Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

:arrow: Aby pobrać SP2 z internetu (objętość pliku wynosi 266MB):

 

Pobierz SP2 dla WinXP - wersja polska

 

Pobierz SP2 dla WinXP - wersja angielska

 

Bezpośredni link do SP2 w wersji polskiej

 

 

:arrow: Aby otrzymać SP2 na CD:

 

SP2 w wersji polskiej na CD

 

SP2 w wersji angielskiej na CD

 

 

:arrow: Strona oficjalna XP SP2 PL

:arrow: Lista nowych funkcji wprowadzanych przez SP2

 

SP2 zawiera m.in DirectX'a 9.0C i WMP 9.0

 

Co nowego w SP2:

 

:arrow: Nowy Firewall

:arrow: Blokada POP UP'ów (POP UP Blocker)

:arrow: Centrum zabezpieczeń (Security Center)

:arrow: Internet Explorer – Menedżer dodatków (Manage Add-ons)

:arrow: Zmiany w Outlook Express m.in. blokowanie spamu, omijanie blokady ładowania obrazków, ochrona antywirusowa, konfigurowanie zabezpieczeń

:arrow: Ja wyłączyć alerty antywirusowe – komunikat na pasku zadań Centrum zabezpieczeń (Security Center)

:arrow: Aktualizacje automatyczne

:arrow: Jak wyłączyć alerty Firewall’a

:arrow: Lista poprawek w SP2

:arrow: Lista programów, które nie działają prawidłowo po uruchomieniu na komputerze z systemem Windows XP z dodatkiem Service Pack 2

:arrow: Lista programów, które mogą działać niepoprawnie po instalacji SP2

:arrow: Lista sterowników, z którymi mogą być problemy po instalacji SP2

 

Turzol: Dzięki za linki

 

PS1

 

Dzięki za przyklejenie tematu i przeniesienie do Microsoft Windows

 

PS2

 

Robimy z Crosis'em drobne porządki m.in. zbieramy do kupy najistotniejsze informacje, najczęściej zadawane pytania - rozwiązywanie problemów. Przy okazji powstanie FAQ. Dobra krytyka i podpowiedzi mile widziane. Możecie po Nas jechać ile chcecie, tak by ten FAQ miał ręce i nogi :wink:

 

Na początek

 

:arrow: Integracja Service Packa 2 z Windows XP, Windows XP SP1 - (dla obu wersji Home i Professional).

Można to zrobić na trzy sposoby:

 

:arrow: Sposób pierwszy (najskuteczniejszy):

 

1. Pobierz plik z SP2

2. Na dysku C:\ utwórz następujące katalogi:

 

BOOT

CD

SP2

3. Do katalogu CD kopiujemy zawartość płyty z pełną instalką Windowsa XP w wersji polskiej

4. Natomiast do katalogu SP2 kopiujemy ściągniętego SP2 w wersji polskiej

5. Następnie klikami na START – URUCHOM (RUN) i wpisujemy:

 

C:\CD\SP2\WindowsXP-KB835935-SP2-PLK.exe /U /X:C:\CD\SP2

6. Po zakończeniu rozpakowywania plików ponownie klikamy na START – URUCHOM (RUN) i wpisujemy:

 

C:\CD\SP2\UPDATEUPDATE.EXE /S:CCDCD

Po kliknięciu ok. rozpocznie się integracja SP2 z instalką WinXP

7. Po zakończeniu integracji – informuje nas o tym stosowny komunikat, ściągamy ten plik - rozpakowujemy i kopiujemy plik boot.bin do katalogu boot

 

8. Następnie uruchamiamy program do nagrywania płytek – Nero Burning ROM 6

Klikamy na File – New – wybieramy CD – następnie klikamy na CD-ROM (BOOT). Wybieramy zakładkę BOOT. Klikamy na Image file a następnie na Browse i odszukujemy plik BOOT.BIN znajdujący się w katalogu BOOT na dysku C:\

 

C:\Bootboot.bin.

9. Po wskazaniu ścieżki (dalej w zakładce BOOT) zaznaczamy opcję Enable expert setings i zmieniamy King of emulation na No emulation oraz Number of loaded sectors wpisujemy 4.

 

10. Przechodzimy do zakładki ISO I wybieramy następujące opcje:

 

Data Mode – Mode 1

File system – ISO 9660 + Joliet

File name length – wybieramy Max. of 11 = 8 + 3 chars (Level 1)

 

I zaznaczamy:

 

Allow path depth of more than 8 directories

Allow more than 255 characters in path

Do not add the ‘;1’ ISO file version extensions

 

11. Przechodzimy do zakładki Label i wybieramy Manual – tu w polach ISO 9660 i Joliet wpisujemy: WINXP. Następnie klikamy na przcisk More Labels i wpisujemy w odpowiednie pola dla ISO 9660 i Joliet:

 

System identifier: WINXP

Volume set: WINXP

Publisher: MICROSFT_CORPORATION

Data Preparer: MICROSFT_CORPORATION

Application: WINXP

 

12. Teraz wybieramy zakładkę DATES I wybieramy: Use the date and time from the original file

 

13. Ostatnią zakładkę jaka odwiedzimy będzie BURN I tu wybieramy Finalize CD I klikamy na przycisk New.

 

14. Na ekranie powininy pojawić się dwa panele, jeden z eksploratorem folderów i plików i drugi panel, do którego musimy skopiować wszystkie elementy z folderu na dysku C:\CDCD. Przeciągamy wszystkie pliki z wcześniej wymienionego folderu do okna Nowej kompilacji.

 

15. Po zakończeniu kopiowania do nowej kompilacji wybieramy ikonkę płyty z zapałką (Burn the current compilation i klikamy przycisk Burn.

 

16. Po pomyślnym zakończeniu kompilacji otrzymujemy WinXP z zintegrowanym SP2

 

:arrow: Sposób drugi:

 

Bootowalną płytkę można przygotować też przy pomocy programu Autostreamer - można go pobrać stąd

 

Instrukcja obsługi Autostreamera nic więcej nie muszę dodawać. Radzę nagrywać na CD-RW i przetestować czy taka zintegrowana instalka WinXP+SP2 prawidłowo się instaluje i dopiero po tym nagrać obraz na CD-R. Kilka osób z forum zgłaszało błędy AS'a.

 

:arrow: Sposób trzeci: by Crosis

 

Bootowalną płytkę można przygotować też przy pomocy programu nLite - można go pobrać stąd

 

Krok po kroku jak zintegrować Service Packa 2 z instalką Windowsa XP:

 

1. Pobierz plik z SP2

2. Na dysku C:\ utwórz następujące katalogi:

 

CD

SP2

3. Do katalogu CD kopiujemy zawartość płyty z pełną instalką Windowsa XP w wersji polskiej

4. Natomiast do katalogu SP2 kopiujemy ściągniętego SP2 w wersji polskiej

5. Uruchamiamy nLite.

6. Klikamy dalej.

7. Zaznaczamy Integracja Service Pack.

8. Klikamy dalej.

9. Wybieramy jako folder C:CD

10. Klikamy dalej.

11. Wybieramy Service Packa do integracji (folder C:\SP2).

12. Tworzymy obraz .iso.

 

Więcej o integracji znajduje się we FAQu, a dokładnie tu.

 

:arrow: Sposób czwarty - by sgj - dzięki :wink:

 

SGJ Software - Service Pack integrator - link do programu

 

:arrow: Limit połączeń - p2p

Aby móc bez przeszkód korzystać z p2p należy ściągnąć program XPAntiSpy 3.9-1 PL i w zakładce Opcje Specjalne Limit połączeń możemy zmienić ustawienie dotyczące limitu połączeń.

 

:arrow: Jak "odblokować" tematy (themes) w Windows XP z SP2?

 

Żeby tematy do Windows XP działały, należy pobrać program UXTheme Multi-Patcher v2.5.1.

Uruchamiamy program, wybieramy opcję patch, nie wkładamy płyty z instalką XP, Resetujemy system. Po restarcie mamy spatchowany plik uxtheme.dll - działają tematy do Windowsa XP.

 

Na razie to tyle, cdn ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez on sie nie rozni wiele od sp2 wersji beta :) .

Ja jade na sp2 od poczatku jak zaczal sie pojawiac w necie i nie bylo bsoda ani razu , wiec sie nie martw .

 

Pozatym mysle ze ten sp2 , jest naprawde udany , jezeli chodzi o zabezpieczenia systemu ( tyle ze zobaczymy na jak dlugo )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie martwię nigdy nie miałem BSOD'a na becie SP2, to było tak dla żartu - wiadomo jak to MS potrafi od czasu do czasu namieszać.

 

Najbardziej podoba mi się jeśli chodzi o zmiany w WinXP SP2 to Windows Update, system sam pobiera i instaluje bez potrzeby angażowania użytkownika.

 

W pracy wygoda i tyle. Shavlik bye, bye... :D

 

Blokada Popup'ów

Trochę lepszy firewall

Lepsze wsparcie dla Wi-Fi

Nowy Windows Update

Prawie wszystkie poprawki w jednym pack'u i większe bezpieczeństwo

 

Mam wrażenie że WinXP odrobinę przyśpieszył :?:

 

Nie wiem czy to prawda czy tylko plotki, ale MS planuję stworzyć soft antywirusowy, coś w stylu Nortona 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo P2P to syf :) i  ja nie korzystam .

A wracajac do tematu sp2 mial miec 400 mega , a zostalo widze 266 .

Podałem to jako ciekawostkę.

 

A co Remote Desktop, czy ma ktoś klucz rejestru pozwalający na zdalną pracę więcej niz jednego użytkownika jak w Win2003 :?:

Gdzieś to miałem ale nie mogę się doszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie da się zainstalować wersji SP2 ENG dla Win XP PL

 

Inna możliwość Windows XP ENG + MUI (pakiet spolszczający na PL) + SP2, tak prawie jest u mnie w firmie. Jeszcze tylko wieczorem na wszystkich kompach + SP2 :wink:

 

Za około miesiąc pewnie będzie wersja PL, jak to było w przypadku SP1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji nie wiem czy wiecie ale od jakiegoś czasu działa już nowa wersja Windows Updatehttp://v5.windowsupdate.microsoft.com

Tak się składa, że jak ktoś miał SP2 betkę mógł już korzystać z WU V5 :wink:

 

W sumie wolałem V4 - była bardziej "przejrzysta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi oto ze nagle pojawiło sie okieno ze jest jakis tam nowy updater a potem we wlasciwosciach kompa jest opcja aktualizacje automatyczne i ma zupełnie inny wygład niz przedtem , samo sie to zainstalowało /??? .

nie wiem jescze czy xp z wbudowanym sp1 ma wylaczony update czy tesz moze xpantyspy po pierwszym włączeniu mi go wyłączył :?:

 

heh , chyba przejde na windows 98 bo mam jusz dosc xp , muli sie , brak dosa , ale skolei stabilny a o win 98 nie moge tego powiedziec :evil:

 

aha czy jesli mam xp z wbudowanym sp1 i specjalnym serialem :oops: to czy nie bedzie problemow z instalowaniem sp 2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie oto :]

 

powiedcie jeszcze czy zainstauje u siebie sp2 ???

i czy pierwsze włączenie xpantyspy wyłacza updater ?? czy moze xp z wbudowanym sp1 powoduje ze updater jest wyłączony ?? i sie wlacza dopiero jak sie wejdzie na stronke microsoftu ??

 

hmm , mnie ten zmieniony panel zainstalował bez wchodzenia na strone microszitu , deymek na pasku zadan mi sie pokazał :]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP2 przyjmuje te same seriale co SP1, tylko beta SP2 nie przyjmowała części kluczy korporacyjnych

 

A mnie bardzo podoba Auto Update. W pracy wygoda, Shavlik i temu podobny soft już nie potrzebny.

 

sgj:

 

wgrałeś MUI :?:

 

Microsoft udostępnił publicznie dodatek Service Pack 2 do systemu Windows XP w formie sieciowego pakietu instalacyjnego dla deweloperów i profesjonalistów branży IT. Pakiet o wielkości 266 MB można pobrać z Microsoft Download Center. Na dzień dzisiejszy jest on dostępny w dwóch wersjach językowych - angielskiej i niemieckiej. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zostatnie on przetłumaczony na 25 języków, w tym na język polski.

W odpowiedzi na głosy niektórych organizacji, które wystosowały prośbę o możliwość czasowego zablokowania instalacji Service Pack 2 do systemu operacyjnego Windows XP, Microsoft wydał narzędzie, które umieszcza w rejestrze systemowym odpowiednią informację. Od chwili jej zapisania ani Automatic Updates, ani klasyczne Windows Update nie będzie miało prawa zainstalować Service Packa 2 na danym systemie. Blokadę można w każdym momencie zdjąć, korzystając z opublikowanego równocześnie antidotum.

 

Apelujemy jednak, aby ze wspomnianej możliwości zablokowania instalacji SP2 korzystać tylko wówczas, gdy jest to naprawdę konieczne - w normalnym środowisku aktualizację należy zainstalować jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak zainstalowac MUI na polskim XP?

Bo to działa tylko z angielską wersją. Nie mam co robić i bym sobie zainstalował sp2eng na polskiego windowsa(tu tez trzeba troche kombinowac aby to zrobic) ale nie chce pół systemu miec po angielsku(o ile jeszcze bedzie działał).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...