Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z miejsca podkręciłem rdzeń na 500, potem chce pamiątki, i nie ma bata, ani o 1mhz, bo arty, a pamiątki wcale nie były ciepłe, wiec postąpiłem odwrotnie, pierw podkręciłem nieco pamiątki, a potem rdzeń do 500, o dziwo działa bez problemów :)

Dziwne, ale faktycznie dziala narazie podkrecilem 500/640 :) moj wynik w marku nieco sie poprawil: 3906 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio kingstony u mnie na 200-tce mają timingi 2-2-3-7. Dochodzą do 225 3-3-3-9 oczywiście w dualu. Do testów ustawiam magistrale na 210MHz i timingi 2,5-2-3-7. Niestety płyta gigabyte nie puszcza i wyższe kręcenie powoduje niestabilność. Max co synchronicznie wykręciłem to 220MHz (mam zablokowanego proca :( )

Ale na 2200MHz proc mi wskakuje na standardowym napięciu.

 

Update:

Nowy wynik w 3DMarku03 !!! (Nie taki jak Storma ale zawsze coś :) )

4703 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko w niektorym z topicow wyczytalem ze jak na pamieciach napisane jest Samsung 425 to sa to pamieci 3,3 ns a jak 416 to 2,8 ns teraz to ja tego topicu nie moge znalezc czy moze to ktos potwierdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze post za postem ale przebilem bariere 4000 pkt (4022) w marku 03 :) Zainstalowalem stery omega core poszedl na 510 a pamiatki na 670 :) Mysle o zakupie vga silencer rev3 i radiatorow na pamieci warto ?? Jak podkrece troszke cpu to bedzie jeszcze wiecej ;] Jednak oplacalo sie wydac 500 zl a pomyslec ze mialem brac fx 5200 :D

 

Mam pytanko jak zamiescic wynik na orbie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rbtck1 gratuluję. Ja też nie mogłem uwierzyć że za 500zł dostałem ponad 4000marków2k3 :D . A zauważ że niektórzy już się szykują do przekroczenia 5000 na niej :D . Naprawdę super karta za te pieniądze.

Po skończeniu testu klikasz na link do Online Result Brovser, i potem musisz wynik opublikować (zaznaczyć opcję published). Moja wersja 3dMarka 2003 na to nie pozwala.

 

Jeszcze pytanko do wszystkich. Czy ten nasz 9600Pro ze zmienionymi zegarami na 500/600 to rzeczywiście 9600XT? Czy ma taką samą wydajność, czy jeszcze inne rzeczy o tym decydują? Pytam bo już sam nie wiem, a też chciałbym sobie wrzucić w opis 9600Pro@XT :wink:

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na temat karty się rozmydlać się nie będę, bo byłem prawdopodobnie pierwszym użytkownikiem tego Gigabyte'a na forum a teraz widzę, że robi prawdziwą furrorę. I dobrze, propaganda na coś się zdała... :D Jak tak dalej pójdzie, to może doczekamy się przyklejonego tematu na temat tej karty, kto wie? A skoro w tym topicu znajdujemy wszystko co potrzebne, to zadam pytanko nie o overclockingu a możliwościach karty.

Jak wiadomo, nasz Gigabyte ma z tyłu wyjście DVI i VGA, a w pudełku dostaliśmy przejściówkę DVI=>VGA. Tak się składa, że mam dwa monitorki CRT i pomyślałem, że fajnieby było mieć obydwa podłączone i np. na jednym oglądać film, a na drugim pracować w Wordzie. Zajrzałem jednak do instrukcji i tam, na schemacie blokowym wyjść widać rzecz następującą:

 

-----------------Analog LCD Monitor

|

VGA

|

-----------------Analog Monitor

 

----------------Digital LCD Monitor

|

DVI

|

----(przejściówka)---Analog LCD Monitor

 

Jak widać z rysunku (rysunku? :D ) w instrukcji nie ma nic napisane, jakoby możnabyło podpiąc pod złącze DVI monitor CRT. Stąd mój dylemat i pytanie: Czy można podłaczyć dwa monitorki CRT do tych złącz i korzystać z dobrodziejstw Hydravision? Czy ktoś próbował czegoś takiego? Jakies problemy, wskazówki?

 

z góry thx i pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no mam problem chyba za bardzo przetakowalem core bo chcialem zobaczyc jakie beda arty (ale ze mnie glupek) komp sie zawiesil i nie moge teraz zmienic czestotliwosci odswiezania jest teraz ciagle 60 Hz ;( i strasznie wali po oczach jak zmienie na 85 Hz to nic nie daje to samo jest dalej :( Please Help !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pimol rzeczywiście w instrukcji nie ma CRT1 i CRT2, ale oba wyprowadzenia (to z VGA connector i to z przejściówki) są opisane jako VGA Output, więc myślę, że nic nie wybuchnie jak podłaczysz tam drugi CRT, ale Ci nie zagwarantuje a sam niestety sprawdzić nie moge :( . Kiedy kupiłeś kartę i za ile to było? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę kupiłem jakieś 2 miechy temu w www.esc.pl (świetny sklep) za 485zł. O tym, że kupiłem dobrze, może świadczyć to, że od tamtej pory cena karty wzrasta 8) Najpierw z do 495zł, teraz 509zł. Od tej pory kiedy kupiłem próbuję wszystkich przekabacić na tego Radka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko działa odkręciłem obudowe odpalilem kompa a tu co ? wentyl się nie kręcił !!!! Podociskałem kabelek od wentyla i teraz wszystko działa, nie wiem co to miało do odświeżania... dziwne... ale ważne że wszystko działa ! A już myślałem że będe musiał słać na gware :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, monitorki działają ale nie potrafiłem dojść do czegoś takiego, żeby na dwóch monitorach znajdowały się dwa osobne pulpity. Próbowałem użyć do tego celu Hydravision, ale zakręcone to jak stado ruskich termosów... :wink: Czytałem w innych topicach, że też ludziska mają z tym problem.

Ale ogólnie bajer całkiem fajny, można na przykład na jednym monitorze wyświetlać jakiś film, a na drugim spokojnie pracować w windowsie, word itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam male pytanie, moj znajomy ma takiego takiego Gigabyte`a, SiS 745 (płyta ECS K7S6A), 256MB 333MHz i 128MB 266MHz, i Athlona 2000+ XP, i Doom(+Humus tweak) strasznie mu przycina, nawet na medium w 640x480. Sterowniki to Catalysty 4.8. Podkrecanie karty na 500/700 nic praktycznie nie dalo. Czy taka plyta na sisie moze byc tak malo wydajna?? Z gory dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madness Twoj rekord w 3DMarku 2001 zostal pobity dzis w nocy przeze mnie :P. Wynik w podpisie. Karta podkrecona @560/700 i zaostrzone timigngi oraz wgrany bios od karty Sapphire 9600 PRO FireBlade Edition. Super bios normalnie. Wydaje mi sie ze wszystko lepiej teraz smiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrafiłem dojść do czegoś takiego, żeby na dwóch monitorach znajdowały się dwa osobne pulpity

to całkiem proste: wchodzisz we właściwości ekranu i wybierasz monitor numer 2. Potem na dole zaznaczasz checkboxa "Powiększ pulpit systemu windows do rozmiarów tego monitora"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam male pytanie, moj znajomy ma takiego takiego Gigabyte`a, SiS 745 (płyta ECS K7S6A), 256MB 333MHz i 128MB 266MHz, i Athlona 2000+ XP, i Doom(+Humus tweak) strasznie mu przycina, nawet na medium w 640x480. Sterowniki to Catalysty 4.8. Podkrecanie karty na 500/700 nic praktycznie nie dalo. Czy taka plyta na sisie moze byc tak malo wydajna?? Z gory dzieki za odpowiedz

Hmm. Miałem kiedyś ECSke i nie dalo sie w żaden sposób oglądać filmów bo cieły po prostu. Od tamtego czasu zraziłem się do tej firmy. Może płyta rzeczywiście najszczęśliwsza nie jest. Jak próbowaliście już wszystkiego od wyłączenia wszystkich programów z paska zadań do reinstalacji systemu to już raczej nic nie pomoże. Może jakiś update biosu. Może jeszcze koledzy forumowicze coś wymyślą, ale prędzej w dziale doom III, jeżeli tylko z tą grą są problemy, albo w dziale płyty głóne bo karta raczej nie jest tutaj winowajcą. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czy ktoś tego już próbował i czy mi sie kara nie spali:

http://unoid.net/9600pro/power.html -power modzik

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/fic-.../karta-gora.jpg

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/fic-...o/karta-dol.jpg

moja karta (niby ma wejście na FDD...ale)

:?:

EDIT : No dobra jutro wam szczęki opadną :twisted: tylko muszę jakieś stare FDD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morf, mysle ze na twojej karcie powinno sie udac, bo masz te kondensatorki ( to napewno te?) których my na gigabycie niemamy, ale probojesz na wlasnie ryzyko. Masz na tej stronce opisane, jesli wszystko jest tak jak na twojej karcie (porównaj zdjecia) to proboj, ale na wlasne ryzyko :D

==================

storm mi tez wyslij tego swojego super extra zmodowanego biosika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...