Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytań.

Od wczoraj mam WinFasta6800. Kupowalem go z gwarancja na odblokowanie 16.1\6 Ale co sie okazało po odblokowaniu wszystkiego zaczęło sypać artami tak ze nic nie było widać. Co sie okazało ze 6 vertex jest kopnięty (to chyba zadkość nie?).

I tu kieruj moje 1 pytanie czy warto odsyłać kartę do sklepu żeby wymienili czy ten jeden vertex da mi zauważalnego kopa w karcie?(Pytam, dlatego bo nie chce już więcej tracić $$ na koszty przesyłki). Karta kreci, sie nawet nie źle rdzeń 420 (więcej nie sprawdzałem) a pamięci 880 (jak dam 900 po jakimś czasie lekkie arty sa). W markach po podkręceniu karty jw. osiagam w 03 11200 w 05 4800.

2 pytanie jak podkręcacie grafe to czy macie te ustawienia cały czas tzn. w 2d i3d?Istnieje może jakiś soft cos mniej wiecej jak AtiTool ze automatycznie zmienia zegary w 2 i 3d?

I 3 pytanko czy jest możliwość sprawdzić temp pamięci?

Chce zaznaczyć ze czytałem cały temat, ale dość dawno i nie mam siły już szukać.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remi83

sprawdze jutro w d3 i far cry roznice pomiedzy 16/6 a 16/5...ale w 3dmaku05 jest niewielka:

16/6 4852 / 21,0 / 13,9 / 25,1 Fps

16/5 4673 / 20,9 / 13,0 / 24,1 Fps

karta ustawiona na na 350/1000 a proc na równe 2,2Ghz

ad2) do grania i to niezawsze

ad3) niewiem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remi83

sprawdze jutro w d3 i far cry roznice pomiedzy 16/6 a 16/5...ale w 3dmaku05 jest niewielka:

16/6    4852 / 21,0 / 13,9 / 25,1 Fps

16/5    4673 / 20,9 / 13,0 / 24,1 Fps

karta ustawiona na na 350/1000 a proc na równe 2,2Ghz

ad2)  do grania i to niezawsze

ad3) niewiem......

1668986[/snapback]

Kipek dzieki za testy :] widze ze roznicy nie ma zbytnio a zwlaszcza w grach :]

A co do podkrecania w rivie to zmienia mi sie tylko rdzen a czy idzie tak ustawic zeby pamieci sie tez odkrecaly?

I albo mi sie wydaje albo zakazdym razem musze restartowac kompa zeby te ustawienia zadzialaly wiec nie ma to sensu(chyba cos zle robie)

I mam jeszcze jedno pytanie na jakich sterach lepiej jechac na Nvidi czy od Ledteka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was małe pytanie chodzi mi o krecenie kart gigabyte 6800gt agp!

Przy napieci 1,4v na rdzeniu 400Mhz po jakims czasie grania nastepuje zwis jakies3-4g a przy rdzeniu 430 juz po minucie! A co ciekawsze karta ma max w stresie 55stopni, i przy napieciu 1,3v karta na 400Mhz chodzi super stabilnie! Mam pytanie czy moze byc to od zasiłki bo np po 3 dniach jak kompa nie wyłanczam zaczyna mi sie restartowac!(zasilacz jaki mam to cheiftec 420w który ma niestabilne napiecia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zaniżenie tylko o to jak się waha napięcie. Masz 11.80 ale to nigdy nie jest zawsze równe => możesz mieć 11.80=> 11.86=> 11.80=> 11.74V itd. Jeśli takie wahanie przekracza 0.2V to jest już za duże i może powodować niestabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale mam pecha

Wiem ze nie jest to forum na takie sprawy ale moze mi jakos doradzicie

Tak jak pisalem kilka postow wyzej zzamowilem karte z gwarancja 16\6 lecz jeden vertex byl kopniety i karte odeslalem (tu byl moj blad)

Karte wyslalem we wtorek priorytetem co sie dzis okazalo karta nie dzosla jeszcze (dzis jest sobota a karta miala dojsc w srode). Bylem na poczcie i jakis koles mi powiedzial ze prawdopodobnie karta wsiakla i mam zlozyc reklamacje i jak byla ubezpieczon to oddacha mi siano (byla ubezpieczona na 350 )

Mial ktos kiedys podobny problem z poczta? Jesli tak to po jakim czasie wyplacaja $$.

Ogulnie jestem zdolowany na maxa karta cieszylem sie cale 3 dni i jestem stratny 500 zeta o ile mi z poczty wyplaca $$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanka:

Jakie napięcie ma rdzeń w 6800LE Leadteka w 3D? Niektórzy twierdzą, że 1,3V inni, że 1,1V. I komu tu wierzyć?

 

Czy ustawienie w trybie 2D takiego samego taktowania jak w 3D (375/900) jest szkodliwe dla karty? I czy da się jakoś wyłączyć Throttling? Bo przez niego moje wyniki w grach i 3dmarianach potrafią się znacząco różnić nawet kiedy puszcze je 2 razy z rzędu (przykład: wahania od 10000 do 11000 w 3dmarian03).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą RT możesz przestawić Low3D (Throttling) na takie taktowania jak True3D (tyle, że musisz być pewien, iż nic się nie przegrzewa)

1686622[/snapback]

A możesz mi powiedzieć w jaki sposób? Bo w zakładce Overclockingu w RT mogę zmieniać tylko taktowania w 3D i 2D, natomiast zmiana zegarów w Throttling jest niemożliwa tzn. jeżeli zmienię taktowania pamięci w trybie 3D lub 2D to podnoszą się one także w throttlingu ale zmiana zegara rdzenia nie działa za Chiny Ludowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-mess- mógłbyś się odnieść do postu nr #3270, jak wypada u Ciebie na 2610Mhz i  7800GT ?

1685534[/snapback]

wlasnie probuje sciagnac, ale cos nie idzie

 

EDIT:

 

filmik zassalem w tej kosmicznej rozdzielczosci 1920x1080, obejrzalem, mega plynnie :)

 

zuzycie procesora przez 90% czasu wahalo sie miedzy 55% a 65%, kilka razy wskoczylo na 91%, a kilka razy na 35%. tak czy siak obraz naprawde plynniutki.

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

postanowiłem kupić kartęWinFast 6800GT na AGP. .

Jaka jest różnica w wydajności tej samej karty na AGP a na PCI expres

znacie strony www z testami tych kart

Byłem w Bino - sklep z komputerami i dowiedzałem się hurtownie wycofują sięz kart na AGP ,dlatego jest ich brak.-zobaczcie w Komputroniku- jeden rodzaj(6800gt)

pytanie -warto kupić

czy zmiana płyty,procka-kupa kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów ten sam problem...

 

AGPx4/AGPx8/PCI-Ex16 => różnica jest tylko w prędkości ładowania textur do pamięci karty. Skoro każda obecnie produkowana gra ładuje textury przed etapem/grą to nie ma różnicy poza tym, że np. etap DOOM3 ładuje się 63sekundy/42sekundy/25sekund.

Różnica byłaby wówczas gdyby gry doczytywały textury na bieżąco => przyszłość RPG gdzie Świat będzie wielki. Ale wówczas dla płynności gry i PCI-Ex16 będzie za wolne.

Ogólnie wszystkie te AGP/PCI-E to chwyt marketingowy i zmuszanie ludzi do kupna nowego produktu. W przypadku samego AGP to po prostu "coś dla oka" => żeby można było czuć się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te ze stronki nv- zainstalowalem je wlasnie ale dzialaja tylko z dvd, obciazenie procka faktycznie mniejsze ale co z tego jak filmy hdtv dalej mi skacza:( a to cudowne nvidia pure video podczas ogladania klipow hdtv sie w ogole nie uaktycznia i obciazenie dalej 100% i skacza jak glupie;/  :mur:  :mur:  :mur:

1641964[/snapback]

Trzeba jeszcze odpowiednio ustawić WMP --> to ci pomoże. Ustawiłem dokładnie jak jest w artykule i w momencie odpalenia filmu hdtv w trayu wyskakuje ikona nvidii z dodatkowymi ustawieniami. Tam ustawiasz jak w artykule i that's all - obciążenie proca ~25% podczas odtwarzania klipu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Szykuje mi się przesiadka mała i dlatego mam pytanie.

Często słyszałem, że jest niekompatybilność jakaś przy połączeniu 6800 i nForce3.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu???

Nie bardzo chce mi się inwestować w nForce4 939, bo zmuszony byłbym do zmiany karty na PCI-E a tego już nie zrobię (za mało funduszy).

 

A jeśli nForce3 całkowicie nie i w ogóle to jaką płytę najlepiej???

Ja w VIA już nie wierzę (w ULi tym bardziej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Szykuje mi się przesiadka mała i dlatego mam pytanie.

Często słyszałem, że jest niekompatybilność jakaś przy połączeniu 6800 i nForce3.

Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu???

Nie bardzo chce mi się inwestować w nForce4 939, bo zmuszony byłbym do zmiany karty na PCI-E a tego już nie zrobię (za mało funduszy).

 

A jeśli nForce3 całkowicie nie i w ogóle to jaką płytę najlepiej???

Ja w VIA już nie wierzę (w ULi tym bardziej)

1701207[/snapback]

A nie lepiej poczekac? i kupic cos za jakis czas? nie mow, ze jednak cos odmawia poszluszenstwa... pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...