Skocz do zawartości
Gość

Metal, rock, gotyk i pochodne

Rekomendowane odpowiedzi

Musze sie troche wtracic, to prawda ze jest kupa kapel ktore graja dennie lub bezplciowo ale jesli chodzi o klasyke rocka to nalezy pamietac ze w tamtych czasach tez byla kupa miernot o ktorych dzis nikt nie pamieta.

Czy slyszal ktos z was Infectious Grooves "The Plague That Makes Your Booty Move" Szukam takiego wlasnie grania.

Lub cos w stylu Suicidal Tendencies "Lights, Camera, Revolution!" to w sumie ci sami muzycy.

Szkoda ich basisty, IMHO marnuje sie w Metallice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slucham lzejszego uderzenia i przypadkowo dorwalem plytke zespolu The Alan Parsons Project

Swietna muzyka, moze momentami do Floydow podobna, ale bardziej 'normalna' ;)

 

Polecam kawalek Eye in the Sky

 

Kolejny wykonawca to David Bowie

Gdzie ja bylem, ze tego pana nie slyszalem?

 

Polecam kawalek Space Oddity (wpada w ucho, caly dzien za mna chodzi)

własnie tego slucham teraz i musze stwierdzic ze jest super , Pink Floydzi , w polaczeniu z miomi ukochanymi Howkami ( jak ktos chce posluchac to na priva ) i do tego gtarki z uriah Heep , z czystym sumieniem poleacam to co Marcin_gps poleca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz polece cos alternatywnego ;) Takim zespolem jest Ulver, polecam plyte Themes From William Blake's The Marriage Of Heaven & Hell (szczegolnie utwor The Voice Of The Devil).

Tworczosc tego zespolu to cos niezwyklego na pograniczu poezji. Momentami bardzo lekkie brzmienie, ktore po chwili przechodzi w potezne uderzenie.

 

A dla ludzi, ktorzy lubia muzyke z klimatem Dead Can Dance

 

PS

Slyszal ktos zespolik Type O Negative? Bo mi kumpela polecila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slucham lzejszego uderzenia i przypadkowo dorwalem plytke zespolu The Alan Parsons Project

Swietna muzyka, moze momentami do Floydow podobna, ale bardziej 'normalna' ;)

Mam takie malutkie pytanko, co przez to rozumiesz??? bo jakos nie potrafie zczaic o co tu moze chodzic, na mooj gust to wlasnie floydzi sa NORMALNI, no ale coz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slucham lzejszego uderzenia i przypadkowo dorwalem plytke zespolu The Alan Parsons Project

Swietna muzyka, moze momentami do Floydow podobna, ale bardziej 'normalna' ;)

Mam takie malutkie pytanko, co przez to rozumiesz??? bo jakos nie potrafie zczaic o co tu moze chodzic, na mooj gust to wlasnie floydzi sa NORMALNI, no ale coz!

To chyba nie nam maluczkim tu osadzac kto jest normalniejszy i w ktora strone, zwlaszcza gdy mowimy o Pink Floyd czy Alan Parsons Project.

Jednakze stare kawalki PF byly czesto niemilosiernie porozwlekane przez instrumentalno-wokalne pasaze, zeby uswiadomic wam o czym mowie posluchajcie sobie Astronomy Domine w wydaniu Pink Floyd z plyty "The Piper At The Gates Of Dawn" i w wykonaniu Voi Vod z plyty "Nothingface"

W orginale to sie po prostu nie trzyma kupy (w sensie muzycznym) moze gdybym wzial to co oni w tamtych latach to byloby lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio slucham lzejszego uderzenia i przypadkowo dorwalem plytke zespolu The Alan Parsons Project

Swietna muzyka, moze momentami do Floydow podobna, ale bardziej 'normalna' ;)

Mam takie malutkie pytanko, co przez to rozumiesz??? bo jakos nie potrafie zczaic o co tu moze chodzic, na mooj gust to wlasnie floydzi sa NORMALNI, no ale coz!

normalna, to bardziej klasyczna, pozbawiona dialogow, roznych dziwnych odglosow (krokow, krzykow, szumow itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam na playliście:

- Paradise Lost - Believe in Nothing, Draconian Times, Symbol of Live

- Amorphis - Black Winter Night

- RATM - RATM

- Opeth - wszystko :) ulubione : Damnation

 

Na koniec perełka:

 

- The Gathering - ale tylko albumy z nowym składem z wokalistką Anneke (rewelacyjny, charakterystyczny głos) na czele: If Then Else, Nightime Birds, Mandylion, Souvenirs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojt -> patrzac na twoja playliste stwierdzam, ze Anathema musi Ci sie spodobac :twisted:

 

Jak lubisz mocniejsze uderzenie to od pierwszych albumow (Pentecost III, Serenades, The Silent Enigma)

A jesli lzejsze to Alternative 4, Judgement, Natural Disaster

 

Opeth tez super, kawalek Benighted boski ;)

 

A jesli Rage Against The Machine to koniecznie posluchaj Audioslave'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez dorzuce, a co!!

Polecam Samaela!! Ci to dopiero graja - ciezko ale przy tym zaskakujaco melodyjnie. No i w wolnych chwilach mozna posluchac jeszcze QOTSA - tez przyjemne, ale nie tak ciezkie. Ich koncerty sa zakrecone - jeden koles zawsze tam lata kompletnie goly ;)

 

No i chyba tyle z rzeczy niewymienionych.

 

A jako ciekawostka - niedawno wszedlem w posiadanie trzech pierwszych albumow Metallicy - winyl. Super brzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za przyklejeniem topica:]

 

Ja słucham i polecam wszystkim:

 

Arch Enemy (Swoją drogą dziwię się, że nikt nie wspomniał o tej kapeli 8O )

Dimmu Borgir

Apocalyptica

KoRn

Marilyn Manson

Metallica

Iron Maiden

Children of Bodom

Rob Zombie

Rammstein

Rage Against The Machine

Static X

Prodigy

Deftones

 

oraz: (daje osobno, bo to już nie jest metal)

 

SOAD

Nightwish

Beethoven

Mozart

Chopin

Orff

Red Hot Chilli Peppers

Guano Apes

Guns 'n' Roses

Klaus Badelt (jego soundtracki wymiataja)

ERA

Eminem

 

+ niektóre kawałki Papa Roach, choć ogólnie ich nie lubie:P

 

 

Jak coś mi sie jeszcze przypomni to wrzuce:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam :

thrash:

-KAT

-Kreator

-Sodom

-Slayer

-wczesna Metallica

 

black:

-Darkthrone :twisted: :twisted:

-Mayhem

-Burzum

-Emperor

-Bathory ( :cry: -l-Quorthon-l- :cry: )

 

death:

-Morbid Angel

-Deicide

-Viader :lol:

 

heavy:

Iron Maiden

Black Sabbath (ozzy)

Judas Priest

AC/DC

Scorpions

Turbo[pl]

Venom :twisted:

Mecryful Fate :lol: ach ten wokal

 

inne:

-Devourment :twisted: :twisted: o jezzu

-Opeth

-ZZ Top

-Gary Moore

-Satriani,Vai,Malmsteen

-Guns n' Roses

-Nirvana

-Alice In Chains

-Pink Floyd

-Republika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co teraz mam na playliście;]

 

in flames

korn

nirvana;]

ironi

SOAD

anti-flag

AFI

AGAINST ALL AUTHORITY

ANTI HEROES

breligion

CIRCLE JERKS

DOA

la fraction

no i wiadomo Kazik i Kult;]

to tylko to czego słucham mniej więcej od trzech dni. nonstop;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie także zwierze czego słucham :wink: :

KoRn

Rammstein

SOAD

Slipknot

Rob Zombie

Prodigy

Metallica

Rage Against The Machine

Motorhead

Static X

ostatnio wpadło mi w ucho Children of Bodom

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Within Temptation no i Nightwish'a jesli jeszcze nie probowales. Lacuna jest swietna.. Therion juz mniej mi sie podoba, ale tez jest dobry.

Zobacz tez The Gathering i Flowing Tears

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ostatnio strasznie spodobał się therion...komu podoba się metal symfoniczny/gotyk niech koniecznie psołucha!

PS. Znacie jeszcze jakieś inne zespoły podobne do theriona? Bo znam tylko Lacuna Coil...

Theater Of tragedy ( o ile nie popelnilem literowki ) ( jest pare fajnych plyt , ale najnowsza to juz strikte gotyk ( klawisze techno itp ) , dlatego polecam pierwsze plytki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj Within Temptation no i Nightwish'a jesli jeszcze nie probowales. Lacuna jest swietna.. Therion juz mniej mi sie podoba, ale tez jest dobry.

Zobacz tez The Gathering i Flowing Tears

wiesz bo tak defacto Therion to progresywny metal :) , mi z ich dyskografi podoba sie tylko Theli ... jest the best

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wypisywać teraz wszystkich zespołów, powiem tylko tyle, że lubię jak kapela daje ostro do pieca.

 

Chodzicie na KONCERTY rockowe ??

 

 

Up the IRON :!:

 

 :twisted:

na koncerty raczej nie , nie ma nic wartego obejrzenia ( moze poza Deep Purple ostatnio ) , ja natomiast chodze ( staram sie ) na rokoteki we wtorek do bravo ( kto jest z gliwic i okolic wie o czy mowie ) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wypisywać teraz wszystkich zespołów, powiem tylko tyle, że lubię jak kapela daje ostro do pieca.

 

Chodzicie na KONCERTY rockowe ??

 

 

Up the IRON :!:

 

 :twisted:

na koncerty raczej nie , nie ma nic wartego obejrzenia ( moze poza Deep Purple ostatnio ) , ja natomiast chodze ( staram sie ) na rokoteki we wtorek do bravo ( kto jest z gliwic i okolic wie o czy mowie ) :]

nie ma nic wartgo :?:

 

Grzeszysz chłopcze, grzeszysz :) A chociażby ostatni zaje#bisty koncert Metallici :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...