Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

teraz siedze na trupie co ma codegena 300w przerobionego przezemnie na bezglosny poprxzez wileki radiator, ciagnie tylko amd k6-2 366mhz wiec na 12v cow powyzej 13v jak chdozil z moim rip athlonem 2000+ to mial 13.4 v lol, we wtorek przyjdzie proc, to zobaczymy co moj 2 razy naprawiany codegen 300w pokarze, naprawialem go bo duodioda padala dwa razy wiec wymienilem wkoncu na jakas z oryginalnego optimusa, napiecia trzyma skubany nawet niezle dlatego sie z nim nie rozstaje. Dwa razy sie spalil jak w cos gralem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mialem Megaszit na Duronie 850@950 i GF2MX440 po oc i chodził około pół roku i zaczął się restartować komp, więc go wymieniłem-nie zdążył się spalić :D

 

Teraz to taka sama sytuacja z Medecom 350 GTF - gdy go obciążam coś cyknie i na ekranie widzę niebieski ekran z napisami, lub się restartuje). Chodził z 4 miesiące na Sempronie 2600+ i na Asusie V9999Le, ale dałem go do Athlona 3000+ i miesiąc na @2500 wytrzymał :D (jutro zmieniam zasilacz). Odrazu pytanie-na gwarancje to go przyjmną??

Edytowane przez lukasz_zn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pywatnie dwie zasiłki: Fell 350- nie wyrobił jak podpiołem do kompa na zasilanie 2 moduły efektów i mikser, umarł cichutko i sam.

Druga to słynny codegen, syn na szybko chciał zatuszować uszkodzenie zasilacza i taki kupił notabene polecany przez sprzedawcę :mur:

co ciekawe to ja naciołem się na mine i wszystko się wyjaśniło- zabrał ram i hdd. Kasę w sklepie oddali po mega awanturze.

Na marginesie niby uszkodzony Modecom wymieniony przez syna miał niekontakt na zasilaniu 230V. :)

Zawodowo: długo by się można rozpajęczać ale generalnie najwięcej codegenów i innych tego pokroju badziewii. B)

Zdarzają się jednak dobre markowe zasiłki ale naprawa takich to czysta przyjemność (no może poza tonami kurzu) :razz:

uszkodzenia raczej z winy użytkownika, czasu pracy lub warunków pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) deer 350W - odszedł samotnie

2) samsung 250W - dobra zasiłka była ;) poszła płyta główna i procesor

3) Qtec 550W - odszedł samotnie

 

Zasiłki w kolejności spalania. Każde "odejście" było efektowne: iskry + smród :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalił mi się zasilacz LP-6100D model ATX-400W.

Pewnego dnia podczas startu zaczął syczeć, cichutko gwizdać, jęknął z cicha i zaśmierdział.

Dalej już nie słuchałem tylko wyłączyłem kompa.

Chodził 2 lata i siedem miesięcy.

Na szczęście spoczywa samotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Codegen 300W kupiony z obudową Codegen:)

Odszedł sam:O

Grałem sobie w Quake3 i po prostu komp sie wyłączył jak bym wyciągną wtyczke od zasilania i nie chciał sie włączyć.

Rozkęciłem zasilacz i zero oznak spalenia czy uszkodzenia - po prostu był martwy.

Konfig skromny bo to 2002 rok A1900+ 512 40GB GF4MX440 i Combo LG

Na tym czymś działał jakieś 8 miesięcy.

 

Kupiłem Feel-a 300W za 70 zł:) działał 1.5 roku do momentu kiedy kupiłem 1 GB ramu, nagrywarkę DVD, drugi HDD maxtora, kartę dzwiękową osobną (vortex 2) oraz zamiast GF4MX440 wsadziłem Radeona 9500@9600XT+ (450/500) no i wymieniłem procka na 2400+ podkęcając go na 2200MHZ:)

 

Zaczęły sie resety przy wymagających grach więc musiałem kupić mocniejszy zasilacz.

Feela sprzedałem i nabyłem colorsita 450!!! było by ok gdyby nie to że mój konfig był po upgrejdzie i podkęceniu prądożerny, gdy ruszyłem myszką zwiekszając obciążenie procesora zasilacz wył wiatrakami jak szalony!!! Jak grałem to zasiłka tak sie grzała że nie można było dotknąć obudowy. Jako że nie chiałem upiec wnętrzosci mojej maszynki a napięcia oczywiście w stresie były bardzo przykre po 3 miesiacach kupiłem Tagana 330 za 230 zł i mam go już 7 mięsiecy. Jest cichy i się nie grzeje zbytnio przynamniej przy mojej konfiguracji.

 

Dołoże do tego to że w tym samym roku co poszedł mi codegen 3 moim znajomym też własnie codegeny 300 padły. Pierwszy wymienił na Szefa a drugi na Feela.

 

Dopiszcie codegen X 3:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec 360 niby dobra firma

Rubikon 300 u sasiadki;] pociagnal za soba jakiegos ecs'a ale wymienilem kondziolki i dziala - kasia dalej lekko w szoku;]

Fortron 300 - z drugiego komputera wyciagniety pozyczylem kumplowi i zepsul :| wymieniony na neoteca x3800 - musze mu tez pozyczyc bo glosne niesamowicie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spalileś kiedys zasilacz? hehehe, dobre pytanie, ja powiem tyle: żeby tylko jeden:)

oto moje "ofiary" :

- noname 300W- padnął jak podłączyłem do kompa nagrywarke CD-RW

- noname 420W (wymiana gwarancyjna)- kopnął w kalednarz gdy kupiłem Radeona 9800 PRO

- Codegen 400W- w prawdzie nie spłonoł ale nie umial utrzymać napieć, wiec sie go pozbyłem

Żaden z tych zasilaczy niczego do grobu ze sobą na szczęście nie zabrał

KUPUJCIE MARKOWE ZASILACZE! Warto dołożyć te kilkadziesiąt zł i mieć spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś 300W pare lat temu, gdy kompa składał mi "fachowiec", gość przywiózł PC, odpalił - działa, pojechał ja go włączyłem i moim oczom ukazała się chmura białego dymu :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

[...]we wtorek przyjdzie proc, to zobaczymy co moj 2 razy naprawiany codegen 300w pokarze, [...]

Myslę że tym razem ukarana zostanie płyta główna, ale oczywiście mogę się mylić ;)

 

pracowałem przez 5 lat w serwisie komputerowym

widziałem śmierć ok 10 zasilaczy

większość ... po prostu komp się wyłączył albo nie włączył

Tylko tyle?!?

10 sztuk to ja w tygodniu wymieniam, czasem więcej. Za sam złom można flaszkę kupić ;)

 

 

modecom 350 GTF - wczoraj wieczorem chodzil, dzisiaj rano juz sie nie wlaczyl... juz drugi taki przypadek mam... tylko czemu tak ? :|

Nowe były, czy z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUPUJCIE MARKOWE ZASILACZE! Warto dołożyć te kilkadziesiąt zł i mieć spokój

Chieftec 420W poszedł się jeb.., nie bylo mnie w domu, wracam a rodzina mówi że coś z kompa śmierdzi :)

Na szczęście wymienili na nowy, a dotego nic nie poszło razem z nim, no oprócz bezpiecznika w UPS'ie :)

Ale nie było to przepiecie z sieci, bo jestem zabezpieczony gniazdko z uzemnieniem, do neigo podpięty ACAR a do tego UPS, więc nie ma bata aby coś z sieci przeszło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym spokojem to glownie chodzi o to,ze gdy pojdzie zasilacz (mi tez poszedl Chieftec 420- przy wlaczaniu kompa cos w nim wybuchlo i wywalil mi bezpiecznik w listwie przeciwprzepieciowej) to jestes spokojny, ze pojdzie sam zasilacz a nie polowa bebechow z komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pożegnalem się z Chieftec HPC-360-302(made by Sirtec),odszedł sam, sygnalizując to efektownym wybuchem,poszedł dym iskry i po nim.Akurat zrobiłem Vmoda GPU na GF6600 i troche się zdziwiłem ,że przy takim niewielkim obciążeniu(+ ok.10W więcej w stosunku do defaultowego V GPU)odmówił współpracy.Oddany na gware-zginął w serwisie -dostałem/wybrałem nowego Szefa GPS350W by Delta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Tracer 300 W - 2 razy się spalił w ciągu pół roku (na gwarancji). W końcu kupiłem Chiefteca, chodzi prawie 2 lata - wymieniałem tylko coolery na Arctici (polecam !). No i się przekonałem co znaczy zasiłka w kompie. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie sfajczył 1 noname 250w w 2002 r i zabrał ze soba dysk twardy seagate 40 gb 5400rpm ;0. (poszla elektronika). Wszystko z efektami specjalnymi (iskry, dym, male bum). Bardzo mnie to wtedy dziwiło bo komp byl slabawy (celeron 700 non-oc, jakies mobo na i815, 64mb sdr, riva tnt2 m64). Starsza przezyla zalamanie nerwowe ;0 bo miala jakies bardzo wazne dokumenty na dysku, a ja bylem wtedy jeszcze green.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wczoraj spalił... HUNTKEY !! model hk400-xp... z tym że wina była moja. składałem kompa i wyjmowałem bateryjkę biosu, jakimś cudem z biurka s#@$@^ się wszystkie śrubokręty i widocznie jeden musiał upaść na baterię pod napięciem, poszło spięcie, trzask i dym z zasilacza.... :( za to jak się go włączy to daje bardzo małe napięcie, wiatrak chodzi jakby był puszczony na 7V :)

pytanie - da się to jakoś naprawić czy lepiej zapomnieć o nim ? szkoda dobrego sprzętu :(

teraz będę musiał rozszerzyć ksozta o nowego taganka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień byłem bez zasiłki, ostatnio spalił mi się mój Feel 350 W LC (Logic), tzn poszedl wentylator, nie chciałem ryzykować i wypiąłem go z kompa. Kupiłem sobie Chiefteca 420 Dual Fan, myślę, że dobrze zrobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

to było tak....

megabajt "350w" :lol:

1xhercules 9800pro krętnięty na 420/730 (poszedł! a potem kumple taty mówili mi że przelręciłem a to wina zasilacza ;))

1x radeon 9800pro (włożyłem bo na początku dałem sie nabrać na to że tamtego przekręciłem ale ten bez oc też padł :D

zasiła w końcu padła...

 

teraz mam topowera top-526 p6 420 watt i coś się zaczyna dziać.....

chyba powoli kona (napięcia gorszą się, skoki)

na szczęście na gwar ;)

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze co wy robicie z tymi zasiłkamoi mi jeszcze żadna nie padła, a były to feel 300w (ten gorszy model bez pfc) działał na sprzecie podobnym do 05_03_1992 , ale napiecia zaczeły fixować więc zmieniłem na fortrona 300bt który był wzorowym zasilaczem ale czasem hałasował przy dużym obciążeniu , więc zakupiłem po okazyjnej cenie (440zł w tamtych czasach) tagana i do dzisiaj na nim jadę i nie mam zamiaru go zmieniać bo stabilny i cichy, ale kolega miał przygode z cedegenem 300w jak zdechł kupa dymu, tudzież wybuch kondensatora, z kompa którego miał na raty ostał sie jedynie cdrom cała reszta poszła sie kochać, ale go że się przegrzewa i zawyża napiecia (na lini 12v było 13,4 a na 5v - 4,5) po tej nauce zaczoł budowe nowego zestawu od fortrona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No-Name 350W. 3 spokojne lata na 1700, jednym dysku, 2 napedach cd, GF3 Tit. Wystarczylo wymienic procka na Bratona 3200+ i padl trupem po 10h zabierajac ze soba plyte glowna (nie calkiem ale reseciki co okolo 1h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem tylko jeden naszczescie po 5 mce po zakupie kompa w sklepie jakis noname

teraz jestem nieco sprytniejszy i jak kupuje nowy sprzet to czytam jakiej mocy potrzebuje i biore o wiele "wiekszy" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...