ważne jest żebyś wiedział czy masz SP1 czy nie, bo pliki sie różnią i jak dasz nie ten co trzeba to papa windows  :P

Jakos ta metoda mi nie poskutkowala. Dalej mam oryginalny screen :roll: :?:

 

xp uzywam od niedawna wiec moglibyscie mi powiedzioec jak to "zainstalowac" :)

Zainstaluj sobie program StyleXP i tam wskazesz tego ZIP'a. Program sam ustawi ci wszystko, da mozliwosc ustawiania wielu innych rzeczy oraz przywrocenia oryginalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać że są do tego jeszcze słabe programiki, ale po co syf w systemie robić :) Zawsze robie tak jak napisałem i działa. Może najpierw kopiowales a potem bawiles sie usługą, usuługe trzeba zatrzymać najpierw - nie wyłaczać jej na stałe tylko zatrzymać, po tym restart i jest ok. Może tez miałeś CD z windowsem w napędzie :) Nie wiem coś nie tak robiles bo nie na jednym kompie juz to podmienialem w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymalem usluge, wgralem ntoskrnl do system32 i restart. Logo bylo takie same. Nastepnie zatrzymalem usluge ponownie i wgralem ten plik jeszcze raz do system32/dllcache. Po kolejnym restarcie bylo to samo. Nazwe pliku oczywiscie zmnienilem z ntoskrnlsp na ntoskrnl, a plyty w napedzie nie bylo.

 

Dobre podejscie, zeby nie instalowac scierwa, ale mi jakos nie wyszlo. Sprobuje zaraz jeszcze raz wgrywajac ten plik jednoczesnie do obu lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem jak sie nie uda to powtórzyć kroki + do dllcache, wsadziles tylko do dllcache a w system32 był orginalny to wiadomo, ze nie działa, bo to o ten plik chodzi, w dllcache są tylko kopie plików.

Zatrzymaj usługe, wsadź plik do dllache, do system32, restart i musi być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem jak sie nie uda to powtórzyć kroki + do dllcache, wsadziles tylko do dllcache a w system32 był orginalny to wiadomo, ze nie działa, bo to o ten plik chodzi, w dllcache są tylko kopie plików.  

Zatrzymaj usługe, wsadź plik do dllache, do system32, restart i musi być ok.

Racja! Działa!

Ale bardzo jest istotna kolejność wgrywania. Najpierw do ...dllcache,

a potem dopiero do ...system32.

Jak wgrywałem w odwrotnej kolejności, to po wyjściu z ...dllcache w ...system32

ponownie miałem oryginalny plik windy. Broni się sukinkotek :twisted:.

I tak na marginesie, pliki w ...dllcache to nie są zwykłe kopie. System zabezpiecza się

przed nieautoryzowaną podmianą plików systemowych.

Ale jak widać - średnio skutecznie :twisted:. Jak wszystko w Microsyfie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tyle kombinowania? Wrzuca się bootscreen z dowolną nazwą np. ekran.exe do system32. Otwiera się w notatniku boot.ini i zaminienia się przykladowo wpis multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect na multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /kernel=ekran.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwązania SGJ sam używam w win2K, a ma tą zaletę w porównaniu z podmienianiem oryginalnego ntoskrnl.exe, że ochrona plików windows nie drze ryja, co ma miejsce w przypadku podmiany pliku. Można ją naturalnie wyłączyć, ale przydaje się jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takiej własnie zasadzie działają te programiki do podmiany. Nie wiem ale jak dlamnie to mniej kombinowania jest zeby zrobic to moim sposobem :)

tak czy tak ważne, ze jest overclocked edyszyn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tyle kombinowania? Wrzuca się bootscreen z dowolną nazwą np. ekran.exe do system32. Otwiera się w notatniku boot.ini i zaminienia się przykladowo wpis multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect na multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /kernel=ekran.exe

wystarczy sam plik *.exe wrzucic czy *.jpg , *.bmp i inne pliki tez ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sam plik *.exe wrzucic czy *.jpg , *.bmp i inne pliki tez ? :roll:

Jeżeli chodzi Ci o bootscreen'a, to niestety grafiki znajdują się wewnątrz pliku ntoskrnl.exe. W przypadku win2K była to jedna bitmapa o wymiarach 640x480, 16 kolorów. O ile dobrze pamiętam, w winXP obrazek był zapisany jakoś inaczej (pewien nie jestem, bo nie uzywam XP). Poczytaj sobie ten artykuł, a powinieneś sobie poradzić (o win2K). No i są programiki do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o bootscreen'a, to niestety grafiki znajdują się wewnątrz pliku ntoskrnl.exe.

ok skoro znajduja sie wewnatrz pliku to wystarczy sam plik ntoskrnlSP.exe wrzucic do sys32 ?

 

bo zawartosc calego zipa wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

sa osobno BMP i JPG dlatego pytalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tyle kombinowania? Wrzuca się bootscreen z dowolną nazwą np. ekran.exe do system32. Otwiera się w notatniku boot.ini i zaminienia się przykladowo wpis multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect na multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /kernel=ekran.exe

wystarczy sam plik *.exe wrzucic czy *.jpg , *.bmp i inne pliki tez ? :roll:

Pewnie chodzi ci o te pliki co są w tej paczce, wiec chodzi tylko o samo .exe, .jpg to podgląd tego boot screna, a bitmapy są w razie jakbyś chciał coś sobie zmienić w tym ekranie, wtedy otwierasz .exe (np reshackerem) i zamieniasz przerobione bitmapy

 

Ja tez to chce!! Proszę uprzejmie jednego dobrego czowieka o wrzucenie pliczku na moją skrzynie. awew1@wp.pl,awew1@neostrada.pl

czytaj dokładnie - kliknij fotke i ściagnij sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie ale przez ten bajer winda sie wolniej odpala :lol: wczesniej ten ekran widzialem przez jakies 3sek teraz 7sek i jak sie pozbyc tego dziadowskiego napisu "swissboy" w rogu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tyle kombinowania? Wrzuca się bootscreen z dowolną nazwą np. ekran.exe do system32. Otwiera się w notatniku boot.ini i zaminienia się przykladowo wpis multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect na multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /kernel=ekran.exe

wystarczy sam plik *.exe wrzucic czy *.jpg , *.bmp i inne pliki tez ? :roll:

Pewnie chodzi ci o te pliki co są w tej paczce, wiec chodzi tylko o samo .exe, .jpg to podgląd tego boot screna, a bitmapy są w razie jakbyś chciał coś sobie zmienić w tym ekranie, wtedy otwierasz .exe (np reshackerem) i zamieniasz przerobione bitmapy

 

Ja tez to chce!! Proszę uprzejmie jednego dobrego czowieka o wrzucenie pliczku na moją skrzynie. awew1@wp.pl,awew1@neostrada.pl

czytaj dokładnie - kliknij fotke i ściagnij sobie
Sorry..nie zjarzyłem,ale dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...