Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Od wczoraj jestem posiadaczem Leadtek FX5900XT ,poprzednia moja karta byl R9700@PRO i po pierwszych testach jestem zawiedziony. W 3Dmark03 4799pkt (bylo 5000)a w 3Dmark05 950pkt!!!!!!! mialem 2000 poprzednio. sterowniki to Omega 61.77

o co w tym chodzi?? przeciez ta karta (teoretycznie) ma byc wydajniejsza od 9700...

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem jakie wyniki powinny byc na tej karcie, wiec nie musicie mi ich podawac, jednakże prosze was o wyjasnienie dlaczego sa one tak niskie?? Coraz bardziej zaczynam zalowac, ze pozbylem sie swego poczciwego Radka9700.

Pozdrawiam wszystkich... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamieniłem 9700 Pro na 5900XT i wcale nie żałuje :) 1000 więcej w 3dmarku 2003... a do XTka dolozyłem jakieś 50 złociszy :)

 

poolak zrobiłeś format po zmianie karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zauważyłeś że mimo niższych zegarów masz lepsze wyniki? :)

 

Przyczyna jest taka, że bios ten zaostrza timingi, przez co karta słabiej się kręci ale ogólnie wydajność wzrasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko ,może coś jest nie tak.Mysle że Autor biosu się wypowie.Nie wiem teraz czy zapodać stary czy ten zostawić

:wink: No to się wypowiadam: nie każde pamieci są takie same i różnie znoszą zmine timingów. Na jednych kartach może to dać poprawę, a na drugich nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl wczoraj wysłałem Ci mojego biosa, dasz radę coś z nim zrobić? :)

:D Ok jużwysłane. Widze, że twoje pamięci idą na 1000MHz więc pozwoliłem sobie zastosować nie tylko najniże timingi ale również bardzo niskie latencje. Miej pod ręką dyskietkę z nvflash i starym biosem bo niektóre karty nie wytrzymują takich ustawień i przy ładowaniu windowsa może się obraz wysypać. Dla bezpieczeństwa obniżyłem zegary do 400/700.

 

:!: Pamiętaj, że wgrywasz tego biosa na własną odpowiedzilnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść! Niezły ten temat overclockingu... GF5900. Mam kilka pytań. Ile kart już usmażyliście..? Pytam, bo sam nie wiem, czy swojej nie uszkodziłem...kręciłem małymi krokami GF FX5900XT Leadteka i doszedłem do GPU=500mhz a RAM=900mhz...i to nie był koniec...ale bałem się bardziej... Kilka godzin testu i wszystko grało...nie miałem śmieci ani tych frezów... Powróciłem do ustawień standardowych...i co się stało po kilku dniach..? Uruchamiam Doom3 i obraz dziwnie miga...w Morrowind w miejscach łączenia wielokątow jakieś kropki jasne... W 3DMarku03 nie widać zadnych wad obrazu...ale wynik spadl do 3700 z 5000  :? Jak myślicie co się stało..? CZyżbym uszkodził karte..? Co teraz..? Jak zareklamować taka karte...-niby gry chodzą...ale nie za bardzo... Prosze o pomoc/rade. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!!

witam mam ten sam problem co Adam U wydajnosc spadla mojej karty ale nie tak drastycznie robilam na niej 6200p bez moda tylko karte podkrecalem detonatorem 56.72 teraz mam 5800p niewiem o co chodzi moze odswiezyc bios w karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Luks__pl za biosik, zamontowałem go ale niestety na GameTest 2 w 2003 są potężne artefakty :/

 

Chyba trzeba trochę złagodzić timingi...

A tak w ogóle to wykryło mi kartę jako 5950 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja wiem jakie wyniki powinny byc na tej karcie, wiec nie musicie mi ich podawac, jednakże prosze was o wyjasnienie dlaczego sa one tak niskie?? Coraz bardziej zaczynam zalowac, ze pozbylem sie swego poczciwego Radka9700.

Pozdrawiam wszystkich... :lol:

masz racje ja tez przesiadlem sie z R9700@Pro i czuje sie lekko zawiedziony co prawda w marku2003 man troszke lepszy wynik to w marku2001 juz jest porazka moj wczesniejszy r9700 zabija wynikiem FX5900 ktorego mam teraz nie wiem czemu tak jest ... moze stery ?

 

dla porownania 3DMark2001 r9700@Pro 340/620 - 14300pkt

FX5900XT 740/780 - 13100pkt

3DMark2003 r9700@Pro 340/620 - 5080

FX5900XT 740/780 - 5220

 

dziwne ...

 

dodam ze zmienilem tylko karte grafiki reszta system jes dokladnie taka sama

stery do FX-a to 66.71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień bios,podkręć grafę, mozesz też zmienić proca to powinno dać kopa twojej grafie 8)

 

ja na niekręconej mam 5200 a na ustawieniech 500/920 6360 pkt (mój rekord),w ciągu 2 dni mam dostać Bartka 2500 Mobila i mam nadzieję że mój wynik będzie jeszcze lepszy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam to moj pierwszy post :) mam nadzieje ze mi pomozecie :) A wiec zaczynam:

 

Mam karte Gainward GeForce FX5900 i jak gram w np. Winning Eleven 7 to temperatura karty wynosi okolo 95 i chce kupic jakies chlodzenie do niej tylko nie wiem jakie. Napiszcie jakie bedzie najlepsze chłodzenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porownania 3DMark2001 r9700@Pro 340/620 - 14300pkt  

                                         FX5900XT  740/780 - 13100pkt  

                      3DMark2003 r9700@Pro 340/620 - 5080

                                         FX5900XT  740/780 - 5220

 

dziwne ...  

To normalne. Po prostu FX5900 to karta która ma zawarte troszke nowsze instrukcje niż te wykorzystywane przez 3dmark2001 :) to jest przestarzały benchmark do testowania kart z serii GF 3/GF4, a nie FXów z obsługą DX9! Na 2001SE już nikt nie patrzy.. Porównaj lepiej wyniki z 2003 i Aqua3..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw sprawdź, czy ten wentylatorek na karcie w ogóle chodzi. Mi padł na Leadteku dwa razy, no i temperaturka osiągnęła 140 stopni (w windowsie 70).

Później zdejmij cooler z karty, wyczyść starą pastę i nałóż nową (np. Silver albo Cramique). I wtedy sprawdź...

Bo żadnego sensownego chłodzenia do FX 5900XT nie widzę, jest tylko NV-3 Silencer ale kosztuje 100 zł (bez sensu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT giant sobie odpuść.

 

Silencer na pewno jest dobry, tylko ja bym raczej nie wydał 100 zł na chłodzenie na kartę... sprawdź pastę pod radiatorem. Niemożliwe żeby oryginalny cooler Gainwarda był taki slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...