Skocz do zawartości
RomF

Geforce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na 76.50 idle core 46 ambient 33 na orygibalnym chłodzeniu + zdięty plastik i do tego przymocowany wentylator 80 mm + AS5 + otwarta buda.

Napięcie 1.4,1.4,1.4.

Co przyjmujesz za load ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 76.50 idle core 46 ambient 33 na orygibalnym chłodzeniu + zdięty plastik i do tego przymocowany wentylator 80 mm + AS5 + otwarta buda.

Napięcie 1.4,1.4,1.4.

Co przyjmujesz za load ?

 

Pozdrawiam.

1445796[/snapback]

Katowanie karty przez 30 minut 3DMark'iem 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek mojej 6800GT. Zaczynam siębrać za jej katowanie :gitarzysta2: :twisted:

 

Izolacja na karcie:

Dołączona grafika

Tył karty został w całości polakierowany:

Dołączona grafika

Izolacja jest bardzo mała więc nie przeszkadza w chłodzeniu pamięci:

Dołączona grafika

Na kartę poszedł bloczek od misia15go wraz z zamontowanym peltierem 89W zasilanym napięcie w zakresie 16-24V (peltier jest przewidziany na 15,4V max ale jak by co mam drugiego :twisted: )

Dołączona grafika

To co wszyscy lubią najbardziej :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Plecy karty B) Nie martwię się o zwarcie ponieważ karta została dokładnie polakierowana i żadna woda ani lód mi nie przeszkodzi :wink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp gpu w 6800 mozna uznac za bezpieczna? Bo zastosowalem patent z podwieszonym wentylem 80x80 pod mojego gainwarda, w ktorym zdjalem blaszke

oslaniajaca radiator i odlaczylem turbine. a tym chlodzeniu temp wynosily okolo 55 C idle i 65-68 C load, ale glosnosc nawet przy ustawieniu najnizszych 50% obrotow to masakryczna suszara...

Za to na wentylu 80x80 mm ktory na 2500 obrotow dmucha naprawde dosc solidnie jest w idle 68 C a w stresie dochodzi do 87C... inna sprawa ze ejszcze planowalem go sciszyc do jakichs rozsadnych obrotow.

Z tego co widac nic sie nie rowna kupie miedzi z leadteka, bo czuje ze w tym gainwardzie dla ciszy potrzebna bedzie calkowita zmiana chlodziwa.

tak btw to takie samo stosuja w ultrach.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy Leadtek Winfast 6800GT

 

Od paru godzin próbuje sflashować tą kartę i za nic w świecie nie potrafie.

 

Zrzuciłem orginalny bios nvflash -b nazwabiosu.rom

 

Następnie w Nitibor 2.1 ustawiłem 1.4V dla 3D (dla 2D i Throttle niestety się nie da :mur: )

 

i teraz samo flashowanie: nvflash -p -u -f nazwabiosu.rom - nie działa to raczej bo wyświetla mi się lista parametrów, żadnego postępu flashowania nie widze

 

Następny sposób (podał mi go Luks) nvflash -6 -5 nazwabiosu.rom - tutaj to w ogóle coś nie teges bo wywala bad commad file or filename :blink:

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Do posiadaczy Leadtek Winfast 6800GT

 

Od paru godzin próbuje sflashować tą kartę i za nic w świecie nie potrafie.

 

Zrzuciłem orginalny bios nvflash -b nazwabiosu.rom

 

Następnie w Nitibor 2.1 ustawiłem 1.4V dla 3D (dla 2D i Throttle niestety się nie da  :mur: )

 

i teraz samo flashowanie: nvflash -p -u -f nazwabiosu.rom - nie działa to raczej bo wyświetla mi się lista parametrów, żadnego postępu flashowania nie widze

 

Następny sposób (podał mi go Luks) nvflash -6 -5 nazwabiosu.rom - tutaj to w ogóle coś nie teges bo wywala bad commad file or filename  :blink:

 

HELP

1452108[/snapback]

 

A próbowałeś z poziomu windy? Przez VGA flash bios utility? I po co chcesz flashować bios? Coś ci nie działa tak jak trzeba?

 

Ja mam winfasta 6800@GT i biosu nie ruszam bo mi wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z poziomu windy? Przez VGA flash bios utility? I po co chcesz flashować bios? Coś ci nie działa tak jak trzeba?

 

Ja mam winfasta 6800@GT i biosu nie ruszam bo mi wszystko działa.

1452148[/snapback]

Dzizass chce po prostu sflashowac bios zeby dla 3D miec 1.4V (co daje kopa w OC). Spod windy nie próbowałem i nie mam zamiaru.

 

Niech ktoś w końcu poda jakie przełączniki mam wpisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizass chce po prostu sflashowac bios zeby dla 3D miec 1.4V (co daje kopa w OC). Spod windy nie próbowałem i nie mam zamiaru.

 

Niech ktoś w końcu poda jakie przełączniki mam wpisać :)

1452158[/snapback]

Wersja NVFlash 5.xx

nvflash -4 -5 -6 nazwabiosu.rom

 

Wersja WFFlash

wfflash.exe NM nazwabiosu.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizass chce po prostu sflashowac bios zeby dla 3D miec 1.4V (co daje kopa w OC). Spod windy nie próbowałem i nie mam zamiaru.

 

Niech ktoś w końcu poda jakie przełączniki mam wpisać :)

1452158[/snapback]

wpisz pierw nvflash -r -

następnie nvflash -6 -5 nazwa_plik.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl pewnie wie lepiej, ale myśle że to izolacja przed wodą, szron po wyłączeniu ogniwa topnieje i przybiera postać płynną. Myle się ?

1454122[/snapback]

Dokłądnie o to chodzi :)

 

A tu coś ;)

26*C pod pełnym obciążeniem. Zegary 435/1200 B)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie mam pamięci o czasie dostepu 2.0ns (Gainward 6800GT) czy jak wtłukę bios z karty która ma 1.6ns (Gainward 6800Ultra GS) bedzie działać? Jest szansa? Czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy wynik w 3DMark05 1455459[/snapback]

Ja ledwo do 5000 sie zbliżam :mad:

Nie macie gdzies jakiegoś biosa z 6800GT (chodzi mi o to czy po zmianie na taki przypadkiem pamięci nie podkręcą mi sie lepiej).

Teraz max co udaje mi sie wycisnąć to 420/885(stable - po zmianie chłodzenie na AC NV5).Gdzieś czytałem jednak że wystarczy biosa podmienić z werji 6800GT(900 pamięć) i można troszke więcej dołożyc do pieca (ponoć inne timingi są i napięcie wyższe).Szukam, szukam .... i nie moge znależć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na karcie mam pamięci o czasie dostepu 2.0ns (Gainward 6800GT) czy jak wtłukę bios z karty która ma 1.6ns (Gainward 6800Ultra GS) bedzie działać? Jest szansa? Czy raczej nie?

1457808[/snapback]

TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

".. ale do 6k? nie na tym sprzecie (32bity).. " Dlaczego nie  1457195[/snapback]

Zdradź mi prosze jak Ty pokonałeś granice 6k?,.. ja nie moge przez 5800 przebrnąć :mur: ,.. a co dopiero do 6k dociągnąć,,... :mur: :mur: :mur:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=871862

Czy ktoś coś z tego rozumie? ,... ;(

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradź mi prosze jak Ty pokonałeś granice 6k?,.. ja nie moge przez 5800 przebrnąć  :mur:  ,.. a co dopiero do 6k dociągnąć,,...  :mur:  :mur:  :mur:

1459473[/snapback]

Widzę że masz ogromny problem z tymi wynikami :wink: Może powinieneś spróbować sterowników przeznaczonych do bicia rekordów, np. 75.90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdradź mi prosze jak Ty pokonałeś granice 6k?,.. ja nie moge przez 5800 przebrnąć  :mur:  ,.. a co dopiero do 6k dociągnąć,,...  :mur:  :mur:  :mur:

1459473[/snapback]

a cały czas trzyma Ci grafa te ustwienia O/C??

 

odpal w rivie Hardware Monitor w tle i zobacz jak sie zachowuje GPu i memki (byc moze w trybie low 3dpower obniza sie rdzen na def

 

poza tym pozamykaj procesy (antivir, defrag itp) podczas benchamrka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy warto ale ja zmieniłem X800PRO VIVO@XTPE pod AGP na tego GF6800GT (nie mieli w żadnej hurtowni X850XT) i myślałem chcociaż, że wynik będzie zbliżony a może i lepszy a tu kupa,.. na starym kompie miałem 6123 a teraz marne 5679 ,... to mnie dobija, że zmieniłem rewelacyjną grafe na gorszą ,... :mur

NIe chodzi mi o bicie rekordów tylko, żeby chociaż uzyskać wydajność podobną do mojej starej grafy,...

BTW: Wynik jest niski jak na takie taktowania rdzenia i memek.

430/1158 to stabilne ustawienia przy 438/1180 też mark przejdzie ale podczas intensywnego grania potrafi się zwiesić więc nie używam aż tak wyżyłowanych ustawień,... (przy tych wyższych nie do kmońca stabilnych miałem 5692 :mur);

Ech ,. jestem już w totalnej desperacji ,.. Karta się nie grzeje bo w idle mam ok 45C a load to doszło mi raz do 65 ale było nas 43 i na Ashenvale był raid ok 50Hordziaków :D,.. poza tym wyjąkiem load=62C

PS: te betowe stery już ściągam,. zaraz ztocze kolejną bitwe,... oby tym razem zwycięzką,...

 

Ok poddaje się ,... NIe udało się nawet 5800 przekroczyć,...

zaczynam szukać najbliższego moctu ,.... :mur:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=873694

 

Dobra mój błąd coś przeoczyłem, włącza się jednak Low Power 3d,..

Teraz pytanie jak to wyłączyć?

Edytowane przez 64BitInside-User

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64BitInside-User npięcie na rdzeniu podniesione z 1.3V na 1.4V +AS5+80mm wentylator chłodzący zamiast oryginalnego,napięcie w biosie płyty głównej 1.7V na AGP,128M AGP Aperture Size,High Performance w sterowniku.Teraz mam stery 76.50 na 435/1160 też ponad 6k wyciągam.Duże znaczenie mają stery od płyty.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mój błąd coś przeoczyłem, włącza się jednak Low Power 3d,..

Teraz pytanie jak to wyłączyć?

1459532[/snapback]

RivaTuner ->Poweruser

\Nvidia\Overclocking -> enablePerfLevelForcing ->1

a potem

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście wszystko na własne ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...