Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

1.Karta graficzna zle siedzi w slocie.

2.Zasilacz nie ciagnie.

3.Wirus w komputerze.

4.Pamieci niedokladnie wlozone (czasami po paru minutach grania moze byc reset kompa)trzeba je na now wlozyc i mocno docisnac.

5.Przegrzewajaca sie karta graficzna.

6.Uszkodzone pamieci.

 

Moze byc jeszcze wiele rzeczy, ale raczej procesor jesli jest na nim wentyl;) to mozna odpuscic, czipset tez jesli nie jest krecony komp. Warto podociskac dobrze wszystko (karte graficzna, muzyczna, pamieci) i sprawdzic zasilacz, co to za firma, ile mocy. Moze to tez byc mks vir, ktory potrafi resetowac kmputer, czesto sie z tym spotykalem.(przykadowo podczas przegladania stron www)

 

Ja obstawiam zasilacz lub nipodociskane karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cdrom? mozliwe ze cdrom, nie smiejcie sie ale w moim przypadku tak było!!! zasilacz pewnie dobry chyba, ze sie przpalił. hmmm grafa wątpie, bo jakby sie właczył ponownie komop to by pisało, za utrate stabuionosci... odpowiada tam sterownik... bla bla bla. mi sie wydaje, ze pamieci, procek, no i ta zaisłak, musisz od qmpla cos porzyczyc i po kolei sprawdzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te pamięci możesz sprawdzić na razie pod kątem Napięcia, i 1T Command i Timingów, a kartę wyłączając Fast Write w BIOSie i dopiero wtedy szukać guza w reszcie i wymieniać podzespoły. Przecież zmiana ustawień w BIOSie nie kosztuje nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednka bym stawial na zasilacz do gotowych zestawow pakuja jakies 300W badziewia.Jak masz mozliwosc pozycz od kumpla jakiegos dobrego zasilacza(dobry tj.np. feel--->modecom--->chieftec)i sprawdz a jezeli to nie pomoze bedziemy szukac winy gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda cysioo

Miałem A7V600 ASUSa i był bardzo dobry. Stabilny, zero resetów dobrze się kręciło - jedyna wada to brak blokady AGP/PCI.

Dużo opcji napięcia i opcja 1T Command czyli to czego w NF7 brakuje (sławetne CPC always ON na NF7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ..... zaczne od opisu sprzetu: 1.4 Athlon (tzw. nagrzewnica),pl. gl. ASUS A7N8X-X,zasilacz CHIEFTEC, 256 RAm Twin Moss (kosci M.tec), HDD 40 IBM, grafa Radeon 9800 SE 128MB 256bit (kosci HYNIXa 2.5n)..... od dluzszego czasy komp mi sie wiesza wyskakuje permanentnie niebieski ekranik i komunikat (teraz dokladnie nie pamietam jak to szlo) hardware manufunction.... jakos tak.... zauwazylem pewna prawidlowosc ze przy zamknietej obudowie zwisy byly czestsze ... nastepuja falowo tzn. po zwisie przy wgrywaniu windy zalicza jeszzce z 3 razy zwisa pozniej jest spokuj, poczatkowo podejrzewalem ze to wentyl na procu a dokladniej jego wyeksploatowanie powoduje ze sie proc grzeje temp rzedu 60 (ekstremalnie) st przy zamknietej obudowie, 50 przy otwartej, postanowilem wysmarowac proca .... temp poszla w dul, dzis jednak proc zwisl po odpaleniu xp, zaraz po zawiesince weszlem do biosu jesli choc troche wierzyc w podawana przez niego temp. bylo 28 na procu, w windzie sprawdzalem programem z plyty glownej majacym opcje nagrywania przebiegu zmian temp. wieszalo sie przy 36-40 st., pozniej pomyslalem ze to moze byc pamiec narazie nie wykluczam nie mialem czasu zeby jeszcze sprawdzic ta opcje ... wymienie sie z qmplem pamieciami i sie zobaczy.. rozpatruje tez kwestie grzania mostka pol... najlepsza rzecz stala sie jakies 40 minut temu .... mialem odpalonego kompa nagle went. zmienil intonacje wydawanego dzwieku tzn. ucichl wnioskuje ze obroty spadly .... przebiegalo to 3-stopniowo tzn. po jakiejs chwili jeszcze bardziej ucichl i to samo pozniej i zwis. , to samo robilo sie trzy razy (dziwna symbolika cyfry trzy :-/) ... po wl. i wyl. kompa wentyl znow chodzil "normalnie", za 4 razem komp sie nie zwiesil (niebieski ekranik) ..... wentylator chodzi cicho jak nigdy... sprawdzalem znow programowo temp i nie rozni sie wiele od pomiarow wczesniejszych.... narazie mam kompa na ziemi z otwarta obudowa i czekam co sie bedzie dziadz dalej.... aaaa mam jeszcze przetaktowany a dokladnie zunderclockowany na 1050 Ghz (mialem zadsze zwisy).... bardzo bede wdzieczny z jakis konstruktywnych porad....

Edytowane przez Masakras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to sprawdz zasilacz i procek (podmieniajac jak mozesz na inne kompatabilne) jezeli to nie pomoze to najprawopodobniej cos z plyta glowna. Najpierw zobacz te pierwsze dwie rzeczy i wroc z wnioskami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to sprawdz zasilacz i procek (podmieniajac jak mozesz na inne kompatabilne) jezeli to nie pomoze to najprawopodobniej cos z plyta glowna. Najpierw zobacz te pierwsze dwie rzeczy i wroc z wnioskami :P

1230641[/snapback]

 

... zasilacz odpada mam Chiefteca ... co jak co ale do zasila mam zaufanie :-) ... z procem raczej trudno z podmiana nie chce brac odpowiedzialnosci za czyjs sprzet (czytaj proca) a i niesadze ze znajdzie sie chetny do testow :razz:

Edytowane przez Masakras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... niebieski ekranik z komunikatem to: " *** Hardware Malfunction

Call your Hardware render for support

*** the system has halted *** "

 

dzis mialem zwisa zaraz po odpaleniu windy niewiem czy to od mostka chyba sie nie nagrzal az tak szybko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie wal post za postem bo się punktów dorobisz, masz do tego opcję Edytuj u dołu swojego posta!

Ściągnij Memtest i sprawdź RAM.

Pozdrawiam!

 

PS. Wyczyśc kompa z kurzu :)

1231268[/snapback]

 

... po pierwsze nic mnie nie obchodza jakies punkty za posty nie po to zakladalem tego posta .... w memtescie nic nie wyszlo, zero bledow ... kurz - blaszak czyszczony byl jakis tydzien temu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... po pierwsze nic mnie nie obchodza jakies punkty za posty nie po to zakladalem tego posta ..

Aha czyli chesz mieć punkty karne i potem bana nie ma sprawy napewno jakiś moderator się juz o to postara.

Co do twojego problemu sprawdz gdzieś procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek proponuje przestudiowac ten artykul:

http://support.microsoft.com/kb/315223/pl

Tam masz opisane kilka mozliwych rozwiazan.

Miedzy innymi mowia tez aby wykonac podstawowe czynnosci:

-wyjac zbedne kosci ramu oraz karty roszerzen

-sprawdzic sterowniki czy aby napewno to one nie powoduja bledów

itp.. itd.

poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek proponuje przestudiowac ten artykul:

1232833[/snapback]

 

 

.... sprawdzalem memtestem testuje chyba pare razy, po 4 wylaczyem nic nie wyszlo, a tym microsofskim zwisa zalapal po 3 razie ale nic o bledach nie pisalo w obu przypadkach..... qmpel wpdanie ze swoja koscia i miernikim bo cos za niskie te temp. mam ostatnio (28-30) moze dioda poszla od pomiaru....

Edytowane przez Masakras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zasilacz odpada mam Chiefteca ... co jak co ale do zasila mam zaufanie 

Juz mnie wnerwiaja texty w takim typie mam chifteca wiec wszystko musi byc cacy no q..... wcale nie musi byc cacy!!

w 100% zgadzam sie z Nyny:

1-Sprawdz zasilacz

2- Zobacz czy komp bedzie sie zawieszal na innych pamieciach

3-sprawa to wcale nie musi byc hardware problem- winda nie jest az tak madra- blad moze generowac jakis sterowin a winda mysli ze to sprzet sprawdz stery powgrywaj najnowsze stery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mnie wnerwiaja texty w takim typie mam chifteca wiec wszystko musi byc cacy no q..... wcale nie musi byc cacy!!

w 100% zgadzam sie z Nyny:

...

 

 

 

a mnie wpieniaja teksty typu zgadzam sie z .... i powtarzanie jedno i to samo .... dalem tego posta z mysla o osobach ktore mialy podobny problem, postowanie typu sprawdz se ram , proca zasilacz najlepiej wymien kompa nie uwazam za konstruktywne porady.... DZIEKI NYNY ............. i zegnam

Edytowane przez Masakras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie uwazasz tego za konstruktywne to co uwazasz?? wolisz aby kazdy pisal ci co innego ?? ja bym sie raczej cieszyl ze 2 osoby zgadzaja sie w tej samej sprawie i radza ci to samo... bo to znaczy ze w jakis sposób moga miec racje.. jezeli kazdy pisal ci co innego??np 1 gostek ci pisze sprawdz ram a 2 sprawdz lodówke w kuchni bo zakłucenia magnetyczne powodowane przez lampke oswietlajaca wnetrze moga powodowac zwisy :lol: chyba wolisz odpowiedzi w takim stylu :? zreszta kto ci mówił zebys wymienial kompa?? stary jezeli masz kompleksy to nie moja wina :D

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem od znajomego plyte msi ms 6330 ver.3 (twierdzi ze jest dobra zmienil kompa a plyte dal za dlug) wsadzilem do niej durona 850 (sprawdzany dzien wczesniej) gf fx 5200(dziala teraz w p3) pamiec od p3 sdram 133 i nie odpala sie plytka.Bios nie rusza , twardy rusza , wiatrak na procku sie kreci , ekran czarny , sprawdzalem grafe na pci i nic , zresetowalem bios i nic , sprawdzilem na innym duronie i nic .Plyta nie ma sladow przepalen ani nic podobnego.Sam juz nie wiem czy to proc , czy plyta , czy moze plyta z pamiecja sie gryzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kondziorki wygladaja oki , a bios zresetowalem wczesniej

1249936[/snapback]

 

a mozesz mi powiedziec, jak nazywa sie uklad scalony biosu?Inaczej mowiac-pamiec flash....szukam oryginalu, tzn. oryg. nazwy scalaka bo mam grzebana taka plyte...a bios w razie czego moge podeslac najnowszy...no problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz mi powiedziec, jak nazywa sie uklad scalony biosu?Inaczej mowiac-pamiec flash....szukam oryginalu, tzn. oryg. nazwy scalaka bo mam grzebana taka plyte...a bios w razie czego moge podeslac najnowszy...no problem...

1250275[/snapback]

PhoenixBios

D686 bios

phoenix 1998

010361276

tak jest napisane na naklejce biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...