Skocz do zawartości
tatutek

Co oznacza ten error w prime95 POMOCY Rounding was 0.5, Exp

Rekomendowane odpowiedzi

z tego, co pamietam z zabawy tym programem, to pojawienie sie tego bledu oznacza, iz program sie myli czego z kolei przyczyna jest jego przegrzanie sie lekkie..

 

jesli stalo sie to np po godzinie, czy 2 to nic zlego.. jesli jednak wywalil ci to po czasie mniejszym niz 5 minut to juz nie dobrze, jesli mniej niz minuta to bardzo zle... zasilacz albo chlodzenie procka do wymiany..

 

przytaknijcie lub poprawcie mnie, bo moge sie mylic...ale nie musze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak jedziesz na ustawieniach od athlona 2200+ na 1700+ to twojego proca trzeba droche dovoltowac podnies napiecie dla poprawnej pracy jesli pozwala ci na to zasilka i chlodzenie.aha no i lepiej puscic 10,5x166 niz 13x133 skoro masz pamieci pc2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem u kolegi komputer:

Barton 2500+

GA K7400L

512 MB Twinmoss

i na standardowych ustawieniach prime95 wysypuje się po paru sekundach:

AMD Athlon XP 2500+

CPU speed: 1829.56 MHz

CPU features: RDTSC, CMOV, PREFETCH, MMX, SSE

L1 cache size: 64 KB

L2 cache size: 512 KB

L1 cache line size: 64 bytes

L2 cache line size: 64 bytes

L1 TLBS: 32

L2 TLBS: 256

Prime95 version 22.10, RdtscTiming=1

Best time for 256K FFT length: 20.533 ms.

Best time for 320K FFT length: 26.391 ms.

Best time for 384K FFT length: 33.701 ms.

Best time for 448K FFT length: 37.920 ms.

Best time for 512K FFT length: 41.737 ms.

Best time for 640K FFT length: 54.541 ms.

Best time for 768K FFT length: 67.612 ms.

Best time for 896K FFT length: 79.023 ms.

Best time for 1024K FFT length: 89.820 ms.

Best time for 1280K FFT length: 118.268 ms.

Best time for 1536K FFT length: 143.000 ms.

Best time for 1792K FFT length: 173.492 ms.

[Fri Nov 26 13:11:24 2004]

FATAL ERROR: Rounding was 0.499710341, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

[Fri Nov 26 13:22:02 2004]

FATAL ERROR: Resulting sum was 2.176962273215488e+016, expected: 2.176962269860046e+016

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

 

Jak widać benchmark przeszedł, ale tortur test już nie :-(

Co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że napięcia są w jak najlepszym porządku. Zdziwiła mnie inna rzecz.

Zmartwiła mnie jeszcze jedna recz. W 3dmarku01 na GeForce FX 5200 Ultimate 300/500 MHz uzyskał zaledwie 6700 pkt (z tego co widzialem 8000 powinno być) , a obraz był dziewny. Tak jakby było szybie przesunięcie, potem przerwa i znów szybkie posunięcie. Czasami mam dokładnie to samo w 3d03 u siebie i nie wiem co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie powiem ze sa ok cpu <50 (lepiej 45) buda ~30 za goraco i zasilacz pewnie tez sie grzeje ale powiniem bez problemu sobie z takim zestawem poradzic zmierz mu napiecia miernikiem nie patrz na odczyty z mobo dorzuc jakis wentyl bo budy to pewnie cos pomoze a napewno nie zaszkodzi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką ciekawostkę

testowałem swojego thortona 2000+ (1666Mhz) pod

prime95 ver 20.6.1 - bardzo często się wykładał nawet po delikatnym taktowaniu, dobieraniu napięć itp ...

oraz ver 23.8.1 - i tu co ciekawe po przetaktowaniu na 10.5x200 2100Mhz 1.63@1.7V się nie wykłada

 

tak więc moje pytanie:

Dlaczego poprzednia wersja pokazywała że coś nie tak z procesorem ?

(A nowa przechodzi testy - 0 errors przy takim samym configu a nawet na mocniejszym taktowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest przypadkiem wina ramu?

tez mam thortona i nawet lekko podkrecony wywala sie na prime95 obojetnie czy w torture test czy w normalnym,

ale nie przejmuje sie tym zbytnio bo nawet podkrecony chodzi stabilnie podczas uzytkowania i testowania innymi progsami, wywal mi sie tylko na prime95,

podejzewam, ze to ramy bo kiedy wywali blad to cos tam pisze w logu, ze moze to byc wina pamieci, podobie jak ty mam jakies niemarkowe pamiatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram sprawdzałem Memtest86 i chodzi nawet na 420mhz bezbłędnie...

 

Co do prime to są różne ciekawostki: już zauważyłem wiele razy pewną zależność...

Przetaktowałem sprzęt i przez tydzień prime działał dobrze po kilka godzin dziennie i 0 errorów

A po tygodniu nagle wywala mi się za każdym razem już po 15 minutach :( - a nie zmieniałem żadnych ustawień :)

 

W takim razie jaki program polecacie ?

 

- edit -

może HOT CPU TESTER PRO 4.2.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet się sprawdza to o czym mnie informuje błędami wersja 23.8.1. Gdy procek dostanie za małe napięcie to Prime potrafi się od razu wywalić, a najpóźniej po 15 minutach (lub po 2 pierwszych testach). Gdy ma dobrze Prime chodzi bez błędów, ale cierpliwości mi starcza na najwyżej 3 godziny. Co ciekawe mogę oszukać błędy pamięci podniesieniem napięcia na procu i hula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Prime95 jest najlepszy.

Testowalem procka CPU Burn, Cpu Stability test i Prime95

Cpu Burn po 2 godzinach rozgrzal mi procesor do 41 stopni

Cpu Stability test po 2 godzinach rowniez do 41 stopni

Prime juz po 20 minutch do 47 stopni

Wiec wnioskuje ze on naprawde obciaza dobrze procek i jezeli przechodzi np. 10 godzin prime95 to komputer musi byc naprawde stabilny. Podejrzewam ze nawet po 5 godzinach jakby wyskoczyl error to przy normalnym uzytkowaniu i tak to by nie mialo znaczenia bo nie jestesmy w stanie obciazyc procesora w taki sposob w jaki robi to Prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...