Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Co do VBat tez miałem tam śmieszne liczby ale jak bios się nie kasuje to olać, tylko zastanawia mi skąd ty wziąłeś to napięcie 3,3v dla Epoxa ? Przecież on nie pokazu 3,3v a Vdim a jak masz Vdim = 3,1v ja bym się cieszył ;) Co do tego 262W to chyba żartujesz ja bym się bał mogole włączyć kompa na 262W a o kręceniu już nawet nie wspomnę. A na sam koniec jak tylko masz kasę to bież Szefa 420W sam mam to i buja jak za ten szmal jak marzenie :)

No właśnie dlatego napisałem ten p[ost tutaj - bo nie wiem czy dobrze wszystko odczytałem z BIOS. naczytałem się o tych napięciach 3,3 5 i 12; (te napięcia niby zasilacze trzymaja) sprawdzam w BIOS'ie i strach mnie ogarnoł że mam takie jak napisałem.

Vdimm mam 2,72 ( ale to jest raczej napięcie podawane na pamięci - jeśli się mylę to mnie poprawcie)

No w sumie to szukałem tego 3,3V i z tego co pokazuje mi BIOS wydaje mi się że to VBAT to jest to ( ale pewnie sie mylę)

Chifteka będe miał jutro 420W za 259zł.

Aha - a znacie jakies programy które pokazują/monitorują jak PSU trzymaja napięcia?

 

A co do tego kalkulatora co podalem no tak wynika, że przy maksymalnym obciążeniu komp pobierałby mi 262W. (zasiłkę mam teraz 300W)

 

co do napiecia VBAT to jak sama nazwa wskazuje jest to napiecie bateri podtrzymujacej bios...a zgadnijcie jakie napiecie ma ta bateria?? 3V wiec te odczyty sa jak najbardziej prawidlowe...a co do 3,3V na epoxie to jest wyswietlane zamiast tego napiecie na ramach czyli np.2,7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yorkus:

Mój były Epox w ogóle nie chciał wstawać na pamięciach które miały ustawione CL3, zmiana biosu pomogła i już działało.

 

SamoDobro:

Tak jak już tobie wyżej napisali taki zalman (szczególnie niebieski) w zupełności wystarczy, ludzie pąkują takie cos na DFI czy Abita gdzie maja FSB 230 w górę i nic się nie dzieje, niebieski jak ja kiedyś kupowałem kosztował 25zł teraz pewnie już o wiele taniej. Co tu dużo mówić tanie i wydajne a co najważniejsze bezgłośne.

 

lobo0:

Było o tym pisane, 2 czy 3 a nawet i 4 strony temu ale ludzię nie chce się czytać a mi pisać to samo po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blepszy

mam epoxa 8rda3+ i mam problem z glosem (realtek) po jakim czasie grania czy oglądania filmów głos się wyłancza nie wiem czy u was tesz tak jest ale bardzo mnie to denerwuje dałem prawie 400 stowy za płyte i taki shit z tym dzwiekiem jak niewiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

na 100% wina sterowników, nie sprzętu.

a tak na marginesie - dźwięk zintegrowany jest chyba jeszcze gorszym wynalazkiem niż zintegrowana grafika. kup SoundBlastera nawet używanego na Allegro a zdziwisz się strasznie.

Ja mam jakiegoś dziwnego EpOXa sprowadzonego z USA - model 8RDAi3+PRO z SoundStormem na pokładzie - i porównując tego SoundStorma (który jest znacznie lepszy niż te Realteci) do SoundBlastera Audigy LS (za 105 PLN) określę to tak: różnica jest KOLOSALNA. słyszalna nawet na słuchawkach za 30 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam epoxa 8rda3+ i mam problem z glosem (realtek) po jakim czasie grania czy oglądania filmów głos się wyłancza nie wiem czy u was tesz tak jest ale bardzo mnie to denerwuje dałem prawie 400 stowy za płyte i taki shit z tym dzwiekiem jak niewiem..

Moj kolega mial takie same objawy na plycie ECS z dzwiekiem zintegrowanym. Plyta byla uszkodzona i nowe sterowniki nic nie dawaly. Oddal ja na gware i przyslali mu juz dobry egzemplarz. Nie twierdze, ze twoja plyta jest uszkodzona, ale objawy sa skrajnie podobne. Ja na swojej mobo zainstalowalem stery z plyty (tez realtek) i wszystko gra. Jaka masz wersje tych sterownikow do kary dzwiekowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio padl mi Abicik z podpisu ;/

 

I teraz kolega zachwala swojego Epoxa rev.1.1 i napalilem sie troche na cos z tej firmy.

 

Tylko sam juz nie wiem co wybrac ... na pewno potrzebuje SATA, ale to wszystkie maja. Ostatnio nie mialem dostepu do kompa i nie bardzo czytalem w ogole o Epoxach. Czemu nie ma teraz dostepnych 8rda+ rev.2.2 albo Limited Edition tylko weszly jakies wersje PRO :)

 

Mam do wyboru 8rda+ pro, 8rda3+ pro, 8rda6+ pro - najdrozsza, troche wybajerowana rzeczami z A64, ale w ostatecznosci wydam na nia te 470 zl ...

 

Aha, mam jeszcze jedno wazne pytanie. Mam radka z podpisu z zalozonym VGA Silencerem, nie bedzie on przeszkadzal radiatorowi na SB ?

 

Pozdrawiam,

dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zmienilem bios i troche sie "polepszylo" .... wczesniej po oc mialem albo zwis totalny albo reset... teraz tylko wywala mnie do systemu ale wszystko dziala... marka'03 tez przechodzi bez problemu, ale z gier mnie wywala...

i co myslicie ?? teraz bedzie wskazywalo na nedzna zasilke chyba :| ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;]

 

Moglby ktos odpowiedziec na moje pytania na poprzedniej stronie ? Bardzo prosze, poniewaz musze sie szybko [ najpozniej jutro ] zdecydowac na plyte. Warto zainwestowac w 8rda6+ pro ? I czy radeon z vga silencerem nie bedzie przeszkadzal radiatorkowi na SB, a raczej na odwrot ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość blepszy

mam epoxa 8rda3+ i mam problem z glosem (realtek) po jakim czasie grania czy oglądania filmów głos się wyłancza nie wiem czy u was tesz tak jest ale bardzo mnie to denerwuje dałem prawie 400 stowy za płyte i taki shit z tym dzwiekiem jak niewiem..

Moj kolega mial takie same objawy na plycie ECS z dzwiekiem zintegrowanym. Plyta byla uszkodzona i nowe sterowniki nic nie dawaly. Oddal ja na gware i przyslali mu juz dobry egzemplarz. Nie twierdze, ze twoja plyta jest uszkodzona, ale objawy sa skrajnie podobne. Ja na swojej mobo zainstalowalem stery z plyty (tez realtek) i wszystko gra. Jaka masz wersje tych sterownikow do kary dzwiekowej?

Próbowałem jusz wiele sterów na tych od płyty po jakimś czasie głos zanika, a na innych bywa różnie ale tez zanika.

Mam teraz 4.57 i jest tak że zanika pierw lewy kanał a potem prawy i włąncza się spowrotem lewy tylko że ciszej no i potem się wyłancza..

Denerwuje mnie to..

Jak ją oddam do serwisu to święta spędze patrząc się na czrny ekran co za lipa... :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecaly rok posiadam plytke 8rda3. Od 4 miesiecy komputer zaraz po wlaczeniu sie zawiesza. Zero reakcji. Komp wyklada sie podczas procedury POST. Po rozgrzaniu sie plyty (ok 10 min bezczynnego czekania ) i wcisnieciu guziczka reset laskawie laduje mi sie system operacyjny.

 

I mam pytanko ,co sie tam spsuc moglo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem zamienic swojego Epoxa 8RDA+ rev 1.0 (FSB idzie na 205 bez Vdd moda) na 8RDA3+ rev 3.3 (FSB do 230 doszlo spokojnie). I tu mam dylemat - 8rda3+ sie nieraz resetuje. Gdy temp. dojdzie do powiedzmy 53 - 54*C (pokazuje kilka *C wiecej niz 8rda+) to czesto reset, czasami wywala DrDivx / MediaPlayera, Prime chyba tylko raz (po prostu bum i reset :) ). I cos takiego dzialo sie na FSB 220, 200, nawet 166x12,5. Na 8rda+ proc full stable na 166x12,5, 205x10. Zasilka jest dobra (Enermax 370W), bios najnowszy, system na nowo zainstalowany na osobnym dysku. Czy 8rda3+ tak maja? Co moze byc problemem? Chyba jednak zostane ze swoja stara plyta, FSB 205 i CL2 nie powinno byc chyba duzo wolniejsze od powiedzmy FSB 220 - 230 CL3 (wynikowe GHz podobne). No i mam SoundStorma a nie Realteka.

 

@ SamoDobro:

 

A wiesz, ze ten Audigy LS to kastrat, ktory np. w grach efekty sam nie liczy, ale obciaza CPU? Poza tym nie ma czegos takiego jak 8rdai3+pro - Jest EP-8RDA3+ Pro i EP-8RDA3I Pro i ZADNA z nich nie ma mostka MCP-T (nVidia APU, tzw. SoundStorm) - maja tylko odpowiednio "Selectable 2, 6 or 8-CH audio from onboard RealTek ALC85x AC'97 v2.3 compliant CODEC" oraz "Selectable 2, 6-CH audio from onboard RealTek ALC65x AC¡¦97 v2.3 compliant CODEC" . Z jednym sie zgodze, przetworniki Audigy (kastrat czy nie) ma na pewno lepsze niz sa na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

że LS to kastrat, to ja wiem - ale cena zaważyła

co do mojej płyty: to jakiś dziwny EpOX - wygląda jak ten, którego zdjęcie wrzuciłem kilka postów wcześniej, zgłasza się w BIOSie jako 8RDA3+PRO (bez "i"), czyli nie powinien posiadać SoundStorma - ale go POSIADA.

płytę kupiła mi siostra, która siedzi w USA, na jakiejś dziwnej promocji w jeszcze bardziej dziwnym sklepie w Chicago za $69 (+$15 przesyłka do Polski stateczkiem, bez cła)

na pudełku mam wielki napis PowerPack, razem z płytą dostałem radiatorki (na pamięci itp.), śrubokręt, dwie płyty CD ze sterownikami (jedna Epox, druga jakieś programy i sterowniki Audio), do tego okrągłe kable do HDD, przejściówki z molexów na SATA, kable podłączeniowe SATA, śledzie z portami: firewire (2x), gameport (1x), RS232 (1x), USB (4x), na płycie są 4 wyjścia minijack, 2x LAN, seriall port itp itd.

kolor płyty głównej: ciemnogranatowa, a od spodu ciemny czerwień.

do tego karteczka z jakimś sloganem reklamowym typu "ultimate nVidia nForce2 Ultra bla bla bla"

wejście AGP jest czerwone, PCI są jasnoniebieskie, sloty na pamięci żółte, tak samo jak złącza IDE

oryginalny BIOS jest z 19-02-2004 r.

szukałem na stronie EpOXa - faktycznie nie ma tam takiej hybrydy

jak wrócę do domu postaram się sprawdzić jakieś numery seryjne czy napisy na płycie głównej i wrzucić na Forum - bo aż sam jestem ciekaw o co chodzi z tą płytą - do tej pory myślałem, że to po prostu jakiś model nie sprzedawany w Europie - ale teraz na stronie Epoxa widzę, że takiego modelu tam w ogóle nie ma :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, jakis dziwny model. Wyposazenie podobne mam w 8rda3+ PowerPack, ale ten SoundStorm zadziwia :) Ale jak jest, to tylko sie cieszyc :twisted: Ja chcialem zmienic na 8rda+ rev 2.x, ale niestety nie mieli w sklepie :(

 

ps. Ehh wcielo edycje :) Jeszcze raz w sprawie Audigy LS - wielu ludzi daje sie nabrac i nie wie, ze to kastrat, dlatego o nim wspomnialem. Troche to nie fair ze strony Creativa, no ale coz. Za niewiele wiecej (jakies 20pln) mozna gdzieniegdzie dostac Audigy ES ktory posiada pelne sprzetowe wspomaganie efaktow. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu po przygotowywaiu izolacji do plyty po ponownym wlaczeniu komputera ten nie wlaczyl sie.

Okazalo sie ze procesor padl a na wysiwietlaczu plyty z innym procesorem pokazuje sie post C5

 

w instrukcji jest napisane:

c5h - call chipset hook to copy Bios back to E000 & f000shadow ram

 

Czy wgranie nowego biosu pomoze ?

Moze ktos z was mial tem problem

Gdzie w Warszawie mozna wgrac biosa bo bylem juz w paru serwisach i nic...

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ! udalo sie wymienic plyte :D .... troche drazylem temat az wreszcie gosc serwisu przetestowal pod wzgledem o/c moje mobo i przynal mi racje... i mam nowy model :D ... teraz mam z A2400+ -> A3200+ :D...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyper--> widze, ze umiesz postawic na swoim :) Ja tam na swoj model rev 3.3 nie narzekam. Kreci sie calkiem dobrze, tyle, ze mam za slaby cooler i procesor sie niemilosiernie grzeje. Dlatego narazie jade na nominalnym 1500Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche sie nagadalem/nadzwonilem/i znowu nagadalem, ale okazalo sie ze koles z serwisu okazal sie calkiem w porzadku takze przeszlo bez wiekszych "eskapad"...

krece i krece... i co najbardziej mnie martwi, ze musze podnosci napiecei mam teraz 1.77V, bo wczesniej zwiecha... ale wychodzi na to, ze mam dobry cooler BOXowy, bo mam max 55 stopni w stresie przy obecnym taktowaniu... takze na razie jest git... ale bede planowal cos zamontowac lepszego do chlodzenia... musze jeszcze pokombinowac z timingami pamieci... ale ogolnie jestem happy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradźcie w poniższych tematach:

 

1. mogę podmienić 8RDA3+ na 3+ pro lub 6+ pro lub 3G - czy warto? (lub inną) przy okazji teraz się pojawił jakiś nowy układ zasilania w tych wersjach pro - troszkę się przypatrzeć to całkiem inny od tego "lepszego" w wersjach "zwykłych".

 

2. co jest z tymi wersjami - rev. x.x - większe oznacza lepsze czy na odwrót - mam rev 3.3 - chyba jedna z ostatnich i mam ten gorszy układ zasilania - póki co mi to nie przeszkadza ale skoro mogę zrobić podmiankę, poza tym dźwięk Realtec

 

3. czytałem coś o piszczących kondenstorach w pro - posiadacze płyt pro jak to wygląda.

 

Szczerze to już mam dość kombinowania i ciągłego kopania w budzie, ale wolę teraz się pomęczyć niż za pół roku żałować. W dodatku teraz mi się coś mysz przywiesza - kursor staje co chwilę w miejscu, choć pisać mogę bez problemu i czy TV czy mp3 chodzi spox?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troche lamerskie pytanie... podnoszac FSB powinienem zmieniac timingi na moich kingstonach... i tu jest Q : im wyzsze FSB tym wyzsze timingi ?? mam aktualnie 11-2-2-2.5 (w zasadzie najlepsze ustawienie:|) i juz przy 155MHz FSB mam zwiechy chcoiaz ze proc przechodzi wszelkie testy i prime tez... i podejrzewam ze to pamiec... HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie natomiast nurtuje pewna sprawa. Otoz na moim sempronie 2200+ ustawionym (9*166) wszystko chodzi bardzo dobrze. Jednakze chce go podkrecic troche bardziej (9*200) i nie wiem tylko czy na dluzsza mete zasilacz wytrzyma (taki jak w podpisie). Moze ktos umie mi na to odpowiedziec. Co do wentylatora, to niedlugo zamierzam go zmienic, wiec on tu nie gra zandej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż - postanowiłem sobie sam odpowiedzieć na wcześniejsze pytania. wziąłem płytę 8RDA3+ pro i porównuję do mojej 8DRA3+.

Póki co rewelacji nie ma. Mój mobil chodzi do 2540 i nic dalej - takie życie. Małe porównanie pro do "zwykłej".

Zalety wersji pro:

+szybszy start biosa (bo brak RAID Sata)

+1GB LAN

+dzwięk 8CH

+8 USB

Minusy pro:

-brak opcji RAID, ale i tak nie korzystam

-tylko 1 karta sieciowa - druga mi się przydaje

-brak czujnika temperatury proca jak w 8RDA3+ przez co pokazuje temp o ok. 6 stopni niższą

-ĆWIERKAJĄCE KONDENSATORY - to co pisał MietmaN na str.19 (też mam rev.1.2) - dosłownie jak bym na łące siedział

-piny do włącznika, reset itp. zbyt blisko gniazda flopa, przez co troszkę przeszkadza taśma.

 

Jeszcze jedna sprawa się w tym porównaniu objawiła - bios mojego Epox'a jakby zawyżał napięcia, a ten z pro wręcz przeciwnie. Wiem, powiecie że patrzę na wskazania softu, ale tego samego softu USDM i na podobnych płytach. Wskazania są mniej więcej takie:

8RDA3+ bios - Vcore 1,700 - USDM - Vcore ok. 1,68

3+ pro bios - Vcore 1,700 - USDM - Vcore ok. 1,75

Jest to przynajmniej dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, I'm new here.

 

Only two questions:

 

- Does exist Merlin's 11.10.2004 BIOS for 8rda3+ with CPC ON ??

- Could anyone send some ALPHA TIMINGS (optimal for 8RDA3+ of course) configs for NF2Tweaker 0.25b, please?

 

Thanks a lot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż - postanowiłem sobie sam odpowiedzieć na wcześniejsze pytania. wziąłem płytę 8RDA3+ pro i porównuję do mojej 8DRA3+.

Póki co rewelacji nie ma. Mój mobil chodzi do 2540 i nic dalej - takie życie. Małe porównanie pro do "zwykłej".

Zalety wersji pro:

+szybszy start biosa (bo brak RAID Sata)

+1GB LAN

+dzwięk 8CH

+8 USB

Minusy pro:

-brak opcji RAID, ale i tak nie korzystam

-tylko 1 karta sieciowa - druga mi się przydaje

-brak czujnika temperatury proca jak w 8RDA3+ przez co pokazuje temp o ok. 6 stopni niższą

-ĆWIERKAJĄCE KONDENSATORY - to co pisał MietmaN na str.19 (też mam rev.1.2) - dosłownie jak bym na łące siedział

-piny do włącznika, reset itp. zbyt blisko gniazda flopa, przez co troszkę przeszkadza taśma.

To 8RDA3+ PRO nie ma nowego SB ze zintegrowanym kontrolerem Raid na wszystkie możliwe kombinacje IDE, SATA, IDE-SATA i kontrolerem SATA oczywiście?! 8O

Wiedziałem cholera, wiedziałem, że skoro układ cewek i kondensatorów na wszystkich nowych Epoxach 8RDA+ PRO, 8RDA3+ PRO, 8RDA6+ PRO jest identyczny, a dwie mobo u mnie sobie "ćwierkały" skubane, to będzie to przypadłość całej serii! Przy moim wyciszonym kompie to była po prostu masakra :( Ciekawe, co dostanę z gwary ....

 

@Marvak - as far as I know, Merlin has modified only two bioses for that mobo - the first one wasn't flawless, so nobody uses it and the second one is for sure with CPC Off. There's nothing more and a little chance for something new from Merlin.

 

As to your 2nd question I can't answer it, cause I'm runnig an ABIT now and my Epox 8RDA3+ is dead.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okay, sorry for the problem guys. I did it by myself 8)

 

I just modified this great bios (Merlin 11102004). CPC is now ON! This should not allow to insrease FSB as high as that with CPC OFF one, but in comparison to newest official Epox 8rda3+ bios, should be much more better.

 

If you want this bios with reenabled CPC go to:

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread....57&page=3&pp=20 (english)

 

and look for the link.

 

And here about Merlin's bios with CPC on and some about ALPHA TIMINGS :?

 

http://www.nvision.pl/forum/index.php?act=...t=0#entry202493 (polish)

 

 

But I'm still waiting for your suggestion about ALPHA TIMINGS :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 8RDA3+ PRO nie ma nowego SB ze zintegrowanym kontrolerem Raid na wszystkie możliwe kombinacje IDE, SATA, IDE-SATA i kontrolerem SATA oczywiście?! 8O

Wiedziałem cholera, wiedziałem, że skoro układ cewek i kondensatorów na wszystkich nowych Epoxach 8RDA+ PRO, 8RDA3+ PRO, 8RDA6+ PRO jest identyczny, a dwie mobo u mnie sobie "ćwierkały" skubane, to będzie to przypadłość całej serii! Przy moim wyciszonym kompie to była po prostu masakra :( Ciekawe, co dostanę z gwary ....

RAID - opcje w biosie 3+pro są i zapewne działają :D, chodziło mi raczej o brak układu SIL3112 i przez to niejako dodatkowego biosa bardzo wolnego zresztą. W wersji pro zintegrowanie SATA bardzo poprawiło start biosa i całego systemu.

ZASILANIE - porównałem układy zasilania i okazuje się iż pro rev.1.2 ma 3 kondensatory (te 3 w drugim rzędzie od soketa licząc) o mniejszej pojemności - moja 3+ ma 1800 microF natomiast pro ma 1500 microF. Może to właśnie one się tak dziwnie zachowują???? W każdym razie układ bulgocze strasznie.

Co muszę zapisać na plus wersji pro to jej większą wydajność - włożyłem ją do kompa bez reinstalacji XP-ka, tylko nowe stery bezposrednio na stare i wymiata lepiej niż 8RDA3+. No i mam dużego dylemata co zrobić (pomimo tego zasilania).

 

BIOS'y - zgrałem tego biosa Merlina z CPC ON jak tylko nie oddam swojej płyty to wgram i potestuje.

 

Edit...

No już się miałem przekonać do tych różnych odgłosów kondensatorów (mam i tak piszczące 2 dyski), ale odgłosy w teście Memory Bandwidth Benchmark Sandry to już lekkie przegięcie - jakieś dziwne skrobanie, coś w stylu myszy jedzącej suchara. W odróżnieniu od innych słyszane całkiem wyraźnie. Ogólnie w tej płytce występują odgłosy podobne do konika polnego poprzez jakieś dziwne bulgotanie wrzącej smoły i dźwięki zacierającego się wiatraka aż do wspomnianej myszy. Toż poszaleli. Taka różnorodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...