Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze duzo ludzi zaczyna sie pytac o hl 2 dzialajacego non toper z efektami dx 9.

 

Po 1 trzeba sciagnac tego moda --> 1361568[/snapback]

Ale by zainstalować tego patcha to chyba trzeba stworzyć "materials" folder (bo w oryginale ten folder nie istnieje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee musi byc ten folder w nim sa wlasnie shadery zwiazane z woda itp. w materials znajduje sie folder nature, ktory musimy zastapic tym z patha

 

tak to wyglada u mnie --> LINK1, LINK2

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ranking IMHO bedzie bardzo przydatny. Osoby "nowe" zagladajace do tego topicu beda mogly zobaczyc na jakich konfiguracjach, v-modach itp. smigaja grafy. Jesli taki "Kowalski" zobaczy ze v-mod duzo daje to sobie odrazu go walnie :)

 

Pozdrawiam.

1361758[/snapback]

Może miałby ktoś ochotę i czas zrobić tabelką co komu dała zmiana biosu, v-mod i lepsze chłodzenie ?

Marki zależą od wielu czynników, a ja bym się chciał dowiedzieć o ile MHZ więcej pójdzie GPU po v-modzie czy nowym chłodzeniu pamięci.

 

DarkArrow -> w moim opisie nowe wyniki do rankingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na defoult karta i proc na 3200+ mam 5400 pkt w 2k3

1000pkt zysku :D

 

kurde pamieci mi chyba zaczynaja padac

A - 68

B - 12

C - 15

D - 9

E - 5

F - 5

na tych timingach nawet na 700 mhz arty w windzie :mur:

a zaznanczylem zeby optymalne wybralo to pokazalo 920mhz :mellow:

Edytowane przez luchuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o.O to ty na bartku 3200+ i karcie na 390/700 masz 5400 w marku ?? hmm jesli ty po takim OC grafy masz tylko 1 k przyrost w marku to znaczy tylko jedno, ze ja tez ladnie wykrecilem swoja grafe :) Na procu 2500+, grafa 390/700 3dmark 03 --> 4800, teraz 5800 :) 1k przyrstu rowniez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor P4/800 N 2,4@3.0

karta graficzna Prolink Golden Limited FX5900XT 128MB RAM 256 bit 390/700

3DMark 2003 - ok 5400

 

podkręcona do 510/936 (dodatkowy wentylator z góry i z dołu) działa stabilnie w markach i grach. Dalej GPU wymaga prądu, a na pamięciach śmieci w marku 03(nie mam radiatorków).

Temp w markach skacze od 60-80, w grach równa od 60 do 75 ( w zależności od gry)

03 - 6712( + 1300marków) , 05 - 1364 (+ ok 400), 01 - ok 15900

 

Po modzie biosu według instrukcji luks_pl podkręcalność pamięci spadał do 900 MHz (-36) choć jest szansa na 906 (aktualnie testowane). Dzięki modowi biosu zyskałem w porównaniu do tylko podkręconej

03 - 6935 (+ 223), 05 (+36), 01 (+ ok 900)

Edytowane przez Weteran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicę zauważysz głównie w szybkości wczytywania i wyłączania się gier (ładowanie plansz, odczyty sejwów, itp). Ogólnie komp będzie mniej korzystał z pliku wymiany. Co do FPS to różnica jeśli będzie to niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam identyczną kartę i posiadałem identyczny problem ( pasy ,resety, black screen itp). U mnie to nie był zasilacz, bo sprawdzalem karte na kilku innych komputerach. Właśnie czekam na nowa karte mam nadzieje ze bedzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos zapodac linka do wentylotara od P4 z miedzianym wkladem tak zeby sie nadawal do chlodzniea karty ala luks_pl

:D dzieki

1362222[/snapback]

pliska no

ja ciemny jestem i nieumiem znalesc :/

 

Dołączona grafika

czy ten sie nada na karte czy za ciezki jest :?

a moze ten???

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmmmm.... ranking... wszystkie marki mam... z gierek to kiepsko teraz, ale ze 2 z nich się znajdą... może by tak testy znowu porobić... wystarcza jpg dla potwierdzenia na maila? Na forum już jest mój jpg z 3dmark03 na 7850pkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

archaon...co do ramu to odpowiem Ci w poniedziałek... Zmieniam wreszcie moje kostki ram... Przesiadam się z Twonmosa na dualu 2x256 3-4-4-8@2,5-3-3-7 na geile 2x512 2,5-3-3-6.... oczywiście również dual. Wiec chyba dokładnie to o co Ci chodzi... Jak tylko zmienie to powiem o wrażeniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TWEAK GF FX 59XX RANKING

 

Osoba......3DMark 01......3DMark 03......3DMark 05......Aquamark......DooM 3......H-L 2......FarCry......NFSU 2

1.Suchy......17570..........7363...........1500..........51.282.......46.00.......xx.xx.......46.51.......xx.xx

2.Weteran....16833..........6935...........1400..........48.036.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx.......xx.xx

3.Luchuma....16688..........6450...........1368..........44.749.......xx.xx.......xx.xx.......46.38.......34.00

4.DarkArrow..14775..........5795...........1244..........40.775.......44.50.......32.00.......37.72.......27.00

5.Corso......14058..........5608...........1224..........39.339.......36.20.......xx.xx.......xx.xx.......26.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TWEAK GF FX 59XX RANKING – REGULAMIN

 

1.Uczestnikami tego rankingu mogą byc tylko posiadacze k.graficznych gf fx 59xx.

2.Nie wolno oszukiwać więc, aby wszystko się zgadzało wymagany jest link do orba lub jpg'a z wynikiem.

3.Osoby nie posiadające dowodu zdobycia wyniku nie bedą dopisywane do rankingu.

4.DooM'a 3* testujemy za pomocą timedema, a FarCry* za pomocą programu o nazwie fcbenchmark (ustawienia Ultra, demo HardwareOC - Steam).

5.Gry nie posiadające timedema (NFSU 2*, H-L 2*) lub specjalnych programów będziemy testowali za pomocą FRAPSA (screeny w tym samym miejscu gry).

6.Jesli gra w ustawieniach defaults sama wybiera aa/af to zostawiamy i nic nie zmieniamy (DooM 3 na ustawieniach UH samoczynnie ustawia af x8).

 

 

DooM 3* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh.

 

H-L 2* - testujemy na 1024x768 detale na na maxa (bez aa i bez af).

 

FarCry* - testujemy na 1024x768 detale UltraHigh, demo HardwareOC - Steam.

 

NFSU 2* - testujemy na 1024x768 detale na maxa (aa i af tez).

 

 

W przeglądarce IE 6 mogą występować błędy z tabelą. W FF (FireFoxie) jest wszystko dobrze. Tabela w tej przeglądarce działa poprawinie w roździelczości 1024x768 i 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam jak w tytule WINFASTA FX 5900 Ultra VIVO 256MB 256Bit z biosem na 5950 i karta dziala OK. Ale jak wlanczam film na kompie i daje na TV (KLON) to albo mam paski,niebieski ekran z paskami albo czarny na TV. Nie wiem co jest grane. Wyczailem ze jak mam detonatory 66.93 i tylko te (nowsze i starsze nie dziala) to film idzie na TV, ale czasami sie tak dzieje, ze film idzie klatkami, a temp. na grafice dochodzi nawet do 70-90 stopni.

 

POMOCY.

 

TV to 29" LG 50Hz ale sprawdzane bylo tez na Samsungu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spowrotem po 2 miesiącach mojej nieobecności :D. Na Epox8RDA+, Athlon 2000@2600, GeFroce 5900 XT 390/700@530/920 wynik z 3dMark 2003 4700 na 6200 jak w podpisie. Teraz testuję różne chłodzenie na ramach serwisu www.jet-pc.com, narazie na procesor, ale niebawem pobawię się w chłodzenie obudowy i karty graficznej. Wyniki podane powyżej są osiągnięte na standardowych chłodzeniach :) Chyba narazie nie wystartuję w waszym rankingu bo procka mam słabego i raczej nie bede się bawił w v-moda z kartą.

 

Pozdrawiam

Serchio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem początkujący na forum to mam prośbę. Chce dopalić mojego GeForca (w opisie). Słyszałem już ze nie oplacsa sie wgrywac biosu od 5950ultry. Obejrzalem sobie to http://www.tweak.pl/artykul/mod_5900xt i jest b. ciekawe, jednakże ja nie posiadam karty w wersji XT tylko "pełną" 5900. Czy ktoś mógłby mi przesłać ten cały bios od luks_pl ??I czy by zadziałał ?? Martwie się w sumie moimi wynikami w grach 3d :cry: nawet w 3dmarkach tylko 13500 w 2001 i 5500 w 2003 :mur: Ta cała modyfikacja jest dla mnie niestety za "skomplikowana". Może ktoś mi pomóc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI

 

Jak na twojego procka i grafe 450/800 --> standardowe taktowania 5900 powinienes miec 6000 pkt +/-, a na wykreconej grafie ok. 6500 pkt. Ja na procku 2000 Mhz grafa 475/785 w marku 5800 pkt +/-...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc co może być problemem ?? To już moja druga taka sama karta. ( pierwszej spiep***** się pamięci) i dalej jest tak samo. Te same wyniki itp. Podkreślam że mam UPS o mocy 360W ale to chyba nie jest jego wina.......71.84 - to moje aktualne stery pod karte. A co z tym biosem...ma go ktoś może pod 5900 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos w ogole keszcze wchodzi na ten topic ??? Please.......POMÓŻCIE !!!!!!!!!!!!!!

1380657[/snapback]

1. Wróć do oryginalnego biosu i napisz jak kręci sie karta, wtedy coś będzie można dobrać.

2. "Pełna" 5900 od XT różni sie literkami :D no i pewnie ceną.

3. Chipset VIA robi swoje (sprawdź najnowsze stery AGP)

4. Sprawdź IRQ

 

P.S.

Nie jarze o co chodzi z tym UPS`em - nie masz w domu instalacji elektrycznej :mur: , żaden domowy UPS nie poda Ci takiego amperażu który uciągnął by ten sprzęt.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmodowalem do 5950ultra i wzrost punktów tylko o..............13 punktów - żałowsne :mur: !!!!!!

@suchyjastrząb - przywróce oryginalny BIOS ale jak sie na max kreci to nie wiem....ze starej przez to uzkodzilem pamieci....w każdym razie bezproblemu chodziła w trybie enhanced na 440/900. Poradzisz cos ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...