Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

W servisie mi powiedzieli ze połowa tej seri była reklamowana to z powodu tego ze gry sie wieszały po ok 20 min dzwoniłem do nich i opisałem im mój problem bez zadnych problemów kazali mi ją przynieśc i odebrac pieniądze nawet nie chcieli sprawdzac co jest nie tak bo wycofali całą serie ze sklepu. Odnośnie Epoxów miałem wczesniej Epoxa 8k3ae+ i nie narzekałem przez ok 2 lata jednak pod koniec gwarancji epox wylądował w servisie z spuchniętymi kondensatorami a włączał się tylko jak był ciepły tzn. jak ostygł to nie chciał ruszyc musiałem go włączyc odczekac kilka minut i zrestartowac dopiero ruszał za tydzien go odbiorę z servisu i dowiem sie co było tego powodem czy kondensatory czy coś innego

 

zatem moje zdanie o Epoxe jest mieszane nie mam przekonania co do tych płyt nie są złe ale mają swoje wady nie są wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie epox'a 8rda+pro, w odroznieniu od 8rda+ i 8rda3+ posiada mostek południowy RAID MCP, jaka jest roznica miedzy tymi mostkami, ogolnie chodzi o to ze 8rda3+ jest troszke droga, wziolbym 8rda+ bo dobra cena ale brakuje jej sata, ktora posiada 8rda+pro i co tu zrobic? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest to mozliwe aby agp wykanczalo grafy?

z pierwsza bylo oki jakis czas pozniej zaczely sie problemy z ramem ( winda wyswietlala mi od 32 do 128)

teraz padl mi radek .... :idea:

 

a plytka juz smiga u mnie od 1.5 roku i poza tym felerem jest stabilna jak skala ... :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8rda+, które wygląda jak to na pierwszej stronie, narazie nie mam z nią problemów poza jednym - nie działa mi wyjście audio z tyłu, z przodu na obudowie działa. Na 99% płyta jest zepsuta, powinni mi uznać gwarancję. Ale według tego co pisze w gwarancji mam czekać 2 miesiące :( . Narazie mam podłączone głośniki z przodu, wszystko (prawie) ładnie działa, ale chętnie bym wymienił na najnowszy model 8rda+ (napiszcie przy okazji jaki to jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn ostatnio zmienil plyte i procesor i ma pytanie do posiadaczy plyty Epox 8RDA3I. Chodzi o to, ze procesor Athlon 2600+ po starcie komputera jak i w samym windowsie jest pokazywany w mhz czyli np. 1916Mhz. W zwiazku z tym ma pytanie czy i jak mozna to zmienic. Kazalem mu sciagnac najnowszy bios ze strony epoxa, ale twierdzi ze nic to nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie gdzies w polowie grudnia bede zmieniał płyte wiec zastanawiam sie nad epoxem 8rda3+ i 8rda+ pro... jezeli dobrze wyczytałem do 8rda+ pro nie ma soundstorma? aa i jak jest z pamieciami narazie mam 512mb elixir(nanya) (wiem ze chała) ale czy bedą stabilnie działać? Zalezy mi aby było to stabilne i sie nie kaszaniła płyta bo nie mam ochoty latać do serwisu :/ 8rda3+ (bo chyba tą wybiore jezeli 8rda+ pro nie ma ss) posiada zasilanie +12v czy tylko + 5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podobny mam problem rownierz moja plyta 8rda+ pro co kolega kilka postow wyzej.Chodzi o to ze w biosie wyswietla mi rzeczywiste wartosci procesora czyli w moim wypadku 1667mhz@2120mhz ( jadro thorton ) a nie jak kiedys na tej samej plycie Amd AthlonXP 2000+ ( tylko ze proc byl na jadrze t-bred ) od czego to zalezy?? czyzby bios plyty nie widzial athlona tak jak powinien tylko pokazuje realne wartosci?? Czy u wszystkich tak jest czy jest jakis bios nie oficjalny do tej plyty ?? HELP :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak że powyżej chyba właśnie 2100MHz pokazywało już MHz a nie Plusy. W zasadzie dziwię się ze wy to uważacie za problem no ale cóż, może po prostu bios nie ma pojęcia czemu procek o takim jadrze ma takie MHz i wywal MHz zamiast Plusów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. A mi płyta Epox 8rdai ( ta z tym felernym zasilaniem) padła już pierwszego dnia:( Już zainstalowałem sobie system i kończyła się instalacja 2 service packa i klapa. poczułem tylko smród, od razu wyłączyłem. Z początku myślałem że to zasilacz, ale potem rozebrałem kompa i zobaczyłem spalona ścieżke od zasilania. No to mówie pozamiatane:( Będe musiał odesłąć ją na gwarancję. Mam nadzieje że nie bedzie żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!

mam tylko jedno pytanie czy na 100% kazdy 8RDA3+ ma SS ?? bo aktualnie mam 8RDA+ pro i mozliwosc zamiany na 8RDA3+ a chce miec calkowita pewnosc :twisted:

z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 8RDA3+ było C-Media albo Realtek i nigdy w tej płycie nie gościł SS a szkoda. Ja miałem jedna z pierwszych 3+ z C-Media i tragicznie nie było ale nawet nie mam zamiaru porównywać tego do SS. Z C-Media był taki problem ze nie ma dla niego sterowników pod Linuxa a na standardowych sterownikach cuda się dzieją teraz już jest Realtek i nie ma tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Ja mam takie pytanie. Ostatnio wgrałem najnowszy bios do epoxa 8RDA3I chyba z 29.07.2004r. Nie weim czemu zawsze procek jest wykrywany jako 11X100Mhz a nie standardowo 11X133Mhz. Ale wszystko moge zmieniać i ustawić jak chce ale czemu proc jest niewłaściwie wykrywany. Chciałbym to sprawdzić na starszych biosach ale tu jest właśnie problem. Za chiny nie chce wgrać starszego biosu. Czy jest jakaś inna mozliwość wgrania biosu. Ja flasciach!e bios standardowo po dopaleniu kompa Alt+F2 i sam wgrywa bios. Ale starszego nie chce wgrać. Pozdr. Wojo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8RDA3+ rev. 3.2 z tym niby gorszym zasilaniem, czy może mieć ono wpływ na o/c. Mogę kręcić FSB (245 bion by Merlin), ale nie idzie więcej niż 10x245. W ogóle na jakichkolwiek ustawieniach nie mogę wykręcić mojego mobila powyżej 2530 (11x220) - powyżej zaczyna ładować winde i reset. Pamięci zawsze synchro w dual'u. Vdd 1,8 (2,0 nic nie daje), Vcore 1,875 (powyżej też lipa), Vdimm Auto (2,9 bez efektów), timingi do 225 3,3,3,5, powyżej to już dla pewności najgorsze - testy robiłem wczoraj wieczorem na szybko.

Proszę o radę co z tym poradzić - chyba jeszcze byłaby szansa na podmianę płyty, bo ma kilkanaście dni - na taką z tym "lepszym napięciem" ale codekiem CMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntgale:

Zapuści test ramu MemTest-em czy GoldMemroy ! Bo FSB 245 (tez miałem takie na tej płycie) wymaga dość dużego napięcia a Epox ma „tylko” 2,9v wiec jak to będzie za mało dla pamięci to tylko VMod ci pozostaje, u mnie ram to wybierał ale ja miałem BH-5 i nie wiem co twój na to, przetestuj go dokładnie. Co do VDD sprawdzałem i powiem ci ze 2,0v nic nie daje miałem takie same osiągi na 1,8 i 2,0 wiec szkoda katować NB. Poza tym zadbaj o chłodzenie mofestów u mnie to dużo dało. Ewentualnie to gorsze zasilanie faktycznie może mieć wpływ na O/C, gdyż może miedzy innymi powodować wahania napięcia dla CPU a on tego bardzo nie lubi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:)

wahania napięcia to 0,012 Idle do 0,020 przy Prime95 - szczerze to tak średniawo zależy mi na takim FSB, ale z chęcią potestuje pamięć, bardziej mnie martwi, że nie mogę wyciągnąć więcej niż 2530 dla procka. Nie chcę cały czas tak go katować ale dobrze wiedzieć że jest jeszcze jakiś zapas mocy :)

 

Edit...

no i testuję tym Memtest:

10,5x240 (z zaokrągleniami Everest pokazuje 2529,32) - już przeszło 701 cykli (1894% coverage) - nie wiem chodzi już chyba z godzinę i 0 errors - tak jakby było oki

pamięć na Vdimm default 2,7 w biosie ustawione jako Auto - zmiana napięcia nie ma znacznia żadnego timingi 3-4-4-12 2T - nie wiem co to 2T oznacza (tak pokazuje Everest) i nie da się tego zmienić w biosie, cały czas w Dual'u, wyjąłem 1 kość na chwilę ale szkoda było mieszać - wyżej niż 240 nie poszedł a dodatkowo miał problemy z ilością (jakoś się nie mógł do tej jednej kości przyzwyczaić)

napięcie na procku 1,850 ale nie testowałem jeszcze Prime - pewnie będę misiał podnieść to 1,875 - oby nie wyżej (na 11x225 poniżęj 1,875 Prime wywala błędy)

 

cały czas na biosie by Merlin - z tego co pamiętam na oryginalnym powyżej 227 to już różnie bywało, ale nie pamiętam jak wtedy z timingami

 

oczywiście mogę dorzycić tu zrzut ekranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem kupić 3i, w ten sposób znalazłem ten temat. Przez jego większość 3i była chwalona, jednak pod koniec zaczęto zgłaszać problemy...i teraz prosze o krótkie podsumowanie, tylko SUBIEKTYWNE.

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapec:

Za te pieniądze nie masz co wybrzydzać w skrócie. Tanie w mirę dobre a problemy są z każda MoBo a im więcej userów tym więcej potencjalnych problemów. Zawsze tak było i będzie bo im więcej ludzi ma dany sprzęt tym więcej ludzi potencjalnie może go uszkodzić. W zasadzie mogę polecić tą mobo z czystym sumieniem, ale nie oczekuj od niej zbyt wiele.

 

ntgale:

No mi raczej bardziej na FSB zależało, ale tak czy siak upewnić się do pamięci nigdy nie zaszkodzi ;)

 

EDIT:

 

ntgale:

2T oznacza CPC OFF.

MemTest widzę że pod windę powiem ze jest „tak sobie” wiarygodny GoldMemory zawsze ci prawdę powie.

Życzę powodzenia w walce o FSB czy tam jak wolisz MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok =:)

zerknij wyżej zedytowałem poprzedni post - jest 240x10,5 - ale dalej nie mogę wyżej pociągnąć - szkoda choć i to za dużo jak do netu, filmów i TV :)

 

Edit...

rzucę jeszcze tego Golda ale pewnie wyniki jutro bo mi się już tu troszkę nudzi - dobrze że choć drugi komp w zanadrzu:)

już doszło 930 cykli i 0 błędów

 

a czy to CPC coś wnosi ciekawego, czy coś zmienia w wydajności?

 

Edit...

 

Mardok =:)

Dzięki - jak widzisz więcej już na tym configu nie pojadę - zostanie tak lub niżej w zależności od napięcia procka - nie chce go usmażyć - jeszcze się przyda

 

Edit...

zdarłem z sieci Goldmemory 6.64 - oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...