Skocz do zawartości
Artur79

Zwis przy starcie .....

Rekomendowane odpowiedzi

komp:

Duron 1000 512MB RAM SDR dysk 80 DVD gf4mx .. windows XP

 

przy starcie zawiesza sie ... dokladnie w momencie kiedy tuz przed tym jak zmienia rozdzielczosc system przy starcie albo zaraz po tym ....

 

co najgorsze czasami chodzi tydzien i jest ok .. potem nagle zwis ... kilka restartow i czasami udaje sie wejsc do systemu ..

 

nie pomogla zmiana systemu ... stery najnowsze .... sa 2 sysstemy i jak sie dzieja cuda to na 2 na raz .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. Przy włączaniu komputera, po ok 2-3 sekundach robi on beep, a nastepnie wyłącza się i tyle, każda następa próba wygląda tak samo. Jakieś pomysł?

Dodam, że poprzedniego wieczoru wszystko działało ok, a komputer wyłączył się bez żadnych problemów.

 

Dodatkowe informacje: płyta SL-75KV+, procesor duron 650, bios Awarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktorys wiatraczek przestala dzialac a w biosie masz ustawione, zeby wylaczal sie komp jak nie pracuje wiatrak z CPU...

Moze to pamieci padly...

Sprobuj clear cmos na poczatek zrobic i zobacz co sie zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam niezłą zagadkę z komputerem. Komputer wiesza sie lub resetuje po minusie do 3 max. Konfiguracja to : plyta sono Vk2208 ver:a kt 133, duron 800, 256 mb sdram, riva tnt2, no i nowy dysk 80GB WD.

Sprawdziłem juz wszytskie czesci - tzn. grafe, ram, dysk, zasilacz, proca, no i niestety caly czas to samo. Zainstalowalem juz na nim kolejno 3 windowsy : 98, 2k , xp , zmienialem system plikow z fat na ntfs i odwrotnie lecz caly czas powtarza sie ten sam problem. O dziwo komputer sie nie wiesz w trybie awaryjnym (win 98) podejrzewam jakis konflikt sprzętowy.

A teraz czas na was, pomocy :)

 

zaktualizowac bios ?? , problem ze zdobyciem nowego , obecnie jest Award v 6.00 gp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura na procu okolo 32 stopni, a zasilacz fortron 350 wiec nie powinno byc problemu. pozaty w awaryjnym chodzi bez problemu. Natknelem sie na cos takiego : Płyta jest firmy SONO i podobn a są z nia takie problemy - błąd ochrony podczas instalaci windowsa - wlasnie to mam. Ponoc trzeba zmienic jakies ustawienia pamięci w biosie, tylko jakie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z kompem od kumpla. A oto historia-

 

Kumpel sprzedał grafe i komp tak stał tydzien.

Teraz dał mi go do przejrzenia (dopoki nie kupi grafy)bo cos słabo chodził.

Wrzucam swoją grafe a tu komp się zaloncza ale lampa z monitora miga i nic wiecej, słychać twardy jak się załancza ,wiatrak z grafy chodzi i cd tez.

Po wujęciu grafu i odpaleniu kompa bez niej jest tak samo z drobnym wyjątkiem iż odzywa sie jeszcze FDD i dalej nic.

Sprawdziłem na moim kompie: Grafa OK , Twardy OK ,Procek OK, Ram OK .Co to moze byc?

MOże nie pasi mu moja karty grafiki.

A komp to Athlon 2000+ na płycie Epoxa 8K9A7I ram 400Mhz.

Prosze tylko o konkretne sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel wiedzial co robi - teraz bedzie mial nowke sprzet...

sa jakiekolwiek dzwieki z glosniczka? jesli nie ot wyjmin grafe i pamieci. jesli dalej nic to wina procka albo plyty. jesli beda to jestesmy w domciu

Głosniczka w budzie nie ma ale zapielem głosniki i nic nie slychac tam.

Grafe wkładam jak w moim podpisie czyli AGP x4 ,bios był resetowany juz i dalej to samo.Procka wyjołem i sprawdziłem w moim kompie i chodzi.Mysle ze poprostu mu grafa nie pasi i dlatego takie cyrki robi no chyba ze cos innego.

Mnie sie tak w kompie zrobilo jak procka wyjmowalem ale zdjolem go i raz jeszcze zalozylem i bylo ok.

MOze to być spowodowane ze cooler zle dolega do procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu nowej karty GeCuba wszystko chodzi prócz ramu przy wyższych ustawieniach tzn na 266 chodzi normalnie a przy 333 juz po kilku minutach zwiecha kompa (robilem juz różne timingi-pamieci TWINMOSY).

A tak na marginesie to moze z was kto wie dlaczego karta grafiki po zainstalowaniu sterownikow robi zwiechy jak laduje sie WIN albo robi czarny ekran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...