Skocz do zawartości
ducat

Motocykle - rady, opinie, ciekawostki

Rekomendowane odpowiedzi

Mój jeden z lepszych znajomych robi własnie prawo jazdy na kategorie A. Skłądał na motocykl 4 lata (od dawna wiedział czego chce :D). Kupił sobie kawasaki ninje ZX6R 108KM na pierwszy motocykl. Fajowska maszyna. Jako że kumpel bardzo mi ufa dał mi bez niczego wsiąść na kawe - to uczucie kiedy ma sie 108KM i 100kg zielonej masy między nogami jest wprost cudowne!

Otóż jeździło mi się bardzo spoczko, motocykl mi nie gasł, nie przekraczałem 60 km/h (w gaciach miałem pełno :D) a biegi zmieniałem baaardzo płynnie - MEGA :)

 

Piszę to gdyż oficjalnie przyznaje się - zaraziłem się motocyklami!

We wakacje postanawiam zrobić prawo jazdy kategorii a i Kupić jakiegoś bzyczka 125ccm lub zaszaleć i mooooże jakiegoś 250.

 

A nie wierzyłem że kto raz spróbuje ten nie może się wyleczyć :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w gronie zarazonych :). Ja z kolei bardzo sie ciesze poniewaz na naszych drogach widac coraz to wiecej motocyklow. Dzisiaj w ciagu najwyzej 5 minut widzialem 5 okazow :). I to takich bardzo ladnych :D

 

PS. ...zeby oprocz mnie wzrastajaca ilosc motocyklistow zauwazyli takze kierowcy aut... rozgladac sie na skrzyzowaniach! ;)

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz 125ccm na pierwsze moto!!!!

 

Kup Gs, albo jakąś Cebule 500.

 

Ja za to coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem CBR 600 [;

Choć dopiero zacznę myśleć jak już będę miał kasę na koncie.

Myślę że po wakacjach mógłbym już coś się rozglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wlasnie wrocilem ze spotkania ze znajomymi z pubu.... po drodze spotkalem dwoch motocyklistow jadacych na gumie... lekko potrabilem pulsowo bo sobie stalem akurat na skrzyzowaniu gdzie mieli pierwszenstwo i patrzylem co porabiaja... do tego pozdrowienie dostalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się dwa tygodnie temu moto posypał :/ Podkładka z pod zaworów strzeliła i wpadła do silnika. Zmasakrowała go tak że moto idzie do sprzedania na części...

 

Kolejnym moto został Fireblade sc 33, kupiony 2 dni temu :-). Jeszcze czekanie na papierki z urzędu i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie można jeździć.

 

W czewie mnie nie było na rozpoczęsciu sezonu, chociaż mam bardzo blisko:/ No ale nie miałem na czym jechać, ale przynajmniej po tego fajerblejda pojechałem więc częstochowy nie żałuję.

 

A co do wypowiedzi powyżej żeby nei kupować 125ccm tylko 500 w czterosuwie to trudno się nie zgodzić. Kupisz 125 i po kilku zlotach będziesz chciał coś 'normalnego'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić bo pisze po własnych przeżyciach ;)

 

Mam już NSR troszkę ponad rok i trochę mocy brakuje bo kumple już się poprzesiadali na lepsze sprzęty także będę się na wakacje rozglądał za jakąś F3 :)

 

BTW. Wrzuć jakąś fote Bladego ;]

Super sprzęt :) Może kiedyś... ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moc motocykla to jedno, ale bardziej by mi przeszkadzał fakt, że to 2-suw :) Dźwięk ścigacza kiedy wskazówka obrotomierza gna przed siebie to jest to :D . No i że 125 są takie małe w porównaniu do normalnych moto to też spora wada.

 

Foty bladego będą kiedyś, jak się zrobi porządne :-) Jest podwieszony topick to tam je wkleję za jakiś czas.

 

Przy okazji trochę spamu :) Nowy test opublikowany - Sidi Vertigo Corsa:

 

Dołączona grafika

 

Link do testu.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też prawda... 2T i jego charakterystyka ;]

 

Właśnie i tu poruszyłeś ważną dla mnie kwestie... Stoję przed wyborem butów.

Max 500zł będę miał, a chciałbym w miarę porządne kupić... Jakieś wskazówki?.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie pomogę, wiem że rady w stylu 'dozbieraj i kup lepsze' są często po prostu głupie, ale... 

 

Między butami za 500zł, a o 150zł droższymi jest całkiem spora różnica, nie tylko w cenie. Za 650zł możesz mieć np. Sidi B2 więc bardzo fajne buty jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Jak mimo wszystko 500zł to max nie do ominięcia, to Falco wydaje się mieć ciekawą ofertę, ale jeszcze nie jeździłem w ich butach więc nie powiem Ci jak mi się w nich śmigało :). Kiedyś chciałem kupić nitro NB101 ale wiem,że to był by błąd (kiepsko wykonane, rozlatują się)

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł jest jak najbardziej do ominięcia, tylko muszę sobie postawić pytanie kiedy ;]

 

Ehh jak mówisz że warto dołożyć te 150zł to poczekam i jak już będzie nowe moto i trochę kasy na zbyciu to kupie lepsze.

W sumie i tak bym wolał kupić jakieś lepsze, a nie byle by tylko były...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ten weekend są dni otwarte SUZUKI....

nie wiem czy masz jakieś w pobliżu ale np w POLandPOSITION dają w weekend 20-30% zniżki na nowe ubrania etc ...

SUOMY ma całkiem fajne nowe modele, ale do sidi faktycznie nie ma się do czego przyczepić ...

SIDI CORSA są fajne ale... mają kupe bajerów za które się płaci a nie mają żadnej wartości użytkowej np. te pięty ale "AIR" ... poza tym to typowo sportowy but = noga wietrzona jest super ale jazda w deszczu już tak super by nie była bo jeziorko w bucie jest nieuniknione + wieje w nich jak powiedziałem więc momentalnie robi się zimno....

Do jazdy po mieście czyli jeżeli do domu masz nie dalej niż 20min jazdy buty będą extra, jeżeli planujesz jakieś dalsze wypady gdzie nie wiadomo czy zacznie padać czy nie to radze jakieś typowe buty turystyczne...

Sidi B2, Alpinstars SMX (ok 850zł) albo suomy XHGW02 (sport), XHGW03 (turystyk) wydają się być dobrym wyborem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko bardziej techniczne... szukam dla siebie czegos gdzies tak do 5200zl.... jakie sa roznice w zywotnosci, i ogolnie w silnikach chlodzonych ciecza a powietrzem? Co takiego bardziej by sie sprawdzilo? Ogolnie chcialbym cos 60konnego.. moze troche .. ale tylko troche mocniejszego i turystycznego (bo na scigaczu sie zabije)... jezeli chodzi o stylistyke to Yamaha XJ 600 Diversion mi sie podoba.... widzialem ja dzisiaj w realu i jest duzo ladniejsza niz na zdjeciach... Jak wyglada usterkowosc takiej maszynki? I tak nie oficjalnie zapytam... spalanie? :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takimi pytankami to wbijasz tu: http://forum.motocyklistow.pl/ i zaprzyjazniasz sie z guzikiem szukaj :). Ja dodam od siebie, ze mozesz obczaic jeszcze Kawasaki GPZ 500s. Moto bardziej turystyczne, niezle osiagi i ogolnie polecany. Ja w wakacje bede na takiego polowal ;)

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko bardziej techniczne... szukam dla siebie czegos gdzies tak do 5200zl.... jakie sa roznice w zywotnosci, i ogolnie w silnikach chlodzonych ciecza a powietrzem? Co takiego bardziej by sie sprawdzilo? Ogolnie chcialbym cos 60konnego.. moze troche .. ale tylko troche mocniejszego i turystycznego (bo na scigaczu sie zabije)... jezeli chodzi o stylistyke to Yamaha XJ 600 Diversion mi sie podoba.... widzialem ja dzisiaj w realu i jest duzo ladniejsza niz na zdjeciach... Jak wyglada usterkowosc takiej maszynki? I tak nie oficjalnie zapytam... spalanie? :)

 

 

zalezy od motorka wszystko ,

 

 

 

na motorynce też się możesz zabic if you know what I mean...

 

 

xj 600 ma opinie maszynki niezawodnej , oczywiscie nie az tak jak xj 900 (kardan) ale wszystko zalezy jak poprzedni właściciel dbał o maszyne .

 

 

tak na pierwsze moto polecam gs 500 , doskonały do nauki lekki nieduzy i czesci tanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na początek GS 500 jest w sam raz ;)

 

Niecałe 12k dałem. Bardzo niecałe ;)

 

Ale teraz to jest komfort jazdy :)

No i czuć ze sie jedzie bo NSR już jakoś nie daje frajdy [;

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zapisalem sie na kurs :D uwielbialem jezdzic komarem itp malymi jednosladami . teraz czas na cos wiekszego :P tak docelowo mysle nad banditem 600 ale na poczatek chyba gs500 albo cos podobnego. juz sie przymierzalem u znajomego do motorow (nie jezdzilem) i bandit na start chyba troszke za duzy jest. gs leciutki i jakis taki nie kuszacy aby odkrecic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet-23000 zł

cel-cruiser/chopper

Wymagania: wtrysk paliwa, napęd na wał.

 

Co w tej mierze można sensownego kupić? VTX 1800, czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Wrzuć jakąś fote Bladego ;]

Wczoraj zostało zrobione pierwsze foto to wrzucam ;]Dołączona grafika

 

Konkretniejsze będą w topicku z fotami, ale to kiedyś :)

 

 

@Slayer - crusiera się kupuje takiego, do jakiego ciągnie jego przyszłego właściciela, a nie takiego jakiego inni radzą kupić :) Ale VTX 1800 w tej cenie to raczej wrak jakiś, chyba że masz jakieś dobre źródło?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jeszcze po głowie SUZUKI VZ1600 MARAUDER i Kawasaki VN 1600 Mean Streak. Źródło mam sprawdzone :)

Niektórzy odradzają mi te motory ( poza VTX-em), chociaż na dobrą sprawę nawet go na żywo nie widzieli.

 

Bardzo mi zależy na "wale kardana" ( po prostu wał napędowy) i wtrysku paliwa. Nie ma w czym wybierać, bo taki miks technologiczny nie jest zbytnio popularny. :blink:

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o kawie gpz500 (60KM) zamiast suzi gs500 jako pierwszy moto ?

Ja bym brał na 100% GPZ, z resztą to właśnie miał być mój pierwszy motocykl. Tylko jest jedna sprawa, o której musisz pamiętać, że w kawach co 6000km musisz regulować zawory. Poza tym w starszych modelach są koła 16", co za tym idzie bardzo ciężko znaleźć opony, a jak chcesz na serio dobre gumy to w ogóle zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...