Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

pojawił się nowy bios dla RDA6+ PRO od merlina!!!

link do forum:

http://www.aoaforums.com/forum/showthread....1&page=13&pp=20

 

chętnie bym go sprawdził ale merlin zaznaczył że jest nietestowany a ja nie mam ani pustej kostki ani mozliwosci zeby ja reprogramowac :(

co prawda do odwaznych swiat nalezy ale gdybym zostal bez kompa na pare dni...

 

moze ktos z ta plyta /wzglednie rda3+ pro/ ma lepsze mozliwosci sprzetowe zeby ztestowac ten bios???

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki pomuszcie prosze, ja nie mam tego mobo i niemoge przetestowac , w tym biose jest wprawie wszystko z modowane dlatego jestem nie pewny czy bedzie dobrze , jak nie to zostaje tylko hot flash

 

Merlin :rolleyes:

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tam proby?

1476786[/snapback]

Niestety przy probie zmiany biosu od 8rda wysakuje error. Nie wiem czym on jest spowodowany. Sprobuje inna wersje, wtedy dam znac. Mozliwe, ze daloby sie cos z tym zrobic, ale naprawde nie mialem czasu bawic sie tym biosikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

not tested, in an emergency hot flash

 

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

 

!!! ALPHA DANGER !!!

 

Epox 8RDA6+ PRO & 8RDA3+ PRO

 

!!! UWAGA Moze byc HOT FLASH ALPHA !!!

 

Epox 8RDA6+ PRO & 8RDA3+ PRO 01.06.05

 

TaiPan 0.1 (Optimised 200FSB Register) ALPHA

Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

L12 mod built-in

CPU Interface Enabled

AwdFlash 8.54c

Nvpxes 201 0462

Nvmm 4.94

Nvr 4.84 (Nv Raid)

Sil 3114 5127 (Raid 5)

 

!!! ALPHA DANGER !!!

 

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

 

Merlin :wink:

Edytowane przez by -=Merlin=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie, czy dwustronna pamięć 512ddr/400 Hynixa działa bezproblemowo na tym Epoxie? Miał ktoś te pamięci na tej płycie?

 

Pamięć to dokładnie HY5DU...22BT - D43 korea - dwustronna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno mobo Epox 8RDA3I i jakoś za nic nie mogę podkręcic swojego starego AMD Athlona XP 2000+ Polamino. Wiem ze te proce są praktycznie nie podkręcalne ale na mojej poprzedniej płycie Solteku KT400 procek dał sie podkręcic do 2200+ a tu na lepszym mobo z Nforce2 Ultra nie chce drgnąć ani o MHz. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie, czy dwustronna pamięć 512ddr/400 Hynixa działa bezproblemowo na tym Epoxie? Miał ktoś te pamięci na tej płycie?

 

Pamięć to dokładnie HY5DU...22BT - D43 korea - dwustronna

1479822[/snapback]

No właśnie o to chodzi, że ta pamięc nie chodzi bo ją mam właśnie. Dlatego się pytam, czy ktos miał Hynixy D43 na tym mobo.

 

Pamięc Hynix na kościach Hynixa D43. Kingmax to już co innego. Może Epoxy nie lubia się z pamięciami Hynixa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie przestawiłeś zworka pod socetem na wyższe FSB.

Ale samo stwierdzenie..."podkręcać palomino" już brzmi śmiesznie...

1480334[/snapback]

Wiem że Polamino to procki praktycznie nie podkręcalne ale dziwi mnie to że na starej płycie z VIA KT400 procek dał sie podkręcić minimalnie (w końcu Polamino :sad: ) a na Epoxie z Nforce2 Ultra nie chce. Czyżby stary dupny procek i stara dupna plyta lepiej współgrały niz nowa płyta i stary procek? Mam nadzieje że XP-M 2500+ którego mam zamiar kupić chociaz trochę :wink: sie podkręci.

Co do zworki to służy chyba tylko do ustawienia FSB dla procka przy pierwszym odpaleniu kompa a potem to już normalnie z biosu się kręci :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te dswie 256 sa noname jak wsadze je w dual zaraz robia resety jakies g.... pc3200 wiec obsadzilem je nie w dualu i chodza spoko a teraz dokupilem kingstona 512 mb wsadzilem i podczas restartu widze dual chanel enabled i juz restarty sie pojawily znowu

jak mozliwe 2X256 i 512 i tryb dual?

jak to wylaczyc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze bios zmien, bo dual sie aktywuje tylko jak sa obsadzone kosci w wyroznionych slotach. Jak wrzucisz trzecia kosc to dual nie jest aktywny.

 

A te noname burza sie na duala przy FSB200 czy tez przy nizszych? bo moze ustawiasz za ostre timingi i nie wyrabiaja (w dualu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie jest w dualu obsadzona jedna 256 i 512 i do wolnego slota tzn tego z innym kolorem wsadzilem 256 i jak tylko wsdadzam 3 pamiec wlancza sie dual enabled i jest kupa pamieci chodza na 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, jakbym miał więcej czasu, to bym zaryzykował w/w nowy bios Merlina. Niestety ani czasu ani kości zapasowych biosu nie mam. Szlag by to trafił - już mi się marzyły testy porówawcze biosów : październikowy 2004, poprzedni TaiPan, nowy oficjlany z maja i najnowszy TaiPan. :mur:

 

@ Merlin : tutaj bardzo mało osób ma 8RDA3+ PRO/ 6+ PRO, więc szansę na testy widzę tylko na AOA, nie umniejszając w niczym Tweakowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupilem sobie Epox 8rda3+ pro glownie poto aby podlaczyc do kina domowego aby ogladac filmy w AC3 ale nie moge uzyskac na amlitunerze dzwieku w Dolby Digital. W plycie glownej jest wyjscie SPDIF optical i coaxial, mam podlaczony amlituner kablem coaxial, jak zrobic zeby dzwiek wychodzil z SPDIF-Out nieodkodowany i zeby amplituner go odkodowal ?

 

Mozliwe ze problemem jest to, ze w sterownikach do karty muzycznej na plycie gl. czyli Realtek ALC850 wogole nie ma opcji SPDIF-Out tylko mam SPDIF-In, sprawdzalem rozne sterowniki ale w zadnym nie ma opcji do SPDIF-Out.

 

SPDIF

nie mam tego zakreslonego na czerwono

 

Sprawdzalem tez to wyjscie SPDIF na plycie glownej ale tez nie dziala.

To wyjscie:

SPDIF2

Edytowane przez clown6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mietman

 

ja mam 8rda6+ pro :D

może bysmy przenieśli część dyskusji na tweaka - nie musiałbym katować ludzi na AOA moim koślawym angielskim :D

jestem aktualnie w trakcie składania drugiego kompa z gratów jakie poznajdowalem w pokoju - jak skoncze postawie system i skofiguruje wsdzystko to bede mial pocje zeby sprawdzic nowy bios merlina - tylko jeszcze musze znalezc kogos w lodzi kto mi ewentualnie zrobi hot flasha jakby cos poszlo nie tak! ale nie sadze zeby bylo az tak zle - merlin to jest gosc nie?? :)

 

a propos tego problemu z dyskami na biosie 25/05/2005 to podejrzewam ze mogly byc wywolane nowszym romem kontrolera iw nforsie i w sil3114 - sil zglaszal mi komunikat "no valide device connected to....." - nie wiem czy oni wrzucili tam ten nowy rom raid5??? jesli tak to sie wyjasnia problem z silem. natomiast jesli chodzi o nforca to nie wiem co bylo grane - w ogole mam teraz stracha po tym zeby cokolwiek kombinowac z biosami :(

 

i jeszcze jedno - bardziej do merlina w sumie, ale ty chyba masz z nim jakis kontakt jak mi sie wydaje???

czy merlin moglby przygotowac wersje biosu z wycietym Firewire'em??? i moze bez bootromu Lanowego - ja zagladalem w ten bios i nie moge sie za bardzo polapac co i jak - on sie nim juz zajmowal jakis czas wiec pewnie bedzie mu latwiej :)

 

ok tyle starczy bo praca czeka god damn it :)

 

pzdrzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ myrddin669

Czołem ;)

Ja przesiaduję głównie na AOA, ponieważ postanowiłem sobie przypomnieć dawno zapomniany język angielski, aczkolwiek na forach komputerowych ta angielszczyzna to taka dziwna jest ;) Nie mam pojęcia, co się stało u ciebie z kontrolerem SATA - po prostu nie osiągnąłem jeszcze etapu rozwoju polegającego na korzystaniu z dysków SATA, a co dopiero stawianiu macierzy RAID w jakiejkolwiek wersji. Pytanko : raid na 6+ PRO jest możliwy tylko przez kontroler SilliconImage? Chodzi mi o prosty fakt, że jest to jedyna różnica pomiędzy tą płytą a moją 3+ PRO, która raid potencjalnie ma implementowany w SB.

 

Kontakt z Merlinem mam, nawet zorganizowałem dla niego zbiórkę kasy, po tym jak jego komp zaliczył Potop Pt. II i szlag trafił dosłownie wszystko. Sęk w tym, że gość jest bardzo zajęty, a ja też, więc nasze kontakty ograniczają się do paru PW raz na jakiś czas. Co do Firewire masz niezły pomysł - to zabiera zasoby systemowe, chociaż się z niego nie korzysta, a opcji wyłączenia dziada w biosie Epox nie przewidział. Nie znam się na biosach, ale nie sądzę, żeby to był aż taki problem.

 

No właśnie, praca czeka, cholercia - zmykam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos tego problemu z dyskami na biosie 25/05/2005 to podejrzewam ze mogly byc wywolane nowszym romem kontrolera iw nforsie i w sil3114 - sil zglaszal mi komunikat "no valide device connected to....." - nie wiem czy oni wrzucili tam ten nowy rom raid5??? jesli tak to sie wyjasnia problem z silem. natomiast jesli chodzi o nforca to nie wiem co bylo grane - w ogole mam teraz stracha po tym zeby cokolwiek kombinowac z biosami :(

Epox za sadziel sil3114 5129.rom ja uzywam 5127.rom

 

dziwne jest to ze ja mowilem otym ze bedzie nowy bios z raid5 a tu nagle epox startuje z nowym biosem jedyne moge powiedziec ze ten 5127.rom uzywalem juz w grudniu 2004 niebylo naimieszych problemow.

 

bede musial dokladnie sprawdziec 5129 i poruwnc 5127 bo mi cos nie pasuje.

 

Merlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko: który biosik waszym zdaniem jest najlepszy do 8rda3+Pro rev 1.4 ? mam ze strony epoxa najnowszy ale nie jestem z niego zadowolony. jakies słabe wyniki w Everescie sa w porównaniu np do MSI K7N2 Delta FSR. ( 11 x200 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...