Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

ponad 35h za mna, glowny troche lizniety wiekszosc lokacji na mapie odkryta, lvl 23 :) (modzik). Gra sie swietnie tylko jedna rzecz mnie niepokoi - quests completed = 24 :blink: i chyba dwa pozostaly do zrobienia poza glownym.... Zwazywszy i bylem juz lekko w 90% miejsc i biore wszystko co sie da to tych zadan jest w grze jak na lekarstwo! Tez tak macie czy jeszcze nie trafilem tam gdzie trzeba?

Witka. Wielkimi krokami zbliża mi się 20lvl, a widzę że kolega ma jakiś modzik na lvl ? Sam szukam czegoś takiego, żeby pograć sobie z nakoksowanym gościem :)

Napisz na pw co i jak.

 

Xibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ma ktoś tą polską edycję kolekcjonerską? Czy artbook jest po polsku czy po angielsku? Napisy na zewnątrz pudełka są po angielsku, więc mała nadzieja jest. Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak jakas bratnia dusza podpowiedziala w spoilerze ja kwyjsc z misji

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
gdzie wchodzimy do Virtual Reality machiny i ladujemy w jakims osiedlu

w ktorym rzadzi maly bekart o imieniu Bety , chyba .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie mam problem (zupełnie jak w obku): jak zwolnić nabijanie XP ? Ciut miej xp mam za wrogów jak gram na normal ale gra wtedy jest za łatwa. Jest jakiś mod na slower XP gain ? Albo taki który likwiduje capa na 20lvl (tzn ze można levelować dalej) albo taki mod który zwiększa różnice w ilości XP jaką trzeba nabić aby wejść na wyższy level. Toż to tragedia jest: znając życie nawet 30% gry nie będę miał skończone a już będę na 20lvl...

Az tak zle nie bedzie IMHO, ale exp rzeczywiscie leci z deka za szybko.

 

To powinno Ci podpasowac: http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=80 ew. to: http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=334

 

Napisz na pw co i jak.

Po co na PW, niech pisze tutaj, moze ktos jeszcze skorzysta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie mam problem (zupełnie jak w obku): jak zwolnić nabijanie XP ? Ciut miej xp mam za wrogów jak gram na normal ale gra wtedy jest za łatwa. Jest jakiś mod na slower XP gain ? Albo taki który likwiduje capa na 20lvl (tzn ze można levelować dalej) albo taki mod który zwiększa różnice w ilości XP jaką trzeba nabić aby wejść na wyższy level. Toż to tragedia jest: znając życie nawet 30% gry nie będę miał skończone a już będę na 20lvl...

Level Cap Increaser // Slower Levelling

 

Nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co na PW, niech pisze tutaj, moze ktos jeszcze skorzysta ;)

mod na wiekszy level (files)

 

Do wyboru 2 opcje : max 30 lub 40lvl, autor pisze zeby uwazac z ta druga opcja bo jak bedziemy mieli wszedzie po 100 punktow do przy kolejnym awansie gierka sie zablokuje. Enjoy

 

EDIT

kwasior byl szybszy hehe :) ja testowalem hula ok

Edytowane przez sledziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą polską edycję kolekcjonerską? Czy artbook jest po polsku czy po angielsku? Napisy na zewnątrz pudełka są po angielsku, więc mała nadzieja jest. Ktoś wie?

Artbook jest po angielsku.

 

@adrian1024:

 

Nestor wyda zgode na szkolenie. Znajdziesz go w Cytadeli w okregu B.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można się nauczy pancerza wspomaganego? Jestem przy radiu i koleś mówi mi o jakimś laboratorium. Nie mogę tego odnaleźć. Za bardzo nie kumam gdzie się udać.

No ja też mam ten problem. Wiesz już może gdzie można się nauczyć używania pancerza wspomaganego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az tak zle nie bedzie IMHO, ale exp rzeczywiscie leci z deka za szybko.

 

To powinno Ci podpasowac: 3144267[/snapback]

Dzięki ;)

 

Ogólnie levelowanie itpp wymaga szlifu ale i tak jest 100x lepiej niż w Obku def.

Daliby to SDK już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko mnie czy komus jeszcze wydaje sie ze bron w tej grze jest stanowczo za krotka np sniper rifle z pierwszej perspektywy wyglada jak vintorez a assault jak mp5, modele w perspektywie pierwszej osoby nie odzwierciedlaja tego co nasza postac ma na plecach :unsure:

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też mam ten problem. Wiesz już może gdzie można się nauczyć używania pancerza wspomaganego?

 

Straciłem już rachubę, ile identycznych pytań już padło w tym temacie. A wystarczyło zajrzeć na POPRZEDNIĄ stronę ew. AŻ dwie wstecz!

 

 

@tripsta, zwiększ sobie minimalnie fov i będzie wyglądać lepiej.

 

@Helldud3, figurka BoSa pewnie z edycji kolekcjonerskiej z jakiegoś smerfniejszego kraju np. http://cgi.ebay.com/FALLOUT-3-LTD-EDITION-...p3286.m63.l1177

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie to brytyjska edycja, nie tyle kolekcjonerska, co limitowana. Tam chyba anulowali kolekcjonerską (wnioskując po Amazonie) i zastąpili ją taką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak jakas bratnia dusza podpowiedziala w spoilerze ja kwyjsc z misji

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
gdzie wchodzimy do Virtual Reality machiny i ladujemy w jakims osiedlu

w ktorym rzadzi maly bekart o imieniu Bety , chyba .

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
Albo wykonasz wszystkie misje od Bety, albo wchodzisz od opuszczonego budynku i w odpowiedniej kolejności "grasz" na radiu, wazoniku (chyba), cegle, krasnalu i butelce. Już nie pamiętam dokładnie jak szła kolejność, ale za długo przy tym siedzieć nie powinieneś.
Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze by tak jakas bratnia dusza podpowiedziala w spoilerze ja kwyjsc z misji

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
gdzie wchodzimy do Virtual Reality machiny i ladujemy w jakims osiedlu

w ktorym rzadzi maly bekart o imieniu Bety , chyba .

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - 'Mario2k'

radio, pitcher, gnome, pitcher, concrete block, gnome, cola bottle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde te mody na Xp nie są idealne dla mnie ;d. Ten jest najlepszy ale i tak ma minusy:

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=97

 

Rzeczywiście różnica miedzy poszczególnymi levelami jest bardzo dobra teraz ale nie potrzebnie w takim wypadku została zmniejszona ilość dostawanego XP za zabijanie,hakowanie itp :|. Da sie jakoś edytować te pliki .esp bez Construction Set'a ? ;]. I denerwuje mnie w tym modzie ze nie ważne ze gram na very hard to i tak dostaje tyle samo XP jak na normalu :|. Kurde na prawdę szkoda bo tak to nabicie 20lvl zajmie lata a bez moda to nawet 1/5 gry nie dotknę a będę już miał 20lvl.

 

W czym oni tworzą te pliki .esp ? To bym sobie pozmieniał wszystko tak jak mi by pasiło ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie się skupcie na grze, na fabule i klimacie a nie na tym ile xp kto dostaje xD

 

bez moda to nawet 1/5 gry nie dotknę a będę już miał 20lvl.

No i co z tego? Bo nie rozumiem w czym jest problem ;)

 

Właśnie skonczyłem grę, po 66 godzinach. Gra jest naprawdę EPICKA. Teraz robię loada i zmykam do wasteland odkrywać kolejne miejscówki bo mi ich jeszcze zostało od pyty i ciut ciut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Wczoraj grę zacząłem, pograłem troche ponad 4 godziny i jak na razie ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

Jednak chyba zbyt wiele zmienili względem poprzednich części, chodzi mi głównie o interfejs, zwłaszcza Pip-Boya.

 

Początek bardzo fajny, ten cały etap tworzenia postaci (odglosy bobaska rozwalające), ale jednak wolałem mieć wszystko na jednym ekranie bo od razu wiadomo co na co jak wpływa (dobrze że przy wychodzeniu z Vaulta można jeszcze wszystko zmienić). Szkoda że nie ma traitów.

Wkurza mnie też że przy levelowaniu od razu muszę rozdysponować punkty skillowe. Zawsze zostawiałem je sobie na później i wykorzystywałem dopiero podczas questów, gdzie był mi potrzebny konkretny skill.

 

Przydały by się skróty do poszczególnych zakładek Pip-Boya, bo ciągłe przełączanie jest trochę uciążliwe. W sumie najgorzej było na początku, z czasem się przyzwyczaja.

 

Co do wydajności do gra chodzi dziwnie. Po pierwsze to domyślnie włączany jest Vsync (nawet jak go nie zaznaczymy w opcjach), przez co gra strasznie zwalnia poniżej 60 FPS. Co za debilna funkcja, ile lat już się prosi o normalny frame limiter na poziomie sterownika, ale jak widać to problem.

Po ustawieniu Vsynca na Force off w sterownikach można już normalnie grać, ale powyżej 60 FPS animacja postaci wyraźnie przyspiesza. Mimo to jest to lepsza opcja.

Ogólnie framerate często skacze, w otwartym terenie przeważnie między 40 a 80 FPS, ale bez Vsynca na szczęście zbytnio tego nie widać (najbardziej to że postać zwalnia przy spadku FPS, ale to nie takie straszne). Przydał by się sprzęt oferujący stałe 60 FPS, ale to pewnie nie prędko.

Grafika dla mnie super, właśnie na taką gierkę czekałem tyle lat - wasteland w 3D.

 

V.A.T.S. bardzo mi się podoba, najbardziej przydatny przy szybkich przeciwnikach - nie musimy w nich celować no i nie dostajemy takich obrażeń. Dobrze że ta funkcja jest, bo inaczej był by to po prostu shooter, co by dobre nie było.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "coś o questach"
Questów na razie prawie nie zrobiłem, ogólnie gram powoli. W sumie to utknąłem na Talk to Moriarty about Dad. Rozmawiałem z nim już i wybrałem opcję uporania się z ćpunką. Po zabiciu jej jednak nigdzie nie mogę znaleźć tego chłopa. Na mapie jest zaznaczona jakaś dziwna lokacja NE od szkoły, ale tam go nie ma, u siebie w barze też go nie ma, więc nie wiem.

 

Fajny był quest z Super Martem. Po aktywacji robocika spoko było jak w tle słyszałem jak robocik morduje raiderów podczas gdy ja sobie lootowałem pomieszczenie. Fajne.

Jeszcze jednak ciekawa rzecz - gdy grę uruchamiamy bezpośrednio poprzez Fallout3.exe, to gra nie wymaga płyty w napęcie. Płyta sprawdzana jest przez loader, więc jak już ustawimy ostatecznie opcje grafiki płytę można spokojnie schować. Mam nadzieję że nie zmienią tego w kolejnych patchach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja się dosiadłem do F3. O "zgrozo" (hehe) gierka daje radę, a tendencja jest wzrostowa. Mile zaskakuje ponury i sugestywnie wykreowany świat, pełny znajomych akcentów. F V.A.T.S. to w sumie niedorobione tury, dane raczej na otarcie łez, żeby nie było całkowicie jak w Fps, ale przynajmniej na początku fajna sprawa. Kreacja bohatera, jak również sam początek na plus - znacznie ciekawiej zaczyna się F3 niż F1 i F2 razem wzięte. Do tego fabuła naparwdę wciąga, nie to co Oblivion. Spodobał mi sie także egzamin K.O.Z.A., no i zadania wcale nie sa tak banalne jak się spodziewałem - zazwyczaj mamy kilka różnym decyzji do wyboru. Co tu dużo gdybać, jest lepiej niz wróżono i giera zasługuje na uwagę. Wkurza mnie tylko brak fajnych opisów dla przedmiotów i rozlazły PiP3000. Poza tym F3 nieźle radzi sobie ze SLI, to i ultra high można wrzucić i świat jakby ładniejszy :D Motyw muzyczny przypomina mi trochę main theme Terminatora. Ah no i wersja PL wyszła całkiem nieźle :> Trza by cos napisać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ture, przeciez VATS to nie jest system turowy, do zatrzymania czasu dochodzi tylko podczas wyboru lokacji trafienia...

 

Poza tym jakie znowu "prawie jak cheat"? Jak inaczej chcialbys zrealizowac precyzyjne celowanie w rozne czesci ciala, ktore nie wymagaloby malpiej zrecznosci gracza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ture, przeciez VATS to nie jest system turowy, do zatrzymania czasu dochodzi tylko podczas wyboru lokacji trafienia...

 

Poza tym jakie znowu "prawie jak cheat"? Jak inaczej chcialbys zrealizowac precyzyjne celowanie w rozne czesci ciala, ktore nie wymagaloby malpiej zrecznosci gracza?

tak samo jak to mialo miejsce w poprzednich czesciach, walka by sie toczyla tylko w systemie turowym albo tylko w real time, bez mixowania jednego z drugim, wtedy nie dochodzilo by do strzelania do granatow w powietrzu itp, chodzi mi o to zeby gracz nie mogl przerwac ataku npc gdy on wisi 20 cm od jego twarzy, to jest praktycznie jak cheat :) Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie się skupcie na grze, na fabule i klimacie a nie na tym ile xp kto dostaje xD

 

 

No i co z tego? Bo nie rozumiem w czym jest problem ;)

 

Właśnie skonczyłem grę, po 66 godzinach. Gra jest naprawdę EPICKA. Teraz robię loada i zmykam do wasteland odkrywać kolejne miejscówki bo mi ich jeszcze zostało od pyty i ciut ciut.

No jakto w czym ;]. Szkoda przechodzić kolejne 4/5 gry już na 20lvl ;]. Czekam nadal na info jak edytować te pliki .esp albo na moda który tylko i wyłącznie zwiększa różnice między levelami a nie ingeruje w pozostałe aspekty związane z XP ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...