Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

AOD nie był taki zły - owszem sterowanie tragiczne, ale takie "chwilowe oderwanie od grobowców" dobrze serii TR zrobiła.

Jak dla mnie Tomb Raider bez grobowców to nie Tomb Raider :)

 

Dla mnie i tak najlepszymi częściami pozostaną TR1 i TR Last Revelations :)

I tu się zgodze, bo nic nie pobije TR4!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Cenega zaprosiła Karime Adebibe do Polski :lol2: Po więcej informacji odsyłam was na traider.pl

Wow to teraz powtorka z Lara Weller. Rozda pare autografow na pudelkach z gra i ludzie zaczna kupowac. Niezla reklama :)

 

Gr3jli TR 2 tez byla niezla. Tylko 3 i Chronicles byly nudne dla mnie. AOD nie licze bo to najbardziej nieudana czesc i nie pasujaca do serii

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem dziwny ale mi Angel of Darkness podobał się. Jedyny problem to błędy graficzne (brak tekstur) chyba w 2 miejscach ale poza tym uważam, że to świetna, bardzo klimatyczna gierka. Polecam jeszcze Indiana Jones and Emperors Tomb - jedna z najlepszych - imho - gier w klimacie tombraiderowskim. A wracając do Legendy - grałem w demo i zapowiada się świetnie. Nawet bez trybu nextgen grafika jest bardzo dobra i można się świetnie bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po spróbowaniu NG na mojej karcie napisze tyle że Lara podoba mi się bardziej bez tego trybu. W NG ma jakąś brzydką twarz i wogule...

Ale grafika jest dobra...

W każdym razie ten tryb nie zmienia rozgrywki i to jest najważniejsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już skompletowałem moją maszynkę i rozpoczynam Tomba Legendę ponownie w trybie NG + szukanie wszystkich sekretów. :) Zagrałem dwa lewele i gierka śmiga wyśmienicie. :) Praktycznie cały czas utrzymuje się na poziomie 40FPS. Przy wodospadzie spadło najbardziej. :) Może nowy patch doda maxymalnego kompa i nie będzie już spadało poniżej płynności? :) zobaczymy. ;)

 

PS. Ja też zmieniłem grafę dla TR:L :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja wlasnie skonczylem testowac Lara w trzech wymiarach. :))

 

Moje spostrzezenia:

1. Faktycznie sa trzy wymiary. :D

2. NA LCD raczej chyba nie da sie pograc. :) Potrzeba CRT z okolo 120Hz odswiezaniem dla rozdzialki w ktorej chcesz aby gra chodzila. :))

3. Mozliwe ze to przez odswiezanie, ale gra stracila kolory. :)))

4. Baaaaaaaardzo ciezko dobrac odpowiednia kolorystyke dla ekranow (przy jasniejszych barwach pojawiaja sie obrazki-duszki). :)))

5. Oczy sie szybko mecza. :)

6. Brakuje efektu wyjscia poza ekran - najlepszy przyklad tego efektu jest w standardowym tescie ustawien 3D stereo - znak nvidia wyjezdza z ekranu w naszym kierunku. :)) Efekt piorunujacy - u mnie wyladaowal nad glosnikiem srodkowym postawionym przed monitorem. :))

 

Ogolnie podsumowujac - pograc, mozna pograc i pewnie Tomba tak przejde, jednak sprzydaly by sie albo okularki lepszej jakosci, albo calkiem innej konstrukcji (nvidia umozliwia obsluge paru modeli).

 

Musze sie jeszcze uporac z konfiguracja ustawien, tzn jak to robic zeby efekt byl jak najfajniejszy. :)) Tzn brakuje mi czegos takiego jak ustawienie aby lara byla punktem zerowym osi i w zaleznosci czy jest blizej czy dalej obraz bardziej lub mniej wyjezdza za ekran. :)

 

Ogolnie - fajnie jest i pewnie potestuje inne gierki. :))

 

Aha musialem wylaczyc efekty, AA. Z NG nie da sie grac, soft shadows i HDR kaszania totalnie obraz. :))

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

Ok doszedlem do porozumienia z 3D i teraz gra chodzi zajefajnie. :)) Musialem ustawic odpowiednio zwiekszyc zbieznos, bo okazalo sie ze wszystko ladowalo z tylu i bylo zero glebi. :)) Ale to jest temat rzeka. :) Najwazniejsze ze jest 3D, ktore naprawde rekompensuje brak kolorystyki itd. :)) Po prostu miod. :))

 

Jakby ktos chcial wiecej info zapraszam na PW. :))

Pozdrawiam.

Edytowane przez .:RoGeR:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Kojak pochwal sie jaki masz sprzecik i moze zapodaj pare screenow z najgorszymi miejscami zeby zobaczyc jak tam FPS :)

 

Edit:

 

chcialbym screena bodajrze to bylo PERU po calym motorze gdzie ten JEEP stal na gorze a Lara stala w takim rozowym krajobrazie... za skrzynkami byl jeden zloty element... A pozniej byla taka woda gdzie trzeba bylo przeplynac... Nie wiem czy wiesz gdzie to jest ale chcialbym screena z tamtego miejsca a wlasiwie to nie tylko z tego ale z tego najbardziej mi zalezy :) Zeby lara patrzyla na swiatlo i jak najwiecej szczegolowo...

Edytowane przez Dym0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dym0.

Daj screeny z wszystkich miejsc, z których chcesz screeny. Wtedy będę dokładnie wiedział gdzie robić. Dla porównania zrobię z wersji 1.0 i 1.1. ;)

 

Pozdrawiam

 

PS. Zauważyłem, że jak odpalę v1.1 to v1.0 nie działa. Muszę usunąć wpis Crystal Dynamic w rejestrze i dopiero wtedy się odpali. ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

Sa to screeny z gry gdzie najgorzej mi chodzi... 5 screen jest po to zeby nie bylo niedomowien :) oczywiscie 1280/1024||75

Prosilbym o jak najbardziej podobne screeny zeby mozna bylo porownac :)

Mowa tutaj o PATCH 1.1

Oczywiscie nie robilem tak ze wylanczalem wszystkie programy albo jakies cuda podkrecanie... Wszystko jest na standardowych ustawieniach oprucz procka bo jest to A64 2.80Ghz... Neostrada, STEAM i wszystkie programy w tray'u byly normalnie wlaczone...

Pozdr...

post-138052-1146501372_thumb.jpg

post-138052-1146501383_thumb.jpg

post-138052-1146501392_thumb.jpg

post-138052-1146501400_thumb.jpg

post-138052-1146501410_thumb.jpg

Edytowane przez Dym0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę sobie na te obrazki i trzeba przyznać, że naprawdę ładna graficzka. A propos sprawdzania wydajności to wspominałem wcześniej, że tam gdzie jest minimalna ilość wyświetlanych klatek wystarczy przesunąć widok kamery dosłownie o kilka stopni i ta ilość się podwaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Testy robione na Sempronie 754 2.7GHz, 512MB Ram, X1800XT 512MB, płyta DFI NF4-4x, sterowniki Catalyst 6.3 (nowszych nie wgrywałem bo przy starcie pojawiają się jakieś krzaki <_< ) Może nowe stery wniosą coś do wydajności lary. B)

Zobaczcie na screenach ilość wolnej pamięci Vram. Najmniej zostawało 260MB więc 256MB dla tej gry jest w zupełności wystarczające. :wink:

 

Jak dla mnie tryb niegrywalny. Wolę 1024x768 i TV 29''+pad DualShock, gdzie wszystko wygląda doskonale i chodzi bardzo dobrze. Jedynie wodospad w West Africa zamula na chwilę. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem ze u mnie wgranie patcha 1.1 dalo takiego kopa w trybie next-gen ze szok.

Wczesniej w 1280x1024 4xAA 8xAnizo wszystko max NG-ON na poczatku 2 etapu slynny pluszowy miś - mialem straszne spadki fps do 17-19, po wgraniu tego patcha FPS spada minimalnie do 28 klatek w tym mijescu i jest to tylko raz a tak zawsze grubo ponad 35fps

 

Generalnie po wgraniu patcha 1.1 mozna na karce seri X1800 grac juz z nexgenem w 1280x1024 4xAA 8xAnizo (wszystko max w ustawieniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

Zapodaj screena zebysmy mogli porownac :)

 

EDIT:

Moze cos takiego jeszcze zrob :)

Tzn podobnego screena do mojego

post-138052-1146555887_thumb.jpg

Edytowane przez Dym0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na kartach za ponad 1000 zlotych nie mozna pobiegac lara ? Przeciez to jest chore... Bez trybu nextgen ta gra duzo traci. Widac w pececie nextgen oznacza quad sli....

Jak to niemożna jak można! :/ Pojedyńczy GF7900 czy Radeon X1800XL wystarcza do komfortowej gry z NG, więc zabardzo nie rozumien o co Ci chodzi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Wystarcza juz 16 potokowiec obslugujacy SM3.0 taki jak 6800ultra wiec to chyba nie jest tak wiele (wiem bo widzialem wlasnie na 6800 ultra i w 1024 z wlaczonym aa nie bylo spadkow [chodz nie widzialem ghany, ale tam gdzie widzialem nie bylo spadkow]??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sobie TR bo mi było miejsce na dysku potrzebne, ale teraz jak znowu zainstalowałem to nie mam wpisu w rejestrze :blink:

Chciałem sobie zrobić NG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem sobie TR bo mi było miejsce na dysku potrzebne, ale teraz jak znowu zainstalowałem to nie mam wpisu w rejestrze :blink:

Chciałem sobie zrobić NG...

Moze najpierw musisz choć raz grę odpalić :unsure: ? Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem ze u mnie wgranie patcha 1.1 dalo takiego kopa w trybie next-gen ze szok.

Wczesniej w 1280x1024 4xAA 8xAnizo wszystko max NG-ON na poczatku 2 etapu slynny pluszowy miś - mialem straszne spadki fps do 17-19, po wgraniu tego patcha FPS spada minimalnie do 28 klatek w tym mijescu i jest to tylko raz a tak zawsze grubo ponad 35fps

 

Generalnie po wgraniu patcha 1.1 mozna na karce seri X1800 grac juz z nexgenem w 1280x1024 4xAA 8xAnizo (wszystko max w ustawieniach)

No to mnie zaskoczyłeś bo u mnie na x1800XT@x1800XT PE działa jak na screenach. Być może to ten Sempron mnie ogranicza albo pamięć ale aż tak? :unsure: Średnio masz więcej o 40% ode mnie. Jakich sterów używasz? AA i AF wymuszasz w sterach? Ja jadę na 6.3. :wink:

 

Update

A tu mała ciekawostka B)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Tryb AA4x AF8x wymuszony w sterach. Drugi, czwarty i szósty są bez opcji Depth of field. Kop jest znaczący ale niestety nie ma nic za darmo. Zginęło główne oświetlenie jakim jest słońce. :blink: To tyle. B)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

Ehh kombinujecie i kombinujecie :) Dla mnie ta gra sie skonczyla i nie ma po co do niej wracac... Dobrze mi chodzi przeszedlem ja :) To ze wymaga 512GDDR3 to zdecydowanie przesadzili bo gra tyle nie wykorzystuje...

Wydaje mi sie gdyby wyszly jeszcze nowsze sterowniki i patch 1.2 to mogloby byc jeszcze lepiej...

I tak caly czas cos mi mowi ze poprostu sylnik jest zwalony :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...