Skocz do zawartości
Grimlock

[windows Xp] Service Pack 2

Rekomendowane odpowiedzi

Było :wink:

 

Ciekawe ile poprawek będzie do SP2 :D

moge sie zalozyc ze polska wersja servece packa bedzie jakąs wczesniejszą kompilacją :). Jak to mowi moj kumpel, z gratisowymi błedami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie, Szybko ...potrzebuje informacji !! Właśnie wyczytałem info że SP2 na innych zasadach odczytuje uprawnienia dostępu do plików - tzn jeśli skonfigurowałeś ustawienia dostępu dla urzytkownika to licz sie z tym że SP2 potraktuje je bardziej rygorystycznie nadając urzytkownikowi mniejsze prawa a co za tym idzie moga sie pojawić problemy z obsługą kont w w sieciach lokalnych oraz działaniem programów.

Niestety oprócz ifo o tym że tak jest nie było żadnego wyjaśnienia o co w tym chodzi - ja zabardzo tych zmian nie kapuję.... Jak to inaczej odzytuje uprawnienia, o co w tym chodzi ??

Z góry dzięki za info, napewno nie tylko mi się ono przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka zapodać nie mogę, bo tą informację uzyskałem od kogoś a nie wyczytałem w necie, jednak coś mi się widzi że zmiany w tej dziedzinie nie powinny sprawiać problemów aż tak strasznych bo przeszukałem net i nikt o tym nie wspomina, a byłoby już o tym głośno. Jednakże warto jest mieć to na uwadze, i jeśli ktoś z was natrafi na problemy w tej kwestii to niech da jak najszybciej znac.

 

BTW. Nurtuje mnie inna sprawa - jak zrobić instalkę XP, taki obraz do rozpowszechnienia po sieci lokalnej z predefiniowanymi własnymi ustawieniami sieci i zabezpieczeń, tak aby nie było juz konieczne ustawianie tego po instalacji przez GPO (group policy objects).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pytania dotczace SP2 umieszczajcie w tym temacie. Poniewaz teraz więcej osób bedzie instalowało SP2(PL), zeby nie robić zamieszania z tematami wszystkie inne tematy dotyczące sp2 bedą zamykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy z koksem... :wink:

Właśnie instaluję nasz Super Problem 2, i z miejsca zabieram się za testowanie tego... czegoś.

Sprawdzę tez jak się sprawuje w warunkach sieciowych.

Do sprawdzenia mam także ponad 100 programów, więc trochę mi to zajmie, ale dam znać jak tylko coś zacznie grymasić i podam ewentualne sposoby na rozwiązanie problemu (jeśli znajdę ).

 

POZDRO

 

PS. Chce mi się spać....

 

 

EDIT I:

 

SP2 ściągnął się w 16 minut, niby nidługo, ale to tylko 266MB... :?

Instalka na P4 1.8 + 256 RAM trwała 37 minut (od uruchomienia instalatora do zalogowania się na już zaktualizowanym systemie)

Zabieram się za testowanie...

 

EDIT II:

Office XP standard i proffesional działają jak narazie bez zarzutu.

Podstawowa komunikacja sieciowa niezakłócona.

 

Outlok Express - chodzi.

 

Gadu- gadu zablokowane, trzeba dodać do wyjątków.

Tlen -działa bez zająkniecia

 

MSSQL - działa

 

Corel Draw 9 - nie można zainstalować, wyskakuje komunikat o tym że nie jesteś administratorem i zatrzymuje instalację.

 

RealOne Player - technicznie sprawny aczkolwiek jakoś dziwnie się zachowuje, pokazuje błędy JPEG

 

CorelDRAW 9 - OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zainstalowalem SP2 i musze powiedziec ze narazie sprawuje sie swietnie !! system laduje sie i chodzi szybciej wrecz duzo szybciej ! jak potestuje troche to napisze cos wiecej  :wink:

Miałem takie samo odczucie. Do czasu.

 

Po jakimś czasie jednak zwalnia ale tylko przy starcie WinXP do ekranu logowania później już jest oki.

 

A więc tak pomimo ostrzeżeń MS:

 

MS Office 2000/XP/2003 działa bez problemu

 

Word

 

Excel

 

Powerpoint

 

Access

 

Outlook

 

Office XP z SP3 i Office 2003 z SP1

 

(OneNote, Publisher, FrontPage - nie testowałem)

 

Outlook 98 robił problemy w momencie wysyłania poprzez Wyślij do... z Excela XP do Outlooka 98. Wgrałem Outllooka XP i poroblem "zniknął".

Ten sam problem występował podczas wysyłania plików *.pdf

 

MS SQL 2000 na razie nic nie zauważyłem, ale wolę nie ryzykować

 

Windows Media Player 9.0 i 10.0 - na razie w porządku.

 

Nero 6.3.1.20 - ok

 

Kazza Lite - nie mogę się połączyć

 

Emule 0.43 - ok

 

WinRAR 3.00 - ok

 

Adobe Acrobat 5.0CE i Reader 6.0 - ok

 

Corel Draw 10 - ok

 

Norton Antivirus 7.61, 8.0, 9.0 Corporate - klienty - ok

 

Symantec Client Security 2.0 - ok

 

United Devices - ok

 

Paint Shop Pro 7 - ok

 

Tomb Raider Angel Of Darkness bez problemu

 

Need For Speed Porshe Unleased

 

Return to Castle Wolfenstein

 

MS Train Simulator, także

 

PS

 

Dzięki za przyklejenie tematu i przeniesie do Microsoft Windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten service pack zawiera wszystkie poprawki dostepne na windows update czy tylko krytyczne ?? Jezli ktos jest swierzo po instalacji to niech sprawdzi jakie poprawki jeszcze mu znajduje do zainstalowania... A drugie pytanie czy sp2 zawiera directa 9 c ??? Pytania do tych ktorzy formatowali dysk zeby zainstalowac sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was, kto używa myszy i klawiatury logitecha podpiętej poprzez USB (np coś z serii mx - mx500,mx510,mx700,mx900, internet navigator) instalował już SP2 ? Bo z tego co widzę na forum logitecha ludzie po aktualizacji mający w/w sprzęt nie mogą z niego korzystać - system przestaje widzieć podpiętą mysz/klawiature..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto czemu windowsowy updater autoamtycznie nie pobrał sp2 , oki pobieram z tego linka http://www.microsoft.com/downloads/details...45-9e368d3cdb5a

zaraz będe robił :D

serial zostanie ten co był ????

a co do logiteha to myśle ze jak wgrasz sp2 i nie widzi myszki to jak zrobisz format i wgrasz wszystko jescze raz to bedzie napewno działąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was, kto używa myszy i klawiatury logitecha podpiętej poprzez USB (np coś z serii mx - mx500,mx510,mx700,mx900, internet navigator) instalował już SP2 ? Bo z tego co widzę na forum logitecha ludzie po aktualizacji mający w/w sprzęt nie mogą z niego korzystać - system przestaje widzieć podpiętą mysz/klawiature..

DiNovo WinXP SP2 Driver Version: 1.4.2.21 SP2

 

Logitech DiNovo BT Patch for SP2 - PPM - zapisz el.docelowy jako..

 

Z MX500/510/900 nie ma podobno wiekszych problemow po instalacji SP2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was, kto używa myszy i klawiatury logitecha podpiętej poprzez USB (np coś z serii mx - mx500,mx510,mx700,mx900, internet navigator) instalował już SP2 ? Bo z tego co widzę na forum logitecha ludzie po aktualizacji mający w/w sprzęt nie mogą z niego korzystać - system przestaje widzieć podpiętą mysz/klawiature..

Ja mam myszke mx500 i klawiature internet navigator i wszystko pieknie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten service pack zawiera wszystkie poprawki dostepne na windows update czy tylko krytyczne ?? Jezli ktos jest swierzo po instalacji to niech sprawdzi jakie poprawki jeszcze mu znajduje do zainstalowania...  A drugie pytanie czy sp2 zawiera directa 9 c ??? Pytania do tych ktorzy formatowali dysk zeby zainstalowac sp2

1. Tak zawiera wszystkie poprawki. z windows update dociaga tylko jave (5 mb)

2. Tak SP2 zawiera Dx 9.0c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto czemu windowsowy updater autoamtycznie nie pobrał sp2 , oki pobieram z tego linka http://www.microsoft.com/downloads/details...45-9e368d3cdb5a

zaraz będe robił :D

serial zostanie ten co był ????

a co do logiteha to myśle ze jak wgrasz sp2 i nie widzi myszki to jak zrobisz format i wgrasz wszystko jescze raz to bedzie napewno działąć

a ja mam pytanie dlaczego witryna windows update V5 wogule nie wykrywa mi żadnych aktualizacji pokazuje tylko blędy,sp2 nie był jeszcze instalowany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myszke mx500 i klawiature internet navigator i wszystko pieknie chodzi

I do tego mouseware 9.79/ iTouch 2.22 ? Skąd pytanie -

 

http://forums.logitech.com/pe/forums/displ...postID=10118525

http://forums.logitech.com/pe/forums/displ...postID=10119344

http://xp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=3118&start=0

 

Instalowałeś u siebie SP2 na 'goły' system czy na SP1a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego mouseware 9.79/ iTouch 2.22 ? Skąd pytanie -

 

http://forums.logitech.com/pe/forums/displ...postID=10118525

http://forums.logitech.com/pe/forums/displ...postID=10119344

http://xp.net.pl/forum/viewtopic.php?t=3118&start=0

 

Instalowałeś u siebie SP2 na 'goły' system czy na SP1a ?

Instalowalem na sp1a... zadnych problemow nie stwierdzam :) Sterowniki najnowsze mouseware 9.79.1 i iTouch 2.22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...