Skocz do zawartości
grzegrz

Tomb Raider Legend

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dym0

Hydro ja nie mam zadnego dogrywania... Moze poprostu masz jakie ramy NO NAME bo ja mam Corsair (jedne z lepszych) i zadnych dogrywek nie ma :) A dzieki stera 98 v2 nie spada ponizej 23 fps :) cudo:D mysle ze jak wykrecilbym karte i procka to by bylo moze te z 30 minimum :) ale nie przejmuj sie ten silnik graficzny jest skopany. Zobaczymy jak wyjdzie inna gra z NG czy bedzie tak samo jak w TR:L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska wersja gry jest juz z patch'em v1.2, ktory pojawil sie wczoraj w sieci. Gra na dysku zajmuje tylko 3gb i podczas instalacji nie ma reklamy NextGena :? Skoro plyta wazy 1.8gb to swiadczy o tym, ze NextGen zostal poprostu wyrzucony bez slowa. Ponoc to nie jest wina Cenegi, bo spolszczona gra byla przekazana Crystal Dynamics i to oni odesali nam tak nagrana wersje gry do tloczenia :? Co oni w kulki sobie leca ? A juz chcialem wykosic wszystkich w Cenedze :)

 

POZDRO :]

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Hydro ja nie mam zadnego dogrywania... Moze poprostu masz jakie ramy NO NAME bo ja mam Corsair (jedne z lepszych) i zadnych dogrywek nie ma :) A dzieki stera 98 v2 nie spada ponizej 23 fps :) cudo:D mysle ze jak wykrecilbym karte i procka to by bylo moze te z 30 minimum :) ale nie przejmuj sie ten silnik graficzny jest skopany. Zobaczymy jak wyjdzie inna gra z NG czy bedzie tak samo jak w TR:L

Ja mam 2 twinmosy i 2 "blitzy" po 768 w dualu,ale co to ma do tego firma ramu.Na samym poczatku normalnie masz sekundowa pauze przy pierwszym obrocie Lary i tego mi nie powiesz,chyba,ze masz 2gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

Uwierz mi ze firma i jakosc ramu ma wiele do gadania. Troche w tym siedze ;) A co do przyciecia to wiadomo ze z 2-3 sekund na poczatku przytnie bo wczytuje a pozniej chula pieknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Uwierz mi ze firma i jakosc ramu ma wiele do gadania. Troche w tym siedze ;) A co do przyciecia to wiadomo ze z 2-3 sekund na poczatku przytnie bo wczytuje a pozniej chula pieknie :)

A widzisz,tak to ja tez mam :P Tez nie mam pozniej zadnych dogrywek :P Ale bez next gena tego nie mialem :P Na 1.5 gb ram to chyba przesada nie?? Jak nawet taki Oblivion mi nie dogrywa.DLatego powiedzcie mi czy 2 gb ram zalatwi sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ze firma i jakosc ramu ma wiele do gadania. Troche w tym siedze ;) A co do przyciecia to wiadomo ze z 2-3 sekund na poczatku przytnie bo wczytuje a pozniej chula pieknie :) a jesli jeszcze masz te Corsair cl2.5 OEM (bez radiatorków) to sa zwykłe słabe ramki juz twinmosy sa niebo lepsze (OC itp), i jest sporo goodramów ktore je klepia na śniadanie

człowieku w ramie liczą sie timigi, mhz i ilośc a nie firma (dobra firme poznac mozna po dobrym oc, lepszych timingach itp). sama firma g**wno ci da.

Troche w tym siedze

w piaskownicy? Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg sprawdz max zuzycie ramu po grze! ctrl alt del

W przypadku TR:L wystarczy Alt+Tab przynajmniej w wersji bez NG.

Wystarczy odpalić Task Managera i widać ile RAM'u pożera Legenda.

 

A z tą polską wersją to jedna wielka porażka, nawet Karima Adebibe nie zachęci mnie do zakupu :angry:

Ciekawe czy za jakiś czas wypuszczą z NG :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Mozna sobie extendemDialogiem go przeciez dodac :D Ale powiedzcie mi co mi to da,ze bede wiedzial ile legenda pozera ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sobie extendemDialogiem go przeciez dodac icon_biggrin3.gif

Hmmmmm watpie zeby mozna bylo dodac go extendemDialogiem bo gra zajmuje tylko 3gb. A z tego wynika, ze wszystkie lepsze modele, textury itp zostaly wyrzucone.

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

Po pierwsze kolego ma1y jezeli ramy sa produkowane przez dobra firme to na pewno timingi jest podane tak jak ma byc czyli prawdziwe prawidlowe dane. Jezeli chodzi o OC to jak wiadomo Corsair a do tego moje Corsair TwinX Pro DDR 2x 512MB 400MHz CL2 sa o wiele lepszy od twimmosow wiec mi nie gadaj tutaj ;] good ramy ? buhaha jedyne co maja fajne to to ze ramy sie tanie;] gdybys troche poczytal i podowiadywal sie to takie zwykle najzwyklejesze 2x512 Corsair 2,5CL OEM tak jak mowisz bije na glowe 2x512 GoodRAM 2.5CL...

 

wiec nie gadaj mi tutaj o piaskownicy bo akurat nie wiesz do kogo mowisz... a jezeli chodzi o co to goodramy i twimmosy wysiadaja przy Patriotach czy Crosairach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Nadal od nikogo sie nie dowiedzialem co zrobic by nie dogralo na poczatku.Nie mowcie mi,ze sie nie da bo 1.5 gb ram chyba robi swoje nie?? Ustawilem w RT by mi bralo z ramu 512 mb na textury i dalej mam to samo.Cyz w takim razie 2gb ram rozwiaze sprawe??

Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wie nikt bo chyba nikt z nas grających w TRL nie posiada 2gb ramu :lol: Ja mam 512mb i lekko na samym poczatku doczyta ale mnie to nie denerwuje bo postoje sobie 5sek az wszystko sie doczyta i lece z tym koksem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Jakbym mial 512 ram to bym wiedzial,ze to przez ram, a ze mam 1.5 gb to jest to lekko denerwujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

To wez pozycz od kolegi 512mb i bedziesz wiedzial czy to ramy czy co... chcialem Ci podpowiedziec ze im lepsza karta graficzna (lepszy obraz) tym wiecej ramu potrzeba... wiem bo mialem kiedys 6800ultra i 1GB ram i w FEAR nie bylo przeskokow a na tych samym ramach z 7900GT zdarzalo sie doscy czesto ze sie cielo... takze musialem zmienic na Corsair i problem zniknal :) mowie Ci pozycz ramy i sam sie przekonasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal od nikogo sie nie dowiedzialem co zrobic by nie dogralo na poczatku.Nie mowcie mi,ze sie nie da bo 1.5 gb ram chyba robi swoje nie?? Ustawilem w RT by mi bralo z ramu 512 mb na textury i dalej mam to samo.Cyz w takim razie 2gb ram rozwiaze sprawe??

Kup sobie wersję PL od Cenegi tam problem ten wyeliminowano :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Kup sobie wersję PL od Cenegi tam problem ten wyeliminowano :lol2:

No pewnie,bo tam next gena nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A takie byly szumne zapowiedzi o kupnie oryginala jak tylko bedzie to mozliwe... Cos komus z tego wyszlo? Czy znowu nastapilo:

1. gra z torrenta

2. gra skonczona

3. gra w sklepie

4. gra droga

5. pieniazki zaoszczedzone, bo gra skonczona.

W sumie w obliczu wykastrowanej wersji polskiej to sie nie dziwie, bo to jawne zlodziejstwo ze strony wydawcy i w tym akurat przypadku cha mu w de, ale po prostu jestem ciekaw ilu jest posiadaczy oryginalow nie od cioci z hameryki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość HDR_o

Uwierz mi,takie gry jak Tomb Raider to dla mnie mus na orginal,ale jak widze cos takiego jak brak next gena to az sie kraja czlowiekowi.Nie dosc,ze premiere przedluzyli o 2 miechy to jeszcze takie cyrki,no i cena ciut za wysoka,nawet jak na moja gre --- :D i :( naraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm winna nie tylko jest Cenega lecz przede wszystkim Eidos. Pozwole sobie tutaj zacytowac informacje ze strony croft.prv.pl :)

 

To pewne - polskie wydanie okrojone!

Mamy już nieoficjalne potwierdzenie naszych informacji - Tomb Raider Legend w polskiej wersji pozbawiony jest trybu NextGen. O wyjaśnienie sprawy został poproszony Eidos, ponieważ to ta firma przygotowywała zawartość płyt do polskiej wersji. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie wydany specjalny patch dla posiadaczy Legendy. Osoby, które nie będa mogły go ściągać z internetu otrzymają od dystrybutora specjalną płytę z łatką.

 

Oficjalne oświadczenie Cenegi spodziewane jest w najbliższym czasie.

 

A wiec Eidos dał ciała i wysłał Cenedze okrojona wersje, a Cenega zas nie zrobila beta testow i dala do tloczni taki shit :-|

Edytowane przez Pawel7332

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wez pozycz od kolegi 512mb i bedziesz wiedzial czy to ramy czy co... chcialem Ci podpowiedziec ze im lepsza karta graficzna (lepszy obraz) tym wiecej ramu potrzeba... wiem bo mialem kiedys 6800ultra i 1GB ram i w FEAR nie bylo przeskokow a na tych samym ramach z 7900GT zdarzalo sie doscy czesto ze sie cielo... takze musialem zmienic na Corsair i problem zniknal :) mowie Ci pozycz ramy i sam sie przekonasz...

Lamisz, oj lamisz....twoje święte prawo czegoś (prawie wszystkiego, co ma związek z app3D, ale mniejsza z tym) nie wiedzieć ale pisząc takie bzdury zwyczajnie się kompromitujesz (to mi akurat powiewa) oraz wprowadzasz innych userów w bład (a tego już robić nie powinieneś).

 

Karta graficzna nie ma wpływu na to, ile dana pozycja zajmuje ramu :lol2: FEAR w ustawieniach max. obojętnie czy na 6800u czy na 7900gt zajmuje tyle samo ramu. Jest to oczywiste, bo nie od typu vga zależy jakie tekstury zostaną wyświetlone. Nie ma sensu chyba tłumaczyć tak elementarnych kwestii, szczególnie w tym temacie.

 

PS. Dobra rada- jeśli myślisz o graniu, to dosztukuj sobie jeszcze drugi komplet tych swoich mega cudnych corsairów (3200xms xl miałem i rad jestem, że już nie mam, pamięci o klasę lepsze niż twój typ corsairzy), bo 1GB na chwilę obecną mija się z celem.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

..::Szczepan™::.. (11-02-2006 16:34)

 

im lepsza karta tym gra wybiera lepsze tekstury czytaj wieksze i sie tnie

 

..::Szczepan™::.. (11-02-2006 16:34)

 

moj kumpel na 9800xt i 1gb ramu na high sie nie tnie ale gra wyglada gorzej niz u mnie na high

 

 

zal Ci powinien dupe sciskac ;] chodzo gre wlasnie FEAR... pozdro dla Ciebie i Twojego zarozumialego "ja"

Mowila to osoba ktora zna sie bardziej na komputerach niz Ty na sobie a to dlatego ze skonczyla najlepsza szkole na Śląsku informatyczno elektroniczna...

Takze to nie ja tylko Ty wprowadzasz ludzi w blad :)

 

PS. A co do moich ram to jezeli myslisz ze http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21572 te ramy sa zle to pozdrawiam Cie drugi raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest herezja! Moge ie znapewnic ze nie ma roznicy w grafice miedzy R9800 a Rx1900

Różnicy w grafice "może" nie ma, ale trzeba wziąć pod uwagę jak np. koderzy wykorzystują PS2.0 czy 3.0 - a to ma pewien wpływ na wydajność. Oczywiście kasa też ma wpływ na wydajność, nVidia hojnie wspiera niektóre tytuły, a ATi swoje.

 

Ale jak powiedział Friko, kolega po szkole informatycznej ze Śląska wie co mówi :wink: ja jestem tylko z UW to nie będę się zbytnio wychylał :)

 

Co do Eidos'u i Cenegi - kupię Legendę dopiero jak zobaczę jak to będzie chodzić po zaaplikowaniu patcha.

A i tak poczekam trochę aż cena stopnieje.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Dym0 :lol2: :lol2:

 

No dobra gra sobie wczytuje...

Ale jak ustawisz wszystko na MAX to na 6800 będą gorsze textury i będą zajmować mniej ramu niż na 7800? :blink: Z tego co wcześniej napisałeś tak wynika O_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dym0

Tak... wiem ze to smieszne sam sie dziwilem jak to przeczytalem kiedy mi to napisal ale taka jest prawda a zeby to sprawdzic zmienilem karte i naprawde sam sie o tym przekonalem... Poprostu emitowana jest nie ze lepsza grafika ale z wieksza szczegolowoscia... i do lepszej karty wiadomo ze potrzebne sa lepsze inne komponenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest herezja! Moge ie znapewnic ze nie ma roznicy w grafice miedzy R9800 a Rx1900

jeżeli odnosisz się do fear :

sm2.0 - zwykły bump mapping , ustawienie volumetric lighting to medium(high tylko vs3.0)

sm3.0 - parallax mapping , volumetric light.. high

 

więc różnica w obrazie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...