Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki HamP :) Wlasnie sprawdzam. Co prawda karta wykrywa sie jako 16-potokowiec,ale roznicy w Aquamarku nie ma. Sciagam 3DM05 i zobaczymy czy tu sie cos zmieni.

Nie ma za co :)

BTW,w Aqua3 też zanotowałem wzrost wydajności -> 55927 (przy 365/911) w stosunku do 54054 (na 370/910). 3DM2k5 jeszcze nie sprawdzałem,ale jak będę miał dzisiaj chwilkę,to sprawdzę.

Widze klatek przybylo powiedz jeszcze ile artów przybylo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero :P Absolutnie zero artefaktów :D Nie mam pomysłu, jak to udowodnić (bo zawsze ktoś może powiedzieć, że screen,który bym zamieścił, jest z nieodblokowanej, niepodkręconej grafy, itp), tak więc po prostu musicie mi wierzyć na słowo. (i ewentualnie przekonać się u siebie,no chyba,że ktoś trafi na niepodatny na odblokowanie egzemplarz,to wtedy no cóż...)

 

UPDATE

Zapraszam TUTAJ - zobaczyć można,że nie tylko ja miałem takie szczęście z oblokowaniem :) (BTW,widać,że wszystkim po odblokowaniu zmniejszają się możliwości o/c karty - niektórym nawet znacznie...)

BTW,6800LE też nieźle się odblokowują (i to do 16 PU i 6 VU) - jeśli znaczy procent tych kart będzie się tak zachowywać,to chyba mamy kartę o zdecydowanie najlepszym stosunku możliwości do ceny od czasu R9500 (i kto wie,czy aby w takim przypadku 6800LE nie wypadają nawet lepiej...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście robi się ciekawie. Jednak poczekam chyba troszkę i wezmę pełnego GT od Leadteka. Miałem kiedys GF3Ti500 własnie tej firmy i pamiętam moc ich "pancernego" chłodzenia ( jak na tamte czasy to było coś niesamowitego) Ti500 . Widze na 6800GT tez zamontowali takiego potworka :D

Nie lepiej Gainward? Tez mialem gf3 ale wlasnie gainwarda i uwazam ze jego chlodzenie jest wg. mnie lepsze. A w szczegolnosci w modelu 6800gt ktory posiadam - 2 coolerki i radiator robia swoje. Jeszcze sie swieca :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście robi się ciekawie. Jednak poczekam chyba troszkę i wezmę pełnego GT od Leadteka. Miałem kiedys GF3Ti500 własnie tej firmy i pamiętam moc ich "pancernego" chłodzenia ( jak na tamte czasy to było coś niesamowitego) Ti500 . Widze na 6800GT tez zamontowali takiego potworka :D

Nie lepiej Gainward? Tez mialem gf3 ale wlasnie gainwarda i uwazam ze jego chlodzenie jest wg. mnie lepsze. A w szczegolnosci w modelu 6800gt ktory posiadam - 2 coolerki i radiator robia swoje. Jeszcze sie swieca :>

Hehehe - ja mam Gainwarda NUltra z takim chłodzeniem :D = 1 serie takie miały i jestem very happy :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos jak jest z tymi gainwardami, bo w polskich sklepach mamy za okolo 1250zl wersje z 2,2ns pamieciami a w zagranicznych sklepach 90 % kart to wersja z pamieciami 2,8ns za okolo 1100zl czyli mamy 2 wersje kart tylko te zagraniczne sa tansze dlatego ze maja gorsze pamieci ale nazwa ta sama, sam juz nie wiem?

 

Gainward Powerpack! Ultra/2100LE 128MB 2.8ns DDR 6800LE 128MB TV-Out DVI Zagranica

 

Gainward Powerpack! Ultra/2100LE 128MB 2.2ns DDR 6800LE 128MB TV-Out DVI Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli Cie to pocieszy to vertex unit sie odblokowuje bez problemow (ale wzrost szybkosci jest w granicach bledu pomiarowego) ;) Testy na sterach 61.77. Nie instalowalem tych nowych,dajacych cudownego kopa pod 3DM, bo zakladam ze skoro na jednych sie sypie to znaczy, ze nie ma co probowac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - mi chyba działa :twisted: poprawnie a mianowicie po odblokowaniu i zapuszczeniu 3dmarka 03 nie mam artów w 2 pierwszych markach - potwm mi wywala na pulpit - ale tak też miałem przed modem więc czeka mnie reinstalacja systemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna mam następujący problem - po odblokowaniu wszystko ładnie pęknie działa 0 artów ale jak próbuje podkręcić grafę to stery nie puszczają mnie ani na 1 mhz więcej ani mniej (co jest bardziej dziwne) i tu moje pytanie - macie może jakieś pomysły czego to może być wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj przyczyna leżeć może w tym,że po odblokowaniu możliwości o/c się zmniejszają lub w ogóle nie ma szans przestawienia taktowań (ale to się dzieje w LE zwykle). Całość może wynikać z tego,że masz za mało napięcia na rdzeniu (co również wykluczam,bo zwykle standardowe 6800 mają 1.4V,co wystarcza do jakiegośtam o/c). Jedyne co ostatecznie przychodzi mi na myśl to...czy aby podkręcasz w zakładce Performance 3D w Riva Tuner? (bo jeśli nie,tylko w 2D,to faktycznie,przynajmniej u mnie,ruszyć się zegara w ogóle nie da).

To na razie tyle,co mi przyszło do głowy,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję:

"go to "Power User" tab in rivatuner -> Overclocking/Nvidia -> set the value of DisableInternalClockTest to 1 "

 

Co do napięcia poszukaj NiBiTor 1.6 - www.mkvtech.net

Wiem - na guru3d tak napisał ziomek - ale coś mi nie działa :/ - Ciekawe co tam napiszą jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak sprawią sie te pamiątki w asusie, czy 2,8 ns - czy to nie za malo? i jak to sie ma do wydajnosci czy sa w stanie wyrobic przy tak silnym gpu, 2,8 ns to wydajnosc rzedu 21 gb, ale jak z oc pamieci? bo podniesienie do 800 daje juz chyba 25 gb/s ale nie jestem pewien :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gainwarda 2100 GS 6800 128 pierwsza edycje, ta z dwoma wiatrakami, odblokowalem rivatunerem potoki i vs, oczywiscie bez problemu, zero artow, taktowania karty ustawilem tak jak poprzednio czyli 410 rdzen i 860 pamiec, wiecej nie daje, bo mam wiatraki puszczone przez fanmate. wynik w 3dm05 to 4537

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak w podpisie. Karta tak samo. ustawienia 3DMark03 normalne (nic nie zmieniane), ustawienia w sterownikach tak samo. Sterowniki najnowsze ForceWare 66 coś tam (te co były ostatnio na newsach pclab) no i jedziemy dalej.

 

Włączam 3dMark03 i wynik 7801

 

Właczam te rurki, właczam aby zamaskowane sprzetowo obslugiwało. Efekt po restarcie - zerowy przyrost temperatury, karta wykryta jako 16x1 6x1

... wynik 8521

 

To działa!!!!! A wyniki beda jeszcze lepsze na lepszych kompach a nie takich szmirach jak mój. Oczywiscie w zaden OC sie jeszcze nie bawiłem bo z tym to juz sie boje (podobno drastycznie spadają takie mozliwosci po odblokowaniu rurek) I jak widać przestawienie opcji na moim dupnym sprzecie dało mi 700 Benchmarków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak w podpisie. Karta tak samo. ustawienia 3DMark03 normalne (nic nie zmieniane), ustawienia w sterownikach tak samo. Sterowniki najnowsze ForceWare 66 coś tam (te co były ostatnio na newsach pclab) no i jedziemy dalej.

 

Włączam 3dMark03 i wynik 7801

 

Właczam te rurki, właczam aby zamaskowane sprzetowo obslugiwało. Efekt po restarcie - zerowy przyrost temperatury, karta wykryta jako 16x1 6x1

... wynik 8521

 

To działa!!!!! A wyniki beda jeszcze lepsze na lepszych kompach a nie takich szmirach jak mój. Oczywiscie w zaden OC sie jeszcze nie bawiłem bo z tym to juz sie boje (podobno drastycznie spadają takie mozliwosci po odblokowaniu rurek) I jak widać przestawienie opcji na moim dupnym sprzecie dało mi 700 Benchmarków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz postanowiłem się zabawić overlokingiem mojej karty graficznej Leadtek WinFast GF6800 A400 TDH ( Epox 8rda, Athlon 2600+, 1Gb ramu) .Odpaliłem najnowszy RivaTune i okazało się że bez problemu udało odblokować dodatkowe 4 potoki a także szóstego vertexa. Na jednym z serwisów przyczytałem że są problemy z pokręcoeniem pamieci i procka karty. U mnie nic takiego sie nie stało.Bez problemu podkręciłem karte z 325/700 do 390/890 i zapodalem 5x 3dmarka05 - bez artefaktów i problemu programik zakończył test po 30 minutach.

Zaznaczam sie kompika nie mam optymalizowanego i bardzo zaśmiecony ale podam wyniki

325/700 (12/5) - 3200

325/700 (16/6) - 3700

390/890 ( 16/6) 4250 ( 5x3dmark05)

 

Na koniec wróciłem do domyślnych ustawień i odinstalowałem RivaTune

 

Jedna co mnie zdziwiło to to ze temp.procka karty przed kręceniem wynosiła 58C po po ful pokreceniu spadła do 53C.Czym to moze byc spowodowane - jakies przekłamanie sterowników 66.81?????

Sorki za krosa ale pierwotnie tu miało iść ;)

 

TomiS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 80% Leadteków A400 udaje się w pełni odblokować.Ja niestety miałem te nieszczęście że należe do tych 20%.Szkoda,bo 10% wzrost wydajności przeszedł mi koło nosa.Pocieszam się jednak tym,że moja karta bardzo dobrze się kreci 400/940 bez artyfaktów.Czytałem że duża liczba przerobionych kart ma problemy z podkręcaniem.Kręcą sie bardzo słabo albo wogóle.Mało kto ma tyle szczęścia co Tomisiek (390/890).Autor Riva Tunera odradza wyłączenie InternalClockTest i podkręcanie karty z pominięciem tego testu.Może to się bardzo niedobrze zakończyć.Jestem też ciekaw jaki wpływ na kartę ma odblokowanie potoków i vertexów.Czy nie skróci to żywotności karty kilkukrotnie?.Na odpowiedz trzeba będzie niestety poczekać jeszcze jakiś czas.Jestem też ciekaw jakie napięcie posiada naprawdę Leadtek A400.Programy do badania napięcia podają 1.4v ale niekoniecznie musi to być prawda,ponieważ przekłamują one wartości.Według specyfikacji 6800NU i LE posiadają niby napięcie 1.2v , 6800 GT - 1.3v , 6800U - 1.4v.Jak jest naprawdę chyba nikt nie wie.Zwiększenie napięcia na rdzeniu bardzo podniosło by możliwości O/C.Leadtek posiada bardzo dobre chłodzenie.Kończę już ten przydługi post i życzę innym więcej szczęścia niż mi przy odblokowywaniu swojego Leadteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 80% Leadteków A400 udaje się w pełni odblokować.Ja niestety miałem te nieszczęście że należe do tych 20%.Szkoda,bo 10% wzrost wydajności przeszedł mi koło nosa.Pocieszam się jednak tym,że moja karta bardzo dobrze się kreci 400/940 bez artyfaktów.Czytałem że duża liczba przerobionych kart ma problemy z podkręcaniem.Kręcą sie bardzo słabo albo wogóle.Mało kto ma tyle szczęścia co Tomisiek (390/890).Autor Riva Tunera odradza wyłączenie InternalClockTest i podkręcanie karty z pominięciem tego testu.Może to się bardzo niedobrze zakończyć.Jestem też ciekaw jaki wpływ na kartę ma odblokowanie potoków i vertexów.Czy nie skróci to żywotności karty kilkukrotnie?.Na odpowiedz trzeba będzie niestety poczekać jeszcze jakiś czas.Jestem też ciekaw jakie napięcie posiada naprawdę Leadtek A400.Programy do badania napięcia podają 1.4v ale niekoniecznie musi to być prawda,ponieważ przekłamują one wartości.Według specyfikacji 6800NU i LE posiadają niby napięcie 1.2v , 6800 GT - 1.3v , 6800U - 1.4v.Jak jest naprawdę chyba nikt nie wie.Zwiększenie napięcia na rdzeniu bardzo podniosło by możliwości O/C.Leadtek posiada bardzo dobre chłodzenie.Kończę już ten przydługi post i życzę innym więcej szczęścia niż mi przy odblokowywaniu swojego Leadteka.

Ja tez mam troche obaw co do zywotnosci karty, ktos mowil cos o innych kondensatorach montowanych w GT i ewentualnie o mozliwosci uszkodzenia karty po odblokowaniu potokow, itp ale z drugiej strony jest gwarancja 2 lata na karte i uszkodzenie karty takim modowaniem jest raczej nie do udowodnienia tylko co potem ? ( zostaje kupic nowa ;). Zastanawia mnie jednak dalej dlacego temp.procka karty po modowaniu spadla, moze jednak nie jest tak zle chyba ze JEST tak zle i dlatego sypie przeklamaniami.

Uwaga co do InternalClockTest - dziwne jest to gdy podjrecilem karty na 390/890 to pierwszego testu nie przeszedl ale za drugim kliknieciem przyjął Overloking bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RALF11 - ja też nie miałem specjalnie dużego spadku możliwości o/c (i zresztą bardzo dużo ludzi też nie ma zbytnio obniżonego max taktowania, aczkolwiek zdarzają się przypadki,szczególnie z LE, że po odblokowaniu potoków w ogóle zanika możliwość o/c karty,jednakże w takim wypadku wystarczy jedynie podnieść napięcie rdzenia) po odblokowaniu -> 5 MHz niżej na rdzeniu i 9MHz niżej na pamiątkach,a odblokowane potoki rekompensują to z nawiązką :) Co do napięcia - rdzeń jest taktowany napięciem 1.4V (oczywiście w trybie 3D). Dowód? Zgraj sobie BIOS'a do pliku (np.NVFlash'em) i sprawdź tegoż BIOS'a w OmniExtremeEditFX.

Co do InternalClockTest - lepiej to mieć wyłączone,bo zwykle zaniża faktyczne maksymalne wartości zagarów,które można osiągnąć. A niebezpieczeństwo jest tylko wtedy,jeśli pomimo występowania artefaktów, będzie się normalnie użytkowało kartę (aczkolwiek grać z artami się nie da,no ale może są jacyś zapaleńcy :lol: )

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...