Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się kilku opini na temat medion 9800 xl (produkowana przez msi) i nie są one pochlebne . To prawda że jest to najgorszy z radków serii 9800 i że po okresie pół roku poprostu pada ???

Mialem jeszcze niecaly tydzien temu 9800XL i moge mowic o tej karcie w superlatywach. Krecila sie do zegarow zblizonych do 9800XT ale pracowala na standardowych :)

Moze mialem szczescie do karty a moze zle o niej pisza osoby nie majace stycznosci z ta karta :).

Ja bylem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Omega r0x ;] ATi Drivers sux.

Teksturowanie AGP pozwala karcie na korzystanie z pamięci głównej kompa w celu przechowywania tekstur. Teoretycznie nie zmienia to wydajności, dopóki 64MB karty starcza na tekstury i gra/program nie musi się odwoływać gdzie indziej. Sproboj to wlaczyc dajac pelne przyspieszenie sprzetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede bo nadla sa problemy z cieniami :P . Na wszystkich kartach ATI chyba to wystepuje. Ati mi cos nie odpisuje wiec im wysle teraz ze na x800gt tez to samo jest tylko im teraz troszke pojade ze sie opieprzaja i ze w NV tego nie ma :P. Jak uslysza konkurencja to sie streszcza pewnikiem.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

to czyli nie ma lekarstwa na te cienie na dzien dzisiejszy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero co sie zarejestrowalem na tym forum.

Mam radeona 9800PRO(128-bit i 128MB) firmy palit. W 3DMarku 2001se mam 10000 punktów. Czy tak powinno byc? Nie powinno byc wiecej punktow? moj komp to: athlon 2400xp+(2000mhz) , ASRock k7s8x , 768mb ramu , 80gb maxtor , radeon 9800pro i zasilacz modecom feel pfc 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy typowy radeon 9800pro ma 128MB 256-bit.

Jeśli Twój ma 128 bit pamiątki to jest to kastrat, pewnie dodatkowo ma zaniżone taktowanie rdzenia oraz gorsze pamiątki, więc wynik może być w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Wiadomka to jest padaka ten Twoj radek, mobo tez :D My z takich czesci smiejemy chociaz ostatnio Asrock ma wieksza reputacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sapphira 9800se na czarnym pcb od 9700 ....

pamieci samsunga 3.3ns , rdzen r360

kreci sie bardzo pozytywnie 325/590@420/800 (na 8 potokach)

1. czy moge wgrac do niego bios od XT pomimo tego ze pcb od 9700 i nie ma hardmoda ??

2. czy system bedzie wykrywal 9800XT ??

3. czy zmiana biosu da cos oprocz tego ze taktowania sie zmienia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punek - prawdopodobnie nie jest z grafa tak zle. Prawdopodobnie uwaliles to co ja, tzn to ponoc uklad odpowiedzialny za napiecia na pamieciach grafy.mam nadzieje zejej nie walczales po uszkodzeniu, bo inaczej mozliwe ze pamieci zostaly uszkodzone. Zobacz moj problem i jego rozwiazanie.. elegancko mi to zrobili i nie kosztowalo mnie to za wiele. U mnie garfa smiga do dzis ;)

 

 

tu masz linka http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152429&hl=Moje boje z r9800

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,co flashowania biosu na XT daje z buta 600 punktów w 3d03 mówie tu o standardowych taktowaniach,i dodatkowo bios od XT blokuje programowo napięcia na rdzeniu i pamiatkach,także po w graniu biosu od XT karta bedzie się lepiej kręcić,

a co do programików typu rivatune czy Everest to niezawracać sobie nimi głowy tylko ściagnąc chłodzenia ,u mnie wszystkie programiki pokazuja RV350,a na rdzeniu jak byk pisze RV360!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega r0x ;] ATi Drivers sux.

Teksturowanie AGP pozwala karcie na korzystanie z pamięci głównej kompa w celu przechowywania tekstur. Teoretycznie nie zmienia to wydajności, dopóki 64MB karty starcza na tekstury i gra/program nie musi się odwoływać gdzie indziej. Sproboj to wlaczyc dajac pelne przyspieszenie sprzetowe.

Mam włączone pełne przyspieszenie sprzętowe nie wiem o co z tym biega wogóle zaraz mnie chyba cos trafii :( kupiłem nową grafe zeby sobie lepiej pograc a tu zonk :( HELP ME PLISS!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punek - prawdopodobnie nie jest z grafa tak zle. Prawdopodobnie uwaliles to co ja, tzn to ponoc uklad odpowiedzialny za napiecia na pamieciach grafy.mam nadzieje zejej nie walczales po uszkodzeniu, bo inaczej mozliwe ze pamieci zostaly uszkodzone. Zobacz moj problem i jego rozwiazanie.. elegancko mi to zrobili i nie kosztowalo mnie to za wiele. U mnie garfa smiga do dzis ;)

tu masz linka http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=152429&hl=Moje boje z r9800

 

Powodzenia!

Właśnie problem w tym, ze moja zryta bania juz chyba nie funkcjionuje zbyt dobrze... i próbowałem na oslep (puki jeszcze sie całkeim nie urwało) i na fuksa podłączyć to.. i oczywiscie sprawdzałem czy działa... Juz napisałem do nich.. Ile Ciebie szczyscili za tą robotę? Żebym wiedział czy sie nie targować :). Aha. tak dokładnie to ta część.. tylko ja mam szafira ale to chyba wszystko na jeden h... cięte.. Dzieki za namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kosztowalo to z transportem jakies 66 pln o ile dobrze pamietam. Cieszylem sie jak dziecko bo myslalem ze jestem o koszt calej grafy do tylu.....

A jesli to ten sam element co u mnie na fotkach to one chyba wszystkie takie byly, moze sie lekko parametrami roznily... jakos tak dziwnie po tym zabiegu jak mi ten element wymienili oc ramu mi wzroslo (na razie bez radiatorow - odkrecone) o jakies 10 mhz (20 mhz ddr) :D Wiec o ile nie zamordowales pamieci to caly bal za drogi nie bedzie.

 

Good luck! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś rano po obudzeniu przeżyłem horror. Zostawiłem kompa na noc i powitał mnie komunikatem, że mam nie podłączaone zasilanie do karty graficznej. Ostatnio często robił restarty, ale typowałem mój zasilacz Fortron 350-60mdn. Zacząłem dociskać molexy (do karty wpięty był z przedłużki od obudowy) i nic. W końcu wyjąłem kartę odpiąłem molexy i ten w karcie przepalony na linii 12V. Podpiąłem inny i na szczęście działa. Tylko teraz się zastanawiam czy pewnego pięknego dnia ta karta mi po prostu nie spłonie. Mam zapytanie, czy należy wymienić molexa na karcie, jeśli tak to czy to w serwisie mi zrobią i czy za wiele dutków? A i karta jest z allegro, bez gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy moge wgrac do niego bios od XT pomimo tego ze pcb od 9700 i nie ma hardmoda ??

mozesz od gecuba chyba nawet bo to R360. zmiana biosu na stale daje takty xt i zmienia id karty.

BarTweak -> jesteś pewien? Bo zawsze myślałem, że w takim przypadku hardmod jest konieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ATI Tray Tool i zwykle krecenie, to da Ci najwiecej, do tego mozesz pobawic sie z timingami (takze poprzez ati tray toola, bezpieczny sposob bo jak cos bedzie nie tak, obraz sie wywali ale po restarcie wraca do standardu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...