Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Kapec--> wszystko zalezy od egzemplarza na ktory trafisz. Sam mam wersje podobna do tej ze slabszym zasilaniem, jednakze rozni sie od niej nieznacznie rozstawieniem elementow przy podstawce procesora (taki sam jak ta plyta na dole [strona 2]). Powiem, iz jestem zadowolony z zakupu. Plytka jak narazie jest szybka, stabilna. Przy drobnym podkreceniu zero zwisow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:)

nie wiem co z tym goldmemory jest ale wyrzuca mi błędy przy teście 122/369 nawet na 200Mhz 3-7-7-15 - coś tu jest nie tak w końcu kość jest 400 - dopiero na 166 3-7-7-15 jest oki, czyżby wina kości - reklamować je czy co? Doradź proszę czy to jest groźne i zgłosić się na wymianę czy zostawić?

 

Edit...

sprawdzam je oczywiście w Dual'u jeśli to robi różnicę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Eh… GoldMemory to już total HardCore i często wywal błędy, mi się rzadko kiedy udało przejść tam cały przebieg bez ani jednego błędu, w zasadzie cala zabawa polega na jak najmniejsze ilości błędów zawsze możesz jeszcze spróbować podnieść napięcie. Na moim FSB 250 miałem najpierw 7k errorów LOL ! Ale zeszyłem teraz (głownie dzięki podniesieniu napięcia) do 61 i wszystko śmiga stabilnie. Oczywiście znajdą się też ludzie dla których jeden error to już o wiele za dużo. Choć ja osobiście podchodzę do tego GoldMemory v6.64 trochę z rezerwą, bo jakoś we wcześniejszej wersji v5.xx nie miałem ani jednego błędu a w v6.64 już mi wywala co nieco, pyzatym Prime95 i SuperPI mi śmiga bez problemów oraz 3DMark01. Co ciekawe wielu ludzi uważa ze 3DMark01 nie jest zbyt wiarygodny testem stabilności, ale ja na swojej skórze się przekonałem ze Spuer PI i Prime95 potrafi przejść bez zająknięcia a 3DMark01 potrafi się wysypać (oczywiście test w pętli minimum 1h) wiec często go używam podczas testów jako dodatkowy test stabilności (głownie pamięci bo błędów CPU już tak nie wyłapuje).

 

Na koniec dodam aby mi GM v6.64 nie wywaliło ani jednego erroru muszę mieć FSB240 2.5,3,3,3,11 i 3,3v dla ramu !

 

Skoro prosisz o poradę to ci powiem tak, o ile ci system nie wywal żadnych błędów, i chodzi stabilnie nie przejmuj się tym, bo żaden syntetyczny test nie zastąpi intensywnego codziennego używania komputera.

 

Ale żem się rozpisał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Ja podziele się swoimi doświadczniami z płytą Epox 8RDA3I rev 2.x i byłem nią troche zawiedziony. Ale po ostatnim dniu zmieniłem swoje zdanie. Zawsze uaktualniałem bios do najnowszego i pracowałem na biosie z 27 lipca 2004r. Maksymalna stabilna magistralą jaką osiągałem to 210 nieraz 215Mhz. Na 220Mhz windows po paru minutach sie restartował. Ale mialem slabe pamieci wiec mogla być to przyczyna ale wczoraj zmieniłem pamieci na Hynixy więc te powinny dużo wytrzymać wiec kręcilem ale żadnych rewelacji nie było ciagle tyle samo 210 czy 215Mhz. Mowie sobie moze wina proca wiec zrobiłem L12mod ale i to nie pomogło. Więc myśle sobie, że może bios ma jakieś ograniczenie wstawione przez producenta. Tak wiec ściagnąłem wszystkie biosy starsze do mojej płyty z netu. Podłączyłem kompa do ups`a i zacząłem zmieniać biosy od najstarszego. Najstarszy jaki znalazłem to z 8 maja 2003r. ale on był całkeim lichy nawet na magistrali 200Mhz sprzęt nie chciał chodzić. Aż dojechalem do biosu z 24 lipca 2003r. i on okazał sie rewelacyjny. Sprzęt chodzi teraz stabilnie na magistrali 240Mhz a wiec jest zajebiście. Chodzi również na magistrali 245Mhz ale prime wywala po 30 minutach a przy 250Mhz windows niechce sie załadować. Ale należy pamiętać że płyta nie jest przerabiana nawet chłodzenie na chipsecie jest standardowe bez wentylatora sam radiator więc sie troche obawiam ale temperatura wynosi 40stopni wiec nie jest źle.

Wgrywałem też nowsze biosy z listopada i grudnia 2003r ale one juz miały cos zablokowane bo sprzęt znów nie chcial chodzić na magistrali 220Mhz.

Tak wiec polecam bios z 24 lipca 2003r do plyty epox 8RDA3I bo jest rewelacyjny. Można na nim osiągnać maks na sprzęcie. Ale mam również zrobiony L12mod wiec on też mógł coś zmienić ale bios przede wszystkim.

 

Pozdr. Wojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojo:

A może po prostu ten bios ma CPC OFF ? Sprawdź na przykład w AIDA/Everest czy przy tymingach ramu nie pisze ci 2T jak pisze 2T to masz CPC OFF i nic dziwnego że masz takie FSB ale jak pisze 1T to tylko pogratulować.

 

ntgale:

Co do CPC tak wnosi i to wiele, FSB 250 CPC OFF przepustowości ramu według Sandry2003 3201/2980 z CPC ON ponad 3748/3446 więc różnica raczej spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sprawdzilem Sandrą 2003 i mam taki wynik przy magistrali 235Mhz ( timingi 2,5-4-4-11) 3226/2860 a wiec chyba to bedzie z CPC ON. W aidzie nic nie pokazuje, że jest 2T tylko timingi pamieci 2,5-4-4-11.

Powiem płytka odżyła przy tym biosie. Pomyśleć, że dawniej nie chodzila na 220Mhz.

 

Pozdr. Wojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojo:

Te tymingi co podałeś nie świadczą o tym że na pewno CPC jest ON, teraz nie pamiętam jak to się sprawdzał czy jest ON czy OFF (nie spałem 48h i już zaliczam padaczkę). Tak tylko wspominam o CPC bo np. moja 8RDA3+ nie szła powyżej 220MHz no może 225MHz, startować startowała i na 230MHz ale o stabilności można było zapomnieć. Dopiero jak pojawił się bios Merlina z CPC OFF dostała no powiedzmy skrzydeł i miałem 245MHz stabilnie i 248MHz tak do WWW i Worda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wielkie dzieki Tym co sie tutaj wypowiadali, włatwiliście mi wybór :)

A z tego co sie domyślam to różnicy w cenach między tą pierwszą i drugą nie ma ?? I czy ta druga ma jakieś inne oznaczenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapec:

Co do zasilania to chyba (ale nie jestem tego pewien) już wszystkie sprzedawane płyty maja to „lepsze” zasilanie. Ale głowy nie dam wiec lepiej niech ktoś się jeszcze wypowie co jest bardziej „wtajemniczony” w tą kwestię.

 

ntgale:

Walcz, walcz i kombinuj ;) Pokaz wszystkim ze Epox tez potrafi :D Mimo iż mam teraz DFI to nie zapomniałem o Eposie miałem ich kilka płyt i mimo zmiany firmy dalej czujem do nich wielkie „sentyment” :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:)

będę dzielny :) ale bez modów - nie dla mnie,

a czy duża różnica jest na DFI - warta swojej ceny?

 

 

co zaś tyczy się zasilania - to nie wiem czy to jest jakaś prawidłowość ale ja przy tym gorszym mam wyjście audio cyfrowe optyczne i coaxial w miejscu jednego z com i obok normalnie com, natomiast te z niby leszym mają 2 puste miejsca (mam codek Realtec ALC655)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Hym co do DFI to jest osobny wątek i raczej za dużo tu a DFI nie chcę pisać bo mnie „zlinczują” ;) tylko napomknę że kręcić się kręci lepiej niż Epox ale też jest droższa niż Epox ;/ No ale cóż nie ma nic za darmo… Planuję na niej zostać tak do Lutego potem A64 łelkom ;)

 

Co do zasilania w 3+ hym no ja nie miałem COM na MoBo tylko na śledziu ale ja miałem jedną z pierwszych 3+ jakie wyszły jednym słowem stara jak świat pierwsza rewizja. Miałem małe problemy z napięciem powyżej 1,85v ale radiatorki na mofestach i wiatrak co dmuchał na nie rozwiązał problem. Ale nigdy nie dawałem na niej ( no nie licząc testów ;) ) napięcia powyżej 1,90v. Tak czy siak płytę miałem ponad rok (nie pamiętam dokładnie ile) i zero problemów raz tylko „padł” mi na niej bios, po założeniu WC ale rozwiązałem to zostawiając ja na czyszczeniu biosa na całą noc, rano wstałem włączyłem i działała bez zarzutu aż do dnia sprzedaży ;) Oraz chciałem jeszcze zaznaczyć ze zalałem ją wodą (przy zakładaniu WC i jego zdejmowaniu) tyle razy że gdyby nie była mi potrzebna na codzie wystawił bym ja na Olimpiadę w pływaniu na 600m ;) Wodę miałem nie raz dosłownie wszędzie nawet w Socket A (nie pytajcie jak tam się dostała bo sam nie wiem) ale wystarczyło ja „poczęstować” suszarką doczekać dla pewności kilka godzin i działała. Wiec po tym moim użytkowaniu mam do powiedzenia na temat tej płyty tyle „Twarda Sztuka” :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:)

no i dziwne...

goldmemory wyrzuca cały czas błędy a memtest86+ v1.3 przechodzi na 235Mhz przy jednej kości 2,5-3-3-8 (240 już sypie błędami co przynajmniej znaczy że działa)...

mam olać tego gold memory?

 

przepraszam wszystkich za to mieszanie w płytkach pamięciami ale z Mardok =:) dobrze się klika :)

 

Edit...

P.S.

napięcie w biosie Auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Ustaw w biosie napięcie dla ramu (VDimm) 2,8v i spróbuj ponownie, jak nie pomoże to daj 2,9v (to chyba max o ile pamiętam, dla Epoxa) ramowi nic nie powinno być ja cały czas leciałem na 2,9v ponad rok i zarówno MoBo jak i ram mają się dobrze po dzień dzisiejszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Ustaw w biosie napięcie dla ramu (VDimm) 2,8v i spróbuj ponownie, jak nie pomoże to daj 2,9v (to chyba max o ile pamiętam, dla Epoxa) ramowi nic nie powinno być ja cały czas leciałem na 2,9v ponad rok i zarówno MoBo jak i ram mają się dobrze po dzień dzisiejszy :D

i darować sobie ten goldmemory? - jakieś mieszane uczucia mam co do tej rozbieżności testów, choć zaraz dorzucam drugą kość (single i dual) i zobaczę jak sobie radzi - również dorzucę trochę napięcia

 

Edit...

rzuciłem w Dual 235 2,5-3-3-8 Vdimm Auto póki co - zobaczymy - testuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Powiem tak jak system chodzi stabilnie to olej GoldMemory ale jak masz jakieś zwisy, wywalanie do pulpitu lub Blue Skrin z zrzutem pamięci to dopiero się martw ;) Co do na napięcia to jest prosta zasadza im większe napięcie tym więcej wyciśniesz z ramu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Powiem tak jak system chodzi stabilnie to olej GoldMemory ale jak masz jakieś zwisy, wywalanie do pulpitu lub Blue Skrin z zrzutem pamięci to dopiero się martw ;) Co do na napięcia to jest prosta zasadza im większe napięcie tym więcej wyciśniesz z ramu :D

większe V = większa wydajność - wiem ale nie chce mieć grzałki w pokoju - teraz jest zima to jeszcze ujdzie ale latem będę musiał do piwnicy kompa rzucić :)

 

 

Edit...

leci w Single 2x256 Vdimm Auto (FSB 240) 3-3-3-11

 

czy oznacza coś że testy chodzą jakby trochę wolniej po podkręceniu?

np. ten Memtest troszkę wolniej przechodzi na 235 niż na 200 - dziwne, to samo jest w Prime95 - na niższych FSB przechodzi nawet ponad 500 testów a na 225 przechodził 3-5 i stwierdzał że jest ok

 

 

Edit...

troszkę potestowałem i wyszło mi że najlepiej mój komp chodzi na następujących ustawieniach:

10,5x235 synchro Dual (3-3-3-11)

Vdd 1,8

Vdimm 2,9 (popróbuję z mniejszym - chyba pójdzie)

Vcore 1,875 (j.w.)

Everest: odczyt ok. 3400-3450; zapis ok. 1300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Aaaaaa że co proszę ?! Prime95 stwierdziło że jest OK ?! Na pewno puściłeś w „Prime95>Options>Torture Test“ bo jak tak to Prime95 nie mówki że jest OK tylko że jest NIE STABILNE, Prime95 nie ma prawa się samo zatrzymać o ile sprzęt jest stabilny, a jak się zatrzymuje to zazwyczaj wywal error a to znaczy ze coś już ma dość !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:)

nie chodziło mi że Prime się zatrzymuje ale że wolno działa - on przechodzi takie bloki testów i na mniejszych FSB (to samo było na Durniu 700@5,5x169), ewentualnie bez podkręcania, w takim bloku robi ponad 500 testów (kiedyś mi doszedł do 990 na Durniu 7x100) i stwierdza że jest oki i przechodzi do następnego bloku.

Na procu podkręconym, np. 11x225 przechodzi te bloki ale robi tylko 3-5 testów (linijek) ale jedną potrafi mielić ponad 10 minut, po czym oczywiście stwierdza że jest oki.

Chodziło mi o to iż chodzi że on przechodzi stabilnie ale każdą linijkę długo analizuje - czy tak być powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Podajcie mi prosze linka do dobrego Biosu...moja plyta to 8rda3

mam z nia maly problem od czasu zakupu gf6800, gdy mialem r9500 moj bartek chodzil 11x200 bez problemu....odkad mam gf6800 musialem zmienjszyc na 10,5x200 bo inaczej po paru minutach grania ogladam pulpit :( , w tej chwili mam wgrany najnowszy BIOS epox-owej homepage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Podajcie mi prosze linka do dobrego Biosu...moja plyta to 8rda3

mam z nia maly problem od czasu zakupu gf6800, gdy mialem r9500 moj bartek chodzil 11x200 bez problemu....odkad mam gf6800 musialem zmienjszyc na 10,5x200 bo inaczej po paru minutach grania ogladam pulpit :( , w tej chwili mam wgrany najnowszy BIOS epox-owej homepage

 

sprawdź tu:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=94469&highlight=

 

jeśli masz 3+...

 

Edit...

nie bardzo się orientuję ile ten gf może pobierać prądu ale to może być problem zasilania - podaj więcej informacji o sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mee:

Jesteś już kolejną osobą jaką widzę na tym forum, która ma problemy z poprzednimi stabilnymi ustawieniami po zmianie Radeona na FXa właśnie 6800. W związku z tym zaczynam myśleć ze 6800 bierze dużo więcej prądu niż Radki i zasilacz już nie daje rady. Jak ktoś ma inne uzasadnienie proszę pisać bo ja nie widzę innej przyczyny. Wszystko przy założeniu że poprzednie ustawienia były na 100% stabilne i że kolega nie ma problemów ze sterownikami i/lub zaśmieconym systemem.

 

ntgale:

W zasadzie nie powiem ci czy to normalne bo ja zawsze używam „Torture test” a tam nie ma końca wiec nie wiem czy idzie szybciej czy wolniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stregobor

co do GIGABYTE to sprawdź na forum czy ma on odblokowany bios - ja się bardzo kartami nie interesuję ale po zakupie okazało się że mój GIGABYTE 9550 ma zablokowany bios i można go kręcić tylko softem - sterowniki OMEGA - jeśli zamierzasz podkręcić kartę to jest to dość istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeśli chodzi o bios do płyty Epox 8RDA3I z 24 lipca 2003r to on ma ustawiony CPC OFF. Stwierdziłem to na podstawie testów sandra i aida. Porównywałem go z biosem z 17 listopada 2003r gdzie CPC juz jest włączone. Dlatego tak można na nim ładnie magistrale krecić. Tak wiec jak ktoś chce dobry bios do kręcenia to go polecam. Ja osiągnąłem na nim FSB240MHz i jak bym troche poprawił chłodzenie to może bym sie przyliżył do 250Mhz. Teraz bede szukał biosu z włączonym CPC ON na którym najlepiej bedzie ta plyta chodzić.

 

Pozdr. Wszystkim Wojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...