Skocz do zawartości
Świder

Fx5200 1 Miejsce Na Åšwiecie -> 3d03 2453 :d (380/702)

Rekomendowane odpowiedzi

RepsOn >> krotki przewodnik modowania :D

 

Potrzebujesz:

- multimetru (najlepiej cyfrowego): ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43556662 taki starczy w zupelnosci)

- lutownicy z cienkim grotem (taka najlatwiej robic, nie moze byc transformatorowa)

- odpowiednich potencjometrow wieloobrotowych, od zwyklych roznia sie tym ze masz dokladniejsza regulacje (wiecej obrotow), wygladaja one, np tak: Potencjometry montazowe sa wieksze i drozsze, wiec nie polecam ich montowania; do nabycia chocby tu: http://elektronika-sklep.pl/

 

ZACZYNAMY:

Pomiar napiec:

Ustawiasz Multimetr (MM) na pomiar napiecia, czarny probnik przykladasz do masy (polecam wtyczke molex i jeden z czarnych kabelkow), czerwony (+) do punktu pomiaru napiecia na karcie (podal je Swider). W ten sposob mozesz w kazdej chwili pomierzyc sobie napiecia.

 

LUTOWANIE:

Przed robieniem Vmoda musisz ustawic maxymalna rezystancje pomiedzy dwoma nozkami, ktorych bedziesz uzywal - tzn. srodkowa i jedna z bocznych!!!! (o ile mod nie zaznacza inaczej), druga skrajna nozke proponuje ulamac, zeby nie pomylic sie przy lutowaniu. Teraz czesc najtrudniejsza czyli lutowanie - nozke srodkowa przylutowywujemy do danej nozki kontrolera napiecia (pytaj Swidra), skrajna do masy. Zmniejszajac rezystancje potencjometru (poprzez krecenie galka potencjometru) podbijamy napiecie. Schematycznie wyglada to tak:

Dołączona grafika

To oglna zasada, niektore mody robi sie inaczej.

 

Sorry, prosciej nie umialem, tutaj masz kilka opisow do modow po polsku moze pomoga:

http://www.oc-serwis.pl/?page=articles&id=100

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=33471

http://www.oc-serwis.pl/articles/a/252.html

 

Jak chcesz popatrzec na wiecej przykladow to looknij tu:

http://forum.hardtech.pl/Potrzebujesz_sche...rz_tu-t134.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOZE

 

 

JA QMAM boze ja to QMAM

 

dzieki ci ENT :D:D:D:D:D

aaahahaha powiem tacie zeby mi to kupil na allegro....potem pobiegne kupic te poty ...lutownica jakas mam...zapytam taty ma w pracy napewno...THX wieklkie :D:D:D:D jak sie do tego zabiore to albo spale albo cos stworze ciekawego =p lol musze sie nauczyc lutowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOZE

JA QMAM boze ja to QMAM

 

dzieki ci ENT :D:D:D:D:D

aaahahaha powiem tacie zeby mi to kupil na allegro....potem pobiegne kupic te poty ...lutownica jakas mam...zapytam taty ma w pracy napewno...THX wieklkie :D:D:D:D  jak sie do tego zabiore to albo spale albo cos stworze ciekawego =p    lol musze sie nauczyc lutowac :)

1323793[/snapback]

Nie ma problemu, mam nadzieje ze sie przyda komus moj poradnik. Z lootowaniem jest najtrudniej, lutownica najlepiej zeby byla jak najmniejszej mocy (ja uzywam 18W kolbowki).

 

Gremlin >> poradnik z zalozenia mial byc ogolny :D i wytlumaczyc ludziom poczatkujacym jak zaczac zabawe z Vmodami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ent, szacuken za poświęcenie. Coś czuje że z rapsonem będą problemy ;)

1324029[/snapback]

 

Wreszcie kupiłem ten zasmarkany miernik napięcia.....lutownice kupie w poniedziałek i lutujemy!!!!!A co do Repsona to czuje,że chyba zjara tą karte.... :)

1324303[/snapback]

 

co nie wierzycie we mnie :PPPP

 

juz mam radiatorki na pamieciach....

ZALMAMAN od NB w drodze....te okragle badziwie dam na spod....no czego mozna wiecej chciec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lutownicy z cienkim grotem (taka najlatwiej robic, nie moze byc transformatorowa)

Czy aby napewno :>

Ja (z Owsem) wszystkie nasze mody robimy transformatorówkami... FX... Abity... i wszystko ładnie działa... ;)

 

No i ładnie to wytłumaczyłeś... dla laików... każdy kiedyś zaczyna... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lutownicy z cienkim grotem (taka najlatwiej robic, nie moze byc transformatorowa)

Czy aby napewno :>

Ja (z Owsem) wszystkie nasze mody robimy transformatorówkami... FX... Abity... i wszystko ładnie działa... ;)

 

No i ładnie to wytłumaczyłeś... dla laików... każdy kiedyś zaczyna... ;)

1324331[/snapback]

Transformatorowa to hardcore :D, napisalem tak bo teoretycznie nie powinno sie lootowac elektroniki transformatorowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz fote... jednego z moich oponentów ;)

 

Masz przylutowane kable do kontrolera oraz do masy... czyli tam gdzie masz ten placek cyny ;).. lutowanie vga...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cicho tam !!!

mowiec mi tu wszystko..najwyzej bedzie sie z czego smiac...:)

 

 

bo ja wogole nie kapuje o co biega z ta masa

 

ale musze sie pochwauic ze polaczylem we wtyczce MOLEX (tak to sie chyba nazywa)

spinaczem to zielone z tym czarnym dzieki czemu jak wlaczam zasilacz to on zaczyna chodzic :)

bylem z siebie taki dumny :)

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uspokuj sie bo ci mama spodni nie dopierze :D

 

/sry za ot ale sie nie moglem powstrzymac :)

1327696[/snapback]

 

zamknij sie szczylu :P

 

ha kiedy sie skapnalem ze juz wszystko kapuje i ze juz moge sie zabierac powoli za Vmoda spotkalem najwiekszy problem ze wszystkich....nikt nie ma odpowiedniej lutownicy ...cyna tez ponoc ma byc inna zeby sie zimne luty nie robily (jakos tak)

kurcze lipa lipa !!!!!!!!!!!!! :(

ale pogadam z ludzmi moze ktos ma i pozyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera tak patrze i wszyscy jadą na 2003, mało kto na 05 - co jest? NIech mnie ktos wreszcie przeskoczy z tmi 345 bo kurde ten celek 1230 tam straszy :)

 

Hm to co może zrobimy zakłady co sie stanie z grafą RepsOn'a??

 

btw. wyszły nowe stery 76.10 czy jakoś tak i mam zamiar przetestować to coś. Jak zrobie testy to powiem czy lepiej czy gorzej, czy wogóle lepiej nie mówić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha narazie sie nic nie stanie bo nie ma lutownicy..ale jak bedzie to powiem i zrobimy ankiete :D

 

CZY NOOBIE W DZIEDZINIE VMODOW SPALI KARTE...CZY MOZE JEDNAK NIE ;)

 

a ja w 3d05 mam 328 wiec uwazaj bo sie zdenerwuje i masz wkopane :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tobą powalcze w 3DMark05 i żeby nie było,to jeszcze na takich samych zegarach jak ty i zobaczysz,że cię przeskocze :)

Miernik już zamówiłem powinien niedługo dotrzeć,lutownice którą mam narazie próbuje naprawić,a potencjometrów to k**wa nie mogę nigdzie w mojej okolicy dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dasz rady....mam mocniejszego procka :P wiecej ramu, a po modzie karta bedzie smigac na conajmniej (tak mam w planach) 340/700 :)

1328222[/snapback]

Ha,Ha,Ha!!!!!!!! Bardzo śmieszne!!!!!!Pożyjemy zobaczymy............

PS.Tamten post był do crazy_martina,nie do ciebie(to tylko tak w drodze wyjaśnienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no żebym tylko ja sie za v-moda nie zabrał bo wtedyto uuuuu w 05 raczej będzie z wami cienko :blurp: :twisted: na razie dałem sobie spokój bo ze sterami konfikty są ale teraz wyszły te 76.10 i jak tylko który mnie śmignąć spróbuje tonowe stery i PM do Świdra i czaaadu panowie :twisted: bedzie v-mod - pęknie 400 tak czuje, ale na razie grafy szkoda troche bo jeszcze pożyć troche musi z pół roku.

 

# gramlin - a mały zakładzik że nie przeskoczysz B) Procek nie gra dużej roli w 05 bo tak to powinienem ostro w dupe dostać od tych A64 i pIV a tu one dostają wciry a ja sie rotfluje

 

dla tych którzy nie znają mojej grafy :

 

Ultima z stockowym chłodzonkiem (złote [ciach!]o + gołe ramki) :blurp: i chodzi stable w markach (znaczy 05 bo przez konflikty nature wywala w 03 :mur: ) 315/620 ewentualnie 315/635. Jakby tak pokusić sie o chłodzonko lepsiejsze to mogło by stuknąć 330/650 a moż ei więcej bo grafa sie raczej przegrzewa niż jest niedovoltowana.

 

Ano jak powiadają pożyjemy - zobaczymy czy spadne ze stopłka mastera FX 5200 in da 3DSmark2005 czy bede opijał viktorię przez dłuuugi czas..

 

Na razie spadam sfragować kilku szkopów :) (w planach 250 :lol: )

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

# gramlin - a mały zakładzik że nie przeskoczysz  B)  Procek nie gra dużej roli w 05 bo tak to powinienem ostro w dupe dostać od tych A64 i pIV a tu one dostają wciry a ja sie rotfluje

 

1328482[/snapback]

Zgoda,Jak zrobie tego v-moda to zakład rusza,powiedzmy,że zakład jest o 6-ściopak piwa!!!(narazie nie moge powalczyć,bo max to 300MHz,a przyczyną jest brak voltów,u mnie 1.42V na rdzeniu).Jak zrobie moda to wtedy umówimy się do kiedy będzie ten zakład.OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gremlin - ładnie to tak nieletnich do alkocholowej rozpusty nakaniać :rotfl:

 

Będe walczył ale v-moda musze zrobić bo co to za sens - FX bez v ze złotym [ciach!]em i nagimi ramkami vs. FX z v i dobrym chłodzeniem :mur:

 

nieno to ja mam więcej o całę 0,2 FPS ogólnie

 

1.2 fps

1.1 fps

2.0 fps

Edytowane przez crazy_martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie smiac sie z poczciwego 5200 :)\najwicej to mam bodajze 4 FPS w jednym momencie :P

 

 

Ha zrobilem chlodzenie dla FX...u gory fioletowy ZALMANIK chlodzony wentylem 60x60

stare chlodzenie dalem na spod karty....do tego radiatory na pamieciach.

 

 

Gremlin zrobiles tego V-moda ??

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...