Skocz do zawartości
ZATOICHI

The Witcher (wiedźmin)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu pojawił się nowy, świetny mod do Wiedźmina :

http://www.thewitcher.com/forum/index.php?topic=17331.0

Moim zdaniem znacznie zmienia/uatrakcyjnia grę. Wreszcie jest trudno i ciekawie przez całą rozgrywkę, a pokonanie przeciwników wymaga kombinowania i umiejętnego korzystania z alchemii, warunków terenowych i technik walki.

To jest to czego potrzebowała ta gra, by stać się wybitną, imho...

Polecam!

Edytowane przez jaketherake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba będziemy mieć dwójkę :razz:

 

http://www.gametrailers.com/player/42117.html

Czemu?

 

W filmiku są tylko kawałki outra, zapowiedzi They , reklama Gog.com i tyle :)

 

Inna sprawa , ze w fakt ,ze dwojka bedzie wierze tak na 99% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Wiedźmin 2, to pewne jak w banku. Ostatecznie pełnoprawny dodatek do gry. W w/w trailerze są sceny, których nie było w grze. Dodatkowo, Bagiński swego czasu 'chlapnął', że coś jest na rzeczy. Tak czy owak, ja już czekam z niecierpliwością :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin to gra która naprawdę może się podobać, fabuła, walka,obie wersje językowe, klimat to niewątpliwe atuty, jedynym mankamentem jest ten engine z neverwinter-a który ani nie jest piękny , ani zaawansowany i do tego te głupie bariery, niestety CDP jest jeszcze chyba za mała firmą na pisanie własnych silników niemniej jednak wyciągnęli z tej aurory chyba wszystko co się dało . Przydała by się wersja na Xboxa i PS-a aby jeszcze bardziej zasilić konta CDP co w efekcie odbiło by się pozytywnie na jakości wieśka 2 , w każdym razie ja oczekuje sequela z niecierpliwością i mam nadzieje że przebije jedynkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem techniczny. Chodzi o wersję rozszerzoną. Rzecz polega na tym, że dość często bez wyraźnej przyczyny nie da się korzystać z mapy; inaczej mówiąc mapa robi się cała czarna, widać na niej tylko punkty orientacyjne, a reszta to czarne tło. Przy pierwszym przechodzeniu gry, przy patchu 1.2, nigdy czegoś takiego nie było.

 

System to vista home premium sp1.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczny problem z edycją rozszerzoną - czarna mapa i do tego średnio raz na 1-2 godz. gra wywalała do pulpitu. Dla mnie rowiązaniem było granie na patcha 1.3, na którym nigdy miałem żadnej tego typu przypadłości. Edycja rozszerzona jest zwalona i tyle. I nie jest to tylko moje zdanie. Wystarczy wejść na oficjalne forum Wiedźmina i poczytać o problemach technicznych z grą.

Problem nie występuje tylko na Viscie, bo ja mam XP sp2.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też powoli przekonuje się, że edycja rozszerzona to w dużej mierze tylko zagrywka reklamowa.

 

Czyli nic się nie da zrobić z tą usterką polegającą na wywalaniu "czarnej mapy"?; strasznie to w@@@wia, a do tego nie wiadomo co to powoduje :mad: . Tym bardziej, że chodzi tu o vistę (sic!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/292934.html

 

Wersja na konsole. XBox 360 i PS3. Ponoc ulepszona grafika, system walki, animacje... Mam nadzieje, ze ta dodatkowa zawartosc bedzie mozna na PC sciagnac... W koncu zarzekali sie, ze PC pozostaje ich glowna platforma, nawet jesli zaczna wydawac na konsole...

 

EDIT:

 

i jeszcze gledzil cos o zupelnie nowym silniku gry :blink:

Edytowane przez mikaelis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do roboty wzieli sie juz dawno, tylko to nie jest takie hop-siup, jak by sie moglo wydawac - trzeba przede wszystkim zmienic system walki i caly interfejs, przystosowane do myszki+klawiatury, a kompletnie nieprzystosowane do pada. Ale o konsolowej wersji jest juz temat w dziale konsole, tam tez zapraszam do dalsza dyskusji na jej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też powoli przekonuje się, że edycja rozszerzona to w dużej mierze tylko zagrywka reklamowa.

 

Czyli nic się nie da zrobić z tą usterką polegającą na wywalaniu "czarnej mapy"?; strasznie to w@@@wia, a do tego nie wiadomo co to powoduje :mad: . Tym bardziej, że chodzi tu o vistę (sic!).

Gdybym nie zainstalował Edycji Rozszerzonej, to nigdy nie przeszedłbym Wiedźmina, a po zainstalowaniu po prostu wszystko zaczęło mi elegancko chodzić, ładowanie lokacji i sejwów oraz zapisy gier teraz po prostu szło elegancko... powiem w skrócie bez Edycji Rozszerzonej przez 6 miesięcy przeszedłem do połowy drugiego aktu (wyzima klasztorna?), a po zaktualizowaniu gry w 2dni przeszedłem całą grę z dodatkowymi zadaniamia :o więc dla mnie nie była to zagrywka reklamowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem poniewaz wiedźmin jak i wiedźmin edycja rozszerzona (oryginalny oczywiscie) tnie mi sie i nie wazne czy grafike ustawie na low czy na high to nic nie zmienia. kompa mam takiego jak w przypisie. jak sadzicie co moze byc tego powodem? na drugim kompie na ktorym mam amd phenoma 9500 4gb ramu i radeona 3870 jest to samo;/ system to win xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem poniewaz wiedźmin jak i wiedźmin edycja rozszerzona (oryginalny oczywiscie) tnie mi sie i nie wazne czy grafike ustawie na low czy na high to nic nie zmienia. kompa mam takiego jak w przypisie. jak sadzicie co moze byc tego powodem? na drugim kompie na ktorym mam amd phenoma 9500 4gb ramu i radeona 3870 jest to samo;/ system to win xp

stary przy takim sprzecie jedyne co moze byc wina slabego dzialania gry to syf w systemie. ja na 2x gorszym sprzecie swego czasu wyciagalem minimum 30fpsow (nie liczac wyzimy handlowej bo to inna bajka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no syfu to ja w systemie nie mam bo pierwsza rzecza po formacie i wgraniu win i sterow byl wiedzmin a poza tym inne gry typu crysis chodza mi na fulla wyjatek to tylko gothic III gdzie tez mi sie strasznie tnie co smiesniejsze napisalem z tym do cdprojektu to mi napisali ze to wina kodekow i antywirusa gdy wywalilem wszystkie koedki jakie mialem to gra zaczela sie w ogole uruchamiac bo wczesniej nie chciala a wylaczenie antywirusa wcale nie pomoglo i w grze mam wlasnie z 30 fps i to strasznie skacze tzn maksymalnie 50 ale najczesciej ponizej 20 ^^ mozliwe ze mam wadliwy egzemplarz? bo jak juz napisalem na drugim kompie mialem to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odkopuję po ponad dwóch miesiącach temat Wiedźmina. Chciałbym zadać dwa pytania, a przy okazji podzielić się wrażeniami(Mimo, że jestem w połowie drugiego aktu). Ogółem Wiedźmin jest super grą, naprawdę wartą zakupu. Polacy się popisali. Fabuła jest bardzo nieliniowa, grę można przejść w trudniejszy sposób, poprzez nie korzystanie ze śledzenia na mapie, a w ostateczności, można sobie tym dopomóc, także tu daję wielki plus. Ogółem daję wszystkiemu w Wiedźminie plusy, poza:

- U mnie Wiedźmin się ścina, kiedy chcę wczytać grę na ok. 5 sekund, raz musiałem nawet wyłączać grę. Aktualizacja pewnie by pomogła, ale o tym później,

- Było kilka wpadek z questami. Na przykład wpadłem ze sprawą do detektywa, który mnie wysłuchał, po czym powiedział, że musi uciekać i jeśli będzie miał sprawę do mnie, to zostanę powiadomiony. Wychodzę od Pana, a tu dziecko do mnie podbiega i mówi, że ma wiadomość. Szanowny pan detektyw mnie szuka, dziecko nadbiega z drugiej strony, a ja właśnie od niego wyszedłem. No nic, powrót i rozmawiamy. ^^

 

Czy jeśli wgram aktualizację najnowszą, to czy save'y nadal będą działały?

Chciałbym zapytać Was, ile macie FPS na wszystkim na max. i rozdzielczości 1680x1050? Ja na moim sprzęcie włączyłem FRAPSa i biegałem po Wyzimie Klasztornej w południe, słoneczną pogodę. Miałem minimum około 65 FPS, średnio około 85-90 do ok. 110 FPS. Przy deszczu o dziwo jest podobnie(Myślałem, że to trochę będzie bardziej obciążało GPU :D ). Nie za mało trochę? Nie chodzi mi już o to, że to dla mnie nie jest płynna wartość, ale nie wiem czy może karta graficzna zbyt bardzo nie opiernicza się. To pytanie tylko tak dla upewnienia się. Nie mam wykorzystanego maksymalnego potencjału karty, bo podkręcony mam procesor do 3,6 GHz, a wypadałoby go podkręcić do 3,8 GHz, albo nawet do 4,0 GHz. Mówimy tu o Intel Core 2 Quad Q9550, który defaultowo chodzi na 2,8 i chyba by zjadła go ta karta przy takim taktowaniu.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, sorry wielkie. :) Już poprawiam. Właśnie się zastanawiałem, czy nie przegiąłem. :rolleyes:

 

EDIT: Sygnaturka poprawiona. ;)

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy ;)

 

Co do Wiedzmina - to on nie był jakoś super ultra zoptymalizowany i korzysta przecież z engine'u NWN2 ;). Nie wiem czy obsługuje nawet multi gpu (przynajmniej na z ATI może być problem) ale i tak FPSy masz bardzo dobre.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym powinni iść za ciosem i stworzyć drugą część :wink: (Wiem, że to refleksja porażająca oryginalnością).

 

Wiedźmin to jedna z najlepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Wiadomo coś konkretnego na temat kontynuacji (nie jakiśtam konsolwoych wcieleń)?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno skusiłbym się na kolejną część Wiedźmina. Ta gra naprawdę mi się podoba i uważam, że jest jedną z najlepszych gier w swoim gatunku i świetną wśród wszystkich! Akurat optymalizacja mnie nie dotknęła zbytnio, ale wiem, że wiele osób sobie nie pograło przez to. Ja porzuciłem Wiedźmina na lapku, gdy miałem 30 FPS na dość niskich detalach i rozdziałce 1024x768. Przeleżał na półce, ja kupiłem nowy sprzęt, to teraz się gra. Następna gra w kolejce to Mirror's Edge(Już w domu). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

wymagnia nie są takie masakryczne ja gralem na starym p4 2,4@2,5GHZ s478 gf6600 256mb po lekkim oc i 1gb ram kingstona i gra spoko chodziła co prawda wszystko prócz tekstur bylo na low ale całą grę skończyłem ( na tym sprzęcie przedziłem crysysa, gears of war i racedriver grid, i chodziło to całkiem żwawo)

Edytowane przez scoobydoo19911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...