Skocz do zawartości
Kucyk 0700

Comodore czy pegazus

Rekomendowane odpowiedzi

Zaś u wszystkich moich znajomych (i u mnie też) ciągle padały pady do pegaza. Trzeba było kupywać co 2-3 miechy pady na giełdzie, a niemiałeś pewności, czy jest sprawny <_< dlatego przestałem na nim grać. Apropo rozszerzeń co C=64, to niemiałem pojęcia, że wogóle takie były. Grałem na tym jak miałem 5-7 lat i niewidziałem na oczy sklepu komputerowego :sad: . Ale gierki były wypas: Wesoły profesorek (dlatego teraz jestem dobry z matmy), Grand Prix (mogłeś nawracać i przejeżdżać przez metę niezaliczając pełnego okrążenia :lol: ), różne ski (fajnie się robiło triki na desce na half-pipie), ninja rabets (walka z borsukami) oraz pełno polskich tytułów, to było coś. Na pegazie nietrzeba było czekać aż się gra załaduje, ale niemogłeś rysować w programie, a potem zapisać na kasecie, to byłe genialne, czemu się nie spotkałem z żadną grą z takim zapisem :-| . Na commodore były chociaż demka :-P .

P.S. Pamiętacie to 9999999 in 1 na pegaza :lol: , w rzeczywistości tam było 5-10 gierek, ale im więcej dziewiątek tym lepiej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegazus był bardziej klonem NESa niz podróbą. NES miał innej wielkosci kartridze i wkładane z przodu.

 

A jak ktoś chce zobaczyc róznice między pegazusami to niech porówna sobie takiego starego który miał dołączony kartridz 168 in 1, w miare dobrej jakosci pady i pistolet dokupowany osobno. Mam takiego, i jezeli się nie zepsuł od lezenia, to nadal po ponad 10 latach powinien dzialać, a kiedys chodził codzieni po kilkanascie godzin.

Jakis czas potem pojawiła się znacznie tansza i gorsza wersja tego, którą mozna było kupic praktycznie wszedzie na ulicach gdzie cos sprzedawali. W jednym pudełku(znacznie gorszym) upchany był pistolet, do tego dołączony kartridz typu 99999999 in 1. Czesc z nich rozniłą sie trochę wygladem. Te wersje się rozsypywały dosc szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pegazus to jakaś ruska podróba NESa nic dziwnego że się psuło :) Ja miałem orginalnego Nesa i wszystko było ok :P

1538347[/snapback]

Temat jest "Commodore czy pegazus", więc przypuszczam, że chodzi o oryginalnego C=64 i ruską podróbkę NES-a czyli pegazusa (lub pegazłoma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Comodoer nie mialem, a pegaza tak wiec moge powiedziec ze to co ja przy pegazie mialem i przy "Contrze" to sie tego nie da z niczym teraz porownac...

 

A jak ktoś chce zobaczyc róznice między pegazusami to niech porówna sobie takiego starego który miał dołączony kartridz 168 in 1, w miare dobrej jakosci pady i pistolet dokupowany osobno. Mam takiego, i jezeli się nie zepsuł od lezenia, to nadal po ponad 10 latach powinien dzialać, a kiedys chodził codzieni po kilkanascie godzin.

Jakis czas potem pojawiła się znacznie tansza i gorsza wersja tego, którą mozna było kupic praktycznie wszedzie na ulicach gdzie cos sprzedawali. W jednym pudełku(znacznie gorszym) upchany był pistolet, do tego dołączony kartridz typu 99999999 in 1. Czesc z nich rozniłą sie trochę wygladem. Te wersje się rozsypywały dosc szybko.

Wlasnie. ROznica miedzy Pegazusem a "Konsola_z_Bazaru" byla ogromna... A ja pamietam jak wtedy pistolet byl osobno sprzedawany i kosztowal majatek ;] Ale to strzelanie do kaczek i do dyskow. Jak sie nazywala ta gierka kurde no ;] ? Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Comodoer nie mialem, a pegaza tak wiec moge powiedziec ze to co ja przy pegazie mialem i przy "Contrze" to sie tego nie da z niczym teraz porownac...

Wlasnie. ROznica miedzy Pegazusem a "Konsola_z_Bazaru" byla ogromna... A ja pamietam jak wtedy pistolet byl osobno sprzedawany i kosztowal majatek ;] Ale to strzelanie do kaczek i do dyskow. Jak sie nazywala ta gierka kurde no ;] ?

Pamietam to... Ten pistolet lezy gdzies w ssypie po dzis dzien, o ile nikt go nie ukradl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś chce zobaczyc róznice między pegazusami to niech porówna sobie takiego starego który miał dołączony kartridz 168 in 1, w miare dobrej jakosci pady i pistolet dokupowany osobno. Mam takiego, i jezeli się nie zepsuł od lezenia, to nadal po ponad 10 latach powinien dzialać, a kiedys chodził codzieni po kilkanascie godzin.

Jakis czas potem pojawiła się znacznie tansza i gorsza wersja tego, którą mozna było kupic praktycznie wszedzie na ulicach gdzie cos sprzedawali. W jednym pudełku(znacznie gorszym) upchany był pistolet, do tego dołączony kartridz typu 99999999 in 1. Czesc z nich rozniłą sie trochę wygladem. Te wersje się rozsypywały dosc szybko.

1539150[/snapback]

@ Sgi masz rację. A tak poza tym to kardridż 168 in 1 był i jest jak dla mnie the best. Contra, Baloon Fight, Urban Champion, Road Runner i wiele innych świetnych gier.

 

Ale to strzelanie do kaczek i do dyskow. Jak sie nazywala ta gierka kurde no ;] ?

1539167[/snapback]

Zapewne chodzi ci o Dog Hunt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieno, ostatnio u kuzyna (5-cio chyba letniego ;p) Grałem w Mariana, co za przeżycie, star(z)y... Giera wciągnęła ostro! Mógłbym w nią grać o wiele częściej niż w niejedną dzisiejszą produkcję na kompa (wg mnie Maran jest na pewno lepszy od D3, choć od tego ostatniego bywają lepsze stare kalosze).

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz doniczke to bierz pegaza :P :D jak chcesz pograc to ONLY ATARI!!!!!!!!!:D:D:D

 

Ps. jak ktos chce kupic atari to pisac na priva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pegazy jakie mialem sie przegrzaly po kilku tygodniach (miesiacach? hmm...), wiec nie wiem o co chodzi z ta wytrzymaloscia:>

1531132[/snapback]

Miales pewnie podrobki a nie pagazusa NINTENDO , te podrobki to do bani byly :D :D

Oryginaly Bialo siwy pegazus nintendo , to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze Pegazus bedzie lepsza propozucja.

Mialem C64 i do tej pory pamietam jak sie tam wgrywalo gry z kaset. Po ustawiniu glowicy i uruchominiu wgrywania nalezalo badzo wolno oddychac, nie wykonwac gwaltownych ruchow a to i tak nie gwarantowalo ze gra sie zaladuje. Do tego dzisiaj trudno dostac kasety z grami a po dluzszym czasie kasety poprostu ulegaja zniszczeniu. Mozna sobie zalatwic dskietki ale sa one duze, latwo je uszkodzic i sa trudno dostepne nie wspominajac ze zajmuje to dodatkowe miejsce.

Za to kadrige do pegazusa(tej prodobki) mozna kupic na bazarku za grosze. Oczywiscie mozna kupic oryginalnego NES'a bdla niego tez nie jest trudno dorwac kadrige a plus tego to ze gry uruchamiaja sie prawie odrazu, nie trzeba ustawiac glowicy, jest maly. Dlatego uwazam ze lepiej jest brac Pegazusa lub oryginlnego NES'a zamiast Commodore.

 

PS

Mozna tez kupic Amige 500+/600. Mialem tez takowe i gry na nie byly bardzo fajne. Cannon Foder, seria Mortal Kombat, seria Street Figgter, Setlersi, Civilizacja itd. Ale to bedzie troche drozej i problem moze byc z grami i dyskietkami. Starosc nie radosc.

 

PS2

Mozna tez poszukac PSX'a sa juz w miare tanie ale w porownianu z Pegazusem i Commodore znacznie drozsze ale przyjemnosc z gry bardz oduzo, gier od groma tylko nalzy uwazac na laser bo moze byc juz stary i trzeba bedzie go wymienic a to kosztuje.

 

PS3

Jak widac nie ma idealu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Co to jest Atari?

- Atari? Co Pan! Ja nie jestem rolnikiem!

1409153[/snapback]

hahaha

przypomnialao mi sie to

pelno bylo takich hiciorow kiedys

wiecej wegla ej ty;]

atarynka costam costam...:P

ahhh to byly czasy

 

ps. sorka za belkot pewnie 90% nie kuma o co chodzi;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

commodore mialo lepsza grafe oraz lepszy dzwiek, a z flopka giery ladowaly sie juz w miare szybko, ale nie ma co ukrywac, czy to atari czy commodore tamte czasy byly nie do przebicia, grywalnosc zabijala, teraz te smieszne gierki na konsole oraz pieca moga sie schowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commodore z kasety to owszem problem lekki był, ale jak to się mówi, "jak kocha to poczeka", ale przecież były też kartridge z grami a także dyskietki tak więc nie było tak źle. Dla mnie tylko i wyłącznie C64. to co ludzie na nim robili to już przechodzi ludzkie pojęcie. Grafika w trybie interlace!!! Nawet sami konstruktorzy C64 nie wiedzieli, że to możliwe :). A ten dźwięk :) Kto z Was wie, że zespół KOMBI korzystał z C64 do tworzenia efektów muzycznych do swoich piosenek. IMHO No.1. Prostota i niesamowite możliwości, również do rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że C64! Miałem kiedyś Atari 64 XE więc rozumiem wszystkich "komodorowców" :D Pegasus mimo, że na niego jest dużo fajnych gier to jednak jest to tylko konsolka do pogrania a komputery można było wykorzystywać do wielu rzeczy np. tak jak już wspomniał Excray i zespole Kombi (nie pamiętam skąd o tym wiem, chyba w Bajtku pisali ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cmsydney a grales w taka fajna gierke na C64 jak Pirates :)

Spedzilem przy niej bardzo duzo czasu, do tej pory mam dskietke z gra(Commodore juz niestety nie mam) oraz gre w emulatorze do c64 :)

Dla tych co chca sobie przypomniec gry z C64 i tych co chca zobaczyc jak gry wygldaly kiedys polecam http://www.c64.com/ . Stronka posiada duzo gier. Wszystkie sa juz legalne. Do tego jest nawet Doom na C64 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...