Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

hey male zapytanko mam, otuz jestem szcesliwym posiadaczem Asusa GE 9550 128/128 i naturalnei podkrecilem go trochu. karta podkreca sie ladnie dociagnolem rdzen do 375 i wiecej nie moge w ati tool [jeszcze nie pracowalem nad tym by to zmienic] a pamiec bez chlodzenia zdiala na 550, jednakze wedlug 2001 se po podkreceiu spada wydajnosc, roznice nie sa duze okolo 200 markow, podczas testu rowniez tester upiera sie ze jest nizszy bitrate. ma ktos pomysl czemu sie tak dzieje???

 

sprawdzilem na hl2 po podkreceniu wydajnosc rosnie, 3d mark 2003 tez wskazuje, nawet spory, wzrost wydajnosc, to samo 2005. w 2003 na 250/400 jest okolo 2400 markow, na 325/500 jest 3200, a na 375/550 okolo 3400, niekrecona karta w 2005 wyciaga caaaale 800 markow, podkrecona okolo 1400

 

pytanko wiec co jest z 2001? blad czy problemik z dx8?

 

a i czy to normalne ze w 2005 na tescie procka sempron 2500 1750 Mhz@ 2100Mhz wyciaga cale 1-2 klatki na sekunde? lool :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leonheart Odnosne proca to nie wiem ale chyba nirmalne. A co do 3dMarkow to 2001SE uzaleznia wyniki od posiadanego sprzetu (mobo,cpu,ram,cashe) w nastepnych edycjach (03,05) zostalo to mocno ograniczone i posiadana konfiguracja nie wplywa juz w takim stopniu (jesli wogole) na wyniki testow grafiki. Konkluzja: olej wyniki w 2001se i mierz w 2003 bo na 05 to jest pokaz slajdów :)

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcem dodac do mojego poprzedniego posta na 206 stronie informacje:

 

Karta zaczela dziwnie sie zachowywac w windzie Xp ja sie zaladuje pulpit na chwile robi sie czarno (lampka monitora jest zielona, tylko obraz robi sie czarny) i pochwili wszystko wraca do normy. Nie wiem za bardzo czemu zaczelo sie to robic, ale nic nie przeszkadza chcem poznac tylko przyczyne. Nastepnym moim pyanie jest to co bylo w poprzednim poscie mianowicie pytanie o chlodzenie. Czy ja zamontuje na R9550 VGA Silencera od rev.1 do rev.3, czy juz musze potrzec na ATI Silencera (czy jakos tak). No i jeszcze Zalmany który model bedzie taki ze nie trzeba robic zadnych przerobek i wlozyc go takiego jakiego wyjelo sie z pudelka na karte?

 

P.S nadal pracuje na Matroxie G450, dlatego prosze o pomoc bo chcem wrocic do normalnych warunkow pracy a nie refresh rate 60 na 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja Catalisty 6.14.10.6490, wczesniej mialem omegi te najnowsze 2.95xx i tego nie bylo nawet z Catalistami tego wcześniej nie bylo. To cos zaczelo dziac sie od czasu kiedy karta zaczela sie zawieszac w grach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak mam, ze na omegach mam strasznie ciemny obraz w grach - zabawa w zmiany gamma itp nic nie daje - nie zapisuje zmian, choc chyba ze 100x dusze zastosuj...

na catalystach nie mam tego problemu - obraz jest jasniejszy, choc troszke bardziej blady... TU JEDNAK COS WIDAC :)

moze u ciebie to taksze wina sterow

 

no i inna sprawa - jak mi sie kiedys zaczely gry wieszac, to skonczylo sie na zmianie grafy - "troszke" sie przegzala i zmiana chlodzenia nic nie pomogla - tylko reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Harryt teraz przynajmniej dochodzi taktowanie pamięci do 529, musze znaleźć teraz tylko konkretny opis v-moda i wydusic wszystko co tylo zniej mozna :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie boicie sie v-modowac kart? ja bym sie tam bal :wink: moglby ktos podac fotke lub linka jak wyglada taki radek, niekoniecznie ten konkretny 9550 z v-modem? ciekaw jestem a w tym watku ciezko cos juz poszperac :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilemkarte Radeon 9550 Sapphire 256.

Mam problem z ustawieniem odswiezania w windowsie 98 se. Instaluje sterowniki z plyty 4.10 i w momence zmiany odswiezania nic sie nie dzieje. Ciagle jest 60khz. Z pewnych wzgledow musze miec windows 98 i nie moge go zmienic na XPSP2 choc wiem ze na tym wlasnie systemie jest wszystko ok (w zakladce monitory z logiem ATI mozna ustawic sobie i odswiezanie i rozdzielczosc i wtedy dziala) w win98 se tego nie ma Probowalem sciagac programy w stylu Refresh ale niedzialaja mi z 98se Prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam tego radka :> Chce tylko przyrownac wynik do r9000 bo wychodzi na to ze ten r9550 to taki r9200 lepiej krecacy sie i z dx9.0 i chcialem porownac wyniki na podobnych taktowaniach ot co :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy r9550 ;> i odrazu rzucam prosbe - moglby ktos z Was zrobic marka 2001 przy taktowaniach 330/440 przy procku ok 2400mhz i podac wynik ?

hmm... jesli 2001 to musisz podac ile ramu i jakie FSB do tego... I dokladnie jaki procek (2400+ ?)

A moge Ci zaraz zrobic 2003 na troche zasyfionym systemie.. chesz ? (-03 bedzie na kazdym systemie podobnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sugerowalem sie opisem kubasiek1 ;)

gent - chodzi o 2001 bo w 2003 nie mam szans - brak obslugi dx9, fsb tak w granicach 210-220 taktowanie 2400Mhz nie 2400+, ram synchro i radzio 330/440

za tydzien bede mnial mojego NF7 wtedy mi przypomnij - zrobie testy na 100% :wink:

330/440 ? ale normalnie takie radki smigaja ponad 400/500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaniam sie...

 

Otoz mam "gigabajta" 128 bit - krece go ale poniewaz doswiadczenie w tego rodzaju procederze mam niewielkie :) totez osiagi tez nie sa duze...

Standardowo karte przypomne ma 250/400

Ja doszedlem do ustawien 350/550 - artow nie widac

 

w 2001 mam 8942 pkt

 

w 2003 - 2964

 

moj config jest nastepujacy: sempron 2200, plyta asrock na kt400a, pamiec 512 DDR no i wspomniany radeon

 

Mam dwa pytania

 

1. czy te wyniki sa wlasciwe dla posiadanego sprzetu ?

 

2. co dalej? Fabryczny radiator przy tych ustawieniach w stresie (w benchmarku) jest goracy az parzy, radiatorki aluminiowe na memach tez sa cieple....

Probowac dalej? a jesli tak czy

 

a) wymieniac chlodzenie na wiatrak i krecici zalozmy po 5, 10 MHz to rdzen to pamiec

 

B) probowac robic to samo na standardowym radiatorze?

 

c) jak podkrecac teraz - dojsc do granicy rdzenia czy pamieci, czy starac sie jednoczesnie podnosic taktowanie

 

dzieki za uwage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@brzeszczot

 

to ze radiator jest cieply swiadczy o tym ze dobrze przylega do rdzenia GPU i dobrze odprowadza cieplo - zdecydowanie radzilbym puscic jakiegos wentyla zeby schlodzic radiator - nawet jezeli nie bedziesz dalej podkrecal - karcie wyjdzie to na zdrowie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sprostowac - w Bitwie o Środziemie dalo sie zauwazyc w menusach i w czasie rozgrywku zielona poswiate walaca z lewego dolnego rogu.

Zszedlem z pamieci z 550 na 525 - zielony glut znikl :)

 

ale moze to od gry - w benchmarkach nic nie widzialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jak mam plyte co obsluguje agp 4x a karte GB 9550 128/128 to mozliwe jest ze ma bardzo slabe wyniki

szczerze mowiac..to nie wydaje mi sie zeby to mialo drastyczny wplyw na wydajnosc.. jak bardzo slabe masz wyniki i na jakim configu? Moze komus z plytka AGP x8 chcialoby sie zrobic porownanie wydajnosci z AGP ustawionym na x4 i x8..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tensam problem co brzeszczot w 3DMark'u 03 nie ma żadnych artów ani w innych grach nawet w HL2, tylko ten zielony pasztet w Bitwie o Środziemie :evil:

P.S.

Dajcie link do dobrego V-mod'a dla GB, aha jeszcze jedno czym mierzycie napięcie na karcie :?: czy takie coś wystarczy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38003153 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co powiecie na taki wynik http://service.futuremark.com/compare?2k1=8329801 - drugi komp z podpisu :)

Mam pytanko - niewiecie gdzie na śląsku robią v-mody ? ;) Na lutowaniu się nie znam - ale co myślicie o tym żeby wydrukować opis robienia v-moda i wybrać się z tym do serwisu elektronicznego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze, moze ktos mi odpowiedzieć, dlaczego podczas odwtarzania 3d mark 2001 w 9550 405/500 praktycznie nie miałem żadnych artefaktów, a krótka gra w NFSU2 i komp sie zawiesza, tylko smignie mi napis (który ledwo przeczytam) że ....." ...... win xp wykrył bład akceleratora graficznego.....(coś tam coś tam, ).....więc go odłączył........" jakies tam bzdety i nic nie kapuję, czy radiatorki kiszkowato przymocowałem na pamięciach czy to wentyl(jeszcze orginalny) jest za mały na procesorze graficznym???? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...