Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

wiem co to jest dioda!! Jezu czy nikt nie moze odisac mi na moje pytanie?? :mur: pisze o co mi chodzi a ty mi odpisujesz "kiedy dioda moze wskazywac temp"....

Czy ktos mi odpowie jasno i kakretnie na co powinienem bardziej zwracac uwage?? na temp procesora czy na temp"diody procesora" ?? plizzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem co to jest dioda!! Jezu czy nikt nie moze odisac mi na moje pytanie?? :mur:  pisze o co mi chodzi a ty mi odpisujesz "kiedy dioda moze wskazywac temp"....

Czy ktos mi odpowie jasno i kakretnie na co powinienem bardziej zwracac uwage?? na temp procesora czy na temp"diody procesora" ?? plizzzz

1217572[/snapback]

Zdecydowanie na temp. z diody procesora, a nie tą mierzoną poprzez termistor czy inne badziewie w sockecie - jeżeli twoja płyta taki pomiar obsługuje, to bardzo fajnie, wypada się tylko cieszyć.

 

Większość mobo nie pobiera odczytu temp. CPU z diody - ani dwa moje Epoxy, ani mój zmarły tragicznie i nieodżałowany Abit NF7. Sądze, że praktycznie wszyscy podają temperatury mierzone za pomocą czujnika w sockecie, na dodatek zniekształcone przez różnie skalibrowane chipy do pomiarów (przeważnie znanego Winbonda).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkoncu jakas konkretna odpowiedz :D thx

na dodatek zniekształcone przez różnie skalibrowane chipy do pomiarów

no wlasnie gdzies czytalem ze i temp odczytywana z diody procesora na roznych plytach jest roznie odczytywana....

czyli jezeli wiekszosc podaje temp procka z czujnika w sockecie too nie musze sie narazie martiwc wymiana choldzenia ?? idle 33 stress 43 -> sprzecik taki jak w opisie.... a chodzonko to skapletowany z 2 coolmasterów 1 B) nawet calkiem cicho chodzi gdy go sie pusci na 2200 :D pozdro i dzieki za odpowiedz...nich ci bozia w dzieciach wynagrodzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu doczekalem sie SI-97, dzisiaj go zamontuje i porownam z pentagramem 92Cu, ale dziwi mnie jedna rzecz, mianowicie finy nie sa rownolegle do podloza, jest lekki kat, czy to normalne, tak jakby jedne pipy byly krotsze od drugich, tak jest , ale czy prawidlowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie - jedyny warunek, jaki stawia wentylator to dostęp do jego dolnych otworów (Silent Cat ma tylko te.).

 

Bardzo ciekawą alternatywą, która bardzo dobrze się sprawdza na SI-97 jest Arctic Fan 3 - nie ma ramki wokół wentylatora, a dodatkowo ma 38mm wysokości więc wydajnościa i poziomem hałasu może spokojnie konkurować z YS-Tech'ami... Niebawem skończę męczyć SI na nim i zamieszczę reckę na stronce.

1215467[/snapback]

I jak z tym Arctic Fan 3 na SI-97?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1666MHz@2400MHz , 200x12 i 1.85V narazie cienko wiem! ale jak napierwszy raz to ok zwlaszcza po przesiadce z palomino 1700+

 

NO WIEC:

SI-97 i OCZ5+ i zwykly wentyl 92mm za 10zl, w pokoju 25C i dlugo juz prime95 jade i mam

47C (wczesniej 50C ale widac pasta sie "stabilizuje" i temp spadla)

 

Wiec chyba nie jest zla temperaturka :) ciekawe co bedzie jak dam 120mm :>

 

edit:

A jednak 50C :>

Ach te pomiary temp :/ na abicie.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkoncu jakas konkretna odpowiedz  :D  thx

no wlasnie gdzies czytalem ze i temp odczytywana z diody procesora na roznych plytach jest roznie odczytywana....

czyli jezeli wiekszosc podaje temp procka z czujnika w sockecie too nie  musze sie narazie martiwc wymiana choldzenia ?? idle 33 stress 43 -> sprzecik taki jak w opisie.... a chodzonko to skapletowany z 2 coolmasterów 1  B)  nawet calkiem cicho chodzi gdy go sie pusci na 2200 :D pozdro i dzieki za odpowiedz...nich ci bozia w dzieciach wynagrodzi  :lol:

1218125[/snapback]

Cześć

Mam A7N8X i ta płytka pokazuje temp. z socketu i z diody i zauważyłem że relacja między nimi zależy od klasy chłodzenia, wcześniej miałem Zalmana 6000 (cienias straszny ) i różnica w idle była 8-10 , pod Prime dochodziła do 30 (widziałeś kiedyś 97 na diodzie? ) , teraz na Pentagramie 80Cu na low w idle 4-5 różnicy, w stresie do 10-11.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to jak mowilem wyniki testow Pentagrama 92Cu i SI-97

 

Charakterystyka pomiarow:

tepmeratura otoczenia 22C, testy przy otwartej obudowie,

predkosc wentyli/stan systemu/teperatura

komponenty takie jak w opisie

testy trwaly po 20 min dla kazdej opcji

 

Pentagram 92Cu + AC5

AMD 2800 Barton

 

Lowspeed/windows/37C

Lowspeed/prime95/43C

 

Czas powrotu do temperatury poczatkowej 6m15s

 

Fullspeed/windows/33C

Fullspeed/prime95/37C

Czas 4m25s

 

SI-97 + silentcat + AC5

AMD 2800 Barton

 

Lowspeed/windows/35C

Lowspeed/prime95/39C

 

Czas 3m5s

 

Fullpeed/windows/30C (nizsza niz chipsetu o 2C)

Fullspeed/prime95/34C

 

Czas 7m20s

 

Pentagram 92Cu + AC5

AMD 2800@3200

 

Lowspeed/windows/38C

Lowspee/prime95/44C

 

Czas 4m35s

 

Fullspeed/windows/34C

Fullspeed/prime95/38C

 

Czas 2m45s

 

SI-97 + silentcat +AC5

AMD 2800@3200

 

Lowspeed/windows/35C

Lowspeed/prime95/40C

 

Czas 3m

 

Fullspeed/windows/30C (nizsza niz chipest)

Fullspeed/prime95/34C

 

Czas 9m55s

_____________________________________________________________________

 

Ogolne wrazenia sa pozytywne, w tej chwili mam puszczony wiatrak na 2000rpm tak, zeby nie bylo go slychac, tem 34C, niestety musze tez powiedziec ze 3200 dla tego bartona to malutko, jako ze mam male problemy techniczne z uzyskaniem wiekszego fsb po wymianie ramu nie bylem w stanie ani checi krecic wyzej, ale teraz na dniach postaram sie wycisnac z niego jak najwiecej. Co do samego SI jest leciutki, montaz docys uciazliwy, ale ujdzie, waznym elementem jest cs, bez niego bylo by cienko. Co do wiatraka to widac z wynikow testu ze nie trzeba super szybkich dmuchaw.

Spod radiatora lusterm nie jest ale past powinny to nadrobic.

Moja laczna ocena w skali od 1 do 10 to 8,5, mimowszystko za te nieznaczne roznice 3, 4 stopniowe co do pentagrama, ale jak mowilem jak podkrece bardziej to wtedy powinny wyjsc mozliwosci ;)

8,5/10

Edytowane przez Galek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam A7N8X i ta płytka pokazuje temp. z socketu i z diody i zauważyłem że relacja między nimi zależy od klasy chłodzenia, wcześniej miałem Zalmana 6000 (cienias straszny ) i różnica w idle była 8-10 , pod Prime dochodziła do 30 (widziałeś kiedyś 97 na diodzie? ) , teraz na Pentagramie 80Cu na low w idle 4-5 różnicy, w stresie do 10-11.

 

IVO

ja mam średnio rożnice 10stopni w idlle a w stresie 15.... i dlatego zastanawiam sie nad wymiana chlodzonka ... na Zalmana CNPS7000B-Cu..wiem ze nie jest to najnowsze hiper-turbo chlodzenie,ale mam go na P4 2.95Ghz i pracuje calkiem calkiem ( cicho i chlodno B) ), ale znowu po "najnowszych pomiarach" przeprowadzonych przez Galeka nie jestem pewien czy kupowac bo :

Pentagram 92Cu + AC5

AMD 2800 Barton

 

Lowspeed/windows/37C

Lowspeed/prime95/43C

a ja na moim procku i chłodzonku mam w windzie 30-34C a w primie 43 <_< ... i znowu pojawiaja sie przemyślenia..... czy kupic czy nie......aaa jeszcze zaznacze ze gdy bede mial wolna kase ( czyli po wyplacie :lol: ) zamieniam ramki z goodramow ( calkiem cal;kiem ... nie sadzilem ze pujda na 386 .. respekt dla nich :razz: ) na gele ( Cl 2 albo w ostatecznosci 2.5 ).... i bede chcial puscic procka na "jak najwiecej" ... wtedy to raczej juz bede musial zmienica chlodzonko.... co radzicie??

 

 

 

Ps swoja droga kiedys procek Athlon 2000+ Palminio nagrzal mi sie do .... :blink: 115C...heh...gdy dotknolem radiatora to sie odrazu poparzyłem ale to bylo dawno z 2 lata temu ....do teraz athlonik tamten chodzi w trzecim kompie B) pozdro

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie bylo zadnych wiatrakow dmuchajacyhc, obudowa otwarta przy testach, pomiary niestety z chipsetu, jak zainstaluje wiatraki po 120 na sufit, bok i tyl to wtedy bede cisna ile sie da z kompa i podam wyniki, a no i jak doczekam sie areogate 3 to wtedy podam tempy z czujnikow. Zas dotykajac radiatora nie czulem prawie nic, troche tylko na 3200 przy prime95, ale tak po za tym to lod ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ IVO - do Ciebie tez mam pytanie - czym odczytujesz temperature z diody ? Mam Asusa A7N8X-E deluxe ale w MBM mi jakos tego nie widzi nie wiem czemu.... chyba ze ta wersja plyty nie posiada odczytu temp z diody CPU...

1223614[/snapback]

 

AIDA, Everest, MBM5, wszystkie odczytują z socketu i z diody. Z tym że ja mam Deluxe bez -E, może twoja nie ma odczytu z diody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihgspeed to jest 12V

zas lowspeed to w gruncie rzezy nie wiem, roznica prawie nie odczuwalna, ale chyba 7V, sluzyl mi do tego regulator obrotow od pentagrama, zas co do SI to ciekawe jak wypada z pentagramem 100mm, sprawdz to jak chcesz, ja mam natomiast SI i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh czyli Silenttower uzyskal miazdzace wyniki w tescie zenfista :D

Jedyna korzysc to moze to ze test bedzie zrobiony przez "bezstronnych arbitrow" a nie samego sprzedawce :) ale z drugiej strony to sie pewnie odwlecze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice miedzy pasta Arctic Silver 5 i ta dodawana do SI 97

idle - 2 stopnie

load - 3-4 stopnie

 

Otwarta buda - 0 dodatkowych wiatrakow - tylko Silent Cat na radiatorze i 2 w chieftecu.

Temperatura zewnetrza trudna do okreslenia - dosc cieplo - napewno powyzej 20 st ... w speed fanie mam tyle wartosci ze nie wiem za ktora sie chwycic ... (sprzet jak w opisie @3200+) - pomocy przy interpretowaniu tych wartosci z speed fana (ASUS A7N8X-E deluxe).

 

Temperaturki u mnie oczywiscie na AC 5

Idle - 38-39 stopni

Load - 44-45 stopni - wiatrak skrecony na 5 V. - 1380 - 1400 obr/min - kompletnie nie slyszalny.

Mialem przedtem Silent Towera 4 in 1 - wyniki porownywalne - SI jest lepszy o 1 - 2 stopnie... SI jest do chlodzenia tak zeby bylo cicho a Silent Tower tak zeby bylo efektywnie.

Moje odczucia jednoznaczne - ThermalRight lepiej opanowal technologie Heat Pipe - grzeja sie odrazu - w ciagu 5 - 10 sekund przy wiekszym obciazeniu w silencie po dluzszej chwili (30sec) - druga sprawa to to ze pewnie dzialo sie tak z powodu tego ze Silent ma wieksza przestrzen oddawania ciepla ..

w pojedynku SI 97 vs Silent Tower 4 in 1 - wygrywa SI 97 - jakosc wykonania nie powinna byc nawet porownywana - Si wyglada jakby byl robiony przez jakiegos perfekcjoniste jubilera a Silent Tower .... (no comment - krzywe finy - podstawa tragiczna (szlif jak papierem 300).

 

Kurcze ale temperatury powinienem miec jeszcze nizsze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenfist mozesz napisac swoje spostrzezenia na temat tego Arctica 3 na SI-97. Jak sie ma wydajnosciowo i głośnością do Y.S. tech Ultra Silent?

1224942[/snapback]

Trudno ocenić tak niski poziom hałasu :( Oba są cichsze od HDD (Segate Barracuda VII) Na korzyść Arctica przemawia przyjemniejsza natura "hałasu" mniej wyższych częstotliwości (brak ramki), bardziej skoncentrowany strumień powietrza, oraz niższa cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle aby teraz zmienic tego Ultra silenta na cos nie silent. W gre wchodzi Y.S-tech i TT Silentcat.

Który wybrać? zależy mi na tym żeby można go było spowolnić do poziomu Ultra silenta czyli ok 1500rpm i zeby bylo podobnie cicho (noce chce miec spokojne ;) ). Wydaje mi sie ze Y.S tech powinien byc lepszym rozwiazaniem od silentcata mimo tego ze SC ma niby 21dB a a y.s tech 33dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej na reke mi jest kupic ys tech bo mam zamiar kupic jeszcze pare rzeczy w jednym sklepie a tam SC nie maja. Ale jesli ys tech jest glosniejszy przy 1500rpm to wole kupic SC. Ktos chyba w topiku pisal ze ma ys tech'a wersji nie cichej - musze poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Tt sc i powiemtak, do 2000rpm nie widze zadnej glosnosci w nim, a na 1500 to juz cisza kompletna, natomiast sc ma ta zalete ze jak ci nie wystarcza 2000rpm to zawsze mozesz puscic wiecej i bardzej schlodzic niz w innych wiatrakach, prawda ze glosny jest wtedy ale coz zrobic toz to 53CFM, ale na pewno go nie slychac jak pusci sie dobra muze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz w sumie umiera ale podam pewna ciekawostke podczas przekladania coolera na innego kompa upadł mi tak nie fortunnie ze jego spod ( w tym miejscu gdzie dotyka rdzenia - dokladnei na srodku) uderzyl i srubokręt i się zarysowal.... dlugo sie nie zastanawialem - zostal mi jeszcze papier wodny i pasta polerska po ostatnim szlifowaniu TT Silent Tower wiec papierem 1000 zeszlifowalem ta srebrną warstwę dostając sie do miedzi .... wygladzilem pastą polerską na lusterko i zamontowalem - wyniki :

Spadek temperatury średnio o 2 - 3 stopnie - wartosci nie podaje bo rozbieżnosci miedzy czujnikami poszczegolnych producentow plyt oraz samymi plytami (wersje biosu) są niekiedy bardzo duze - ale 2 - 3 stopnie w idle i load to juz dla mnie bardzo duzo :D:)

Jednak scierajac ta warstwe ochronna trzeba sie liczyc z utlenianiem sie miedzi ... - no coz - cos za cos :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, spadek 2 stopnie spoko. W sumie to myslalem ze radiator jest cały z aluminium. Moze tez podszlifuje. W jakiego typu sklepach mozna dostać paste polerska? W leeroy merlin by była?

U mnie po zmianie pasty na AS5 troche temp wzrosła, ale chyba cos nie dolega bo jak zdajem radiator to pasta odznaczyla sie nie na calej powierzchi ktora powinna przylegac do proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomboy - ja kupilem w najzwyklejszym chemicznym :D w leroy tez powinna byc. ale jeszcze cos innego zauwazylem cos bardzo dziwnego.... delta temperatur sie zmeinila i to bardzo ...

Podam jzu te winiki - ale nie nalezy sie nimi sugerowac bo u innego kumpla na tym samym procesorze i radiatorze tempa byla o 8 stopni nizsza przed szlifowaniem mialem :

Silent Cat na 5 V - idle - 39-40, load - 46 - cichuteeenko

Silent Cat na 12 V - idle 38 load 42

Po szlifowaniu

Silent Cat na 5 V - idle 39-40, load 43-44 - cichuteeeenko :D

na 12 V nawet nie sprawdzalem - nie ma to raczej sensu....

Dodam ze buda otwarta temperatura chipsetu okolo 26-27. temp otoczenia okolo 22..

Bark wiatrakow w budzie - tylko wyciagajacy z chiefteca ...

Pełen wypas poprostu :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...