Skocz do zawartości
|Micro|

Thermalright Si-97

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, ze sytuacja bardzo dziwna. W odniesieniu do osiągnięć innych użytkowników - nawet przyjmując, ze buda bylaby dobrze wietrzona (załóżmy, ze byloby tam 25*C, czyli spadek o 10*), to analogicznie temp. procka powinna spaść równiez o te 10 st. czyli do 59*C - a to i tak jest b. dużo. Ma sie to nijak do 4 heatpipe'ow zakonczonych niespełna 60-cioma ultra-cieńkimi żeberkami, no a w porownaniu do "zwykłego" WRIV (osobiście nic do niego nie mam 8)) to juz wogole tragedia :?

Wlasciwie jedyne co przychodzi do glowy, to faktycznie jakas felerna sztuka :P (a to jest raczej malo prawdopodobne).

Any other ideas :?: :roll:

 

BTW: mimo ze nie wiem jaka masz konfiguracje (link cos nie dziala), to wynik z whisper rocka masz calkiem niezły (zakładając ze w obudowie 35*). U mnie po 2h tortur (went. na max) temp. w budzie nie przekroczyla 26*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak i nie chce być inaczej.

Aktualnie procek ma 46 stopni. Jak zapuszcze prima, dojdziemy do 71 nawet... skąd taka różnica ?

 

Niestety później nie schłodzi się bardziej niż do ~58 stopni.

-------

Zaraz zdejme jeden bok, zapuszcze prima i podotykam coolera i zobacze jak się nagrzewa.

-----------

UPDATE: tak jak po poprzednich moim obserwacjach (gdzieś w tym topicu pisałem), po zdjęciu boczku - bdb. wentylacja - aktualnie procesor ma.... 58.

 

aby nie być gołosłownym zmierzyłem temp. podstawy SI-97, termometrem na podczerwień (takim do ucha, z apteki) bo jest b.dokładny jako przyrząd medyczny (do 80 stopni, coby mierzyć temp. np. posiłku dla maluszka itp.)).

 

wynik. 54

 

temp finów (troche nieprzydatne bo jedyne co moge tak zmierzyć to finy z zewnątrz) - 36,9

 

temp. HP u góry - 37,2, HP gdzieś na dole, 41,6

 

update, procek aktualnie ma 62...

-------

UP.

 

jedyne co na logike przychodzi mi do głowy to to że z HP uciekł gdzież gaz ? a może ciecz bo w końcu co tam jest to niewiadomo, ale przyglądałem się bardzo uważnie i hp. są dolutowane do podstawy już prawdopodobnie napełnione.

proc ma 64 stopnie (a32/3200+ fabryczny ,1.6V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMP - bijecie rekordy temp z Yelcynem 8O . 71C ???!!! :roll: .

Moze to jednak wadliwe sztuki z jakiejs partii ??? (moja jest z Angeli). A dobrze zapinacie ten radiator ? (podobno da sie odwrotnie zapiąc zapinke i wtedy radiator nie lezy centralnie nad prockiem) :(

U mnie dalej niezmiennie wentyle obudowy na 5V i 37-38C w Idle ( w tle "czuwa" Kaspersky Pro :twisted: ).

W stresiku skacze o 4-5C :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a angeli nie z angeli i tak sa z proline'a...

 

kurcze zapinka jest w dobrą stronę - zupełnie jak na instrukcji (da się wypatrzeć która część jest dłuższa), nie wydaje mi się aby jakikolwiek błąd został popełniony. już 2 razy (bo zdjąłem i założyłem dla pewnosci)

 

a sam si, jego podstawa jest centralnie nad core'm wiec chyba jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmp / Yelcyn :

 

Jesteście odosobnionymi przypadkami, ale cholernie mnie ciekawi, co jest u was nie tak z tym radiatorem. :?

Tak poza tym, pmp, to dla ogólnego chłodzenia obudowy ważniejszy jest wyciąg niż nawiew, szczególnie gdy zasiłka należy do cichych, ale ciepłych (coś o tym wiem ;)).

 

@all :

 

Do mnie dotarł z Angeli już jakiś czas temu, ale musiałem wyjechać na kilka dni do Niemiec, potem miałem niewiele czasu, aż wreszcie przed Świętami potestowałem dokładnie dla porównania mojego Pentagrama QC 80 Cu na 2100rpm (względna cisza) i na max. tj. 2800rpm, żeby mieć dokładne wyniki. W czwartek i dziś zabrałem się za SI-97 i jak narazie wypada podobnie do Pentagrama na max. obrotach, ale tylko przy niższych taktowaniach; jednak z dwoma wyjątkami :

 

1) Przy SI-97 różnice pomiędzy spoczynkiem a obciążeniem Prime95 Large FFTs są mniejsze.

2) Pentagram na max. lepiej chłodził chipset tudzież dmuchał lepiej na jakiś czujnik podający temp. systemową, ale to nic dziwnego, skoro Y.S. Tech 92mm na Thermalrightcie kręci się na 1500-1550 rpm (cichutko) i nie wieje na boki.

 

Problem miałem z cholerną zapinką, ale jakoś sobie poradziłem. Przy taktowaniach od 2.4Ghz w górę temp. zdecydowanie na korzyść nowego chłodzenia. Niestety coś nie przylegało jak należy, bo Prime po jakimś czasie się sypał na napięciach stabilnych dla FreeZone'a, więc musiałem założyć wariata raz jeszcze i przeprowadzam właśnie testy po raz drugi ;)

 

Btw. W budzie mam dwie niezłe grzałki tj. moją kartę graficzną (aktualnie na zegarach 9700PRO, Silencer na "low") oraz zasilacz BeQuiet 450W - skurczybyk świetnie 3ma napięcia, ale w porównaniu do HK400-XP z Crystal Fanem Blue Led jest po prostu nieprzyzwoicie gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze zrozumiałem wrażenia opisane na siedmiu tronach tego topicu?

Tj. SI-97 może się bardzo dobrze sprawować, jednak może się trafić wadliwy, pozatym jest bardzo wrażliwy na najróżniejsze "warunki zewnętrzne " (wykres z zmianami zasilaczy)?

Czyli ogólnie trzeba miec szczescie by chłodził tak jak na testach w których bije SP-97? :)

 

Zastanawiam się powaznie nad tym chłodzeniem (na tyle poważnie, że po świętach jade do sklepu :P) ale zwątpiłem po tym topicu... Czy może coolery z miedzi nie będą bardziej niewrażliwe na to co się wokół nich dzieje?

Albo ten SI-97 albo Zalman 7000Cu...no i jeszcze może ten TT 4in1 ale jakos nie mam zaufania do takiej konstrukcji. Będą mi się po nocy śnić koszmary w których taki radiator wyrywa mi socket, spada i przebija się przez grafike :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) SI-97 plus jakiś dobry wentyl (np. Y.S. Tech 92mm, puszczony powiedzmy na 1500rpm) jest lepszy od Zalmana 7000 Cu (nawet na 12v), a przy tym cisza pozostaje zachowana :D

 

2) Jejku, ta tabela z temperaturami w zależności od używanego zasilacza pochodziła z jakiegoś niemieckiego vortalu (często go odwiedzam i czytałem reckę, ale w tej chwili nie chce mi się szukać) i dotyczyła wielkiego testu zasilaczy, jeżeli dobrze pamiętam to bez dodatkowej wentylacji obudowy. Z SI-97 nie ma wiele wspólnego poza tym, iż ZenFist chciał pokazać, jaki PSU ma wpływ na temp. w obudowie i na procku (dotyczy to każdego coolera).

 

Update - już mam :

 

http://www.dirkvader.de/

 

dowolny test dowolnego zasilacza - tabela uzupełniana - różnice dochodzą do 10C a procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrytobojca -> jesli nie sprawia ci zadnego problemu każdorazowe odkrecenie plyty przy zdejmowaniu radiatora, oraz nie przywiązujesz zbyt duzej uwagi do glosnosci kompa, to polecam SP-97. Konstrukcja wypróbowana i pasuje na kilka socketow (o ile dobrze pamietam).

Jesli jednak myśląc o chłodzeniu kompa masz na uwadze przede wszystkim ciszę lub jeśli często z jakichś powodów zdejmujesz radiator, to trafniejszym wyborem będzie SI-97 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MietmaN - Ale widze, że ludzie tutaj nie osiągają jakiś szzególnie dobrych temperatur :(

Chodziło mi głównie o to, czy te drobne, lekkie chłodzenie nie jest bardziej czułe na panujące wokół warunki niż inne coolery.

 

Po postach Yelcyna i Pmp naprawde zwątpiłem w ten radiator, ale to musi byc jakaś wadliwa sztuka...

 

W ogóle ja się dziwie, że Pmp był w stanie sprawdzić temp przy 71 C :)))

U mnie uż na 65 i niskim napieciu jest zwiecha :))

 

A właśnie - SI-97 potrzebny mi jest do dość dużego obciążenia...

A mianowicie procek na powyżej 1,9V i taktowaniu ok. 2150/70 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, potrzebuje rady...

 

A więc tak :

Mam taką płyte - http://www.dfi.com.tw/Upload/Product_Pictu...NFINITY%20b.jpg jak widac po jednej stronie socketu ma naprawde mało miejsce...

 

Na tym foto - http://thenoname.freeprohost.com/DCX40130.JPG widze, że chłodzenie jest w taki sposób założone że tą szerszą stroną jest skierowane w lewo (do tylniej ścianki obudowy).

I tu moje pytanie!

Czy mogę to założyć NA ODWRÓT? Tj. tak by szersza strona chłodzenia była skierowane w prawo/w strone przedniej ściany obudowy?

Bo chyba w inny sposób to mi sie nie zmieści.

 

Co prawda nie widziałem na podstawce żadnych wcięć itp. które by definiowały z góry kierunek założenia chłodzenia.(znowu posłuże się fotką od Thenonename http://thenoname.freeprohost.com/DCX40129.JPG)

 

Ale wole się upewnić niż kupić radiator i klnąć na swoją głupote, gdy tylko go dostane.

 

 

PS. W tym teście http://www.systemcooling.com/thermalright_...t_si-97-04.html widze podobnie zorientowany socket jak mój, więc to chyba możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmp / Yelcyn :

 

Jesteście odosobnionymi przypadkami, ale cholernie mnie ciekawi, co jest u was nie tak z tym radiatorem. :?

Tak poza tym, pmp, to dla ogólnego chłodzenia obudowy ważniejszy jest wyciąg niż nawiew, szczególnie gdy zasiłka należy do cichych, ale ciepłych (coś o tym wiem ;)).

u Yelcyna już wszystko (jak narazie) w porządku :D Tydzień temu bodajże spotkał się z ZenFist'em i rozwiązali problem. Wiecej pewnie powie sam Yelcyn jak wróci po świętach.

Odnośnie jego modelu, to kupił go w Angeli. Zakładaliśmy go wspólnie i na 100% wszystko było zrobione prawidłowo. Ponadto daliśmy starego C-Shima, bo nowy był pogięty (zresztą oba były identyczne). Na początku było wszystko OK (w miare, bo na moim badziewiastym Pentagramie miałem lepsze wyniki), dopiero potem po kilku dniach temp. w idlu poszła mocno w góre. Wykluczyliśmy wszystko oprócz wady samego radiatora, zresztą Yelcyn kilka razy ściągał i zakładał radiatorek, aż w końcu nie widząc poprawy zawiózł kompa do Angeli (wyniki w sumie bez zmian). Wydaje mi się, że to najbardziej prawdopodobna przyczna (wada radiatora) jego kłopotów. I mimo, że teraz jest już ok, to raczej z Yelcynem nie jesteśmy zachwyceni tym radiatorkiem. Szczerze mówiąc, zastanowiłbym się nad czymś innym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowiłem się cały dzień, głowiłem, kombinowałem i nic nie wyszło. Heatpipy całe, a wydajność nawet po zdjęciu boczku dalej tragiczna :[ zenfist - co było nie tak z si97 niejakiego yelcyna że już jest OK ? bo zaraz wyrzuce SI przez okno prosto do morza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowiłem się cały dzień, głowiłem, kombinowałem i nic nie wyszło. Heatpipy całe, a wydajność nawet po zdjęciu boczku dalej tragiczna :[ zenfist - co było nie tak z si97 niejakiego yelcyna że już jest OK ? bo zaraz wyrzuce SI przez okno prosto do morza.

Nie wiem, nie miałem kiedy sprawdzić :( Po prostu wymieniłem na nowy i tyle. Po to jest na nie gwarancja i dlatego pisałem to co napisałem strone wcześniej... Po to jestem na tym forum i jeśli trzeba chętnie pomogę i Tobie. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem wcześniej i zrób to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazlem sposob na sprawdzenie, czy radiator jest dobry.

Na stronie:

http://www.frazpc.pl/artykuly/246/ThermalR...Limited/Edition

znajduje sie opis technologii heatpipe. Jesli rysunek jest zgodny z prawdą, to teoretycznie Heatpipe'y podczas pracy radiatora nie powinny być ciepłe, ale co najwyżej "letnie". Ciepła ciecz podobno płynie przez środek, a po ściance zewnętrznej wraca już schłodzona ciecz. Tak więc jeśli rurki są faktycznie gorące, to może oznaczać jakąś nieprawidłowość.

Nie wiem czy dobrze rozumuję, jeśli popełniłem błąd, to proszę o poprawienie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...w końcu przemogłem się i kupiłem SI-97 na aukcji ZenFista :)

 

Troche tak głupio mieć chłodzenie droższe od procka, ale cóż, chce mieć wreszcie cicho i wydajnie, a w przyszłości może do czegoś to się jeszcze przyda (jak na CPU nie wejdzie to na grafike :DD ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie jest to rysunek firmy Thermalright.

To jak się przedstawia zjawisko transportu energii cieplnej według Thermalright ? Może jakiś rysunek i trochę teorii ?

Pozdrawiam

Bardzo podobnie Napisałem jedynie, że ten rysunek NIE jest autorstwa Thermalright jak może sugerować ta recenzja.

 

rysunek jest zgodny z prawdą, to teoretycznie Heatpipe'y podczas pracy radiatora nie powinny być ciepłe, ale co najwyżej "letnie".

Nie do końca - to jaką temperature mają Heatpipe'y zależy od czynnkika użytego w ich wnętrzy - a dokładniej od temperatury wrzenia i temperatury skraplania. Miałem kilka coolerów z ciepłowodami (od Coolermastera, do Silverstone) i żadnym nie były one letnie, wręcz przeciwnie były najgorętszym elementem - co oznacza, że doskonale się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grhh :evil: napisalem dosc dlugiego posta i sie server chyba zrestartowal przy samym wysylaniu i mi go wcielo... wiec bedzie krocej :wink:

Mam u siebie QC-80 w slicznym tunelu ktory dziala calkiem niezle, ale wymieka przy duzych napieciach (tak do 1.7V w CIEPLYM pokoju moge utrzymac w stresie ponizej 50C a tego bym chcial sie trzymac). Tzn jak jest zimno to stress mam 40C nawet na 1.8V (18C w pokoju), ale nie zawsze tak jest i mozna wieczorkiem jak sie zapomnic skrecic kaloryfer doznac zdzwienia bo temp wtedy rosnie. Tzn to naturalne, ale to wniosek ze trzeba cos wydajniejszego sprawic. Druga kwestia to dosc glosny wentyl po przejsciach (malowanie, odkrecanie itd), potrafi drzec, wpadac w rezonans wirnik i ogolnie nie jest to najlepszej klasy wentyl (ten w pentagramie). Ogolnie to mam 2 watpliwosci:

 

:arrow: 1. Potrzebuje opinii/testow na wysokim napiecu rzedu 1.9-1,95V. SP-97 uciaga cos takiego to i porownywane SI-97 powinno. Tzn zdaje sobie srpawe ze SP ludzie puszczaja na Deltach albo np vantec tornadu i to nie ma co porownywac do ciszy z SI, ale mimo wsytzko test na pozadnym napiecu bylby bardzo mile widziany... Bo jak widze ze ludzie na 1,6V sempronkach ciesza sie z 40C to sorry, ale tyle to mozna miec na wyszlifowanym boxie AMD (0% Cu) i tej klasy wnetylu co kladziecie na SI-97... wg mnie wydawanie takiej kasy na wyciszenie tak proca na 1.6V to lekka przesada... cos takiego mozna bezglosnie chlodzic za grosze... trzeba tylko zadbac o kilka czynnikow. Wiec plz o jakeis testy pod pozadnym napieciem jesli mozna :) bo narazie trafialem na same "niedovoltowane" testy.

 

:arrow: 2. Wentyl. Tutaj boli mnie cena tego Y.S. techa... z wysylka to wychodzi z 7 dych a to troche duzawo jak dla mnie na wentyl. Wiem ze firma i nowka (co jest w cenie) ale czy nie mozna po pierwsze wstawic tam 80x80mm? (tzn wiem ze mozna wstawic prawie wszytko, ale wstawic za pomoca tych drutow bez dodatkowych modyfikacji). Dlaczego? bo jest znacznie wiekszy wybor takich wentyli. No i czy sa jakies inne tansze warianty 92mm, bo zgaduje ze te Y.S. techy jak i nowe koszmarnie drogie np Papsty pokazuja swoja nadzwyczajna cisze dopiero na wyzszych obrotach, a znalesc wentyl z 5-7V nieslyszalny chyba mozna taniej. Jesli tak to jaki?, bo tez nie wierze ze tu wiekszosc lekka reka rzuci 7 dych na sam wentyl :)

 

:idea: Aha, no i po czesci przekonuje mnie kwestia latwosci demontarzu i latwosc czyszczenia (nie koniecznie zwiazana ze zdejnowaniem. Pewnie czesc wie, ze tunel = kurz i to niemaly... Czyszczenie _bez_ zdejmowania coolera w wypadku konstrukcji zalmanopodobnych (grze finy rozchodza sie promieniscie ze srodka) jest starsznie utrudnione), podbnie przy superwaskich blisko ulozonych jak w SP-97 ktore na moj gust zapychaloby sie jeszcze szybciej. SI-97 rowniez jest gesto "uzebrowione" ale mozna dojsc do kurzu niemal z kazdej strony :) i o niebo latwiej sie to czysci. Jak ktos ma tunel (i tak nieskazitelnie czysty pokoj :) ) jak ja to wie o co mi chodzi z kurzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie _bez_ zdejmowania coolera w wypadku konstrukcji zalmanopodobnych (grze finy rozchodza sie promieniscie ze srodka) jest starsznie utrudnione...

A w czym problem? 8O

Mój Zalman kurzy się, i owszem, ale wystarczy mocniej dmuchnąć (ewentualnie podziałać pędzelkiem) i po krzyku, kilka sekund raz na kilka tygodni można chyba poświęcić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

witam

jadę na Spire WhisperRocku, mój procek wykazuje dość duże chęci do podkręcania się, ale... Spire powoli wysiada - przynajmniej tak mi się wydaje ;)

stąd prosty wniosek: zmiana chłodzenia.

no i mam dylemat: Pentagram QC 120 Cu czy ten ThermalTake.

Płyta główna to EPoX 8RDA3+ pro - więc chyba problemów z instalacją żadnego z nich mieć nie będę (jeśli jest inaczej, proszę o sprostowanie)

pozostaje kwestia wydajności i ciszy.

naczytałem się o technologii heat pipe, więc nie powiem: korci mnie wypróbowanie czegoś w tą technologię zaopatrzenego.

z drugiej strony ten Pentagram: wydajny jak skurczybyk i cichy - tylko jego waga troszkę mnie przeraża.

na czym mi najbardziej zależy? na ciszy. dopiero potem na wydajności. nie sądzę, że któryś z tych radiatorów będzie miał niższą wydajność niż ten Whisper Rock, więc pozostaje kwestia ciszy. Pentagrama słyszałem - a raczej nie słyszałem ;) bo zagłuszał go u znajomego zasilacz. ja mam zasiłkę wyciszoną (wiatrak chodzi na 6V), jest praktycznie rzecz biorąc niesłyszalna, wyrzucona na zewnątrz kompa (HuntKey 300 BS czy jakoś tak) więc mi wnętrza komputera nie nagrzewa. pod nią jest wentyl wydmuciach!ący powietrze z obudowy, na NB mam Zalmana - tego niebieskiego, wyższego. czy da radę tam jeszcze zmieścić tego Pentagrama? czy mi nie połamie się płyta od tego ciężaru? czy zamontowanie dwóch wiatraków na tym TT coś da? bo chyba da radę zamontować na nim z jednej i z drugiej mańki na grillu wiatraczki? wiejące w tym samym kierunku ("od procesora") na zwolnionych mocno obrotach?

obecnie na WhisperRocku mam w stresie max 50 stopni (wdg SpeedFana, płyta główna pokazuje mi 53* - ale płyta bierze odczyt z czujnika chyba i nie wiem, czemu wierzyć - ogólnie nastawiłem w BIOSie alarm na 56* i mimo kilkugodzinnych renderingów w nocy, żaden alarm się nie włączył) - i taką temperaturę zamierzam utrzymać, przy podniesieniu napięcia i delikatnym podkręceniu procka (obecnie idzie na 214x10,5, docelowo chcę go puścić na 214x11,5 - na napięciu zwiększonym do max 1,725 - teraz jest 1,600 - dlatego 1,725, bo przy takim napięciu Prime mi się nie sypie, ale temperatura na Spire podskakuje do 58* po 30 minutach, wyżej komp się wyłącza - bo tak mu kazałem w BIOSie - ale błędów Prime nie wali)

namotałem trochę ;)

ale mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

na WC nie mam ni chęci ni czasu ni pieniędzy, a wyższa wydajność kompa mi się na pewno przyda do pracki.

jednym zdaniem: Pentagram QC 120 Cu czy Thermalright SI97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy masz swiadomosc ale caly czas mowa o ThermalRighcie nie o ThermalTake'u :) to 2 zupelnie rozne firmy.

Jezeli chodzi o tego pentagrama vs SI-97 to wlasnie brakuje jakichs testow na duzych napieciach bo sam jestem ciekaw.

Natoimast jesli chodzi o wydajnosc pentagrama 120 to plasuje sie ona na poziomie zalmana7000Cu wiec nie jest rewelacyjna (jak na wymiary...). A Zalmana7kCu pokonuja nawet mniej zaawansowane Thermalrighty (bez heatpipe) juz nie mowiac o SP-97. Pozostaje tylko kwestia SI-97 w trudnych warunkach na duzym napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo na pewno Pentagram, jesli nie martwi cie ciezar coolera to tez Pentagram :D Wydaje mi sie, ze SI97 za malo oferuje bedac z dobrym coolerem ponad 50 zl drozszy (oczywiscie nie biorac pod uwagi wagi - roznica zasadnicza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcecie zobaczyć w recenzji SI-97? Biorę dzisiaj jego, Zalmana 7700CU, ThermalTake SilentTower i Thermalrighta SLK-900A - z wentylatorów mam:

 

ThermalTake ThunderBlade 92mm

ThermalTake SilentCat 92mm

Zalman ZM-F2

Zalman ZM-F1

Delta 92mm

Delta 80mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...