Skocz do zawartości
snc

Dragon Age

Rekomendowane odpowiedzi

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Spoiler"
Zależy o który moment z trupami ci chodzi.
Czy o obrone wioski część drugą gdy tłuczesz się przy świątyni a te lezą tonami ? czy chodzi ci o walkę w zamku ?
Czy chodzi ci o obronne zamku przed hordą w dalszej części gry zaraz przed ukończeniem ?

Bo jeśli na początku to bardzo przydaje się mag z uderzeniem umysłu pozwala na chwilę wytchnienia i w między czasie wytłuc sporo trupów a to,że pojawiają się tonami to niestety tak jest musisz wytrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w menu postacia ktorej chcesz dac prezent. PKM->prezent->LKM ;]

 

Pucuj sie jak dales sobie rade w Redcliff ;]

Dziekuje :*

 

A dac sobie rade ofc, ze dalem tyle, ze za 3razem i 1postac mi zostala przy zyciu ^^

 

Edit: ide poodkupywac te prezenty teraz ;D

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brakuje wam w grze unikalnych itemow? bron, pancerz, mam juz ponad 12h gry a nie znalazlem nic ciekawego. Wszystkie pancerze wygladaja standardowo, czasami trafi sie jakas bron z +3 do jakiejs ciach!ly. Ogolnie nic ciekawego nie wypada, co prawda mozna zaklinac przedmioty ale run tez nie ma fajnych. Chyba ze takie bylo zalozenie producenta, wiecej realizmu, mniej fantasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, wlasnie dlatego, ze jest wiecej realizmu.

 

Mimo, ze nalogowym poszukiwaczem realizmu w grach nie jestem, to jednak jest to jakas mila odmiana od wiekszosci gier tego typu (tym bardziej, ze ostatnio pocinam w Torchlight namietnie :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, wlasnie dlatego, ze jest wiecej realizmu.

 

Mimo, ze nalogowym poszukiwaczem realizmu w grach nie jestem, to jednak jest to jakas mila odmiana od wiekszosci gier tego typu (tym bardziej, ze ostatnio pocinam w Torchlight namietnie :P ).

A mi troche tak ;) Fajniej sie toczy ciezkie walki kiedy ma sie swiadomosc ze zwyciestwo bedzie oznaczalo ciekawe artefakty dla druzyny. A tutaj troche cinko pod tym wzgledem.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson podzielam twoją opinię. Ja mam za sobą dopiero kilka godzin gry i myślałem, że jeszcze za wcześnie na jakieś fajne znajdźki, ale jak tak ma zostać to lipa trochę. Niedawno przeszedłem sobie Diablo 2 i tam była radocha jak wypadło coś zielonego, albo żółtego.

 

zbx, tu nie chodzi o uber-smoko-pogrzebywator, przecierz żadkie znajdźki wcale nie muszą być mega mocarne, a mimo wszystko sprawiają frajdę.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bo diablo to hack&slash, który właśnie charakteryzuje się zbieraniem różnych unikatowych przedmiotów w ramach urozmaicenia wyrzynania tysięcy przeciwników. W rpg raczej takie rzeczy nie występują. Po prostu tutaj akcent jest położony na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? W bg2 jest kilka naprawdę superaśnych unikatów (pamiętam, jak zrobilem paladyna specjalnie po to, żeby wozić się z Karsomirem), które tak naprawdę nie są jakieś "uber", ale dają mega frajdę z ich posiadania.

Edytowane przez blasphemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam jeśli chodzi o RPGi za dużo nie grałem, najwięcej to w Morrowinda i Obliviona, to chyba RPGi pełną gębą, a trafiały się fajne mieczyki. Aha, grałem jeszcze w oba KOTORy, i też coś się trafiało, ale to już rzadziej.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam jeśli chodzi o RPGi za dużo nie grałem, najwięcej to w Morrowinda i Obliviona, to chyba RPGi pełną gębą, a trafiały się fajne mieczyki. Aha, grałem jeszcze w oba KOTORy, i też coś się trafiało, ale to już rzadziej.

To drugie raczej nie jest RPG pełną gębą (tym bardziej bez modów) ;).

 

Mi też brakuje - takiego item hunta. To baaardzo urozmaica rozgrywkę i naprawdę daje dużo radochy (właśnie dlatego tak fajnie się gra w diablo albo torchlight). W prawdziwych RPG rzeczywiście ten aspekt jest często zaniechany (może i specjalnie) - nie licząc BG i Fallouta ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna geba to BG, NWN, PT to byly erpegi ;]

 

To jak mam odróżniać RPG pełną gębą od nie pełną gebą? Co było nie tak z Morrowindem?

 

 

EDIT:

Wracając do tematu, jak uzbroić postać w dwie bronie? Gram i gram, a znajduję tylko broń dla głównej ręki, oprócz tarczy nie mogę uzbroić drugiej ręki.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Co było nie tak z Morrowindem?

-fabula

-klimat

-bohaterowie niezalezni

 

Gra miala otwartosc i nic wiecej, w kazdym innym rpgu miales fabule, klimat i ciekawe postaci, tego samego nie ma ponownie Oblivion. Dla mnie seria TES to siepanina fpp.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi troche tak ;) Fajniej sie toczy ciezkie walki kiedy ma sie swiadomosc ze zwyciestwo bedzie oznaczalo ciekawe artefakty dla druzyny. A tutaj troche cinko pod tym wzgledem.

Fajnie sie toczy ciezke walki, kiedy ma sie swiadomosc ze stoi sie po slusznej stronie, ze bedzie sie mialo wdziecznosc pobratyńców, gdy ma sie swiadomosc ze od moich wyborow zalezy czyjes zycie....ta gra mi to dała. A jakbym chial lota, to bym walnął 2 godzinnego raida w WOW:)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Wracając do tematu, jak uzbroić postać w dwie bronie? Gram i gram, a znajduję tylko broń dla głównej ręki, oprócz tarczy nie mogę uzbroić drugiej ręki.

Póki co to by używać 2 ostrzy w druga łapę pakujesz coś z rodzaju sztylet. Może i można coś więcej ale jeszcze tego nie odkryłem.

Ja natomiast mam inne pytanie. Jak u licha się zaklina pancerze lub broń? Trzeba jakiś specjalnych itemów. Z gadki z 'krasnalami' wynika, że mogą wpleść magię w każdy przedmiot z oręża a w poradniku, iż trzeba jakiś przedmiotów z gniazdami? Udało się komuś zdziałać coś na tym polu?

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bo diablo to hack&slash, który właśnie charakteryzuje się zbieraniem różnych unikatowych przedmiotów w ramach urozmaicenia wyrzynania tysięcy przeciwników. W rpg raczej takie rzeczy nie występują. Po prostu tutaj akcent jest położony na coś innego.

Ja uwazam inaczej, kolejny raz przytocze krola rpgow, bg2, w ktorym to co jakis dluzszy moment fabularny mozna bylo zebrac bardzo fajny przedmiot, czy to bron czy pancerz i z tego co widze to niektorych to nie rajcuje, a mnie wrecz przeciwnie i to bardzo.

 

Fajnie sie toczy ciezke walki, kiedy ma sie swiadomosc ze stoi sie po slusznej stronie, ze bedzie sie mialo wdziecznosc pobratyńców, gdy ma sie swiadomosc ze od moich wyborow zalezy czyjes zycie....ta gra mi to dała. A jakbym chial lota, to bym walnął 2 godzinnego raida w WOW:)

Pzdr

Mi tez to "dala", ale mimo wszystko brakuje mi fajnych przedmiocikow. Nie oczekuje tu broni z lista ficzersow na pol ekranu jak w h&s ale RPG to rpg i unikatowe itemy sa ich nieodlacznym elementem imo, oczywiscie nie tak waznym jak fabula i cala reszta ale nadal waznym, przynajmniej dla mnie. Dobra koniec wysmetniania sie... :)

 

Póki co to by używać 2 ostrzy w druga łapę pakujesz coś z rodzaju sztylet. Może i można coś więcej ale jeszcze tego nie odkryłem.

Ja natomiast mam inne pytanie. Jak u licha się zaklina pancerze lub broń? Trzeba jakiś specjalnych itemów. Z gadki z 'krasnalami' wynika, że mogą wpleść magię w każdy przedmiot z oręża a w poradniku, iż trzeba jakiś przedmiotów z gniazdami? Udało się komuś zdziałać coś na tym polu?

Mi :) Zaklac bron moze Ci krasnolud w obozie w ktorym sie zatrzymujesz przemieszczajac sie miedzy lokacjami wiekszymi. Musisz miec ofc rune i bron/pancerz ktore sie nadaja (maja socket).

 

ps. w drugiej rece mozna dzierzyc bron tylka taka ktora nie wymaga uzycia glownej reki ;) wychodzi na to ze chyba tylko sztylety :)

 

ps2. kolejnym babolem jest imo pozbawienie druzymu mozliwosci otwierania zamknietych skrzyn jesli w druzynie nie ma lotrzyka. W bg magowie mogli korzystac z odpowiedniego czaru, a tu kupa. Mimo tych malych drobiazgow ktore tu wymieniam od dwoch stron to uwazam ze to gra roku i najlepszy rpg od czasow bg2.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń zaklinasz u sandała :) tego krasnoluda w obozowisku a potrzebujesz do tego broń ze slotami na runy jak i same runy.

Gdy walczysz dwiema brońmy to dopiero przy mistrzowskim opanowaniu walki dwiema kosami, możesz użyć dwóch normalnej wielkości broni a do tego trzeba zręczność na 36. Ale Wojownik walczący dwiema kosami do tego z całym rozbudowanym pakietem, ścina wrogów jak kosiarka trawę także warto.

I jeden z najlepszych czarów u maga to broń telekinetyczna, polecam, obrażenia od zimna czy ognia ssą pałę i można je sobie zakląć w mieczu u tu dostajemy premie do przebicia pancerza co znacznie ułatwia walkę z dobrze opancerzonymi wrogami.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też lubię stożek zimna. Za to coś mi się wydaje że zmarnowałem punkty na czary ochronne [zwykła ochrona i przeciw magii] :/ Z ochrony przeciw magii nie miałem jeszcze okazji za bardzo korzystać, za to ta zwykła ochrona nie działa chyba za szczególnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u kogo mozna wyrobic sobie specjalizacje szampierza czy skrytobojcy? W obozie u kraznoluda moge kupic ksiege z wiedza dla lowcy, a chcialbym zostac skrytobojca/szampierzem.

Zevran jest szempierz/skrytobójca więc najprostszy traf to nauczyć się od niego :)

Na berserkera można się nauczyć od Oghrena, Chempiona w Redclif. Jak ktoś wie gdzie można zdobyć inne specjalizacje to nich się podzieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to by używać 2 ostrzy w druga łapę pakujesz coś z rodzaju sztylet. Może i można coś więcej ale jeszcze tego nie odkryłem.

Ja natomiast mam inne pytanie. Jak u licha się zaklina pancerze lub broń? Trzeba jakiś specjalnych itemów. Z gadki z 'krasnalami' wynika, że mogą wpleść magię w każdy przedmiot z oręża a w poradniku, iż trzeba jakiś przedmiotów z gniazdami? Udało się komuś zdziałać coś na tym polu?

hmm od samego początku mogłem używać 2 broni. np dwóch długich mieczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...