Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

office 2003 dziala, avg 6.0 free edition (antyvirus) zintegrowany jest z winem ... nero, clonecd, gierce... bt ( po odblokowaniu ilosci polaczen xpantispy), dc, gg, tlen .. jednym slowem jak narazie mi wszystko dziala :) tylko jeden programik musialem odblokowac recznie w firewallu za pomoca dodania portu nieblokowanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety problem :x

 

Po instalacji SP2 na czystego wina, bez żadnych poprawek, wlącza się on o wiele, wiele dłużej.

 

Chodzi konkretnie o biały pasek ładujący się jeszcze przed boot screenem. Przedtem wyswietlal sie na sekunde, moze dwie. Teraz laduje sie on jakies 3 minuty :!:

 

Czy ktoś wie o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, juz jest sp2 pl wszytko fajnie, ale robil juz ktos testy w 3d marku i w grach, co z wydajnoscia, spadla czy nie ??

robilem testy w grach i 3dmarku. wyniki bez zmian!! powiedzialbym ze system nieznacznie przyspieszyl ale moze to tylko zludzenie. ku memu zdziwieniu wszystkie programy dzialaja prawidlowo. tylko instalowac.

najbardziej podoba mi sie firewall i popup blocker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa ze StyleXP? Bo u mnie krzyczy, ze moja wersja StyleXP 2.0 jest niekompatybilna z nowa aktualizacja systemu i teraz mam defaultowe ustawienia pulpitu.

Ściągnij najnowszą wersję i będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

style XP działa tylko wyswietla ze nie ten kernel hehe ale po kliknieciu okej jest wszystko dobze ;))) sam sprawdzałęm a co do total comandera niemialem najmniejszego problemu :) ew dodaj go do programów bezpiecznych :) i otwóz wybrane porty :) moze to pomoze, a mój system to wersja angielska zintegrowana z sp2 i reszta smieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak zmusić do poprawnej pracy Total Commandera 6.0, bo przy włączonej zaporze za nic nie chce zainicjować połączenia FTP?

Umnie dziala idealnie , widac regule dodales w firewallu blokujaca Total Commandera .

 

Czy można wyłączyć Firewalla wbudowanego w SP2?

Mozna , bez problemu ( te pytanie o antywirusa tez mozna wylaczyc, jak wezmiecie opcje ze macie niestandardowego )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja instalowalem sp2 po tym jak wylaczylem wszystko z procesow co niepotrzebne... gg, tlen, netlimiter, antyvir, bt i jeszcze pare innych <span style="color:red;">[ciach!]</span>l... i wszystko ladnie dziala :) denerwuja mnie tylko te akcje z activeX... ale poustawialem to i juz nie wyskakuje mi na kazdej www ze nie mozna uruchomic activx bo sa niebezpieczne ;) ale oprocz tego i tak nadal do popup uzywam popupcop :) bo to blokowanie popup dziala tak sobie moim zdaniem :)

 

edit...

stresuje mnie to iz przed startem systemu pojawia mi sie ten bialy pasek qrcze... qturego juz dawno na oczy nie widzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przez przypadek poradzilem sobie juz z ta ikonka

W jaki sposob?

panel sterowania :arrow: centrum zabezpieczen :arrow: po lewej stronie jest "zmien sposb informowania mnie...", wchodzisz w to i odznaczasz aktualizacje automatyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik w 3DMarku 2001SE i 2003 nie zmienił się (granicach błędu pomiarowego). Zresztą mam Quadro 4 NVS 200 nawet SP2 tu nie pomoże.

Forceware - najnowsze i stery dla nForce także.

 

Z tymi sterami do SATA to bardzo dobre pytanie.

 

Write caching się nie pojawił.

 

Moja płytka to NF7-S Rev. 2.0 i WDC 80GB SATA

 

W Panelu sterowania :arrow: Dodaj nowy sprzęt :arrow: ... Pokaż wszystkie urządzenia :arrow:Silicon Image niestety brak.

 

Ehhh. Znowu będę musiał flopa podłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym SP 2 nie jest źle. Instalacja w 13 minut ( łącznie z ponownym uruchomieniem komputera ). Podczas instalki nie wyłączałem zone alarm i... dobrze bo SP2 wykrył go jako firewalla i wyłączył swojego. Co jeszcze. Znikł mi napis "Home Edition" na ekranie startowym. Jak na razie wszystkie programy działają. Wcześniejsze ustawienia systemu zostały zachowane. Jedyne co trzeba zmienić to jednoczesny limit połączeń - domyslnie ustawiony na 10. Z pomocą przychodzi xpantispy. W zasadzie to tyle wrażeń - nie zauważyłem żeby system uruchamiał sie szybciej ani że programy chodzą szybciej. Wszystko w normie tzn szybko :D .Jedyne co trzeba będzie jeszcze lepiej poznać to DEP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowałem sie jedną sprawą po instalacji SP2. Remote desktop miał podobno działać tak jak w Windows 2003 (nie wylogowując uzytkownika, -mozliwośc pracy kilku osób na jednym systemie). Jednak ta funkcja w XP SP2 nie działa! Moze jest jakas metoda by pulpit zdaly pozwalał na pracę uzytkownika zdalnego i lokalnego jednocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest ..... praktycznie za kazdym razem jak integruje sp to pytanie mi sie nasuwa .... czy da rade jakos wstawic potrzebne sterowniki na plytke aby windows juz je mial w sobie i nie trzebaby ich bylo dodatkowo instalowac .... glownie tu chodzi wlasnie o SATE, Monitor, Grafike ... wiadomo czesto to tylko wlozenie 2giej plytki ale zawsze to jakas oszczednosc czasu i jak sie da to dlaczegoby nie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem czym jest ghost i jakie sa jego wlasciwosci ale ja lubie eksperymentowac z nowymi instalacjami systemu i nigdy nie sa takie same... wiec nie wiedze potrzeby aby robic klona tego na czym aktualnie pracuje bo za 3miesiace bede mial inne potrzeby ... chodzilo mi tylko o takie skladniki zestawu ktore raczej nie ulegaja zmianie ... ("SATA" - nie nawidze FDD ) dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...