Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

lobo0-czyli jak ja mam Gigabyte Radeon 9550 i jest w nim napięcie GPU orginalne i wlutuje tam rezystor 4,7Kom czyli napięcie wyniesie 1,48 to co będe musiał zrobić aby nie było problemów jak u Ciebie (artów).Jak Ty zrobiłeś z tym vdd że później wszystko cykało git.z góry wielkie dzięki.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobo0-czyli jak ja mam Gigabyte Radeon 9550 i jest w nim napięcie GPU orginalne i wlutuje tam rezystor 4,7Kom czyli napięcie wyniesie 1,48 to co będe musiał zrobić aby nie było problemów jak u Ciebie (artów).Jak Ty zrobiłeś z tym vdd że później wszystko cykało git.z góry wielkie dzięki.pzdr

nie wiem czy u Ciebie te same uklady odpowiadaja za zasilanie...ja dopiero sie kapnalem ze cos jest nie tak jak zwiekszalem samo vgpu i powyzej pewnej granicy karta krecila sie gorzej.piotres mi wtedy podpowiedzial ze moze by tak zwiekszyc vdd co tez uczynilem i okazalo sie to sluszne bo zadzialalo. teraz vdd=2,85V a vgpu=1,43V i jak podnosze vgpu to znowu karta sie gorzej kreci wiec wypadaloby znowu zwiekszyc vdd ale juz nie bede sie bawil.poki co wystarczy :twisted:

wiec jezeli u Ciebie zasilanie dziala na tej samej zasadzie co na moim sapphirku to wystarczy podniesc Twoje vdd do 2,95V i powinno byc ok.ale to musisz sprawdzic doswiadczalnie.pozdrawiam i zycze sukcesow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile właściwie trwa ustawianie MAXCORE w ATITOOL? Bo mój już dojechał do 380 i nie zwalnia :? A z moim Sapphirkiem jest taki problem, że powyżej 300 na Core (pamięci na default, wiec to nie ich wina) błędy w grafice się pojawiają. Temperatura też raczej nie, bo w teście High Polygon Count 3Dmark2k1 od razu się pojawiają takie kreski, jakby dodatkowe obiekty 3D. Więc czego to może być wina? Vcore za niskie, czy zasilacz może? POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki lobo0 nawet gdyby mój gigabyte miał tak samo rozwiązane zasilanie jak Twój sapphire to jak ja mam podnieść te vdd??,Jak Ty to robiłeś??czym??.dzięx

ja to robilem z tej stronki vmod na vgpu mam potencjometr a na vdd dalem rezystor 10k i tyle

 

boroveeK ja na Twoim miejscu najpierw zmienilbym sterowniki na jakies inne bo jak ati tool leci wyzej i nie wywala bledow to raczej bedzie wina sterownikow...sprobuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak znowy dobrze myslalem :banan: .

 

Mi sie wydaje ze to napiecie ktore kontroluje ISL6522CB na Sapphirze to VREF , a nie VGPU jak napisal ROOT (ten Rosjanin) , a jak wiadomo VREF musi sie rownac polowie napiecia VDD , aby wszystko dzialalo jak trzeba ....

 

PS. A ja wlasnie 2 minuty temu kupilem do mojego Gigabyte'a BOXOWY cooler od P4 , zeby sie nie spocil zbytnio po v-modzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boroveeK ja na Twoim miejscu najpierw zmienilbym sterowniki na jakies inne bo jak ati tool leci wyzej i nie wywala bledow to raczej bedzie wina sterownikow...sprobuj

Zacząłem od najnowszych (chyba jeszcze beta) OMEGI, potem przezuciłem się na 2.5.58 i to samo. Na cataclystach mam zablokowane zmiany czestotliwosci. Są jakies inne (nie OMEGA) które mają to odblokowane? Czy tylko flash biosu mi zostaje (nigdy karty graf. nie flashowalem wiec troche sie boje)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak znowy dobrze myslalem :banana: .

 

Mi sie wydaje ze to napiecie ktore kontroluje ISL6522CB na Sapphirze to VREF , a nie VGPU jak napisal ROOT (ten Rosjanin) , a jak wiadomo VREF musi sie rownac polowie napiecia VDD , aby wszystko dzialalo jak trzeba ....

moze i masz racje ale jak w takim razie wytlumaczyc to ze regulujac samym vref (vgpu) zwieksza sie potencjal na podkrecanie...a teoretycznie powinno sie to dziac przy podnoszeniu vdd wedlug Twojej teorii.

po drugie te karty chyba maja napiecie rdzenia 1.2V bo 2.8V byloby za duzo...wiec cos mi tu nie pasuje

trzeba by wytrzasnac schamat takiej graficzki to bysmy wiedzieli dokladnie co to i do czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boroveeK ja na Twoim miejscu najpierw zmienilbym sterowniki na jakies inne bo jak ati tool leci wyzej i nie wywala bledow to raczej bedzie wina sterownikow...sprobuj

Zacząłem od najnowszych (chyba jeszcze beta) OMEGI, potem przezuciłem się na 2.5.58 i to samo. Na cataclystach mam zablokowane zmiany czestotliwosci. Są jakies inne (nie OMEGA) które mają to odblokowane? Czy tylko flash biosu mi zostaje (nigdy karty graf. nie flashowalem wiec troche sie boje)?

 

ustaw 400 MHz bez testowania w AtiTool'u i pusc jakiegos marka czy gre i zobacz czy bedzie to samo...bo cos mi tu nie pasuje zeby przy 300MHz byly bledy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boroveeK ja na Twoim miejscu najpierw zmienilbym sterowniki na jakies inne bo jak ati tool leci wyzej i nie wywala bledow to raczej bedzie wina sterownikow...sprobuj

Zacząłem od najnowszych (chyba jeszcze beta) OMEGI, potem przezuciłem się na 2.5.58 i to samo. Na cataclystach mam zablokowane zmiany czestotliwosci. Są jakies inne (nie OMEGA) które mają to odblokowane? Czy tylko flash biosu mi zostaje (nigdy karty graf. nie flashowalem wiec troche sie boje)?

 

ustaw 400 MHz bez testowania w AtiTool'u i pusc jakiegos marka czy gre i zobacz czy bedzie to samo...bo cos mi tu nie pasuje zeby przy 300MHz byly bledy :?

No więc zapodałem 390/500 (tak dla bezpieczności) 3DMarka2K1 przeszedł (troche ponad 10000). Tyle że te błędy w grafice nadal występowały. Co ciekawe tylko w niektórych markach (Lobby na High, Nature, High Polygon i Vertex Shader) i co jeszcze ciekawsze było ich mniej niż jak ostatnio na 375 rdzeń dałem 8O Więc może to kwestia "wygrzania" się karty? Podejrzewam też sterowniki, bo w sumie karte instalowałem na stary system (po GeForce2). Jak nie znajde innej przyczyny to Format C: i od nowa XP'ka :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boroveeK ja na Twoim miejscu najpierw zmienilbym sterowniki na jakies inne bo jak ati tool leci wyzej i nie wywala bledow to raczej bedzie wina sterownikow...sprobuj

Zacząłem od najnowszych (chyba jeszcze beta) OMEGI, potem przezuciłem się na 2.5.58 i to samo. Na cataclystach mam zablokowane zmiany czestotliwosci. Są jakies inne (nie OMEGA) które mają to odblokowane? Czy tylko flash biosu mi zostaje (nigdy karty graf. nie flashowalem wiec troche sie boje)?

 

ustaw 400 MHz bez testowania w AtiTool'u i pusc jakiegos marka czy gre i zobacz czy bedzie to samo...bo cos mi tu nie pasuje zeby przy 300MHz byly bledy :?

No więc zapodałem 390/500 (tak dla bezpieczności) 3DMarka2K1 przeszedł (troche ponad 10000). Tyle że te błędy w grafice nadal występowały. Co ciekawe tylko w niektórych markach (Lobby na High, Nature, High Polygon i Vertex Shader) i co jeszcze ciekawsze było ich mniej niż jak ostatnio na 375 rdzeń dałem 8O Więc może to kwestia "wygrzania" się karty? Podejrzewam też sterowniki, bo w sumie karte instalowałem na stary system (po GeForce2). Jak nie znajde innej przyczyny to Format C: i od nowa XP'ka :evil:

albo stery albo cos zwalone :(

sprawdz jeszcze zasilke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość już tego cytowania, bo serial brazylijski sie robi. No więc puściłem 3DMark 2003 (390/500) i uzyskał 2953pkt. Te dziwne krzaki co ciekawe, pojawiły się TYLKO w CPU testach. Procek? Chyba nie, bo w sumie przy defaultowych ustawieniach by już pokazał te śmieci. A zasiłke to najwcześniej jutro, wezme karte do kumpla i u niego przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na tej aukcji:

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060

 

 

nie mogę normalnie kupić karty Radeon 9550XT przez Kup Teraz za 399zł?????

ta aukcja to jakaś jedna wielka lipa (cena jest 420zł bez CS)

- rdzeń RV350 ? takie dają do zwykłych 9550

- taktowanie rdzenia 445 ? 8O

-pamięci 580? gość chyba modernizuje bios i sprzedaje jako XT

zresztą na stronie producenta do której jest link ,pokazany jest zwykły R9550 z rdzeniem 250MHz

Jeżeli nie miałeś w ręku, nie widziałeś, nie testowałeś, to nie wydawaj takich opinii.

 

Karta ma standartowe taktowanie 445Mhz dla rdzenia i 580Mhz (2x290Mhz) dla pamięci. Nie wierzysz? Przyjedź i przekonaj się naocznie.

Link do strony producenta pokazuje model GC-R9550GU-C3, a sprzedawany model to GC-R9550GU-C3P i tu zaszła pomyłka. Opisu do wersji GC-R9550GU-C3P nie ma jeszcze na stronie producenta. Również typ chipsetu nie jest podany prawidłowo, w rzeczywistości jest RV360.

Te pomyłki nie mają chyba wielkiego znaczenia, bo taktowania podane są prawidłowo, a głównie od tego zależy wydajność karty, a nie od typu zastosowanego chipu - RV350 lub RV360.

 

Do tego sprawdziłem jak taka karta daje się przetaktować. Okazuje się, że spokojnie można podnieść taktowania do wartości 480/660 Mhz !!! I to bez żyłowania, po prostu ustawiłem, zapuściłem 3D Marka 2003 i bez żadnych artefaktów karta przeszła cały test.

Na konfiguracji Athlon XP 2000+, mobo MSI KT3Ultra VIA KT333 768MB DDR 333Mhz uzyskałem 3728punktów.

 

 

Wszystkich niedowiarków zapraszam do przetestowania, udostępnię zestaw testowy oraz karty do testowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i teraz sie wku****. Reinstall WinXP i wszystkich sterów nic nie dał. Dalej te tajemnicze obiekty się pojawiają w 3DMarkach powyżej 300 na rdzeniu (generalnie na 390 śmiga, tylko te dziwadła). Tak, czy inaczej zostało mi już trzech podejrzanych: Sterowniki Omega (są jakieś inne z odblokowanym O/C? I co to za stery DNA?), zasiłka (Deer 350W :? O dziwo świetnie trzyma napięcia), albo sama karta jest spieprzona. Ide spać, jutro obadam dokładnie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwonilem pod wskazany number i otrzymalem wiadomosc ze karta to jest ten model ktory jest na linku natomiast po wlozeniu do komputera wyswietla sie 445/580, bez zadnego podkrecania... dowiedzialem sie rowniez ze starszych modeli extreme juz nie bedzie, wiec mnie to zastanawia czy przypadkiem firma gigacube nie wpadla na genialny pomysl podkrecenia karty do maksimum(stad nowy cooler) co uniemozliwiloby dalsze krecenie? kiedys juz jakas firma tak zrobila...

Mój poprzedni post jest chyba odpowiedzią na twoje pytanie. Na szczęście twoje przypuszczenia nie potwierdzają się, karta daje się jeszcze nieźle podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pomyłki nie mają chyba wielkiego znaczenia, bo taktowania podane są prawidłowo, a głównie od tego zależy wydajność karty, a nie od typu zastosowanego chipu - RV350 lub RV360.

Co do tego to sie nei zgodze. WYdaje mi sie,ze czym nowszy chipset tym bardziej wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pomyłki nie mają chyba wielkiego znaczenia, bo taktowania podane są prawidłowo, a głównie od tego zależy wydajność karty, a nie od typu zastosowanego chipu - RV350 lub RV360.

Co do tego to sie nei zgodze. WYdaje mi sie,ze czym nowszy chipset tym bardziej wydajny.

Moim zdaniem masz trochę racji, ale nie zupełnie.

 

Chipset RV360 w porównaniu do RV350 m aidentyczną wydajność, ale jest bardziej podatny na podkręcanie, co zresztą już wcześniej opisałem - bez trudu ustawiłem kartę na taktowanie 480/660Mhz, a myślę, że więcej też by się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu na tej aukcji:

 

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34334060  

 

 

nie mogę normalnie kupić karty Radeon 9550XT przez Kup Teraz za 399zł?????

ta aukcja to jakaś jedna wielka lipa (cena jest 420zł bez CS)

- rdzeń RV350 ? takie dają do zwykłych 9550

- taktowanie rdzenia 445 ? 8O

-pamięci 580? gość chyba modernizuje bios i sprzedaje jako XT

zresztą na stronie producenta do której jest link ,pokazany jest zwykły R9550 z rdzeniem 250MHz

Jeżeli nie miałeś w ręku, nie widziałeś, nie testowałeś, to nie wydawaj takich opinii.

 

Karta ma standartowe taktowanie 445Mhz dla rdzenia i 580Mhz (2x290Mhz) dla pamięci. Nie wierzysz? Przyjedź i przekonaj się naocznie.

Link do strony producenta pokazuje model GC-R9550GU-C3, a sprzedawany model to GC-R9550GU-C3P i tu zaszła pomyłka. Opisu do wersji GC-R9550GU-C3P nie ma jeszcze na stronie producenta. Również typ chipsetu nie jest podany prawidłowo, w rzeczywistości jest RV360.

Te pomyłki nie mają chyba wielkiego znaczenia, bo taktowania podane są prawidłowo, a głównie od tego zależy wydajność karty, a nie od typu zastosowanego chipu - RV350 lub RV360.

 

Do tego sprawdziłem jak taka karta daje się przetaktować. Okazuje się, że spokojnie można podnieść taktowania do wartości 480/660 Mhz !!! I to bez żyłowania, po prostu ustawiłem, zapuściłem 3D Marka 2003 i bez żadnych artefaktów karta przeszła cały test.

Na konfiguracji Athlon XP 2000+, mobo MSI KT3Ultra VIA KT333 768MB DDR 333Mhz uzyskałem 3728punktów.

 

 

Wszystkich niedowiarków zapraszam do przetestowania, udostępnię zestaw testowy oraz karty do testowania.

No więc powiedzcie mi konkretnie, warto opylić Sapphire'a 9550 128/128 na Samsungach i kupić tego GeCube'a? Stać mnie więc mogę to zrobić, tylko pytanie czy warto... I czy nie lepiej poszukać GeCube'a XT z CS rev.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pomyłki nie mają chyba wielkiego znaczenia, bo taktowania podane są prawidłowo, a głównie od tego zależy wydajność karty, a nie od typu zastosowanego chipu - RV350 lub RV360.

bzdura czy mx400 NV17 z zegarami 300/600 będzie wydajniejszy od Ti4200 NV25 z zegarami 250/500?

jedna i druga to GF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lamerskie pytanie.

Wczoraj ustawielm swojego sapphira 9550 4ns na 410/520 i zapuscilem 3Dmarka. Pojawialy sie lekkie arty.

Po zmniejszeniu rdzenia do 400 wszystko sie uspokoilo.

Moje pytanie dotyczy co lepiej jest zwiekszać: rdzen wzgledem pamieci czy odwrotnie. Kiedy osigne lepsza wydajność.

Dla przykladu ktore z ustawien bedzie lepsze 390/520 czy 400/500?

Dzieki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lamerskie pytanie.

Wczoraj ustawielm swojego sapphira 9550 4ns na 410/520 i zapuscilem 3Dmarka. Pojawialy sie lekkie arty.

Po zmniejszeniu rdzenia do 400 wszystko sie uspokoilo.

Moje pytanie dotyczy co lepiej jest zwiekszać: rdzen wzgledem pamieci czy odwrotnie. Kiedy osigne lepsza wydajność.

Dla przykladu ktore z ustawien bedzie lepsze 390/520 czy 400/500?

Dzieki za odpowiedzi

wrzuć marka i sprawdź,generalnie podniesienie rdzenia daje większy przyrost, przy takiej małej róznicy nie ma to znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat lobo0 :

 

moze i masz racje ale jak w takim razie wytlumaczyc to ze regulujac samym vref (vgpu) zwieksza sie potencjal na podkrecanie...a teoretycznie powinno sie to dziac przy podnoszeniu vdd wedlug Twojej teorii.

po drugie te karty chyba maja napiecie rdzenia 1.2V bo 2.8V byloby za duzo...wiec cos mi tu nie pasuje

trzeba by wytrzasnac schamat takiej graficzki to bysmy wiedzieli dokladnie co to i do czego

 

 

lobo0Albo ja ciebie nie zrozumialem, albo ty mnie ... Karty oczywiscie maja na rdzeniu 1.2 V. Chodzilo mi o to ze seria VDD (VDD oznacza napiecie chipsetu tylko w plytach glownych , na kartach grafiki to juz co innego) tj. 2.62 wystarczy do stabilnego podciagniecia VREF (lub VGPU nikt nie wie na pewno :lol:) do ok. 1.30 V , pozniej zaczna sie schody , a w ktorym momencie to juz zalezy od danego egzemplaza lub zasilacza - u ciebie sie zaczely od 1.35V , a u mnie zmniejszenie potencalu memek nastepowalo juz powyzej 1.33 V .... A gdy podciagniesz VDD do ok. 2.8V to spokojnie polecisz na 1.4 V minimum .

 

Aha i sprawdz sobie oraganoleptycznie mosfet od VDD (w czasie testu 3D Markiem) - jak odsuniesz palec juz po 1 sek. to lepiej naklej jakis radiatorek na niego , zeby czasem ci nie puscil kiedys jakiejs chmurki dymu lub nie "odkleil" sie od PCB :lol: Jak utrzymasz ze 3 sek. to jeszcze jest OK - u mnie w Gigabycie tyle wytrzymuje , a karta seria (jeszcze tylko chwile :evil: ) .

 

I jeszcze powiedz jakie masz pamiatki na Szafirku bo cos ci ladnie chodza jak na Szafirka - 540 mhz to juz cos ;-) ???

 

Zdradz takze tajemnice jaki cooler masz zalozony na tego "monsterka" ???

 

Dobra koniec gadania , czas sie lapac za lutownice i w koncu was troche podgonic w Megaherzach na tym naszym Radziu :lol: ...

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat lobo0 :

 

moze i masz racje ale jak w takim razie wytlumaczyc to ze regulujac samym vref (vgpu) zwieksza sie potencjal na podkrecanie...a teoretycznie powinno sie to dziac przy podnoszeniu vdd wedlug Twojej teorii.

po drugie te karty chyba maja napiecie rdzenia 1.2V bo 2.8V byloby za duzo...wiec cos mi tu nie pasuje

trzeba by wytrzasnac schamat takiej graficzki to bysmy wiedzieli dokladnie co to i do czego

 

lobo0Albo ja ciebie nie zrozumialem, albo ty mnie ... Karty oczywiscie maja na rdzeniu 1.2 V. Chodzilo mi o to ze seria VDD (VDD oznacza napiecie chipsetu tylko w plytach glownych , na kartach grafiki to juz co innego) tj. 2.62 wystarczy do stabilnego podciagniecia VREF (lub VGPU nikt nie wie na pewno :lol:) do ok. 1.30 V , pozniej zaczna sie schody , a w ktorym momencie to juz zalezy od danego egzemplaza lub zasilacza - u ciebie sie zaczely od 1.35V , a u mnie zmniejszenie potencalu memek nastepowalo juz powyzej 1.33 V .... A gdy podciagniesz VDD do ok. 2.8V to spokojnie polecisz na 1.4 V minimum .

 

Aha i sprawdz sobie oraganoleptycznie mosfet od VDD (w czasie testu 3D Markiem) - jak odsuniesz palec juz po 1 sek. to lepiej naklej jakis radiatorek na niego , zeby czasem ci nie puscil kiedys jakiejs chmurki dymu lub nie "odkleil" sie od PCB :lol: Jak utrzymasz ze 3 sek. to jeszcze jest OK - u mnie w Gigabycie tyle wytrzymuje , a karta seria (jeszcze tylko chwile :evil: ) .

 

I jeszcze powiedz jakie masz pamiatki na Szafirku bo cos ci ladnie chodza jak na Szafirka - 540 mhz to juz cos ;-) ???

 

Zdradz takze tajemnice jaki cooler masz zalozony na tego "monsterka" ???

 

Dobra koniec gadania , czas sie lapac za lutownice i w koncu was troche podgonic w Megaherzach na tym naszym Radziu :lol: ...

 

pozdr.

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sprawdziłem jak taka karta daje się przetaktować. Okazuje się, że spokojnie można podnieść taktowania do wartości 480/660 Mhz !!! I to bez żyłowania, po prostu ustawiłem, zapuściłem 3D Marka 2003 i bez żadnych artefaktów karta przeszła cały test.

Brawo ale zapusc cos co DOBRZE PRZETESTUJE STABILNOSC, 3Dmarki do tego nie naleza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeCube Radeon 9550 exterme 128MB /128bit/ TV-out DVI-out

rev. 2.1; model: R955OGU-C3; pamiec: 3,3ns Samsung; taktowanie rdzenia: 446MHzl pamieci 580Mhz; wersja BOX; gwarancja: 24 miesiace

:?:

faktycznie pojawił sę rev. 2.1

:idea:

Taki mi się wniosek nasuwa, że zakupili tanio pamięci 3,3 to musieli je gdzieś wcisnąć, aby utrzymać wydajność trochę podkręcili rdzeń i idzie.

Jeżeli tak jest to nie polecam tej wersji bo kosztuje tyle samo co rev. 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat lobo0 :

 

moze i masz racje ale jak w takim razie wytlumaczyc to ze regulujac samym vref (vgpu) zwieksza sie potencjal na podkrecanie...a teoretycznie powinno sie to dziac przy podnoszeniu vdd wedlug Twojej teorii.

po drugie te karty chyba maja napiecie rdzenia 1.2V bo 2.8V byloby za duzo...wiec cos mi tu nie pasuje

trzeba by wytrzasnac schamat takiej graficzki to bysmy wiedzieli dokladnie co to i do czego

 

lobo0Albo ja ciebie nie zrozumialem, albo ty mnie ... Karty oczywiscie maja na rdzeniu 1.2 V. Chodzilo mi o to ze seria VDD (VDD oznacza napiecie chipsetu tylko w plytach glownych , na kartach grafiki to juz co innego) tj. 2.62 wystarczy do stabilnego podciagniecia VREF (lub VGPU nikt nie wie na pewno :lol:) do ok. 1.30 V , pozniej zaczna sie schody , a w ktorym momencie to juz zalezy od danego egzemplaza lub zasilacza - u ciebie sie zaczely od 1.35V , a u mnie zmniejszenie potencalu memek nastepowalo juz powyzej 1.33 V .... A gdy podciagniesz VDD do ok. 2.8V to spokojnie polecisz na 1.4 V minimum .

 

Aha i sprawdz sobie oraganoleptycznie mosfet od VDD (w czasie testu 3D Markiem) - jak odsuniesz palec juz po 1 sek. to lepiej naklej jakis radiatorek na niego , zeby czasem ci nie puscil kiedys jakiejs chmurki dymu lub nie "odkleil" sie od PCB :lol: Jak utrzymasz ze 3 sek. to jeszcze jest OK - u mnie w Gigabycie tyle wytrzymuje , a karta seria (jeszcze tylko chwile :evil: ) .

 

I jeszcze powiedz jakie masz pamiatki na Szafirku bo cos ci ladnie chodza jak na Szafirka - 540 mhz to juz cos ;-) ???

 

Zdradz takze tajemnice jaki cooler masz zalozony na tego "monsterka" ???

 

Dobra koniec gadania , czas sie lapac za lutownice i w koncu was troche podgonic w Megaherzach na tym naszym Radziu :lol: ...

 

pozdr.

piotres

no dobra...ale dlaczego podciagniecie vgpu niesie ze soba przymus podniesienia vdd...od czego wogole jest to napiecie...bo szukalem na necie i wychodzi na to ze ono ma zwiazek z pamieciami ale nigdzie dokladnie nie znalazlem opisu...wolalbym wiecej o tym wiedziec bo widzi mi sie wiecej MHz na rdzeniu... :twisted:

 

mam Samsungi 4ns

SAMSUNG 431

K4D261638F-TC40

i przy 540MHz mam arty juz przy 530MHz mam po dluzszym czasie...szukam jakiegos madrego sposobu na zamontowanie radiatorkow na pamieci i wtedy biore sie za vmoda na nie chociaz jestem sceptycznie nastawiony...

 

co do chlodzenia to zwykly radiator titana taki jak tu i wentyl 50x50 puszczony na 7V. Przy 1.43V rdzen jest delikatnie cieply pod obciazeniem.

 

PS.kiedys mialem HIS'a z pamiatkami 5ns i szedl na 460MHz/550MHz(standardowo)ale za mocno dokrecilem rdzen i wzialem tego sapphirka...w sumie nie jest zle ale zawsze moze byc lepiej

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...