Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz napięcia zasilacza.

Coś takiego mi wyszło:

 

3.3V = 3.180

5V = 5.020

12V = 11.660

 

 

Chyba trzeba go wymienić?

 

W takim razie który z tych jest lepszy?

 

Chieftec 360W ATX-1136H - jestem bardziej za tym.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=37557095

 

czy ten:

 

HUNTKEY HK300-XP

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=36750853

 

A może coś innego wq podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.18V to na granicy normu (+-5%), podejrzewam że podajesz dane z komputera nie obciążonego, więc pod obciążeniem napięcie jest jeszcze inne.

Tak w ogóle pytanie nr.1: Czy procek / pamięć / grafika są podkręcone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprawdz jeszcze jak masz ustawiony Cl bo jezeli ponirzej 3 to pamięci nomame sobie nie radzą."

Gdzie to sprawdzić???

 

 

 

Dane podawane są z wrogramu EasyTune4 - system nie obciążony, nic nie jest podkręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięć nie masz złych. Dozwolona jest tolerancja 7% (a według niektórych 10%).

A pamięć sprawdziłes memtestem?

Sprawdz jeszcze jak masz ustawiony Cl bo jezeli ponirzej 3 to pamięci nomame sobie nie radzą.

 

Dzięki serdeczne, dzięki twojej wypowiedzi pobawiłem się w biosie i doszedłem ustawień pamięci. I podkręciłem procka. Teraz działa, jak na razie bez restartów zobaczymy dalej. A ja się przemierzam do zakupu ramu.

 

Pamięć Seitec DDR256MB 266MHz CL 2,5. ustawiłem na 6-3-3-2,5 - 288MHz, 2,8V, i wreście system chodził stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dosyc powazny problem zwiazmy z odpalaniem kompa. W komputerze jest plyta ECS K7s5a, Athlon 1200MHz, 256 DDR 266MHz i Radek 9000. Otoz komp z takim konfigiem dzialal dobre 2 miesiace i nie bylo raczej problemow. Pewnego dnia chcialem go sobie wlaczyc i NIE ODPALIL :(. Niestety komp jest w obudowie bez glosniczka wiec nie moglem zidentyfikowac przyczyny wiec robilem Clear CMOS chyba z 1000x, bawilem sie w wyciaganie baterii i zasilacza - nic nie pomoglo. Zawiedziony postanowilem olac go na jakis czas. Nastepnego dnia kompa odpalam jakby nigdy nic i.... odpalil sie za 1 razem! Ucieszylem sie strasznie. Ale radosc nie trwala dlugo po nastepnego dnia mialem jakas zwieche w grze i dalem reseta... Znowu nie chcial sie wlaczyc :evil:. Wiec nie bawilem sie tylko zostawilem go gdzies na 24h i po dobie odpalil... Niby fajnie ale zdarzylo to sie potem jeszcze pare razy i teraz wnowu jest :( Co wy na to? Ja juz sobie rady nie daje, wiec prosze o pomoc....

 

 

Zasilacz to nie moze byc bo zostal sprawdzony. Tak samo pamiec.... Nie no, normlanie rece opadaja ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obstawiam bez wachania winny jest tutaj procesor. Weź podłącz go do innego kompa i zobacz jak tam się bedzie zachowywal najlepiej daj prime95.

 

Dalczego bez wachania? Dlatego,ze bardzo przypomina mi to moją sytuację gdzie winny był procesor, ponadto twierdzisz,ze pamiatki OK i zasiłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

 

Obstawiam bez wachania winny jest tutaj procesor. Weź podłącz go do innego kompa i zobacz jak tam się bedzie zachowywal najlepiej daj prime95.  

 

Dalczego bez wachania? Dlatego,ze bardzo przypomina mi to moją sytuację gdzie winny był procesor, ponadto twierdzisz,ze pamiatki OK i zasiłka.

Ale tak nagle sie zapsul? Bez zadnego krecenia itd? Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem cos podobnego w starym K6-2

winna byla plyta zrobil sie zimny lut albo pekla sciezka (tak podejrzewalem). na poczatku sprzet chodzil kiedy poruszalem grafika, pozniej nic to nie dawalo i wepchalem pod plyte troche papieru toaletowego :D

zeby sie odpowiednio wygiela i wtedy chodzila.

Moze cos podobnego jest u ciebie :idea:

Odlacz wszystko oprocz grafy pamiatek i proca i tak proboj odpalac po kilka razy sproboj kilka razy w roznych ustawieniach grafiki(moze nie na chama wepchana ale tez lekko wsadzona tak zeby zalapalo), i moze plyta tez cos pokrecisz.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podsunie jakis pomysł dlaczego zawiesza mi się komputer czasami jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m muze czasami wogóle mi się nie zawiesi. Mój sprzęt to: AMD Sempron 2500+ Mobo: ABIT NF7-S2G GRAFIKA: LeadTek WinFast GF5900xt@5950Ultra DYSK: Samsung 160GB SATA DVD LG Wypalara DVD-RW Liteon z DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalara tu napewno nie ma nic wspólnego (chyba ze chcialeś się pochwalić :P). Ja uważam. że proc sie za mocno nagrzewa i stąd te zwiechy i wyłączanie się kopma. Sprawdz chłodzenie i zmniejsz taktowanie lub qp nowy wiatrak do procka. Ewentualnie. karta grafiki. Jeżeli podkręcałeś mogą być zwiechy, ale jak też ci sie wyłącza to stawiam na proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...