Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, znalazlem sposob zeby mozna bylo ruszyc w koncu zegarami na kartach Asusa :D

Wlazlem na strone benchmark.pl i widze ze sa nowe "CoolBits3D"... Hmm mysle zainstaluje , co mi tam :)

Wiecej jest zakladek, od OC zostala ta sama. Podnioslem taktowanie, myslac ze bedzie to samo czyli ze wyzej nie pojdzie bo "cos tam cos tam". a tu LOL ! Poszlo!!

Takze kto bluzga na karty Asusa >> polecam najnowsze CoolBits3D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie będziemy mieli wyniki w :D nowym 3DMark'u.

ps. zainstalowałem już wczoraj te stery 66.70 i jak narazie nie mam z nimi żadnych problemów.

Żenujące.

Radeon 9550 na lepszą wydajność niż 5900 i 5950 ultra w 3dmark05.Co mnie strasznie dziwi.

Wszystko w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje tu jakies lapowkarstwo ze strony ATi.

Co jak co ale R9550 to sie ma nijak do naszych maszynek...

Spokojnie chlopaki, napewno za niedlugi czas wyjdzie jakis path do marka, tak jak bylo to z ver.03 :D

Nie mowie tu o jakiejs wielkiej optymalizacji ale normalizacji. Sadze ze wyniki takich kart jak R9550 spadna a nasze wzrosna.

Moje zdanie jest jedno: ATi posmarowalo Futumarkowi jak nic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym posiadaczem kary WinFast A350XTna tym forum (ASSY rev:C1 2.8ns kupiona za 805zl mialem do wyboru tez 5700U za 816 zlociszy).

Moj model kreci się bez problemu na standardowym chlodzeniu do c460m910 ale gdy probuje podkrecic rdzen na 480 w testach spowalnia mi karte czasem zatrzymuje itd. :?

Dołączona grafika

Gdy monitoruje ten stan rzeczy z pomoca RivaTunera to wykres skacze z trybu 3D na posredni i wraca ponownie do trybu 3D spowalniajac karte :( .

 

Mam prosbe do ciebie Luks czy mozesz mi wylaczyc w biosie tzw. throtling'u i zmodyfikowac timingi i latencje pamieci :?:

 

POZDRO :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym posiadaczem kary WinFast A350XTna tym forum (ASSY rev:C1 2.8ns kupiona za 805zl mialem do wyboru tez 5700U za 816 zlociszy).  

Moj model kreci się bez problemu na standardowym chlodzeniu do c460m910 ale gdy probuje podkrecic rdzen na 480 w testach spowalnia mi karte czasem zatrzymuje itd. :?  

Dołączona grafika

Gdy monitoruje ten stan rzeczy z pomoca RivaTunera to wykres skacze z trybu 3D na posredni i wraca ponownie do trybu 3D spowalniajac karte :( .  

 

Mam prosbe do ciebie Luks czy mozesz mi wylaczyc w biosie tzw. throtling'u i zmodyfikowac timingi i latencje pamieci :?:  

 

POZDRO :wink:

OK nie ma problemu wyślij mi swój orginalny bios na lu.ks@interia.pl

Napisz mi w mailu jakie wartości taktowania mam Ci ustawić, przy okazji odrazu zminię oczywiście timingi i latencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje tu jakies lapowkarstwo ze strony ATi.  

Co jak co ale R9550 to sie ma nijak do naszych maszynek...

Spokojnie chlopaki, napewno za niedlugi czas wyjdzie jakis path do marka, tak jak bylo to z ver.03 :D

Nie mowie tu o jakiejs wielkiej optymalizacji ale normalizacji. Sadze ze wyniki takich kart jak R9550 spadna a nasze wzrosna.

Moje zdanie jest jedno: ATi posmarowalo Futumarkowi jak nic!

Witam po przerwie.

Co jest do cholery z tym benchmarkiem? Namęczyłem się, straciłem ze dwie godziny i nic. Tutaj efekty:

Karta: 450/900

Proc: 12,5*180 (wynik=1242)

15*133 (1237)

17*133 (1237)

22*100 (1231)

13,5*166(1237)

11*200 (1243)

Zastanawia mnie dlaczego niema żadnej różnicy w wynikach. W 3dm2k3 po tak drastycznych zmianach FSB zmiany były odczuwalne.

 

P.S.

Ślicznie to wszystko wygląda w rozdziałce 1600*1200 (0-1 fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy temat o dziwnie dużej przewadze kart ATI nad kartami Nvidi. Nowe sterowniki dla kart ATI podnoszą wynik w 3DMark05 o 1000pkt!!! Teraz pewnie Nvidia w odwecie wypuści specjalnie zoptymalizowane sterowniki. Do czego to dochodzi produceńci zamiast optymalizować sterowniki pod nowe gry robią to pod benchmark, który i tak nie odwzorowuje wydajności karty.

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?th...threadid=108377

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawy temat o dziwnie dużej przewadze kart ATI nad kartami Nvidi. Nowe sterowniki dla kart ATI podnoszą wynik w 3DMark05 o 1000pkt!!! Teraz pewnie Nvidia w odwecie wypuści specjalnie zoptymalizowane sterowniki. Do czego to dochodzi produceńci zamiast optymalizować sterowniki pod nowe gry robią to pod benchmark, który i tak nie odwzorowuje wydajności karty.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?threadid=108377

Z tego co wywnioskowałem wynika, że nasze karty pociągną jeszcze z pół roku może rok. Skąd ja mam na to brać?

Ostatni wynik to 1322. Karta 480/940. Procek 11*200.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie ale jest problem >> nie chce sie odpalic mark. Pisalem juz o tym pare postow wczesniej. Odpalam i wysywietla blad "Direct3DCreate9 failed". Nie wiem o co chodzi bo mam przeciez sciagnietego z netu (strona ms) 9,0c... Sprawdzalem w DXDIAG czy cos jest nie tak. Zintegrowana dzwiekowka nie jest whql i cos sie tam dxdiag czepia... Ale czy to bylaby przyczyna bledu w marku? Dzisiaj sprobuje ja wylaczyc z poziomu biosu, wyinstalowac stery do niej i sprobowac.

Jesli mi sie uda to chetnie podam, ale chyba nie bede narazie dawal wyniku na ORBa bo pewnie nVidia wyposci jakies stery i nasze karty dostana wydajnosciowego kickass'a. Wtedy bedzie co umieszczac.

A propos ORBa. Czy dalej mozna zamiescic tylko jeden swoj wynik, tak jak w marku03 ?

A no i moze macie jakies aluzje co do mojego problemu z odpaleniem marka05 ?

Jesli tak to prosze o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chetnie ale jest problem >> nie chce sie odpalic mark. Pisalem juz o tym pare postow wczesniej. Odpalam i wysywietla blad "Direct3DCreate9 failed". Nie wiem o co chodzi bo mam przeciez sciagnietego z netu (strona ms) 9,0c... Sprawdzalem w DXDIAG czy cos jest nie tak. Zintegrowana dzwiekowka nie jest whql i cos sie tam dxdiag czepia... Ale czy to bylaby przyczyna bledu w marku? Dzisiaj sprobuje ja wylaczyc z poziomu biosu, wyinstalowac stery do niej i sprobowac.

Jesli mi sie uda to chetnie podam, ale chyba nie bede narazie dawal wyniku na ORBa bo pewnie nVidia wyposci jakies stery i nasze karty dostana wydajnosciowego kickass'a. Wtedy bedzie co umieszczac.

A propos ORBa. Czy dalej mozna zamiescic tylko jeden swoj wynik, tak jak w marku03 ?

A no i moze macie jakies aluzje co do mojego problemu z odpaleniem marka05 ?

Jesli tak to prosze o pomoc :)

Ha, ja mam taką aluzję, Nvidia wypuściła jakiś czas temu karty z serii GF 6800... :plum: a tak na serio to badzo dziwny przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj są dostępne nowe stery: 66.51 oraz 66.29.

U mnie ani na jednych ani drugich niema obiecywanego kopa, wręcz przeciwnie, kilkupunktowy spadek.

Link: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=879 do wersji 66.51

Pozdro.

 

P.S.

dari555, o co Ci właściwie biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj są dostępne nowe stery: 66.51 oraz 66.29.

U mnie ani na jednych ani drugich niema obiecywanego kopa, wręcz przeciwnie, kilkupunktowy spadek.

Link: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=879 do wersji 66.51

Pozdro.

 

P.S.

dari555, o co Ci właściwie biega?

Chodziło mi o to że u kumpla GF 6800 wszystko jest wporządku z 3dMark2005 i nie ma rzadnego problemu z odpaleniem i może by tak wymienić grafike na lepszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj są dostępne nowe stery: 66.51 oraz 66.29.

U mnie ani na jednych ani drugich niema obiecywanego kopa, wręcz przeciwnie, kilkupunktowy spadek.

Link: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=879 do wersji 66.51

Pozdro.

 

P.S.

dari555, o co Ci właściwie biega?

Chodziło mi o to że u kumpla GF 6800 wszystko jest wporządku z 3dMark2005 i nie ma rzadnego problemu z odpaleniem i może by tak wymienić grafike na lepszą...

Ahaaa... To bardzo ciekawe co mowisz/piszesz :lol:

To ze nie moge odpalic marka to nie znaczy ze wina trzeba obarczac FXa, bo mamy te same modele z ktorych moj jest ogolnie (zapewne) bardziej wydajny :lol:

Jakbym mial 6800 i tez nie moglbym odpalic marka z powodow software'owych to zalecilbys mi wymiane na 6800GT albo inna ultre??

Pierwszy raz widze czlowieka ktory chce rozwiazac program softu zaczynajac od hardware'u :lol: (bez urazy... :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GPU będą to freeze`y, czasami zwiechy lub restarty.

Przy pamięciach artefakty (przebarwienia, brak tekstur, krzaki, śmieci itp.

A nastąpi to to gdy....za mocno podkręcisz:)

 

Ale dziś sterami sypnęlo, pogubić się można-na 66.72 zrobiłem 1330 marków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...