Skocz do zawartości
global

Szybsza Neostrada TP za dotychczasową cenę.

Rekomendowane odpowiedzi

2004-04-13, Warszawa

Bardzo dobra wiadomość dla użytkowników Neostrady TP - znacząco wzrasta szybkość

transferu danych. Od 1 maja prędkość w Neostradzie TP opcji 128 kbps zwiększy się

do 320 kbps, zaś opcja 512 kbps przekształci się w 640 kbps. Wzrostowi prędkości

nie towarzyszy wzrost ceny. Zmiana dotyczy zarówno nowych, jak i dotychczasowych

Klientów usługi.

 

- Szybszy transfer danych bez wzrostu ceny spowoduje, że Neostrada TP będzie dużo

atrakcyjniejszą usługą dla Klientów - powiedział dyrektor Pionu Multimediów TP

Mariusz Gaca. Zwrócił uwagę, że klienci indywidualni zapłacą nawet mniej niż

dotychczas, gdyż dostęp do Internetu dla nich został niedawno zwolniony z podatku

VAT. - Oznacza to, że realnie zapłacą o 7 proc. mniej - przekonuje dyr. Gaca.

 

Klienci, którzy zamówią dowolną opcję Neostrady TP zapłacą za aktywację usługi

1,07 zł z VAT. Oferta jest aktualna do końca kwietnia. Dodatkowo osoby, które

podpiszą umowę na co najmniej 12 miesięcy otrzymają w prezencie grę multimedialną.

 

Zalety Neostrady TP:

- Szybki dostęp do Internetu gwarantujący bezproblemowe ściąganie plików z sieci

- Jedna linia - dwie usługi; możliwość jednoczesnego korzystania z Internetu i  

prowadzenia rozmowy telefonicznej

- Łatwy i krótkotrwały proces instalacji

- Stała opłata niezależnie od czasu trwania połączenia z siecią

- Pełna gama modemów, gwarantująca konfigurację urządzenia wg indywidualnych

potrzeb

 

Dodatkowo użytkownicy Neostrady TP otrzymują:

- w opcji 640 kb/s - 50 lub 100 MB przestrzeni dyskowej do publikacji własnych

stron WWW i zakładania kont pocztowych

- w opcji 320 kb/s - konto pocztowe w domenie neostrada.pl o pojemności 5 MB

- dostęp do multimedialnego Serwisu Informacyjnego i Strefy Gier

- bezpłatną pomoc techniczną pod numerem 0-800 102 102 dostępna 24h na dobę

 

Informacje handlowe oraz składanie zamówień pod numerem infolinii 0-801 321 123 i  

na stronie www.neostrada.pl

 

 

 

TELEKOMUNIKACJA POLSKA, Biuro Prasowe, ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa

tel.: (22) 527 19 39, faks: (22) 527 19 79,

biuro.prasowe@telekomunikacja.pl, http://www.telekomunikacja.pl

Kontakt: Barbara Górska, Rzecznik TP, tel.: (22) 527 19 39

Hmm czyli wychodzi 80/20 kB/s :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to w innym topicu, ale tam nikt mi nie dał odpowiedzi to spytam tu, dodam że chodzi o Chello w UPC :

Mam takie pytanie co do umowy którą zawarłem z szanowym UPC. Piszą oni o karze którą trzeba zapłacić w przypadku zerwania umowy wcześniej niż zadeklarowaliśmy ( 12 mies ). Płacimy wtedy coś ok. 600 zł. A co w wypadku jeżeli to oni nam wypowiedzą umowe, za np. notoryczne przekraczanie limitu?? Czy jeżeli taka sytuacja nastąpi to będe zobowiązany płącić im te 600zł??  

 

Prosił bym o wypowiedź osób które znają się na rzeczy, a nie odpowiedzi w stylu "no chyba tak", "raczej nie inaczej" gdyż poważnie myśle o sprowokowaniu ich do zerwania ze mną umowy...

Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?? Bo właśnie ostatnio dzwoniła do mnie pani z TPSA i proponowała Neo+...tylko że ja nic narazie nie moge zrobić bo jestem związany z tym pier******* UPC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem - u mnie na routerze jest niby 640/160 ale transfery nie przekraczaja 65kb/s wiec mysle ze moze sie cos zmieni - badzmy dobrej mysli.

no stary czyli masz wszystko w porzadku, jesli stanie sie jak napisala tpsa, modem bedzie sie synchronizowal przy 800kbps, a pliki bedziesz sciagal tak plus minus teoretycznie z szybkoscia ~80kB/s

 

wojs: scigasz 80kB/s juz od grudnia 8O

 

PS. jedyne czego sie boje to kolejnej sciemy tpsa w koncu kazdy z nas ma te 640 przy polaczeniu.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to w innym topicu, ale tam nikt mi nie dał odpowiedzi to spytam tu, dodam że chodzi o Chello w UPC :

Mam takie pytanie co do umowy którą zawarłem z szanowym UPC. Piszą oni o karze którą trzeba zapłacić w przypadku zerwania umowy wcześniej niż zadeklarowaliśmy ( 12 mies ). Płacimy wtedy coś ok. 600 zł. A co w wypadku jeżeli to oni nam wypowiedzą umowe, za np. notoryczne przekraczanie limitu?? Czy jeżeli taka sytuacja nastąpi to będe zobowiązany płącić im te 600zł??  

 

Prosił bym o wypowiedź osób które znają się na rzeczy, a nie odpowiedzi w stylu "no chyba tak", "raczej nie inaczej" gdyż poważnie myśle o sprowokowaniu ich do zerwania ze mną umowy...

Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?? Bo właśnie ostatnio dzwoniła do mnie pani z TPSA i proponowała Neo+...tylko że ja nic narazie nie moge zrobić bo jestem związany z tym pier******* UPC!

niestety musisz zadzwonic do UPC.... mi sie wydaje, ze wtedy nic nie placisz.... sprawdz w umowie powinno byc, jak nie to dzwon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

U mnie od grudnia jest już 655,2 Kb/s. Nic się u mnie nie zmieni :(

bzdura to ze sie laczy przy 655 to nic mi tez sie tak laczy od poczatku czyli juz od roku a trtansfer max mam 64Kb/s co daje 512kb/s wiec .....

jak bys mial 655kb/s to transfer w okolicach 81Kb/s no chyba ze tak masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

U mnie od grudnia jest już 655,2 Kb/s. Nic się u mnie nie zmieni :(

bzdura to ze sie laczy przy 655 to nic mi tez sie tak laczy od poczatku czyli juz od roku a trtansfer max mam 64Kb/s co daje 512kb/s wiec .....

jak bys mial 655kb/s to transfer w okolicach 81Kb/s no chyba ze tak masz :)

Dokladnie.. U mnie ot samo.. Zawsze bylo 655,2kb/s a mimo to leci max 64-65kB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

U mnie od grudnia jest już 655,2 Kb/s. Nic się u mnie nie zmieni :(

bzdura to ze sie laczy przy 655 to nic mi tez sie tak laczy od poczatku czyli juz od roku a trtansfer max mam 64Kb/s co daje 512kb/s wiec .....

jak bys mial 655kb/s to transfer w okolicach 81Kb/s no chyba ze tak masz :)

Dokladnie.. U mnie ot samo.. Zawsze bylo 655,2kb/s a mimo to leci max 64-65kB/s

Chyba macie rację. Faktycznie, te 64 kilobajty na sekundę mam max...

Wiecie, co Wam powiem. Szkoda, że na DC++ i tak raz na 100 przypadków jadę na maksa. Wielkiego użytku chyba nie będzie z tego...

Wolałbym, aby diametralnie zwiększyli transfer wychodzący!

 

Ale, jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma :)

 

Poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzyska sie w warunkach domowych z lacza 100% przepustowosci dlatego normalne , ze na 655 kbps wyciagacie 65KB/s. Watpie zeby wprowadzili teraz neo 800kbps zeby rzeczywisty transfer wynosil 655 kbps , raczej wszystkie neostrady co sa teraz przelacza na 655 , bo duzo osob jeszcze ma tak jak ja , ze im chodzi na 512kbps...

 

Wojs: lacz sie programem Cfos , to wtedy uzyskasz maxymalny upload i download naraz np. mozesz sciagac 64KB/s i wysylac 16KB/s w tym samym momencie bez spadku predkosci sciagania [ traffic shaping w Cfos]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojs: lacz sie programem Cfos , to wtedy uzyskasz maxymalny upload i download naraz np. mozesz sciagac 64KB/s i wysylac 16KB/s w tym samym momencie bez spadku predkosci sciagania [ traffic shaping w Cfos]

A, gdzie mogę coś o tym Cfos znaleźć. Zapodaj linka, albo coś, jeśliś taki miły. Dzięki z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kazdy ma praktycznie 640/160 albo 655,2/cos tam - to co to by byla za zmiana - zreszta zobacze 1 maja - wjade na router zobacze polaczenie, sciagne jakis plik z dobrego servera i napisze - jak bedzie 80kb/s to mniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzrost predkosci neo "light"---> szybsze osiagniecie limitu 5GB...

no,...chyba, ze tego limitu nie wprowadza :) (a takie "sluchy" chodza po necie)- wtedy biore w ciemno :)

Czy nie wie ktoś czy na pewno nie bedzie tego limitu??

 

Jeśli nie będzie n to na prawde bedzie cóll!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ladnie bardzo ladnie oby tak dalej to moze w 2008 doczekamy sie 8 mbit :-) (pomarzyc wolno)

 

J-A-J-O - jesli oni umowe Ci wypowiedzą nie ma takiej mozliwosci zeby kazali Ci cos placic, z tym ze watpie aby Ci sie udalo do tego doprowadzić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raiden 5 giga na 320kbps to sie robi w 2 dni. Ta neo za 100 zeta z limitem to pomylka , nadaje sie tylko do czatow i gier , bo do sciaganiat o odpada calkowicie , z limitem to powinni dawac to lacze za 49zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze w TPSA licza ze z 512 skuszeni niską ceną (93 zlote!) przejda na 320 Ci zas po 5 GB sie zapchaja po dwoch dniach, zreszta 5 gb to ledwie na strony i wtedy przepustowosc zyska nawet przy tych 640, ale wydaje mi sie ze takie kalkulacje sa bardzo optymistyczne, fakt faktem wielu co nie wie ze tam jest te 5 GB bo ludzie to sa w goracej wodzie kapani to zamowia pewnie 320 kbps albo co gorsza dla zaoszczedzenia przejda z 512 na 320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj info od znajomego pracownika TP S.A ze poza tymi zmianymi o ktorych wyzej zostanie w przyszlosci wprowadzony jeszcze jeden najtanszy wariant za cene okolo 50pln o predkosci odpowiadajacej obecnej neostradzie "light"...

 

chyba pakiety internetowe powoli traca jakikolwiek sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable miedziane 'para miedziana' maja maks przepustowosci w adslu 7mbit - na IDEALNYCH kablach -realnie, komercyjnie moze byc kolo 3mbit - powyzej tego zbyt czesto sa problemy - a warto wiedziec - choc w to malo kto uwierzy ze nasza siec miedziana jest jedna z najlepszych w europie [dotyczy tej czesci na ktorej wogole jest mozliwosc instalacji lacz adsl] - to tyle jesli chodzi o 8mbit

 

to ze laczy sie wam z 650 czy ilestam nic nie znaczy - odejmijcie sobie dane kontrolne i caly smiec protokolu pppoe i zostaje wam akurat 512 - jedne programy pokazuja 'przeplywnosc' uwzgledniajac ten fakt, inne nie - stad masa nieporozumien i blednych informacji - jesli nie macie czegos przestawionego na centrali [na tzw. 'polce' gdzie technicy czasem odprawiaja czary i np. zdejmuja ci limit, albo zawieszaja sesje na 2 tygodnie, albo odcinaja ci telefon - wszystkie te jazdy przezylem na wlasnej skorze i z tego co wiem to nie tylko ja]

 

neo z limitem to PORAZKA - ale to chyba kazdy wie - ps. do gier sie nie nadaje - niestety granie w q3 czy et zjada cenny i ul i dl

 

ps. mam modem i filtr siemensa - pewnie jako jeden z ostatnich w kraju - bo moja centralka jest siemensowska a nie alcatel jak wiekszosc - i dzieki temu mam przyzwoity sprzet bez usba - dodalem router dl-604 [wcale sie nie wiesza] i mam normalny net w domu - radujmy sie - sluzyl mi jeszcze za pierwszej neostrady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 nie liczac pppoe... przy moich jazdach z neo [pierwsza i druga] sporo sie nasluchalem od monterow :) pozatym mialem to potem na studiach - moja linia przenosi teoretycznie 6.5

chodzilo mi o skomentowanie uwagi 'kiedy wreszcie dadza nam lacza 8mbit za 49 zeta jak reszcie swiata' - no wiec w technologii adsl takiej technologii nikt nie ma i juz :)

co innego cable'owki czy optical - ale to i tak sie zatka wkoncu na gatewayach - niedawno byl gdzies art o tym jakie kroki ma zamiar podjac stowarzyszenie operatorw brytyjskich zeby zniechecic ludzi do ssania [nie wazne czy legal czy nie] bo im szkielet nie wytrzymuje - tak ruchu wewnatrz sieci jak i na stykach chosby z atm att czy nywarner - stowarzyszenie to doszlo do wniosku ze szerokopasmowy net w ich kraju jest na chwile obecna utopia bo infrastruktura nie wytrzymuje

w korei sie jakos udalo - tam jest chyab 56% gospodarstw z laczem 256+ i jakos to dziala - ale oni maja nowy system budowany od podstaw na chore przepustowosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...