Skocz do zawartości
lukasrz

Sztuczki/triki/magia ;)

Jak zostal wykonany trik ;)  

  1. 1. Jak zostal wykonany trik ;)

    • podmiana
      4
    • szpilka
      7
    • uderzenie
      3
    • ufo
      2
    • trojkat bermudzki
      1
    • jablko z czarnobyla
      7
    • alkohol ;)
      9
    • nie wiem
      4


Rekomendowane odpowiedzi

No własnie mam pytanie do was o 1 sztuczkę !!! otoż opowiem ja na czym polega i prosze o rozwiazanie ktorego nie znam ale poznam tylko musze kupic jablko i banana :D

 

Wczoraj bylem sobie u ciotki i wujka na kolacyjce ;) + % :D

i wujek opowiedzial mi o sztuczce jaka robi ciotka :D (pozniej zrobila ja przy mnie)

 

-Mamy jabłko

 

-Dajemy je mojej ciotce-ona wychodzi z pokoju na 10min

 

-Przychodzi za 10min i pokazuje jablko ty bierzesz je i ogladasz ! i

stwierdzasz ze jabklo jest tosamo! udentyko 1 bez zadnej ryski ! ani nic ! piekne !

 

-Ona bierze nóź i obiera jablko -moze obrac nawet tak ze skorka sie nie przerwie obiera delikatnie jesl ichcemy zeby skorka byla w calosci (jako dowod ze jablko niebylo krojone)

 

-Obiera skore i po obraniu co sie dzieje ? jabłko rozpada sie na kilka idelanie podzilonych kawalkow(ile chcesz) ! idealnie rownych jakby pokroic nozem !

 

jak cos takiego zrobic ?? 8O

 

inna sztuczka poodbna to z bananem identyko wszystko sie dzieje i po pobraniu skorki banan jest pokrojony na dowolna liczbe kawalkow ! ile zechcemy ! szok ! ona jest jakas magiczka chyba ;)

 

macie jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho ma to zwiazek z podzielnoscia uwagi. Skoro wychodzila na 10 min. to pozniej najwyrazniej podmienila je na juz pokrojone(po obraniu oryginalu na twoich oczach). Tak sie skupiles na tym obieranym jablku ze nie zauwazyles momentu jego podmiany.

Ogladalem kiedys taki program o tym jak dziala mozg i wlasnie tam wzieli grupke ludzi, posadzili ich przed telewizorem i kazali liczyc ile razy jakis koszykarz dotknie sie pilki(czy cos takiego). Wsrod koszykarzy byl gosciu przebrany za malpe i grajacy z nimi. Po ogladnieciu filmu gdy zapytali sie tych ludzi czy bylo cos tam dziwnego jedynie 2, albo 3 zauwazylo ze byla tam malpa :D reszta wogole nie zwrocila uwagi - tak byli zajeci liczeniem tych dotkniec :>

Sam myslalem ze jak mozna nie zauwazyc jakiejs malpy :> a tu nagle na zakonczenie programu pokazali urywki tegoz wlasnie programu i qrde byla tam malpa a ja ogladajac ten program wogule jej nie widzialem normalnie szok 8O 8O

Tak wiec wydaje mi sie ze te tricki dzialaja wlasnie na takiej zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho ma to zwiazek z podzielnoscia uwagi. Skoro wychodzila na 10 min. to pozniej  najwyrazniej podmienila je na juz  pokrojone(po obraniu oryginalu na twoich oczach). Tak sie skupiles na tym obieranym jablku ze nie zauwazyles momentu jego podmiany.

Ogladalem kiedys taki program o tym jak dziala mozg i wlasnie tam wzieli grupke ludzi, posadzili ich przed telewizorem i kazali liczyc ile razy jakis koszykarz dotknie sie pilki(czy cos takiego). Wsrod koszykarzy byl gosciu przebrany za malpe i grajacy z nimi. Po ogladnieciu filmu gdy zapytali sie tych ludzi czy bylo cos tam dziwnego jedynie 2, albo 3 zauwazylo ze byla tam malpa :D reszta wogole nie zwrocila uwagi - tak byli zajeci liczeniem tych dotkniec :>

Sam myslalem ze jak mozna nie zauwazyc jakiejs malpy :> a tu nagle na zakonczenie programu pokazali urywki tegoz wlasnie programu i qrde byla tam malpa a ja ogladajac ten program wogule jej nie widzialem normalnie szok 8O 8O  

Tak wiec wydaje mi sie ze te tricki dzialaja wlasnie na takiej zasadzie.

 

Też widziałem ten program i tylko raz zauważyłem małpe a raczej goryla kiedy jechał gościu na roweże ale w innych momentach nie widziałem jej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho ma to zwiazek z podzielnoscia uwagi. Skoro wychodzila na 10 min. to pozniej  najwyrazniej podmienila je na juz  pokrojone(po obraniu oryginalu na twoich oczach). Tak sie skupiles na tym obieranym jablku ze nie zauwazyles momentu jego podmiany.

Ogladalem kiedys taki program o tym jak dziala mozg i wlasnie tam wzieli grupke ludzi, posadzili ich przed telewizorem i kazali liczyc ile razy jakis koszykarz dotknie sie pilki(czy cos takiego). Wsrod koszykarzy byl gosciu przebrany za malpe i grajacy z nimi. Po ogladnieciu filmu gdy zapytali sie tych ludzi czy bylo cos tam dziwnego jedynie 2, albo 3 zauwazylo ze byla tam malpa :D reszta wogole nie zwrocila uwagi - tak byli zajeci liczeniem tych dotkniec :>

Sam myslalem ze jak mozna nie zauwazyc jakiejs malpy :> a tu nagle na zakonczenie programu pokazali urywki tegoz wlasnie programu i qrde byla tam malpa a ja ogladajac ten program wogule jej nie widzialem normalnie szok 8O 8O  

Tak wiec wydaje mi sie ze te tricki dzialaja wlasnie na takiej zasadzie.

ty wogole tego chyba nie zrocumiales ?? :>

 

1.nie koniecznie 10min, na chwile na 5min dokaldniej

2.Jabłko wczesniej mozesz zaznaczyc sobe imarkerem ze to to i pozniej bedze tosamo !!!!!!!

3.Jak mzoe podmienic na pokrojone ? jak mozna jabłko od srdoka pokroic?? ona kroiła jabłko cały cza na moichoczach ja je obejrzalem a pozniej trzymala caly czas rece z przodu i obierla przedemna 10cm od oczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem o co chodzi z tą sztuczką.

 

BTW Reed ;] nowy AV ;] niezłe okularki :}

 

 

EDIT EDIT EDIT

 

CO TO ZA MASZYNKA ZA PONAD 1500 ZŁ? o bosh... to ja już wolę obierać ręcznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty wogole tego chyba nie zrocumiales ?? :>

 

1.nie koniecznie 10min, na chwile na 5min dokaldniej

2.Jabłko wczesniej mozesz zaznaczyc sobe imarkerem ze to to i pozniej bedze tosamo !!!!!!!

3.Jak mzoe podmienic na pokrojone ? jak mozna jabłko od srdoka pokroic?? ona kroiła jabłko cały cza na moichoczach ja je obejrzalem a pozniej trzymala caly czas rece z przodu i obierla przedemna 10cm od oczu

no ja zrozumialem :) ale ty mojej odpowiedzi chyba nie :twisted:

1. po co wychodzila na te kilka min.? - prawdopodobnie zeby przygotowac rekwizyty :P

2-3. Czytaj uwaznie: ja napisalem ze obrala na twoich oczach oryginal(zaznaczony czy tez nie) a dopiero pozniej to obrane "oryginalne" jablko jakos "podmienila" na wczesniej przygotowany rekwizyt w postaci obranego i pocietego jablka - proste nie :)

 

Czy tak zeczywiscie bylo, niewiem. Chciales sie dowiedziec jak to zrobila wiec Ci napisalem jak to wyglada z mojego punktu widzenia; przeczytaj to co pisalem we wczesniejszym poscie o malpie a zrozumiesz na czym oparlem swoje wnioski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

ty wogole tego chyba nie zrocumiales ?? :>

 

1.nie koniecznie 10min, na chwile na 5min dokaldniej

2.Jabłko wczesniej mozesz zaznaczyc sobe imarkerem ze to to i pozniej bedze tosamo !!!!!!!

3.Jak mzoe podmienic na pokrojone ? jak mozna jabłko od srdoka pokroic?? ona kroiła jabłko cały cza na moichoczach ja je obejrzalem a pozniej trzymala caly czas rece z przodu i obierla przedemna 10cm od oczu

no ja zrozumialem :) ale ty mojej odpowiedzi chyba nie :twisted:

1. po co wychodzila na te kilka min.? - prawdopodobnie zeby przygotowac rekfizyty :P

2-3. Czytaj uwaznie: ja napisalem ze obrala na twoich oczach oryginal(zaznaczony czy tez nie) a dopiero pozniej to obrane "oryginalne" jablko jakos "podmienila" na wczesniej przygotowany rekfizyt w postaci pocietego jablka.

 

Czy tak zeczywiscie bylo, niewiem. Chciales sie dowiedziec jak to zrobila wiec Ci napisalem jak to wyglada z mojego punktu widzenia; przeczytaj to co pisalem we wczesniejszym poscie o malpie a zrozumiesz na czym oparlem swoje wnioski :)

1.rekfizyty to normlane wyczarowac tego nie wyczarowala

 

2.wiem o co ci chodzi ale jablko nie zniknelo z moich oczu podczas obierania i nigdzie indziej sie nie patrzylem! napewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.rekfizyty to normlane wyczarowac tego nie wyczarowala

 

2.wiem o co ci chodzi ale jablko nie zniknelo z moich oczu podczas obierania i nigdzie indziej sie nie patrzylem! napewno

no wiesz ja jak ogladalem ten program to tez patrzylem sie tylko na telewizor :)

no coz moze ktos bedzie znal ta sztuczke to powie jak to jest naprawde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe..ciekawe i zastanawiające.Z podmianą to mogło przejść, ale nie sądze aby jego ciocia miała takie zdolności manualne..więc moim zdaniem to jednak chyba odpada. Dlaczego nie zagadałes aby Ci wyjawiła swój sekret. Każdy by się z pewnością chciał dowiedzieć :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale uprzednio obrane i pokrojone jablko by musialo miec juz troche bardziej zolty kolor - jablka szybko zolkna, chociaz to pewnie jakis trick z odwroceniem uwagi ale jak to pojecia nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale uprzednio obrane i pokrojone jablko by musialo miec juz troche bardziej zolty kolor - jablka szybko zolkna, chociaz to pewnie jakis trick z odwroceniem uwagi ale jak to pojecia nie mam ;)

Kiedy jabłko skropi się sokiem z cytryny, wtedy nie żółknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale uprzednio obrane i pokrojone jablko by musialo miec juz troche bardziej zolty kolor - jablka szybko zolkna, chociaz to pewnie jakis trick z odwroceniem uwagi ale jak to pojecia nie mam ;)

i co pozniej skleiła skorke cała?? :> i obrała w 1 kawalku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga a teraz moja teoria. :P

A wiec tak ciocia wyszla zeby przygotowac obrane i naciete troche jablko, posmarowala je sokie z cytryny/kwaskiem zeby nie zolklo.

Jak wrocila to na twoich oczach obierala jablko i zeby cie zmylic pokazala ci ze np. obrala jablko jednym dlugim ruchem.

Prawdopodobnie zeby odwrocic uwage przesunela ten obierek tak zebys zrwocil na niego cala uwage i wtedy podmienila jablko na to spreparowane.

 

Ty mozesz nie pamietac ze sposciles jablko z oka ale ten "obierek" odwrocil twoja uwage na chwile. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moja teoria: za dużo wypiłeś z wujkiem :wink:

Twoja ciocia ma moc.

a za wszystkim stoją talibowie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Obiera skore i po obraniu co sie dzieje ? jabłko rozpada sie na kilka idelanie podzilonych kawalkow(ile chcesz) ! idealnie rownych jakby pokroic nozem !

Ilość kawałków okresliłeś sam, jeśli tak to przed opuszczeniem pokoju czy już w trakcie obierania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO TO ZA MASZYNKA ZA PONAD 1500 ZŁ? o bosh... to ja już wolę obierać ręcznie ;)

Anons: za 1500 zł miesięcznie miły, młody, niepalący abstynent podejmie się obierania ziemniaków dla 3~5 osobowej rodziny.

:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...