Skocz do zawartości
kucyk

Battlefield 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Adasi, na plynnosc nie moge zlego slowa powiedziec, ale chodzi o przyciecia, jakby za malo ramu :? ale to juz zadko, na 1 gb gorzej chodzilo. Wkoncu mam jakis komfort. Respekt dla tych co graja na 512 mb.

 

BTW adasi jaka masz karte i proca?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pioorek

 

BF2 z winem czasem bierze u mnie 1,4GB, dletego dla osób z 1,5GB molecam modyfikację rejestru:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management

 

W kluczu 'NonPagedPoolSize' ustaw 1450000 w systemie dziesiętnym (1450000 kilobajtów). Standardowo Win XP wykorzystuje 80% ramu, czyli 1,2GB z 1,5GB, a przydałoby się trochę więcej, stąd ta modyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

A nie w trybie szesnastkowym? W dziesietnym nie moge, wyskakuje mi ze za duzo daje i musi zostac ta liczba troche obcieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze przyznac ze gra z aa4x wyglada duzo przyjemniej niz z2x a tym bardziej bez tego.

ja gram na 1gb ram, przy 1024/768(crt i tak wiecej nieuciagnie :( ) mam (liczac od gory) 2opcje na high, nastepne 2 na medium i reszta na low(tzn cienie,swiatla itd) aa4x i max wygladzanie i widocznosc. Wsio smiga jak marzenie,problem tylko ze w mam demko,na full'u to pewnie by przycinka jakas byla,tym bardziej ze vram tylko 128.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Heh to najs.

 

1024x768

aax2

Wszystkie na medium, oprocz:

cienie, swiatla i te inne duperele.

 

Scinek nie mam po zabiegu WDK i ogolnie jest ok, ale jednak nie mam pelnego uczucia plynnosci, sa miejsca gdzie jest dosc wolno :?

Masz lepszego procka i grafe ;)

 

Na jakich sterach gracie? Tych z plyty czy najnowsze?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to najs.

 

1024x768

aax2

Wszystkie na medium, oprocz:

cienie, swiatla i te inne duperele.

 

Scinek nie mam po zabiegu WDK i ogolnie jest ok, ale jednak nie mam pelnego uczucia plynnosci, sa miejsca gdzie jest dosc wolno :?

Masz lepszego procka i grafe ;)

 

Na jakich sterach gracie? Tych z plyty czy najnowsze?

Ja zawsze ładuje najnowsze bo poprawki w gierkach to dla mnie podstawa.

 

U mnie płynnie 1280x1024 AAx4 i wszystko max. Co ciekawe jak jest zamieszanie (wybuchy itp) i wokoło mnie biega z 10 żołnierzy to coś przycina <_< ale to bywa bardzo rzadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy skradanie i czajenie sie pomaga wam zachowac zycie ? Wiadomo, ze snajper moze wejsc na dach, schowac sie za "czyms". Moje pytanie: jezeli jestescie medykiem, wsparciem czy szturmowcem atakujecie czy bardziej czaicie sie i skradacie, jak to sie ma do liczby waszych smierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czy skradanie i czajenie sie pomaga wam zachowac zycie ? Wiadomo, ze snajper moze wejsc na dach, schowac sie za "czyms". Moje pytanie: jezeli jestescie medykiem, wsparciem czy szturmowcem atakujecie czy bardziej czaicie sie i skradacie, jak to sie ma do liczby waszych smierci.

Wszystko zależy od sytuacji. Każdy ma własną technike gry. BF2 jest zupełnie inną grą niż CS czy CoF dzieki czemu można tworzyć własne style walki i techniki bojowe.

 

I to mi się podoba :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wg mnie najlepiej gra sie komandosem, jest to klasa "do wszystkiego". Najczesciej gdy jestem w jakiejs sytuacji gdzie np. medykiem nie moge sobie poradzic, to mysle "uuu zdal by sie komandos" i tak czesto mam, ale jakos wole grac asfaltem, medykiem, sniperem raz na rok ;]

Komandosem mozesz arty wysadzic i te inne, mozesz wygrac z czolgiem (tutaj granatnik mozna sobie wsadzic;]), masz nawet niezla bron na piechote itp.

W ogole wysadzanie czolgow rox, wyskakujesz zza budynku i jak sie przyblizysz do tanka to juz on ci nic nie zrobi, nawet jakby chcial uciec to i tak sprint wystarczy zeby za nim biec, zalczyc mu 2x C4 i wysadzic go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Odwieczny problem klas... która lepsza?

 

Każda jest dobra na swoj sposób. Mnie bardzo przyjemnie się gra mechanikiem ale dopiero gdy mamy odblokawany JackHammer i na mapie SoK. W tych wąskich przejściach nikt praktycznie nie ma szans :P

 

Medyk ma jedną z lepszych broni ale nic pozatym.

 

Spec-Ofs jest uniwersalny. To fakt. Ale często gesto wole sobie pograć Supportem niż commando.

 

Snajper. Samotny wilk. Przy pingach powyżej 100 mozna sobie darować tę postać. Zresztą bardzo lubie jego miny ;)

 

Cóż, tak jak mówiłem. Kazdym się fajnie gra. A najlepiej komandorem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Jasne, ja nie gram jedna klasa. Zalezy co sie dzieje na polu bitwy. Gdy widze ze ladna sieka piechoty jest, to biore medyka, gdy widze pelno pojazdow wroga - anti tanka ;]

 

A najlepiej to juz sie gra w teamie (w grupie), tutaj jaka klase bys nie mial to zawsze bedziesz przydatny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Pioorek jedno pytanie ;) jezeli w neo 256 przekrocze 7GB limit, to jaki bede mial ping na serwie z 16, 32, 64 osobami PL serwer? Widzialem ze miales taka sytauacje.... ;-)

Co do klas to najlepiej gralo mi sie snipa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Na limicie to lepiej nie grac. Nie gralem w BF2 po przekroczeniu limitu, ale za to w cod2 mialem masakre, o ile ping nie byl taki zly, to po okolo. 10 mionutach gry wyskakiwalo conneciotrn interputted (czy jakos tak) i lag, no i gre trza bylo resetowac. Wiec pewnie w BF2 mialbys "problemy z polaczeniem" ale glowy nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek, alCatraz dzieki wielkie i do zobaczenia na serwie ;]

 

ale mialem fart :] kupilem nowke w folii za 70 zeta ;] Akurat wchodze na allegro i jako pierwszy wyswietlenilem aukcje, od razu cap na "kup teraz" i spoko :D jeszcze tylko ta nieszczesna neostrada ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

ale mialem fart :] kupilem nowke w folii za 70 zeta ;] Akurat wchodze na allegro i jako pierwszy wyswietlenilem aukcje, od razu cap na "kup teraz" i spoko :D jeszcze tylko ta nieszczesna neostrada ...

Oczywiście mówisz o dodatku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja w takich godzinach to raczej tylko piatek/sobota, moze tak by bylo lepiej? Bo mysle ze wiekszosc z nas to uczniowie, a przeciez godzine nikt nie bedzie gral, spac trza isc zeby jakos wstac do szkoly... ale w sumie w nastepnym tygodniu ferie mi sie zaczynaja to jestem do dyspozycji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Battlefield2 obsługuje dźwięk przestrzenny? Coś więcej niż stereo?

 

Jakbym zapodał X-Fi miałbym dźwięk przestrzenny?

Rozejrzyj się na forum www.battlefield.pl tam kiedyś chyba było coś właśnie o X-FI sam nawet miałem kupować ale ostatecznie jakoś zrezygnowałem...9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Battlefield2 obsługuje dźwięk przestrzenny? Coś więcej niż stereo?

 

Jakbym zapodał X-Fi miałbym dźwięk przestrzenny?

O stary dźwięk w B2 jest niesamowity!!! Pięknie obsługuje karty X-Fi z EAX5 HD. Słyszysz kroki z kąd ktoś nadchodzi - poprostu malina!

 

Gooorąco polecam! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No kroki to slychac chyba na zintegrowanej tez (ale nie wiem czy na 100% bo mam jakiegos starego Sounda i slysze ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kroki to slychac chyba na zintegrowanej tez (ale nie wiem czy na 100% bo mam jakiegos starego Sounda i slysze ;))

Ja nie napisałem że słychać kroki tylko wyraźnie słychać z której strony dochodzą...a dźwięk w grze jest 6 kanałowy a na zintegrowanej to nie słyszysz połowy tych efektów - bo wcześniej miałem zintergrowanego SoundStorma w nForce2 to wiem o czym mówie. EAX5 to wypas! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wlasnie slyszalem ze ludzie po przesiadce z zintegrowanej na jakiegos sounda czuja makabryczna roznice (tak jak mowisz - wiecej dzwiekow itp)

 

BTW: W opcjach dziweku mozna utawic niski, sredni, wysoki i super wyoski.

 

Im wyzej ustawiony tym wiecej dzwiekow (na low jak ktos rzuca granata to nie slychac zeby cos mowil, na medium chyba juz mowi"uwaga granat")

 

Ale nie jestem pewien tego, glowy nie dam, ale wlasnie chyba wlaczyly mi sie te dodtakowe odglosy po ustawieniu wyzszego dzwiieku

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach jest do ustawienia jakość dźwięku, ale oprócz tego do wyboru:

- software rendering- dla zintegrowanych i sb live

- hardware rendering- dla audigy

- X-Fi- dla oczywiście X-fi

 

Jak miałem SB Live i ustawiłem na hardware, to dźwięk poprawił się, ale były trzaski, zresztą w readme jest wyraźnie napisane, że z sb live ma być na software rend.

 

Jeżeli dla X-fi jest osobna opcja, to musi być naprawdę ładny dźwięk, skoro już międzi soft. i hard. jest różnica.

 

EDIT: podmieniłem kontroler pamięci na ten od win 2003 (kilka stron od końca w temacie o NFSMW) i już nie ma problemu z płynnością na 32 botach.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa

 

Ta wersja Fatality i jej 64MB dają wymierne wyniki (np. w BF2) w porównaniu ze "zwykłym" X-Fi? Bo ceną różni się znacznie :(

Nie miałem "zwykłej" x-fi (i od razu zakładałem kupno Fatal1ty bo jest dla graczy) więc nie mam porównania w np. B2 ale wiem że ta wersja generuje lepszy dźwięk. Jest różnica głównie w zniekrztałeceniach dźwięku czego przeciątny użytkowniki może nie zauważyć ale 64MB na pokładzie nie marnuje RAMu kompa i na pewno wspomaga procesor x-fi na pokładzie. Do tego dołożony jest świetny panel i pilot.

Dla mnie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...