Skocz do zawartości
radek_z

Jakich używacie zasilaczy?

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam enlight 250 W :>

 

radzim sobie sweitnie napiecia po prostu idealne (odstepuja np o 0,01 mierzone profesjonalnym miernikiem) historie jak go zdobylem juz kiedys opisalem :>

 

tylko konfiguracja moja tez nie za wysoka... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam fortrona 300 wat 60 gtp i jest cool :P

a co ciekawe mialem tez sziefa i wydaje mi sie ze fotron lepszy (nie wiem czemu)

 

napicia mam najwyzej 2 % w gore lub w dol

 

polecam ten zasialcz

kupilem go u roberta parady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey 300W ze zmienionym wentylatorkiem. Ciagnie to co w podpisie + 3 wentyle 80x80 5V i 2 wentyle 30x30 5V + Titan 80x80 12V :] na CPU no i w zasilce  :P  

 

12V -> 12,2V stres

 

5V -> 4,95V w stresie

 

3.3V -> nie potrafie podac (Epox :/ a miernika nie mam) ale majac 2,77V spada do 2,75V stres

No, to rewelacja! Trafiła Ci się super sztuka :) Mój nie był taki dobry...

3,3V nie masz??? Nie wierzę!!!

A te 2,77 to co za napięcie? Pamięci?

 

Czy Twoje miasto to to samo, co moje? ;)

No trafila mi sie zajebista sztuka, a dalem za nia 20zl + bezpiecznik 1,5zł bo miala spalony bezpiecznik :lol:

Epox niestety nie podaje napiecia 3,3V trzeba z miernikiem latac. Takie uroki hehe :] Jest tylko widoczne napiecie dla pamieci ram czyli u mnie 2,77V

 

A miasto to oczywiscie Gdynia tylko po NIemiecku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade na Chieftecu 420 w i jestem zadowolony kiedys miałem pare nieorginalnych zasilaczy typu Codegen,Megabajt ale dwa mi poszły z dymeme i nigdy wiecej !! tylko markowy zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem miernikiem swoje napiecia ale niestety nie mam ekektronicznego wiec wyniki nie sa dokładne :( Powiem tak wychylenia wskazówki były minimalne wiec chyba nie jest tak zle :) w porwnaniu do mojego kumpla ktory ma 12,67 V !! przy obciazeniu... troche chyba za duzo....... ma MegaBajta 300 Watt

 

P.S. mam w kompie 3 dodakowe wiatraki (buda) i katode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W (a właściwie Rubikon 300W) na moim poprzednim sprzęcie: Celeron 1100 + Radeon 8500 + HDD 40GB 5400 RPM dostawał już zadyszki, dlatego kupiłem sobie Huntkey'a 300W, który leży u mnie w szafie do dziś :) Później sprezentowałem sobie Athlona 2000+ i ASrock K7S8X i profilaktycznie zmieniłem sobie zasilacz na Chiefteca. Jak widać intuicję miałem dobrą, bo Huntkey pewnie zaliczałby ciągłe zwiechy...

Aha, jak masz zamiar kupić sobie  PORZĄDNY sprzęt to NAJPIERW kup PORZĄDNY ZASILACZ, a nie próbuj uruchomić na Codegenie kompa, bo gwarantuję Ci, że Ci z miejsca się usmaży!

Skąd możesz to wiedzieć skoro go nawet nie podłączyłeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec to dobra filra, ale HuntKey też nie jest zły. Nie wiem czemu piszesz, że HuntKey usmażyłby się od razu, skoro do tej pory leży od w szafie. Komputer masz prawie taki jak mój (najwieksza róznica to procek) i u mnie mój HuntKey pracuje wzorowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 300w codegena i 240w wyciągnietą z 386

 

 

i wszystko działa jak najbardziej w porządku, codeshitem zasilam płytę, a tym drugim dyski , napędy oraz coolery i 2 monitor 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy zjaral mi sie megabajtowski shit 350W to chcialem za wszelka cene kupic CHIEFTECA 360W DF ale nigdzie nie bylo tego modelu..

wiec pokombinowalem i zakupilem o wiele drozszego CHIEFTECA 420W DF!!!

jest to poprostu REWELKA! polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi Antec True 330 W i musze go wymienic,bo mam "duzo" w kompie :)

Mam go kilka miesiecy,ale wymienie na cos mocniejszego.

Tylko jeszcze nie wiem co.Mysle o Antec'u True 550 W lub Tagan'ie 480W.

Nie wiem,ktory jest bardziej cichy - z tego co czytalem na forum to Tagan,ale nie znam tej firmy.

Antec jest juz sprawdzony i znany.

Macie jakies sugestie co do tych dwoch zasilek?

Na forum przeczytalem juz wszystko co jest napisane na ten temat,ale dalej mam watpliwosci.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytalem te testy i znam wartosc Antec'a :)

Zastanawia mnie jedynie jaki jest Tagan 480W.

Czytalem o nim w sieci,ale nie wiem jaki jest on w praktyce.

Interesuje sie nim,bo jest podobno cichszy niz Antec 550W,a mnie bardzo zalezy na ciszy :)

Jesli nic nie znajde na potwierdzenie opini o Tagan'ie to kupie Antec'a.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytalem te testy i znam wartosc Antec'a :)

Zastanawia mnie jedynie jaki jest Tagan 480W.

Czytalem o nim w sieci,ale nie wiem jaki jest on w praktyce.

Interesuje sie nim,bo jest podobno cichszy niz Antec 550W,a mnie bardzo zalezy na ciszy :)

Jesli nic nie znajde na potwierdzenie opini o Tagan'ie to kupie Antec'a.

 

Pozdr.[/quote

Tagan jest bardzo cichym zasilaczem i dość dobrze trzyma napięcia ale antec jest w ścisłej czołówce i jak chcesz kupić porządny zasilacz to z tych dwuch to tylko Antec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Codegen 300W (a właściwie Rubikon 300W) na moim poprzednim sprzęcie: Celeron 1100 + Radeon 8500 + HDD 40GB 5400 RPM dostawał już zadyszki, dlatego kupiłem sobie Huntkey'a 300W, który leży u mnie w szafie do dziś :) Później sprezentowałem sobie Athlona 2000+ i ASrock K7S8X i profilaktycznie zmieniłem sobie zasilacz na Chiefteca. Jak widać intuicję miałem dobrą, bo Huntkey pewnie zaliczałby ciągłe zwiechy...

Aha, jak masz zamiar kupić sobie  PORZĄDNY sprzęt to NAJPIERW kup PORZĄDNY ZASILACZ, a nie próbuj uruchomić na Codegenie kompa, bo gwarantuję Ci, że Ci z miejsca się usmaży!

Skąd możesz to wiedzieć skoro go nawet nie podłączyłeś :lol:

Jak chcesz, to podłączaj!

Umiem liczyć obciążenie i wiem, że albo walnie bezpiecznik, albo się spali.

 

I zagwozdka dla Ciebie:

Spróbuj wyskoczyć z 10 piętra. Może się nie zabijesz.

Uważaasz, że Ci się coś stanie?

Skąd wiesz, skoro nawet nie próbowałes? :lol:

To oczywiście żarat, ale taka jest Twoja logika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec to dobra filra, ale HuntKey też nie jest zły. Nie wiem czemu piszesz, że HuntKey usmażyłby się od razu, skoro do tej pory leży od w szafie. Komputer masz prawie taki jak mój (najwieksza róznica to procek) i u mnie mój HuntKey pracuje wzorowo.

JA PISAŁEM O HK 300W (nie 350!!!)

Czytaj uważniej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...