Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

ja jego sprawdzalem jest wszystko ok...  sprawdze jescze raz !!!!

 

sorry jak cos nie tak mi sie to niezdaza alle czasmi mogo tez blond zrobici , czy cos ja przeoczylem ???

 

by -=Merlin=-

1223876[/snapback]

 

Merlin - jako szczęśliwy posiadac 8rda3i

 

chciałem się ciebie zapytać czy ten twój bios od 8rda3+ pasuje do 8rda3i ?

 

oraz - jeśli nie pasuje to może masz już/pracujesz na 8rda3i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupilem epoxa 8rda3+ pro co jest z napisciem 12V w biosie nie ma a everset pokazuje cuda niewidy 10,8 V :) co z tym jest Bios z 10.5.2004 i jak widze nie ma nic nowszego na stronie producenta (moze sie myle) a po drugie w everescie cos sie kopie z temeratura plyty najpierw wskazuje ok ale po 2-3 sekundach spada na 9 ; 2 az wkoncu znika i nie ma temp plyty

o co chodzi ??? Dodam ze zasilacz chieftec 360 W 302 df sprawdzony na innym kompie all ok

 

Co jest z 12 V w bisoie nie ma everset pokazuje mi jakies 10,8 co jest grane ??? bios najnowszy zasilacz chieftec 360 W 302-df sprawdzony na innym kompie wszsytko ok. Wadliwa plyta czy jak ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadlo i jest ok tylko why w biosie nie ma 12 V ?? i co za cyrki odwala everst czy programy w tym stylu. A i czemu po kilku sekundach zanika temperatura plyty w everescie ?? Njapierw wskazuje ok a po chwili spada sobie do 9;3 az zanika

Edytowane przez Miedziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Właśnie zamówiłem sobie płyte Epox 8RDA3I i zanim do mnie dojdzie to chciałbym się dowiedzieć czy jak będę zmieniał bios na nowy i np braknie prądu albo flopy siądzie i bios się poprawnie nie wgra to czy jest możliwość przywrócenia starego biosu bez pojścia do serwisu? Bo słyszałem że w niektórych płytach jest taka opcja bios recovery czy jakos tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Właśnie zamówiłem sobie płyte Epox 8RDA3I i zanim do mnie dojdzie to chciałbym się dowiedzieć czy jak będę zmieniał bios na nowy i np braknie prądu albo flopy siądzie i bios się poprawnie nie wgra to czy jest możliwość przywrócenia starego biosu bez pojścia do serwisu? Bo słyszałem że w niektórych płytach jest taka opcja bios recovery czy jakos tak.

1266268[/snapback]

1. nie będziesz musiał updatować biosu (chyba że merlin coś napisze), ponieważ najnowszy do tej mobo jest z 29/07/2004 i właśnie takie są w płytach dostępnych teraz

 

2. można próbować ALT+F2 podczas startu

 

3. musisz sobie sprawić dobrego flopa, lub sprawną w 100% dyskietkę, możesz też zrobić płytę bootowalną i z płyty wgrywać

 

4. jak by się stalo tak jak piszesz to [gluteus maximus] z biosu ;) można sobie go wyjąć (w 8rda3i), zanieść na giełdę elektroniczną i za 25 zł poprosić o wgranie oryginalnego (ceny różne zależnie od giełdy) ... raczej nie ma szans by bios całkowicie się uszkodził

 

5. moja płytka jest fajna - jedyny zonk, to fakt - że na zdjęciach pokazują 3fazy zasilania, a w rzeczywistości są tylko 2... w zasadzie osiągnięcie 250FSB na nowych rewizjach 8rda3i to sztuka (może na 8rda3i pro są 3 fazy, biorąc pod uwagę to iż płyta jest bardziej "zapakowana" układami... jednak nie wiem tego na pewno)

 

6. na plus należy wymienić lepszy radiator na NB oraz radiator na SB - na zdjęciach na stronie epoxa jest radiator tylko na NB

 

7. kupiłem to tej płytki semprona 2400+ i śmiga bez zmiany napięcia na 200FSB (2000MHz), fajna sprawa - do tego w stresie (PRime) osiąga jakieś 40-41C na badziewnym chłodzeniu spire FR2, podejrzewam, że przy dobrym chłodzeniu oraz napięciu 1,78-1,8 można by rzucić się na FSB 230 ;)

 

ja ze swojej płyty jestem zadowolony (właściwie nie mojej - to komp mojego chrześniaka, którego składam mu na komunię)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... kupiłem nową płytkę - już ucieszony, ale mam z nią problem. Wszystko chodzi OK, ale tylko na nominalnych ustawieniach! Mam AXa1700+ JIUHB0 i to grzech żeby działał na 11x133! Gdy próbuję ustawić na 12,5x166 (tak jak na wcześniejszej MSI KT4V) odpala system, ale zaraz sypie się stabilność! :( Mam dosyc słaby zasilacz, bo tylko zwykłego Megabajta 350W (i tak tylko ok. 240W), więc może to on jest problemem? Zaznaczam tylko, że na KT400 bez wpiętego ATX12 chodził na Vcore=1,55V przy 12,5x166FSB. Nie wiecie co może byc przyczyną? Dziś będę ściągał z netu stery do nForca i najnowszy BIOS - zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz z biosem... ja na oryginalnym w 8RDA3 też nie mogłem pracować stabilnie na wyższych FSB... wgrałem nowego i teraz wszystko śmiga jak należy... a i zasilacz też by było dobrze zmienić na jakiś firmowy bo to troszkę ryzyko na Megabajcie coś kręcić (z nimi nigdy nic nie wiadomo) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie zainstalowałem nowy BIOS - zaraz zobaczę jak z tym kręceniem. :) Zasilacz chcę wymianić na Chiefteca 360W z aktywnym PFC itd. Chyba, że polecacie jakiś inny do 250PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak! Wymiana BIOSu nic nie dała! Ani rusz żadne ustawienie o/c! FSB z 133 na 166 - zwis. Mnożnik z 11x na 12,5 - zwis. Zwiększenie napięcia z 1,5 do 1,55 zwis. CO MAM ROBIĆ!? :( Następnym razem nie wezmę Epoxa... MSI Jednak jest lepszą firmą jak nic!

 

I jeszcze macie może link do innego BIOSu, np. niefirmowego, ale produkcji Merlina lub etc.?

Edytowane przez cadavre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos plyte 8dra3+pro ?? Czy everset pokazuje wam 12 V poprawnie bo w biosie nie ma tej opcji. Wydaje mi sie ze mam cos nie tak z czujnikami bo temeratura procka nie przekracza 30 stopni przy 2000+ w standardzie (jak narazie) 133 defautl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problemik juz kiedys o nim pisałem ale nikt mi nie pomógł a nie zabardzo che mi sie oddawac płytke do serwisu znowu 21 dni :(

nie działaja mi czujniki temp ani napiecia (w biosie i w winie) stało sie to bez ingerowania w sprzet może miał juz ktops cos takiego (bios zmieniałem na nowy i nic nie dało) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... A CO Z MOJĄ PŁYTĄ? Nie chodzi mi na OC!

1267090[/snapback]

jedyne co jeszce przychodzi mi do głowy to zasilacz... idź do jakiegoś qmpla który ma jakąś firmówkę i zobacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam qumpla z zasilaczem firmowym... Wszyscy mają szmelce. Miałem wcześniej Chiefteca 360W z APFC, ale spaliłem po pewnym LAN Party. Dziś przełożę RAMy w bankach, albo wezmę RAMy od znajomego. Zobaczymy. Kurcze troszkę mnie Epox zawiódł... Na starej MSI wszsytko szło OK. Zato raz jak mi komp przez 30sec chodził na ulubionych 12,5x166 to w Aidzie miałem 2550MB/s bez oc RAMu... MUSI MI PROC IŚĆ NA 2600+!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos plyte 8dra3+pro ?? Czy everset pokazuje wam 12 V poprawnie bo w biosie nie ma tej opcji. Wydaje mi sie ze mam cos nie tak z czujnikami bo temeratura procka nie przekracza 30 stopni przy 2000+ w standardzie (jak narazie) 133 defautl ??

1266974[/snapback]

Człowieku - to, co pokazują wszystkie programy do monitoringu, to jedna wielka bzdura (upraszczam).

Akurat 8RDA+ PRO/ 3+ PRO/ 6+ PRO nie obsługują pomiaru linii +12v i słusznie, ponieważ przy pomiarach właśnie tej linii poprzez "cudownego" Winbonda występują największe przekłamania.

 

Przykład? Na 8RDA3+ rev.2.1 miałem wg USDM, MBM, Everesta (wówczas Aida32), Sandry, SpeedFana i czego jeszcze tam nie wymyślili 11.50-11.70v w zależności od obciążenia i ustawienia procka (wówczas Barton 2500+ zwykły, ale robił 11x200 na 1.55v). Zasiłka ówczesna to Huntkey HK-400 XP, więc nie powinno było być większych problemów. Pomiary miernikiem wykazały stabilne jak skała 12.01-12.05v. Podobnie miałem na NF7 v2.0 + obecny BeQuiet 450W - również ogromne przekłamania na linii +12v.

 

Na pocieszenie : Epox USDM (najnowszy to 3.0) w miarę ok podaje resztę napięć : sprawdzałem miernikiem, co tylko się dało i wyszło na to, że przekłamania są niewielkie (vivat Winbond). Szczegóły poniżej :

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread.php?t=29275

 

http://www.aoaforums.com/forum/showthread.php?t=28867

 

http://republika.pl/headbanger/PCP/EP-8RDA3+Pro-V.jpg

 

+12v i +5v z molexa, +3.3v z zasilania SATA albo bezpośrednio z ATX.

 

I proszę, proszę, proszę - niechnikt już więcej nie pisze, że jakiś program do monitoringu pokazuje mu niskie albo wysokie napięcie na linii +12v - tanie mierniki chodzą po 15-20zł i do naszych zastosowań wystarczą.

 

Temperatura realna (jak na odczyty) - weź pod uwagę niskie taktowanie i niskie FSB. Do tego dodaj na oko 5-10C jako kompensacja pomiaru z socketu zamiast z diody. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki biosik do 8rda3i polecacie :?: ja jeszcze nie zmienialem od momentu kupna plyty (12/11/2003) i narazie max FSB 232Mhz przy jakie udalo mi sie ustabilizowac i moze na jakims nowszym biosie da rade wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mietman dzieki serdeczne sprawdzalem miernikiem i jest ok. Zasranawialem sie czemu nie ma pomiartu lini 12V skoro w 3+ miala ale po wyjasnieniu juz sie nie zastanawiam poprostu tak ma byc :) Dzieki jeszcze raz. Temperatura juz sie zwiekszyla na prawie 38 ale zmiana FSB itd. zrobila swoje. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko: na SpeedFanie mam odczyt z trzech temperatur: proca, sys i coś jeszcze? A tak w ogole to nie zna ktos sposobu na poprawne pokazywania temp. na Epoxach? Na procku mi o 6.C za mało pokazuje! :(

 

Albo jak ktoś ma dysk Samsunga to mam jeszcze jdno pytanko: w jakiej skali pokazuje SMART na Samach temperature? Ja mam 12czegoś na dysku... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :P

Teraz te nowe płyty mają jakieś dodatkowe złącze do zasilania, żeby płyta była stabilniejsza. Czy będę mógł podłączyć płyte 8RDA3i do 250W zasilacza bez tej dodatkowej złączki? Czy płyta wogóle odpali ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :P

Teraz te nowe płyty mają jakieś dodatkowe złącze do zasilania, żeby płyta była stabilniejsza. Czy będę mógł podłączyć płyte 8RDA3i do 250W zasilacza bez tej dodatkowej złączki? Czy płyta wogóle odpali ???

1271579[/snapback]

 

To zasilanie nie tylko jest po to aby płyta była stabilniejsza - ono po prostu zasila procesor ;)

 

nie wiem jak w 8rda3i (raczej testował nie będę na swojej) - ale podłączałem płyty pod A64 i p4, próbowałem odpalić bez tej dodatkowej wtyczki kwadratowej i płyta nie ruszała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :P

Teraz te nowe płyty mają jakieś dodatkowe złącze do zasilania, żeby płyta była stabilniejsza. Czy będę mógł podłączyć płyte 8RDA3i do 250W zasilacza bez tej dodatkowej złączki? Czy płyta wogóle odpali ???

1271579[/snapback]

 

 

 

Ja mam plyte 8rda3+ pro i bez tego dadatkowego zasilania plyta ruszala bez problemu. Nie wiem jak na dlzusza mete sie bedziesz sprawowac teraz mam juz podlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie :P

Teraz te nowe płyty mają jakieś dodatkowe złącze do zasilania, żeby płyta była stabilniejsza. Czy będę mógł podłączyć płyte 8RDA3i do 250W zasilacza bez tej dodatkowej złączki? Czy płyta wogóle odpali ???

1271579[/snapback]

Słyszałem o wielu przypadkach, kiedy płyta odpaliła, ale potem (np. po tygodniu) szlag ją trafł. Ja bym nie ryzykował - nie mówiąc o zasilaczu "250W" firmy Krzak Sp. z o.o.

 

@ Miedziak - nie ma sprawy - jeszcze rok temu sam się sugerowałem odczytami z programów, ale skutecznie mi to z głowy wybito ;) Nie wiem, jak bardzo Epox przekłamuje (zaniża) w sprawie temp., ale jedno zauważyłem - pomiary są stałe i delta wiarygodna tj. np. otworzysz okno i temp. spadają proporcjonalnie, zwiększysz OC - rosną proporcjonalnie. Nie ma takich cudów jak na NF7. ;)

Edytowane przez MietmaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o wielu przypadkach, kiedy płyta odpaliła, ale potem (np. po tygodniu) szlag ją trafł. Ja bym nie ryzykował - nie mówiąc o zasilaczu "250W" firmy Krzak Sp. z o.o.

 

@ Miedziak - nie ma sprawy - jeszcze rok temu sam się sugerowałem odczytami z programów, ale skutecznie mi to z głowy wybito ;) Nie wiem, jak bardzo Epox przekłamuje (zaniża) w sprawie temp., ale jedno zauważyłem - pomiary są stałe i delta wiarygodna tj. np. otworzysz okno i temp. spadają proporcjonalnie, zwiększysz OC - rosną proporcjonalnie. Nie ma takich cudów jak na NF7. ;)

1272238[/snapback]

 

Dlatego mam epoxa :) i jestem zadowolony na maxa. Teraz czekam na nowy wentyl na procek i zobaczymy co mi sie uda wycisnac z 2000+. Tylko mam nadzieje ze pamiatki dadza rade Twinmos 512 i 256 bo zasilka sie nie przejmuje mysle ze CHIEFTEC 360 W 302df da rade :) Dzieki jeszcze raz i pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?product...8cdc0fb54cb8d84 czy jest to warte zakupienia

teraz jade na asrocku k7s8x i ogolnie jest dobrze, bo stabilny jak skala tylko oc dosc slabe

1. warto zamienic?

2. czy jesli na k7s8x mam fsb200 (stabilne) to na epoxie procek tez bedzie tak smigal (dodam ze mam proca z odblokowanym mnoznikiem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...