Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby usyskać ostrość to przestaw na MF , najpierw połóż "korek" lub coś innego na wodzie , nastaw MF na to i dodaj do tego F8.0 (pewnie tyle maxymalnie masz w A530) i dopiero cykaj.

A co to jest F8.0? :> Bo w sumie to sie nie orientuje i zaczynam przygode z aparatem, i jestem laikem w tym temacie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A :] no to będzie problem ... tryb M i tam ustaw F8.0 i może czas 1/60.

Nie ma czegos takiego :| :blink:. Tryb M jest, ale przestawiania F8.0 i czas 1/60 ni ma... Jedyna max opcja to: tryb M -> MW (cos w stylu makro tak :>?) -> i moge ustawic migawke single/multi(czyli seria)/no i samowyzwalacz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiliśmy się z kuzynem wcazoraj wieczorkiem aparatem, warzywkami i metalowym garnkiem z wodą :D

Oto co wyszło:

Nasz pomidorek (ja opiekowałem sie garnuszkiem, pomidorkiem i cieczą, on strzelał foty :D)

 

Dołączona grafika

 

Cytrynka - wykonanie moje i kuzyna (bardziej jego xP)

 

Dołączona grafika

 

I czyja cytrynka lepsza? :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcie zrobione wczoraj. Z tym że źle wykadrowałem tutaj:/ Jak bylo dużo białego miejsca na górze było inaczej...

 

Canon A530 am tryb M chyba.

 

Czas ustawiasz tym kółkiem sterującym w lewo i w prawo, przyciskasz "set" i przeskakuje na przesłonę- i też możesz ustawić :wink:

 

Przynajmniej u mnie było tak w A510 :)

 

 

Czyja cytrynka lepsza;>?

Maćka;] Ale Twoja po zabiegach kosmetycznych też może być całkiem całkiem:)

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.. dalszy ciąg...

rzucaliśmy jeszcze jabłuszkiem, ale fotki nie wyszły piękne.. by się zluzować zjedliśmy to jabłuszko, a następnie próbowaliśmy rzucać tą resztką jabłuszka...

i wyszło zupełnie inaczej ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tutaj artystyczna kropelka ;)

 

Dołączona grafika

 

Ha! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanka od początkującego

 

Najpierw tworzycie panoramy o jednakowej ekspozycji a dopiero później tych trzy czy pięć panoram łączycie w obraz hdr , czy dobrze rozumiem ?

 

Dlaczego przy szerokich kadrach pojawiają mi się przyciemnione rogi? Jak temu zapobiec ?

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw tworzycie panoramy o jednakowej ekspozycji a dopiero później tych trzy czy pięć panoram łączycie w obraz hdr , czy dobrze rozumiem ?

O różnej ekspozycji.

 

 

Dlaczego przy szerokich kadrach pojawiają mi się przyciemnione rogi? Jak temu zapobiec ?

Winietowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O różnej ekspozycji.

Jak o różnej ?

Wydawało mi się że tworze np trzy panoramy -2EV 0 i +2EV każda z odpowiedniej ilości kadrów o tej samej ekspozycji.

Problem tylko żeby wszystkie trzy panoramy były identycznie złożone.

 

Tak, mam tulejkę i filtr polar bo podkontrastowania chmurek i nieba. Rzeczywiście może to być powodem tej winietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Trochę zamieszałem. Miałem na myśli to, że można zamiast korekcji EV zastosować różne czasy naświetlania przy tej samej przesłonie. Robisz np. trzy zdjęcia z czasami 1/125, 1/60 i 1/30. To już wystarczy do złożenia HDRa, chociaż lepiej jest zrobić więcej fotek np. 5, czyli dokładasz jeszcze z czasami 1/250 i 1/15. Oczywiście czas i przesłonę możesz ustawić na stałe i tylko korygować EV w zakresie od -2EV do +2EV z krokiem 1EV.

 

 

EDIT:

 

Trochę się dzisiaj nudziłem...

 

post-22296-1162750450_thumb.jpg

 

post-22296-1162750427_thumb.jpg

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bawilem, sie, ale takie sobie, duzo nieostrych wyszlo i w ogole.

 

Zdjecia za chwile wrzuce.. EDIT: Wrzuce jutro je jak bede w pracy

 

P.S. Pytanie, nie potrafie zrob ic takich zminych kolorow wpadajacych w niebieski :|. Takze za duzo zabaway w photoshopie, ajk to uzyskac na aparacie?

 

 

Ale najpierw pytanie: moja max wartosc przyslony to 5.5, a czas 1/60 zminilem na 1/2000 :), ale chyba to cos zle, a czas to migawki jest? No to jezli usatwilem 1/2000 powinna szybk migac, a tu [gluteus maximus], daje lampe, to jablko zdarzy zgnic w tej wodzie zanim drugi raz zablyscnie :( :|.

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bawilem, sie, ale takie sobie, duzo nieostrych wyszlo i w ogole.

 

Zdjecia za chwile wrzuce.. EDIT: Wrzuce jutro je jak bede w pracy

 

P.S. Pytanie, nie potrafie zrob ic takich zminych kolorow wpadajacych w niebieski :|. Takze za duzo zabaway w photoshopie, ajk to uzyskac na aparacie?

Ale najpierw pytanie: moja max wartosc przyslony to 5.5, a czas 1/60 zminilem na 1/2000 :), ale chyba to cos zle, a czas to migawki jest? No to jezli usatwilem 1/2000 powinna szybk migac, a tu [gluteus maximus], daje lampe, to jablko zdarzy zgnic w tej wodzie zanim drugi raz zablyscnie :( :|.

1. Kolor w aparacie ? Nie uzyskasz. Tzn baw się balansem bieli.

2. A co Ty chcesz seryjne zdjęcia robić ? No to chyba nie taki aparat :D tzn. lampa , wbudowana się nie naładuje tak szybko ... to musi być jeden , celny "strzał" ;) o seryjnych zdjeciach zapomnij ... W ogóle nawet ja jak u siebie mam 5kl/s to i tak mi się to na nic nie przydaje przy robieniu wpadających przedmiotów do wody :] Lampa wbudowana nie da 5 błysków w ciągu sekundy , ale EX580 już tak ... no i co mi po tym ? jak nie łapię konkretnego momentu ? Jeśli robić zdjęcia seryjne to kiedyś był taki fajny stary analogowy Canon - 14 klatek na sekundę ;P (rolka filmu w mniej niż 3 sekundy ;) ) tym się można bawić. Tak więc o seryjnych zdjęciach zapomnij. Będziesz miał utrudnienie bo cyfraki mają tzw. "shutter lag" - opóźnienie reakcji migawki ... powodzenia. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kolor w aparacie ? Nie uzyskasz. Tzn baw się balansem bieli.

2. A co Ty chcesz seryjne zdjęcia robić ? No to chyba nie taki aparat :D tzn. lampa , wbudowana się nie naładuje tak szybko ... to musi być jeden , celny "strzał" ;) o seryjnych zdjeciach zapomnij ... W ogóle nawet ja jak u siebie mam 5kl/s to i tak mi się to na nic nie przydaje przy robieniu wpadających przedmiotów do wody :] Lampa wbudowana nie da 5 błysków w ciągu sekundy , ale EX580 już tak ... no i co mi po tym ? jak nie łapię konkretnego momentu ? Jeśli robić zdjęcia seryjne to kiedyś był taki fajny stary analogowy Canon - 14 klatek na sekundę ;P (rolka filmu w mniej niż 3 sekundy ;) ) tym się można bawić. Tak więc o seryjnych zdjęciach zapomnij. Będziesz miał utrudnienie bo cyfraki mają tzw. "shutter lag" - opóźnienie reakcji migawki ... powodzenia. ;)

E czyli seria nic nie da. A balansem bieli to w aparacie czy w photoshopie. Nie stresuj sie na mnie bo jestem laik, takze musisz spokojnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi

 

fotka mi sie podoba, calkiem dobry pomysl, wykonanie troszke gorsze - moim zdaniem troche zbyt duze kontrasty (gdy ustawie jasnosc monitora na maxa to widze dobrze wszystkie szczegoly... ale wtedy foto tracic troche urok... trzebaby troszke zmiekczyc swiatlo, ale to IMO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na poprzednim forum - Maciecki - najs fota - tyle z mojej strony. A ja na swoim aparacie nie potrafie tym balansem bieli sie obslugiwac :|. mam ta funkcje, ale hmmm :| musze gdzies o tym poczytac, aby zalapac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...