Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Właśnie odkryłem fajne God Mode.

 

Kiedyś pisałem że zakochałem się w Chinese Stealth Armor, nie zmieniło się to wcale (choć nie jest to najlepszy armor gdy mamy wielu przeciwników).

 

Natomiast przypadkowo odkryłem że skradając się w tym stroju (czy też z użyciem Stealth Boy-a) nikt nas nigdy nie zaatakuje jeśli używamy melee weapons, bo w końcu nie widzą co ich uderza.

Tak więc odkopałem z biurka niezniszczalny Jingwei's Shocksword (z Anchorage) i bez najmniejszego problemu koszę wszystko co napotkam po drodze.

Używam tego raczej tylko w przypadku grup przeciwników, bo nic nie zastapi criticalów z użyciem plasma rifle (choć ten Shocksword też ma fajny efekt).

 

A Broken Steel już zakupiony tak więc spokojnie mogę sobie grać, bo gdzie tam do levelu 30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna pogrywam sobie w F3 i mam jedno banalne pytanie. Czy jest jakies podręczne menu, z którego szybko mozna zmieniać bronie lub przypisac je np. pod klawisze numeryczne? Troche denerwuje mnie wciskanie za kazdym razem TAB, nastepnie zakladki uzbrojenie i szukanie na liście interesującego mnie sprzetu. Mozna to robic w jakis bardziej przystępny sposob? W opcjach sterowania nic takiego nie widze. Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to trzeba przytrzymać klawisz numeryczny (od 1 do 8 ) i potem kliknąć na odpowiedniej broni/rzeczy w inwentarzu.

Działa. Wielkie dzięki, od razu wygodniej się gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja prędko się za niego nie zabiorę, na razie korzystam tylko z uroków zwiększonego level capa. Póki co chce przejść wszystkie poboczne questy, na końcu zabiorę się za questy z BS.

 

Szkoda że z nowych perków nie ma prawie nic ciekawego, a z tych starych mam praktycznie wszystko co daje jakieś wyjątkowe korzyści, których nie da się uzyskać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto przejść. Nie jest oderwany od fabuły jak 2 pozostałe. To praktycznie kontynuacja fabuły F3 i dlatego jest właśnie taki fajny. Niestety wymaga patcha 1.5 więc jeśli ktoś ma stare save z poprzednich patchy to musi tak czy tak iść od nowa. Chyba tylko 1 patch wstecz działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe, na konsoli bez problemu działają save-y z patcha bez obsługi żadnych DLC, przynajmniej jeden, bo zostawiłem sobie taki tuż przed detonacją bomby żeby móc ją sobie oglądać kiedy mi sie zechce, a nie wybieram tego w normalnej grze bo lubie Megaton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, na konsoli bez problemu działają save-y z patcha bez obsługi żadnych DLC, przynajmniej jeden, bo zostawiłem sobie taki tuż przed detonacją bomby żeby móc ją sobie oglądać kiedy mi sie zechce, a nie wybieram tego w normalnej grze bo lubie Megaton.

Na PC też save-y działają nie wiem dlaczego Szawelowi nie działały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach spotkałem się z tym problemem, że po patchu 1.5 nie widać save'ów. Opisywane jest to jako bug kasujący stare save, jednak u mnie one fizycznie są, tylko gra ich nie widzi. Musiałem na szybko przejść główny wątek bym mógł przejść dodatek. Szkoda tylko Gauss rifle i chińskiego armora stealth z Anchorage. Znalazłem za to potrójne działko laserowe. Jest o wiele mocniejsze od zwykłej strzelby laserowej. Strzela 3 promieniami na raz. Co ciekawe "dał" mi je jeden supermutant. Był dość twardy, ale się opłaciło, bo pukawka ma kopa.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No to lekki bezsens , nie po to katowalem F3 przez ponad 100h , bym teraz zaczynal od nowa , gdy pojawia sie dodatki :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wywal plik odopwiedzialny za quick sejwa , moze uda sie i zadziala , mialem podobnie z EAXEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja się dziś przekonałem do Gauss Rifle. Swego czasu raczej nie lubiłem tej broni, ale teraz jak mam wszystkie perki od criticali to zrobiła się bardzo fajna. 90% szans na criticala + knock down sprawiają że można się łatwo uporać ze sporą grupą mocnych wrogów z daleka, chowając się, bądź z bliska jeśli jest max dwóch przeciwników, jak więcej to wolę skradanie i melee weapons lub granaty.

Odkąd mam te 90% to zawsze miałem criticala z tą bronią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ze strony Microsoftu ściągasz aplikację Games for Windows LIVE. Zakładasz konto, płacisz za MS Points i kupujesz DLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się zagrać w ten "osławiony" pierwszy dodatek do F3 - OA. Wiem, że jestem trochę z tym spóźniony, ale ciągle miałem nadzieję, że Cenega weźmie się w tej sprawie do roboty. Nadzieja jednak matką głupich, toteż zakupiłem elektronicznie.

Wracając do dodatku to mimo bezmyślnego parcia do przodu i rozwalania co tam popadnie, drzewek zawieszonych miejscami w powietrzu i takich tam ogólnych niedoróbek, to nawet całkiem nieźle mi się grało. Zawsze jakaś odmiana ;)

Mam jednak małe pytanko do znawców tematu. Chodzi mi o tą cudowna pukawkę (GA), w posiadanie której, po skończeniu OA można wejść. Czy da się ją naprawiać poza sklepikarzami w jakiś inny sposób? Tzn. czy są jakieś podobne, ogólnie dostępne bronie za pomocą, których Gautling Rife da się podreperować?

 

 

PS. Na Amazonie od 29.05 będzie dostępna pudełkowa OA. Istnieje więc chyba szansa, że i dalsze dodatki również w takiej formie się ukażą, a i Cenega ruszy tyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gauss Rifle.

 

Melampus szkoda że nie wykorzystałes glitcha w grze i nie wyniosłeś z symulacji niezniszczalnych broni, bo niestety Gauss Rifle można naprawiać jedynie u sprzedawców, no chyba że nie masz nic przeciwko używaniu kodów, tyle że wtedy to możesz sobie kodem dodać tą niezniszczalną wersję do ekwipunku.

 

Wszystkie DLC będa w pudełkowych wersjach, w zagranicznych sklepach pojawiają się już preordery. Co ciekawe w jednym sklepie pojawiły się packi po dwa - Anchorage + The Pitt oraz Broken Steel + Point Look. Ten ostatni wzbudził falę spekulacji wszędzie, Bethesda na razie nic takiego nie potwierdziła.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Harry Lloyd możesz jednak nieco rozjaśnić mi o co chodzi z tym glitchem? W symulacji OA po zabiciu, zwłoki i broń chińczyków efektownie znikał. Tylko miejscami można było znaleźć amunicję itp. Chyba, że coś przeoczyłem?

 

Kody odpadają - nie ma z nimi dobrej zabawy i wyzwania jakie stawia gra :rolleyes:

 

PS. Fakt - Gauss Rifle...

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http://fallout.wikia.com/wiki/Operation:_A...ation_inventory

 

Jest to trochę skomplikowane i nie zawsze musi się udać, może być potrzeba powtórzenia symulacji. Mi na konsoli udało się zawsze za pierwszym razem, a robiłem to dwoma postaciami. Przechodząc symulację na niskich levelach jest to bardzo przydatne bo dostajemy sporo niezniszczalnych broni, jednak na wyższych levelach się ich już raczej nie używa. Jestem obecnie na 25, i z nieenergetycznych broni noszę już tylko niezniszczalną snajperkę, którą jednak chyba też zostawie w domu, bo Gauss Rifle ma spread 0 i świetny zasięg, więc z powodzeniem ją zastąpi.

 

Na ciężkich wrogów lubię Metal Blaster (z The Pitt), bo Sneak Critical daje kosmiczną ilość obrażeń, jako że broń emituje 9 promieni i każdy z nich daje criticala (o ile trafi), a sneak attack jeszcze całość podwaja.

 

Na kompie w Fallouta obecnie gram raczej tylko dla kodów, zwłaszcza god mode i no clip, bo dzięki temu można pozwiedzać niedostępne normalnie miejsca. Ogólnie rzadko PC-tową wersję odpalam.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dopiero co pisałem o spekulacjach odnośnie kolejnego DLC, a tu dziś Bethesda dała nam całą masę newsów:

 

- oficjalna zapowiedź dwóch nowych DLC - Point Lookout i Mothership Zeta (porwanie przez obcych, lol), wyjdą w czerwcu i lipcu

- wszystkie DLC pojawią się także na PS3, ale z opóźnieniem

- będą dwa retail packi, każdy z dwoma dodatkami

- w październiku wyjdzie Fallout 3 w edyjcji Game of the Year, będzie ona zawierać wszystkie pięć dodatków

 

Wsztstko fajnie tylko co z level capem? Biorąc pod uwagę kolejne dodatki to te 30 leveli to niestety dalej mało. Ja jestem na początku 26, jeszcze nie przeszedłem Take It Back, do tego zostało mi muuultum lokacji do eksploracji. Dodam że gram na Very Easy, a mimo to chyba już niedługo osiągnę maks. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Przyznam , ze to juz jest zenujace. Rozumiem jeden , gora dwa dodatki , ktore jeszcze cos dopowiedza odnosnie samej fabuly , ale teraz juz czytam , ze ma ich byc jak na razie tylko , czy , az 5 - pewnie bedzie ich wiecej , a za kazdy policza sobie odpowiednia ilosc $$. Porazka o nazwie "telenowela".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trafie na jeszcze jeden mod który nie działa TYLKO na ciach!ianym polskim wydaniu to słowo daje że pomimo że mam oryginał to będę grać na angielskim piracie! Co za kretyn zdecydował o zmianie systemu zabezpieczeń! Nie dość że nie wydają dodatków to jeszcze nie działa masa modów. Bądź tu uczciwy i kupuj wydane w Polsce gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...