Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie teoretyczne:

 

Czy dałoby rade połączyć 2 zasilacze równolegle?? Jakie są wnioski co do takiego genialnego pomysłu na który wpadł mój kolega. Co mu odpowiedzieć i jak uzasadnić?? Dzieki

Edytowane przez Denubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na Merkurego 400W, który na 12,65V w windzie, a na 3dmarku 12,95?

czy można to reklamować?(bo to nówka:D)

1240333[/snapback]

oddasz na gware wezmiesz drugiego i bedzie to samo albo jeszcze gorzej a moze wogole nie wystartuje... to tylko merkury i kosztowal pewnie cale 50 pln ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, zdecydowałem sie na tego Fortona z allegro i przetesciłem z Chieftecem i do tego jeszce stary NoName 230W

oto link

 

...nie wiem ale na tym mobo co mam to ten NoName chodzi jak Chieftec, nawet na podkreconym procu :-P

kiedyś to jednak robili porządne zasiłki NoName

Edytowane przez Carno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Tagan TG380-U01 ?? Nie chce mi się całego tematu przeglądać, a potrzebuje cichego zasilacza, który nie siądzie po pół roku użytkowania i będzie bardzo dobrze napięcia trzymał. Teraz mam Antec'a TP550W ale jest głośny i się u mnie marnuje (12x200 1.75V, 9800PRO niekręcony). Jak nie Tagan to co (może być za 500zł, ale nie musi, taki Tagan myśle wystarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Tagan TG380-U01 ?? Nie chce mi się całego tematu przeglądać, a potrzebuje cichego zasilacza, który nie siądzie po pół roku użytkowania i będzie bardzo dobrze napięcia trzymał. Teraz mam Antec'a TP550W ale jest głośny i się u mnie marnuje (12x200 1.75V, 9800PRO niekręcony). Jak nie Tagan to co (może być za 500zł, ale nie musi, taki Tagan myśle wystarczy).

1244513[/snapback]

hmm... noisetaker EG701AX-VE SFMA ale on nie kosztuje 500 pln tylko 650 ;]] inne teraz w kompie mam wlozonego Coolergianta EG485AX-VHB G SFMA rev 1.3 ale niestety jedna z pierwszych wersji jest bardzo cichutki chociaz do noisetakera mu brakuje jednak niestety nowe coolergianty nie sa juz tak ciche i nawet na low daja sie we znaki :/ jednak IMO bralbym cos konkret najlepiej jeszcze z 24 pin zebys nie musial za jakis czas tym wajhowac... dlatego moj typ dorzuc i bierz noisetakera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co napisałem i też nie kumam :)

 

Sprzedam Antec'a i chce kupić coś cichszego ale nie droższego niż 500zł (za 530zł sprzedam Antec'a) a najlepiej jakby był jeszcze tańszy (~350zł) bo z o/c wyrosłem i nie jest mi bóg wie co potrzebne, podstawa to CISZA.

 

Może teraz ktoś zrozumie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem to co napisałem i też nie kumam :)

 

Sprzedam Antec'a i chce kupić coś cichszego ale nie droższego niż 500zł (za 530zł sprzedam Antec'a) a najlepiej jakby był jeszcze tańszy (~350zł) bo z o/c wyrosłem i nie jest mi bóg wie co potrzebne, podstawa to CISZA.

 

Może teraz ktoś zrozumie ;]

1244553[/snapback]

hmm... kurde cisza to pojecie wzgledne w domu mam teraz Enermaxa EG465P-VE FM 431W w rewelacyjnej cenie na moje oko cichy w zasadzie nieslyszalny... IMHO lepszy niz te wszystkie tagany i neoteci razem wziete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oko to chłop w szpitalu umarł ;)

 

Antec jest niestety głośny, tylko jego słychać w moim kompie, a w wymiane wentyli mi sie nie chce bawić.

 

Tagany są podobno niesamowicie ciche ale za to awaryjne (is that true ?? ).

 

I sam nie wiem co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam 150zl na zasilke..., no wiec moj wybor to.....

1. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15784

2. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12153 <- ten chyba jest lepszy ale nom.....te ampery ten pierwszy ma wiecej :P:P:P hehe co radzicie??? za tym pierwszym bym jeszcze kase zaoszczedzil... ale niestety zadnych komentarzy nie ma wiec nie wiem nic o nim..... :/ czy ktos go juz mial (tego pierwszego...) z gory thx

Edytowane przez 11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

jakis czas temu zasilacz nie byl dla mnie problemem mialem enermaxa swiat byl kolorowy i na oko cichy... do czasu, teraz musze kupic cos nowego, prawdopodobnie bedzie to be-quiet, niewazne ktory model, 350,370 czy 400W, wazniejsze jest to co napisal w swoim tescie Benito!!

Co to kurde ma znaczyc: "niezabezpieczone wyprowadzenia rezystorów (brak gumowych, lub plastikowych osłonek), niezabezpieczone dławiki filtra sieciowego (zwisają na samych drutach)"?? Znaczy ze sie posypie, wybuchnie... tym razem chcialbym miec "wlasna elektrownie" na dluzej, enermaxowi juz nie zaufam, przereklamowane i trzy razy przeplacone!

 

przy okazji nie wiem czy link byl, ale tu jest bardzo sympatyczny test zasilaczy: http://pclab.pl/art12794.html

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to niedoróbki, które z punktu widzenia elektronika nie powinny mieć miesca w zasilaczach za tę cenę. Swoją drogą zasilacz jeszcze od tego nie wybucha. :D Jeżeli nie będziesz go rozkręcał to nic sięnie stanie ;) .

W tej chwili znakomita większość zasiłek robiona jest przez CHinoli i im zawdzięczamy ten piękny sposób wykonania obwodów elektronicznych.

Swoją drogą Tagan, Topower i Be-quiet są jeszcze naprawdę solidnie wykonane w porównaniu do NeoTECa. No, ale najlepiej moim zdaniem wykonane zasiłki nadal robi FSP.

Jeżeli ktoś zamierzał kupić NeoTECa X3800 (najlepiej wykonanaego ze wszystkich modeli tej firmy za około 199zł) to niech najpierw zobaczy sobie bebechy zasiłki LC-POWER "550W" i dojdzie do tych samych wniosków co ja. Więcej nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 3setki ,ale ja bym tego nie kupil

 

dokladnie za 300zl jest Aerocool 450W na bebechach topowera ,bardzo przyjemny zasilaczyk

 

Dołączona grafika

1245271[/snapback]

Dzieki za opinie - poobserwuje tą aukcje jak cena będzie śmiesznie niska to może się skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kumpel ma konfig podobny do mojego pracujący na 6cio albo 7 letniej 200W zasiłce, nie wiesza sie, nie restartuje, gierki tez ładnie chadzają, a komp chodzi często całymi dniami, bo ma przez niego neta na laptopa w sklepie pociągniętego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...