Skocz do zawartości
MeHow

Zadania matematyka / fizyka - TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC !

Rekomendowane odpowiedzi

no ja właśnie też :/ :/ :/ ... niby wszystkie dane są podane :lol: , ale tam jest chyba błąd w ułamu powinno być c nad V , a nie V nad c :idea:

Po pierwsze to w ułamku jest dobrze a po drugie zadanie wyglada na proste. Przynajmniej tak mi się wydaje a ja mam 3.0 z fizyki :)

 

L=gamma*L0 //masz podane L i L0 , wyliczasz wiec gamma

gamma=L/L0

Później podstawiasz to do wzoru na gamme i masz wyliczone v. Jakbyś nie pamiętał to c=3*10^8 m/s

Następnie obliczasz Erel z podanego tam wzoru i to jest tyle.

 

Masz wszystkie dane i wszystkie potrzebne wzory. Nic Ci więcej nie potrzeba. Zadanie jest bardzo proste.

 

PS: Po napisaniu tego zauważyłem że dopiero startujesz na studia. Wcześniej myślałem że jesteś na 1 roku. Jak pojdziesz na studia to jedną z pierwszych rzeczy, które poznasz na fizyce będzie mechanika relatywistyczna. Wtedy energie będziesz obliczał ze słynnego wzoru E=mc^2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobić skany zadań, czy nie? :) bo dla mnie są trudne niektóre zadania, bardzo, bardzo, bardzo... ;].

Skanować?

hmm myslisz ze nie widzialem tych zadan ? :> no bez jaj :P jak sie gdzies wybieram to chociaz popatrzylem na zadania sprzed 8 lat ;]

 

jak zobacze zadanie ze stereometrii to od razu ide do nastepnego (ofc. ze stereometrii za 35 pkt. :))

 

wiesz dla mnie tez sa trudne, bo wiekszosci nie zrobie, ale chodze na kurs przygotowawczy (czasem nie wiem o czym kolesie rozmawiaja O_O) i widze jak goscie trzaskaja te zadania i nie sa zadnymi laureatami, wiec nie moga byc az tak zajebiscie trudne, kolega w tamtym roku uczyl sie miesiac do egzaminu i wytrzaskal ponad 120 pkt ;]

 

btw. ja sie dzisiaj uczyc zaczynam hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabyte ;] widać, że masz 3 no offence. Zadanie jest błędne, dzisiaj rozwiązywałem je z moim nauczycielem fizyki i wyszło szydło z worka. Lambdy nie można podstawić, żeby policzyć V, jedynie Erel. Po prostu, jeśli podstawimy lambdę do wzoru zawierającego V i c, dojdziemy do równania sprzecznego, którego sens wygląda tak:

 

Liczba podniesiona do kwadratu = liczbie ujemnej,

 

a sami wiemy, że to głupota.

 

@ Structor: Dla mnie te zadania są trudne... powiem tak... te za 35 są prostsze niż te za 15 czy ileś. W każdym bądź razie jak się dowiedziałem dziś, że na infę na AGH idzie 12 ludzi na jedno miejsce to zbladłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko... 7.49 na jedno miejsce. :> :> :>

BTW linki do zadan z 2002

http://paranoya.org/~mehow/zad2.gif

http://paranoya.org/~mehow/zad1.gif

 

BTW Structor, zapodaj mi na mehow6@o2.pl swoja fote, to moze Cie znajde wsrod kandydatow :) moja masz w pokaz swoja twarz na oslej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megabyte ;] widać, że masz 3 no offence. Zadanie jest błędne, dzisiaj rozwiązywałem je z moim nauczycielem fizyki i wyszło szydło z worka. Lambdy nie można podstawić, żeby policzyć V, jedynie Erel. Po prostu, jeśli podstawimy lambdę do wzoru zawierającego V i c, dojdziemy do równania sprzecznego, którego sens wygląda tak:

 

Liczba podniesiona do kwadratu = liczbie ujemnej,  

 

a sami wiemy, że to głupota.

Po pierwsze to tam nie ma żadnej lambdy tylko gamma. Po drugie pisząc poprzedniego posta nie podstawiałem danych i przez to nie zwróciłem uwagi na to że wzór L=gamma*L0 jest zły. Poprawny wzór to L0=gamma*L. Po skorzystaniu z tego wzoru i rozwiązując zadanie tak jak wcześniej pisałem wyszło mi dobrze. Nie ma żadnych sprzeczności.

 

Radze Ci nie oceniać ludzi po jednej krótkiej wypowiedzi. Nie wiesz na jakim poziomie jest moja wiedza i lepiej się na ten temat nie wypowiadaj bo możesz się jedynie ośmieszyć tak jak to teraz zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu jesteś taki agresywny drogi Megabajcie. Domyślam się, że jesteś orgazmem intelektu, a ja z tą lambdą wypieprzyłem nie wiem czemu buahaka... chyba nie posądzasz mnie o to, że nie odróżniam lambdy od gammy? :)

 

BTW, czy ktos moglby mi powiedziec jak rozwiazac taka granice z funkcja wykladnicza, bo nie mam pojecia :(

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czemu jesteś taki agresywny drogi Megabajcie. Domyślam się, że jesteś orgazmem intelektu, a ja z tą lambdą wypieprzyłem nie wiem czemu buahaka... chyba nie posądzasz mnie o to, że nie odróżniam lambdy od gammy? :)

 

BTW, czy ktos moglby mi powiedziec jak rozwiazac taka granice z funkcja wykladnicza, bo nie mam pojecia :(

Dołączona grafika

Poniosło mnie, sorki. Jestem ostatnio lekko wkurzony bo niektórzy wykładowcy nie poprawiają prac tylko je losują. Co oznacza orgazm intelektu?

 

BTW ta granica wynosi -2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orgazm intelektu oznacza szczyt umysłowych wydolności :>

 

BTW do BTW :> dzięki, że wynosi -2 :> :> :> , ale przydałoby się jakbyś mi powiedział jak to wyliczyłeś miszczu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW do BTW :> dzięki, że wynosi -2 :> :> :> , ale przydałoby się jakbyś mi powiedział jak to wyliczyłeś miszczu :>

:arrow: zauważ że 2^(3+2*n) to 2*4^(n+1).

:arrow: podziel licznik i mianownik przez 4^(n+1) reszte już powinieneś się domyśleć.

Sorki ale pisanie kolejnych przejść w trybie tekstowym mija się z celem a po moich wskazówkach powinieneś dojść do wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie wiem czy dobrze bo fizyke relatywistyczna mialem dosc dawno ale moze...

 

Zalozmy ze pret znajduje sie w ukaldzie Z' ktory porusza sie wzgledem ukladu Z. Pretkosc skierowana jest wzdloz osi preta czyli tylko na x (ewentulanie tylko y).

 

Lo - dlugosc spoczywajace preta (czyli dlugosc w ukaldzie Z')

yLo=L

Lo = 1 / (1-(v/c)^2)^1/2

 

Czyli:

 

Lo=L* (1-(v/c)^2)^1/2 z tego wyliczamy v. Bodajze 4/3c ale to do sprawdzenia :)

 

CO do energi relatywistycznej to wiadomo ze E=mc^2 przy czym masa relatywistyczna m = Mo / (1-(v/c)^2)^1/2. Mozna tez wyjsc z tego ze jest to suma energi kinetycznej i spoczynkowej gdzie:

 

energia spoczynkowa = Moc^2 (dana w zadaniu)

energia kinetyczna = [ M0c^2 / (1-(v/c)^2)^1/2 ] - Moc^2

 

ale to na to samo wychodzi. Dalej wystarczy podstawic. Ostrzegam ze to moga byc kompletne glupoty ale warto sprobowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mehow: ja tez dawalem, ale ze kocham siebie cytowac to zpaodam raz jeszcze:

 

 

chyba tu jeszcze nic nie dawalem:

 

 

 

 

legitymacja

 

http://republika.pl/thestructor/foto/mastah.JPG

 

spowiadam na GG, LOL:  

 

http://republika.pl/thestructor/foto/kaplan.jpg

 

studniowka :Phttp://republika.pl/thestructor/100.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry megabayte, ale jakos nie czaje dalej tego zadania i bierze mnie tylko kur...ica. Moze to dlatego, ze nigdy nie liczylem granicy z funkcji wykladniczych, moze napiszesz to na kartce i zeskanujesz albo hardcoreowo w photoshopie tak jak ja ;] . Pisanie tekstowe mija sie z celem, bo z tego g... bedzie widac bo to wykladnicza funkcja i pelno nawiasow i podniesien do potegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry megabayte, ale jakos nie czaje dalej tego zadania i bierze mnie tylko kur...ica. Moze to dlatego, ze nigdy nie liczylem granicy z funkcji wykladniczych, moze napiszesz to na kartce i zeskanujesz albo hardcoreowo w photoshopie tak jak ja ;] . Pisanie tekstowe mija sie z celem, bo z tego g... bedzie widac bo to wykladnicza funkcja i pelno nawiasow i podniesien do potegi.

http://www.megabyte.emil.tnp.pl/rozw.jpg

Myśle że już teraz powinieneś zczaić o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam takie dwie wątpliwości do zadań na egz wstępnym z zeszłego roku na PWR:

1. Zadanie 2 - tam trzeba skorzystać z zasady zachowania pędu, tak? Pytam, gdyż w większości takich zadań jest tak, że pocisk zostaje w "klocu", czy w co tam wlatuje, natomiast tutaj on przez ten kloc przelatuje, więc możliwe, że trzeba wykorzystać zasadę zachowania energii....

2. Zadanie 6 - tam trzeba skorzystać z takiego czegoś: p1*V1 + p2*V2= p*(V1 + V2).

Nic więcej nie trzeba kombinować....

Tutaj macie link do tych zadań:

http://www.if.pwr.wroc.pl/dydaktyka/wst/f03a.pdf .

Za pomoc z góry dzięki. Wiem, że to są takie "pierdy", ale ja mam czasami takie coś, że jak zadanie wydaje się łatwe, to mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhhh już rozumiem... głupi jakiś jestem, czy co :) przecież nie pomyślałem, że jak jest np. (3/4)^n, to to zmierza do nieskończoności... Ehhh jeszcze pare takich pomysłów i nie zdam.

 

nitro zadanka zaraz Ci przeliczę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhhh już rozumiem... głupi jakiś jestem, czy co :) przecież nie pomyślałem, że jak jest np. (3/4)^n, to to zmierza do nieskończoności... Ehhh jeszcze pare takich pomysłów i nie zdam.

 

nitro zadanka zaraz Ci przeliczę :wink:

(3/4)^n przy n->inf to raczej zdąża do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROZWIAZANIA

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Marsjan... wybacz mi, ja mam dzisiaj jakiś dzień leszcza :> , piszę LAMBDA myślę GAMMA, piszę do nieskończoności, myślę do zera... eh :> Ale rozwiązania fizy są. Proszę :D

 

 

BTW Na jaki waćpan kierunek się kierujesz? Bo ja na wroclaw też nacieram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Toż godka, my se musimy pomogoć, bo inaczej to bydzie marnie, wjysz? Trzymej się i zwiększaj wiedzę jako i jo zwiększam. Godej jakie miałeś oceny na świadectwie i wiela punktów na razie masz we Wrocku i z czego tam egzamin zdajesz.

 

Ja mam na razie 455 pkt, a zdaję jeszcze fizę, za którą nie mam w ogóle pkt., a jak u Ciebie?

 

POZDR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całe 482,5 punkta, we Wrocku zdaję jeszcze fizę, za którą obecnie mam 0, bo nie zdawałem z niej matury.

Z tym, że ja idę na teleinf i potrzebuję 570pkt. wg. tego, co było w zeszłym roku.

Ale to jeszcze nic. Najciekawiej będzie na AGH..... Tam to jest hardcore... Kto zdawał ten wie... no, to do zobaczenia na egz.

BTW. Na AGH piszesz gdzies w ich gmachu? Bo ja w jakimś VII LO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie zadanko + rozwiazanie podpunktu B, ktore sam wykonalem. Jesli moglibyscie rzucic na nie oczkiem, czy jest dobrze, byłbym wdzięczny. Co więcej... mam pewną prośbę, czy wie ktoś jak rozwiązać zadanie 6A ? Ja nie mam pomysłu :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :) przespalem sie i rano rozwiazalem podpunkt A (nie wiem, czy to zasluga wczorajszego pieknego meczu i zwyciestwa Czechow :> tak, tak... im kibicuję)

 

Rozwiązanie jest takie:

 

1 Z postulatu Bohra: mVr=nh/2PI

2 Z hipotezy de Broglie'a LAMBDA=h/p

 

rowanie 2 przeksztalcamy do: h=pLAMBDA i wstawiamy do jedynki. Otrzymujemy mVr=npLAMBDA/2PI (wiadomo, ze p=mV), upraszczamy rownanie odpowiednio przeksztalcamy i proszę: mamy równanie nLAMBDA=2PIr

 

:D :D :D Coś czuję, że na egzaminie muszę mecz obejrzeć albo się przespać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże drogi... jestem religijny od dziś i przed następnym egzaminem się będę modlił :wink: .

 

Po Wrocławiu wróciłem do domu o 24, a na AGH wyjeżdżałem o 5. Jakieś 4 godziny snu. Na egzaminie na informatykę byłem totalne pitomy czyli śpiący po normalnemu. Przypuszczam, że raczej nie zdałem ;] . akslow, pisałeś na informę? Gdzie siedziałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...