Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po krótkiej pszerwie. Ponieważ otrzymałem od Mafia 35 biosik made by luks 500_900 i porzyczyłem karte pci (na wszelki wypadek) i stacje dyskietek (osobiście nie posiadam):) zabrałem się do modowania mojego asusa5900xt (9950ge). W zasadzie mam taką samą kartę jak Mafia 35 i skoro u niego śmiga biosik który mi przysłał to teoretycznie powinnien chodzić i u mnie. Teoria teorią a praktyka praktyką :( Co prawda grafa wstała, ale już przy odpaleniu 3dmark03 zwis - powód karta w 2d ma taktowanie rdenia na tym biosie 300_900 w 3d 500_900 Spróbowałem jeszcze raz z obniżonym taktowaniem rdzenia i git. Grafa poszła 470_900 ale po dłuższym testowaniu zauważyłem chwilowy zwis w 3dmark03 więc obniżylem rdeń do 465 i już było ok poza czymś czego wcześniej nie zauważyłem w moim pc, mianowicie dziwne piski wysokiego tonu w trakcie testów, pisk - jakby cichacz komuś nie wyszedł :) dobiegające z okolic grafy. Karta grzała się dość mocno gpu stres -69 temp otocz.-48 To dużo więcej niż miałem nawet na podkręconej grafie na starym biosie stres 60 temp. otocz. 44 Najważniejsza sprawa to to że w końcu mogłem zmienić przetaktowanie pamięci na nowych sterach (6x.xx) bo wcześniej notowałem spadek ok. 80% przy próbie przetaktowania chdźby o 1 mhz. Grafa przed zmianą biosu kręciła się bez artów do 480 800 (na starszych sterach 56.72) i uzyskiwałem wynik ok 5500pkt w 3dmark03 Po modzie biosu 465 900 na sterach 61.77(teoretycznie lepszych niż 56.72) wynik 5534 Nie mam pojęcia dlaczego tak mało!!!!!! Pamięci wykręcone na 900 przez biosik były bardzo gorące!!! Ponieważ wynik był co tu mówić rzenujący w porównaniu do waszych, a karta się dużo bardziej grzała wróciłem do starego biosu, ale może Ty Luks_pl mógłbyś coś zrobić z moim biosem? Byłbym bardzo wdzięczny. Może pamięci były za wysoko? sam już nie wiem artów nie było ale parzyły jak diabli.

P.S wynik 3dmark03 genialny nie będzie bo mam athlona 2000xp przetaktowanego na 11*166=1826mhz, 512 ram 333 cl 2,0 płyta epox 8rda Na nowych sterach(a starym biosie) dalej kręcić pamięci nie moge co eliminuje możliwość dobrego wyniku w 3dmar03 Dlatego przydałby się nowy biosik. Luks_pl pomożesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem jush problem wczoraj wieczorem. Trzeba zrobić tak:

a:nvflash -r restart kompa

a:nvflash -u -p bios.bin i jush działa :)

 

 

A tak pozatym, lukas pomożesz mi z biosem? Co prawda komp wystartował z ustawieniami 500/950 ale mam standardowe chłodzenie o boję się że coś może buchnąć :P Normalnie na orginalnym biose poszedł mi na 486/878, czy to może świadczyć że mam pamiątki 2,2 ns? W testach nie widziałę żadnych artefaktów, a wynik w 3dMark 2003 to 5800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem jush problem wczoraj wieczorem. Trzeba zrobić tak:

a:nvflash -r restart kompa

a:nvflash -u -p bios.bin i jush działa :)

 

 

A tak pozatym, lukas pomożesz mi z biosem? Co prawda komp wystartował z ustawieniami 500/950 ale mam standardowe chłodzenie o boję się że coś może buchnąć :P Normalnie na orginalnym biose poszedł mi na 486/878, czy to może świadczyć że mam pamiątki 2,2 ns? W testach nie widziałę żadnych artefaktów, a wynik w 3dMark 2003 to 5800 :)

W :) weekend.

Mam naprawde bardzo zawalony ten tydzień, w skrzynce nazbierało się już 9 biosów do zrobienia, a nie wiadomo ile jeszczed przyjdzie. Za wszystko zabiore się w piątek wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś tygodnia WinFasta FX5900XT, i się zastanawiam co można z niego wycisnąć... Nie zmienie nic, póki nie zmienie chłodzenia, ale to jeszcze tylko z tydzień. Może ma ktoś jakiś dokładny opis, krok po kroku co i jak z podkręcaniem procesora i pamieci. Był bym wdzięczny. Jak myślicie wystarczy Zalman ZM80D-HP+wiatrak? Moje gg:2618058, jestem codziennie wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od jakiegoś tygodnia WinFasta FX5900XT, i się zastanawiam co można z niego wycisnąć... Nie zmienie nic, póki nie zmienie chłodzenia, ale to jeszcze tylko z tydzień. Może ma ktoś jakiś dokładny opis, krok po kroku co i jak z podkręcaniem procesora i pamieci. Był bym wdzięczny. Jak myślicie wystarczy Zalman ZM80D-HP+wiatrak? Moje gg:2618058, jestem codziennie wieczorem.

Hellou :)

 

Ja bym tam nic nie zmieniał, oprócz oczywiście biosu, z tym to wiadomo kogo :)

 

W tej chwili pracuję na ustawieniach 450Core 850 mem i więcej nie potzreba moim zdaniem, poprawione latencje i timingi i tak dały karcie niesamowitego kopa, po podkręceniu oczywiście mojego proca i pamiątek :)

 

Zrobisz zresztą co zechcesz :)

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze a jak jest z Gigabyte ? jak to sie podkreca ?

Teżmam tego gigabyta. Troszkę lipny jest :(. Wolałbym leadteka ale niestety sie napaliłem i kupiłem gigabyta bo nie mogłem trafic na leadteka. Ale nie jest tak tragicznie. 390/700 taktowanie default i zrobiłem z tego 450 / 800 i wszystko chodzi bez zmiany czego kolwiek .wyciągnęłem 5657 pkt w 3dmarku 03.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chyba bede dzis wlascicielem Gigabyte 5900XT :) nie wiem czy mam sie cieszyc czy plakac ... ;)

Widzem, że przybywa użytkowników z 5900XT i bardzo się z tego cieszę. Nie wiem tylko czemu wszyscy kupują nowe karty w sklepie. Jak ja :wink: mam do sprzedania :D świetnego nowego (2miesięczny) 5900XT z gwarancją na 3 lata, z wypasionymi pamiątkami. Oferta przyklejona w dziale sprzedam albo poprostu zajrzyjcie do linka poniżej:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=92753[/size]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

massin najpierw zapoznaj sie z edytowaniem postow potem zajmij sie kreceniem...

nie masz ochoty pomoc to sie chociaz nie wtracaj cwoku ze wsi ...

:evil: Bez takich mi tutaj. To jest mój topic i możesz zostać z tąd wyproszony za takie teksty, żeby to było ostatni raz. Co do gib'a to pomógł wielu forumowiczom, ale jak o tym nie wiesz to przynajmniej nie wypisuj takich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz masin a ty może nie nabijasz postów? Wrzuciłeś 3 pod rząd zamiast wrzucić to w jednym, a jeżeli zapomniałeś to mogłeś edytować. Bez obrazy ale to ty napisałęś o nabijaniu postów.

 

 

OK. Teraz właściwa treść:

Dzięki lukas za bios, na standardowym chłodzeniu wyciągam 476/876 :) No i wynik w 3DMarku2003 na pom sprzęcie podskoczył do 6100 :) Jestem happy, ale narazie przestawiłem spowrotem na 450/780 bo raczej na takim chłodzeniu to by mi długo nie pociągneło :) Jeżeli moje pamiątki tak dobrze się podkręciły czy to znaczy że są to 2,2? Jeszcze jedno pytanko, gdy włącza się komp, zgłasza się bios i pisze GeForce 5900 XT a ponjiżej 128.0 MB itd. usunełem jush wszystko ale nie wiem jak usunąć napisa 128 MB. Wie ktoś gdzie to jest w biosie? Wiecie, przyzwyczaiłem się do ATI, można jakoś całkowicie wyłączyć zgłaszanie się biosu podczas startu kompa? THNX za odpowiedź i sorki za to co napisałem powyżej swoich pytań. To tylko tak, ponieważ nie spodobał mi się komentarz, który w większej mierze dotyczy jego właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze 2 i ostatni raz OT : nie bez sensowne nabijanie postow,tylko jesli userem forum powinienes wiedziec tak podstawowe czynnosci jak "edycja" ,za taka bzduer mozesz byc potraktowany punktami karnymi i cya...jak chcesz jeszcze ze mna podyskutowac zapraszam na prv.Co do wsi-Legionowo to nie wies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sry jak kogos obrazilem ...

odpowie ktos na moje wczesniejsze pytanie ? wiem ze nie kreci sie jak Leadtek ... no coz , pamieci niby sa 2.8ns tyle ze czy na 100% w recencji w benchmarku pisza ze sa to pamieci 3.2ns - nie wiem tylko jak na 3.2 chca wyciagnac 700Mhz

sorka za zamieszanie ponioslo mnie troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej pszerwie. Ponieważ otrzymałem od Mafia 35 biosik made by luks 500_900 i porzyczyłem karte pci (na wszelki wypadek) i stacje dyskietek (osobiście nie posiadam):) zabrałem się do modowania mojego asusa5900xt (9950ge). W zasadzie mam taką samą kartę jak Mafia 35 i skoro u niego śmiga biosik który mi przysłał to teoretycznie powinnien chodzić i u mnie. Teoria teorią a praktyka praktyką :( Co prawda grafa wstała, ale już przy odpaleniu 3dmark03 zwis - powód karta w 2d ma taktowanie rdenia na tym biosie 300_900 w 3d 500_900 Spróbowałem jeszcze raz z obniżonym taktowaniem rdzenia i git. Grafa poszła 470_900 ale po dłuższym testowaniu zauważyłem chwilowy zwis w 3dmark03 więc obniżylem rdeń do 465 i już było ok poza czymś czego wcześniej nie zauważyłem w moim pc, mianowicie dziwne piski wysokiego tonu w trakcie testów, pisk - jakby cichacz komuś nie wyszedł :) dobiegające z okolic grafy. Karta grzała się dość mocno gpu stres -69 temp otocz.-48 To dużo więcej niż miałem nawet na podkręconej grafie na starym biosie stres 60 temp. otocz. 44 Najważniejsza sprawa to to że w końcu mogłem zmienić przetaktowanie pamięci na nowych sterach (6x.xx) bo wcześniej notowałem spadek ok. 80% przy próbie przetaktowania chdźby o 1 mhz. Grafa przed zmianą biosu kręciła się bez artów do 480 800 (na starszych sterach 56.72) i uzyskiwałem wynik ok 5500pkt w 3dmark03 Po modzie biosu 465 900 na sterach 61.77(teoretycznie lepszych niż 56.72) wynik 5534 Nie mam pojęcia dlaczego tak mało!!!!!!   Pamięci wykręcone na 900 przez biosik były bardzo gorące!!! Ponieważ wynik był co tu mówić rzenujący w porównaniu do waszych, a karta się dużo bardziej grzała wróciłem do starego biosu, ale może Ty Luks_pl mógłbyś coś zrobić z moim biosem? Byłbym bardzo wdzięczny.  Może pamięci były za wysoko? sam już nie wiem artów nie było ale parzyły jak diabli.

P.S wynik 3dmark03 genialny nie będzie bo mam athlona 2000xp przetaktowanego na 11*166=1826mhz, 512 ram 333 cl 2,0  płyta epox 8rda  Na nowych sterach(a starym biosie) dalej kręcić pamięci nie moge co eliminuje możliwość dobrego wyniku w 3dmar03 Dlatego przydałby się nowy biosik. Luks_pl pomożesz?

Dziwne masz przeboje ze swoja karta. Na tym biosie u mnie pamieci sa ledwo cieple. Jesli chodzi o to ze schodzisz z taktowaniem rdzenia bo ci sie zwiesza... Takze dziwne, bo Asus ma jedno z lepszych radiatorow na karcie w klasie 5900XT... Moze malo pasty termo albo cos w tym stylu.

Przed montazem CoolViva mialem w stresie ~49C na gpu...

Cos ci sie grzeje to wszystko za bardzo. A jesli pamiatki masz gorace... Moze marka Samsung (wtedy mialbys nie malego pecha :( ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść! Niezły ten temat overclockingu... GF5900. Mam kilka pytań. Ile kart już usmażyliście..? Pytam, bo sam nie wiem, czy swojej nie uszkodziłem...kręciłem małymi krokami GF FX5900XT Leadteka i doszedłem do GPU=500mhz a RAM=900mhz...i to nie był koniec...ale bałem się bardziej... Kilka godzin testu i wszystko grało...nie miałem śmieci ani tych frezów... Powróciłem do ustawień standardowych...i co się stało po kilku dniach..? Uruchamiam Doom3 i obraz dziwnie miga...w Morrowind w miejscach łączenia wielokątow jakieś kropki jasne... W 3DMarku03 nie widać zadnych wad obrazu...ale wynik spadl do 3700 z 5000 :? Jak myślicie co się stało..? CZyżbym uszkodził karte..? Co teraz..? Jak zareklamować taka karte...-niby gry chodzą...ale nie za bardzo... Prosze o pomoc/rade. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia 35 - Karta się grzeje ale nie bez przyczyny mam zalożone chłodzenie wodne od cpc. Bloki zamontowałem w kolejności - 1proc 2grafa 3płyta główna a do tego chlodnica chodzi na min. i wogule kompa nie słychać nic a nic:) Coś za coś moge troche zwiększyć na chłodnicy obroty ale w tedy zaczynam ją słyszeć i cały sens montowania wody na nic(chodzi mi o cisze na pierwszym miejscu)

No ale w sumie to i tak nie grzeje się przesadnie i na starym biosie gdzie kręce rdzeń do 475 mam w stress 60 to chyba dobry wynik. Ja uważam tak - pamięci mam raczej nie 2.2 może 2.5 albo 2.8 ale są to hynix(sprawdzalem), nie mam wentylatorka na gpu karty i nie dmucha on na radiatory pamięci przez co mogą się troche bardziej grzać. W kompie wszystko na chlodzeniu wodnym oprócz dysku i zasilacza(chieftec 360 302) to i chlodno mam całkiem w obudowie ale przepływ powietrza mały(słabo oddają w tedy radiatorki na pamięciach ciepło). Karta na biosie który mi przesłałeś (od Mafia 35) bardzo się grzała, szczegulnie pamięci bo on ma pamięci 2.2 a ja raczej nie to też grzały się bardziej na takich samych ustawieniach(artów nie było), gpu miałem na 465 i w stress temp 69 bo cała karta się nagrzewała od za bardzo przetaktowanych pamięci. Takie rozumowanie wydaje mi się logiczne chociaż specjalistą nie jestem to też pewności nie mam.

Luks_pl wysyłam ci dziś mój biosik bo dziś wieczorkiem podobno masz troche czasu i mógłbyś pogrzebać trochę przy nim, będe bardzo wdzięczny! Jak mi się kręci itd. napisze w mailu.

Pozdrowienia dla wszystkich Forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam U spóbuj zmienić sterowniki na jakieś 6x.xx. co do Doom`a u mnie pomogło włączenie synchronizacji pionowej.

Jeśli chodzi o wynik w marku to przy taktowaniach 500/900 - 5k - to jakoś mało, może karta od początku była jakas felerna, albo reszta konfiga nie za mocna jest.

Pozdro

 

P.S.

Chyba żadnemu z nas nie udało sie jeszcze usmażyć karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Dzisiaj wysłałem biosy dla:

"Cfaniak" (następnym razem napisz coś w mailu bo nie mam takiej pamięci i nie pamiętałem już o co chodziło więc zrobiłem bios podobny do takiego jaki sam mam)

"Raczy" (nie zaznaczyłeś w biosie jakie masz pamięci i do ilu się kręcą więc wysyłam Ci dwa biosy: bios1 dla słabszych pamięci, bios2 dla lepszych)

"Sebastian G." (ok teraz zauważyłem, że biosa mi wysłałeś w innym mailu, już wysłałem Ci nowego)

"bachus81" (twoja wiadomość nie zawierała załączników rozmiar wiadomości wynosi 1.9 kB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...