Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

heh a ja po 10 minutowym namyśle w okolicach 15.00 pamiętnego dnia postanowiłem kupić zwykłą... różnica 100PLN, i kilka gadżetów... Przecież i tak tu chodzi o grę :D ...

 

Nie doczekam się teraz do września :] i całe wakacje poszły się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze bedzie to jak gra bedzie zła ;). Oby sie CDP udało (PL fo sho ;00) ale ja sie troche obawiam albo raczej odstawiam neutrala i w sumie nic od wiedźmina nie oczekuje. Może dzieki temu gra mnie zaskoczy pozytywnie (jak stalker) i nie bede jej musiał sprzedawać (jak nwn2 ;0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia. Po ostatnich "rpg-nieporozumieniach" (vide Oblivion czy inne NWN 2) trudno oczekiwać pozytywnego przełomu :unsure: ale oby chłopcy z CDP nie zawiedli, w końcu Polak potrafi :twisted:

 

Są jakieś nowości a propos wymagań sprzętowych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia. Po ostatnich "rpg-nieporozumieniach" (vide Oblivion czy inne NWN 2) trudno oczekiwać pozytywnego przełomu :unsure: ale oby chłopcy z CDP nie zawiedli, w końcu Polak potrafi :twisted:

 

Są jakieś nowości a propos wymagań sprzętowych??

Przeciez te gry sa dobre, zeby tylko Łiczer byl tak grywalny jak one.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez te gry sa dobre, zeby tylko Łiczer byl tak grywalny jak one.

Tak, ale z RPG mają one niewiele wspólnego (przynajmniej Oblivion, bo w NWN 2 nie grałem). Jake79 jest cRPGowcem i irytuje go to, że Oblivion tak został spłycony względem Morrowinda, który również miał wady.

Poza tym Oblivion żyje dzięki modom. Bez nich byłaby to tylko gra akcji z elementami RPG i z przepiękną grafiką. ;)

 

Wymagania sprzętowe podobne do tych dla Obliviona (1GB, GF6600, 2,8GHz?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z RPG mają one niewiele wspólnego (przynajmniej Oblivion, bo w NWN 2 nie grałem). Jake79 jest cRPGowcem i irytuje go to, że Oblivion tak został spłycony względem Morrowinda, który również miał wady.

Poza tym Oblivion żyje dzięki modom. Bez nich byłaby to tylko gra akcji z elementami RPG i z przepiękną grafiką. ;)

 

Wymagania sprzętowe podobne do tych dla Obliviona (1GB, GF6600, 2,8GHz?)

No prosze Cie, obek ma malo wspolnego z crpg ? :blink:

Rozwoj postaci jest, questy sa, fabula jest, duzy, zyjacy swiat jest, czego chciec wiecej.

Mody wszystko balansuja, dodaja wiecej miodu, ale nie zmieniaja diametralnie samej idei gry.

Skoro takiego titan questa i ds2 mozna nazwac crpg to przy nich obek jest rozbudowanym systemem crpg.

 

W takim wiedzminie bedziemy kierowac w gory wyznaczona postacia, fabula i cala rozgrywka bedzie tez schematyczna, imo bedzie to produkcja jeszcze bardziej 'plytka' od ww tytulow. Jestem wielkim fanem sapka i calej sagi, wiec nie omieszkam przetestowac tej produkcji, licze tylko i wylacznie na ksiazkowy klimat, bo raczej nie bedzie tam zadnych innych elementow, ktore mnie zaskocza, obym sie pozytywnie rozczarowal. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze Cie, obek ma malo wspolnego z crpg ? :blink:

No chyba wyraźnie napisałem? :unsure:

 

Rozwoj postaci jest, questy sa, fabula jest, duzy, zyjacy swiat jest, czego chciec wiecej.

Zatem to co tutaj wypisałeś czyni z danej gry grę cRPG? W takim razie GTA San Andreas też jest grą cRPG.

Rozwój postaci jest, questy też są, fabuła też jest, duży, żyjący świat też jest. GTA SA jest grą cRPG.

 

Skoro takiego titan questa i ds2 mozna nazwac crpg to przy nich obek jest rozbudowanym systemem crpg.

Diablo też nazwiesz grą cRPG?

 

W takim wiedzminie bedziemy kierowac w gory wyznaczona postacia, fabula i cala rozgrywka bedzie tez schematyczna, imo bedzie to produkcja jeszcze bardziej 'plytka' od ww tytulow.

Samego Witchera ocenię dopiero jak wyjdzie i w niego zagram, bo Bethesda już raz dała nam przykład, że zapowiedziami to można się co najwyżej podetrzeć. :?

 

Co do płytkości Witchera... Jeśli twórcy gry zachowają zgodność z lore, to Witcher jak mniemam będzie mniej płytki od Obliviona (o co nietrudno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa :wink: Nie ma potrzeby żeby po raz n-ty przywoływać kryteria, które wyznaczają esenscję gatunku cRPG...dość zaznaczyć, że ładna grafika i konwencja rozgrywki w stylu GTA to zdecydowanie za mało żeby zadowolić fanów Morrowinda czy Planscape Tornment.

 

Faktycznie trudno byłoby zrobić grę bardziej płytką (w ogólności) od Obliviona, chociaż dla zdolnej ekipy nic trudnego (vide np. Two Worlds ;-)).

 

...być może z tego Wiedźmina będą ludzie (tak z dużym dystansem owa optymistyczna prognoza)

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo też nazwiesz grą cRPG?

W wiekszosci serwisow internetowych jest wlasnie tak definiowany.

 

Obek a raczej jego watek gl. jest plyki to fakt, ale przez 90% gry mnie on nie interesowa i mimo to bawilem sie bardzo dobrze.

 

Wydaje mi sie, ze łicz-her bedzie raczej gra na jeden raz, oby byl na zasadzie - raz a dobrze. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale z RPG mają one niewiele wspólnego (przynajmniej Oblivion, bo w NWN 2 nie grałem). Jake79 jest cRPGowcem i irytuje go to, że Oblivion tak został spłycony względem Morrowinda, który również miał wady.

Poza tym Oblivion żyje dzięki modom. Bez nich byłaby to tylko gra akcji z elementami RPG i z przepiękną grafiką. ;)

Sorry,a le idac takim tropem to wszystkie gry komputerowe sa tylko grami akcji z elementami RPG, jak sie je porowna do pen & paper. Bo gdzie tu DM, absolutna swoboda, itp.?

Baldur's Gate 1 i 2 byly plytkie jak spodeczek, a fabula byla liniowa jak kij, co nie przeszkadza zupelnie w tym, ze byly to swietne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Witcher ma miec niby kilka zakonczen wiec na jeden raz raczej nie bedzie.

Poza tym mi nie przeszkadza to, ze gra ma byc troche liniowa. Jesli wszystko bedzie na swoim miejscu i bedzie pykało sie w to przyjemnie to tyle mi wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry,a le idac takim tropem to wszystkie gry komputerowe sa tylko grami akcji z elementami RPG, jak sie je porowna do pen & paper. Bo gdzie tu DM, absolutna swoboda, itp.?

Baldur's Gate 1 i 2 byly plytkie jak spodeczek, a fabula byla liniowa jak kij, co nie przeszkadza zupelnie w tym, ze byly to swietne gry.

Ależ kolega literlanie poleciał...wszyscy tu przeca z lekka metaforyzujemy...a jaka jest różnica między sztampą i komercią a merytoryczną głębią to chyba nie trzeba szerzej tłumaczyć (zwłaszcza inteligentnemu chłopakowi jak ty :wink: ). Poza tym des gustibus...(są tacy dla których i Pamela Anderson jest świetną aktorką;-) )

 

Na temat Wiedźmina - póki nie wyjdzie - trudno się wypowiadać, ale po ostatnich crpg -wpadkach, beztroski optymizm, w zakresie prognozowania idzie na bok.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci serwisow internetowych jest wlasnie tak definiowany.

Widocznie w tej większości serwisów internetowych nie mają zupełnie pojęcia czym jest cRPG. Hack'n'Slash to nie cRPG i to powie Ci każdy inteligentny gracz, który grywał lub gra w cRPG.

 

Obek a raczej jego watek gl. jest plyki to fakt, ale przez 90% gry mnie on nie interesowa i mimo to bawilem sie bardzo dobrze.

To tak jak ja. Również "olałem" wątek główny i uważam, że gra jest co najmniej dobra, a po modach może być bardzo dobra i żywotna. Jednak zaliczanie Obliviona do gier cRPG to jakiś chory wymysł.

 

Sorry,a le idac takim tropem to wszystkie gry komputerowe sa tylko grami akcji z elementami RPG, jak sie je porowna do pen & paper.

No dobrze, a w którym miejscu porównywałem gry cRPG do gier p&p?

Jest różnica między Oblivionem a Falloutem, czy chociażby Arcanum. Przecież dobrze o tym wiesz. W Oblivionie postać musi umieć walczyć, gdyż walka jest nieodłącznym elementem tej gry. Nieważne czy za pomocą miecza, topora, łuku czy magii, postać musi walczyć czy tego chce czy nie - walka jest nieunikniona.

 

Bo gdzie tu DM, absolutna swoboda, itp.?

Tego zarzutu to w ogóle nie rozumiem. RPG (p&p) a cRPG to nie to samo i dobrze o tym wiesz.

 

Poza tym des gustibus...(są tacy dla których i Pamela Anderson jest świetną aktorką;-) )

Albo że Doda wielką piosenkarką jest. :lol:

 

Podsumowując: Oblivion nie jest grą cRPG. To czy jest to dobra gra czy nie - to już inna sprawa.

 

Jake79

Jest jeszcze nadzieja w Eschalonie i w Afterfall. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla Ciebie kryterium gry cRPG to mozliwosc rozwiazania questow bez walki? Super, wg. tego kryterium to ani Baldury, ani Planescape Torment nie sa cRPG, bo walka w obu jest nieunikniona :P Ba, Morrowind tez sie do cRPG nie zmiesci... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić mi się, Moderatory! ;)

 

W sumie ja nie czekam za bardzo na Witchera, z racji tego że nie będę miał na czym tego zapuścić niestety -_-. A szkoda bo straszny fan jestem Wiedźmina xD.

 

Ale śledzę na bieżąco postępy w grze i hm... Zapowiada się może nieźle, ale po premierze się okaże czy było się na co napalać czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ni ma... mówi się coś o III kwartale 2007 roku, ja stawiam gdzieś na wrzesień , październik.

 

BTW - szkoda, że jest tak mało filmików z gameplaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos daty premiery... - http://www.gry.gildia.pl/news/2007/06/wied...j_niz_zakladano ; ostatecznie opóźnienia premiery to ostatnimi czasy norma :wink:

Wolę obsuwę niż testy na nas. Przykładem mogą być wspomniane przez kogoś Dwa Światy. W Niemczech ukazały się one w wersji 1.0 u nas w 1.4. W międzyczasie pozbyto się większości bugów i całkiem nieźle zbalansowano grę. 1.5 ma być już ostatecznym patchem. W przypadku Wiedźmina to my dostaniemy edycję 1.0. Wolę poczekać do gwiazdki niż być królikiem doświadczalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną oficjalną datą premiery jest ta podana przez CDP®, a studio jak na razie milczy w tej sprawie. Ma być we wrześniu, wiec spoko loko. :)

 

Nie sugerowałbym się tymi podanymi na innych serwisach. Nawet sam Mike napisał, że pre-ordery zakończą się 3-4 tygodnie przed premierą, czyli w połowie sierpnia. Wiecej chyba pisać nie muszę? :wink:

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem po 500PLN... co jak co, ale to jest zdzierstwo. Dobrze, że mnie nie korci do tej edycji xD... A nam zostało tylko mieć nadzieje, że to będzie pierwsza godna gra RPG zrobiona w Polsce... tym wspaniałym kraju xD .

 

Co do wymagań, to gadali coś o p4 2,8 1gb ramu i 6600 do medium, albo minimum nie pamiętam <_< ... więc nie będzie to jakiś potwór dla naszych maszynek... w sumie dobrze. :)

Edytowane przez 4rch0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagań, to juz nikomu na słowo nie wierze. Najpierw musze sam zweryfikowac bo juz wiele razy rzeczywistosc pokazywała zupełnie cos innego niz zapowiedzi twórców. Kolekcjonerską na allegro widziałem za 580zł :blink: , za taką kase to juz mozna kupić przyzwoitą (relatywnie) część do kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

wiadomo cos o swiecie wiedzmina? Czy ma byc duzy i otwarty jak w Oblivionie czy raczej poszczegolne lokacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo cos o swiecie wiedzmina? Czy ma byc duzy i otwarty jak w Oblivionie czy raczej poszczegolne lokacje?

Lokacje są/będą duże, naprawdę duże (nie porównywać z NWN 2 tylko dlatego, że obie jada na zmienionym silniku Aurora [w Wiedźminie niewiele z niego zostało]).

 

A czytając wypowiedzi już grających w "Wieśka", to jest na co czekać, oj jest! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodają stalowy miecz Wiedzmina i kilka miksturek za taką kasę ? :blink:

Co ciekawe-nie ma. Mogliby chociaż dać gumową lale Yennefer :lol2: . Można i kupić tą edycję "taniej" tj. za circa 300-400 zl. A to spis itemów w edycji kolekcjonersiej dla leniwych:

 

1. DVD z grą Wiedźmin

2. Dysk bonusowy z materiałami Video, oraz innymi materiałami kolekcjonerskimi (tapety, arty itp.)

3. Soundtrack z gry Wiedźmin

4. Instrukcja do gry

5. Poradnik Gracza

6. Opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego

7. Mapa świata gry oraz mapa Wyzimy

8. Etui oraz podwyższonej jakości instrukcja i poradnik!

9. Artbook - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, powyżej 150 stron

10. Bestiariusz - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, ok. 120 stron

11. Unikalny medalion wiedźmiński

12. Koszulka z logo gry Wiedźmin w rozmiarze XL

13. Bitewna gra karciana Wiedźmin

14. Mapa dwustronna drukowana na specjalnym papierze

15. Płyty, zapakowane w pojedyncze pudełka, analogiczne jak w edycji podstawowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie koszulki: szczesliwcy, ktorzy doklikali sie do EK na stronie gram.pl (mam numerek 917 :P ) mogli wybrac rozmiar. To, co jest w aukcjach, jest wiec rozmiarem wybranym przez sprzedajacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...