Skocz do zawartości
GuC!o^

RFactor

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm jakby ktoś chciał zobaczyć shanghai to nagrałem jedno kółko mclarenem, czas lipny 1:44:xxx ale nie o czas tutaj chodziło :). Kamera TV.

Link.

 

P.S. jak coś to narazie rekord czas mam 1:36:xxx i jak mówiłem bardzo trudna trasa.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu post pod postem ale co tam :P. Nikt nie pisze to ja pisze :P

 

Ściągnąłem paczke tras zkonwertowanych z GTR2 przez znanego delphi82. I powiem REWELKA, na to czekałem :) trasy są zkonwertowane przepięknie, szkoda że nie wszystkie ale sporo ich jest. (wciąż czekam na monze). Paczka 227mb. Linki na PM jak ktoś chce, bo jakby nie było to 'trochę' nielegalne, taka konwersja jeśli się nie posiada GTR2 oryginalnego. Dlatego na rscnecie takie topici są 'banned' i wszelkie konwersje rzeczy zrobionych przez SimBin, trochę sadomaso, ale takie prawa :) Najważniejsze FPS wysokie i stabilne.

 

W skład paczki wchodzą trasy:

 

- Barcelona (GP 2003, National Circuit)

- Brno (GP 2004)

- Dubai (GP 2004, Club, International, National Circuit)

- Enna Pergusa (GP 2003)

- Estoril (GP 2003)

- Oschersleben (GP 2004, B-Kurs)

- Valencia (GP 2004, National, Long Circuit)

- Zhuhai (GP 2004)

W końcu Barcelona normalna bez dziur i górek :]]] :twisted: Jeszzcze tylko monze niech zkonwertuje i reszte tras, hocki, imola :) bo w GTR2 są one bardzo dobrze zrobione.

 

Na szybko nagrałem okrążenie z kokpitu na Zhuhai. Ktoś chce zobaczyć jak się prezentuje to prosze link. Jak Gtr2 :P. Czas tam był 1:16:8xxx.

 

EDIT: Jednak monze mamy od ISI nazywa się Brianza. Zaraz jak się pojawiła ściągnąłem, miałem na dysku... i nie zainstalowałem jej, a nie sądziłem że monza nawet nie spojarzałem na tor jak wygląda.. lol. lame. Także mamy normalną Monze :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najsamprzód chciałem się przywitać, mimo że zarejestrowałem się dość dawno, to nic nie pisałem, no tak wyszło... Ale ja nie o tym...

 

Od jakiegoś czasu popykuję sobie w simy (gtr jest wypas, szkolę się :P ). rFactor chciałem spróbować ze względu na mody i opinie u innych, tylko przytrafił mi się problem, otóż gdy jadę, obojętne czym, z dość dużą prędkością, to żeby kierownica w grze skręciła troszkę, ja muszę swoją przekręcić o 90'... coś tu chyba jest nie tak, bo w opcjach jest wszystko ładnie. Dodam że setupy to dla mnie póki co czarna magia, dlatego szukam pomocy u tych co się znają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najsamprzód chciałem się przywitać, mimo że zarejestrowałem się dość dawno, to nic nie pisałem, no tak wyszło... Ale ja nie o tym...

 

Od jakiegoś czasu popykuję sobie w simy (gtr jest wypas, szkolę się :P ). rFactor chciałem spróbować ze względu na mody i opinie u innych, tylko przytrafił mi się problem, otóż gdy jadę, obojętne czym, z dość dużą prędkością, to żeby kierownica w grze skręciła troszkę, ja muszę swoją przekręcić o 90'... coś tu chyba jest nie tak, bo w opcjach jest wszystko ładnie. Dodam że setupy to dla mnie póki co czarna magia, dlatego szukam pomocy u tych co się znają :)

Pooglądaj sobie wyścigi F1, szczególnie jak pokazują widok z kamery umieszczonej nad głową, widok na drogę i ręce na kierownicy. Przypatrz się uważnie a zobaczysz, że podczas zaledwie malutkiego skrętu kół, kierowca obraca kierę o 90 stopni. Jest tak dlatego żeby była większa czułość prowadzenia na zakrętach. Gdyby przerobili to na 10-20 stopni to byś na każdym zakręcie robił pięknego spina.

 

PS. ja mam steering speed ustawione na 0, zresztą większość opcji w kalibracji w grze na 0.

Ale na mnie się nie patrz bo ja tak sobie ustawiłem aby bić rekordy - 500 kułek na BMW na Monzie zaowocowało czasem: 1:23:8xx

@Jacoleq - powodzenia.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ale Ty 500 kółek a ja 3 <lol>. Jutro jak będę miał czas zrobie 1:19, wrzuce repa. Bo mam taki czas ale na monzie z gtl...

 

Aha i sztuką jest nie przejechanie 1 kółka takim tempem tylko cały wyścig oczywiście mając na uwadze ilość paliwa.

 

Można zagrać online tylko ktos musi serek postawić :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne jest, jak ludzie grający w nfs'a, mają 1 raz styczność z jakimkolwiek simem, a pozostawali w błogim pojęciu jazdy samochodem. Obojętnie czy to WRC czy GT/GTR. Simem rF jest, już ktoś kiedyś się kłócił, na temat tego co oznacza sim. Dla niego było to dokładnie taka sam jazda jak w realu. A to jest absurd. Sim ma być jak najbardziej zbliżony z definicji. Żeby był taki sam to trzeba by po prostu wsiąść do bolidu f1 i sobie pojeździć na żywo :) niestety o tym można tylko pomarzyć. A inna bajka, że sim simowi nie równy :) i np w takim gtr1 to szybko byś czasów zlibżonych do rzeczywistości nie wykręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym chcialbym zobaczyc jak smigacie pelny wyscig te okolo 70 lapow skoro jest tak latwo Kaeres - testy F1 O5 od CTDP juz ruszyly na PRS i liga F1 bedzie w nast sezonie napewno na jkims modzie rF. Wiec wtedy wyjdzie kto ma jaja a kto tylko umie hotlapowac. hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym chcialbym zobaczyc jak smigacie pelny wyscig te okolo 70 lapow skoro jest tak latwo Kaeres - testy F1 O5 od CTDP juz ruszyly na PRS i liga F1 bedzie w nast sezonie napewno na jkims modzie rF. Wiec wtedy wyjdzie kto ma jaja a kto tylko umie hotlapowac. hehe

Ja po zakupie rFactora mam zamiar posmigac troche w lidze :)), niestety o samej grze nie moge za duzo powiedziec bo nie gralem z jednego bardzo prostego powodu - brak kiery - ale niedlugo bedzie DFP + org rFactor to nadrobie mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres leniu :P wystarczy zajrzeć na rscnet :P

 

Version 1.1

 

- Reduced memory occupancy (about 30% less)

- Changed veh names & skinfolders

- Fixed Parc Fermé rules

- Fixed engine overheating

- Fixed sound problems

- Fixed Sauber car numbers

- Fixed Redbull textures

- Fixed BMW-Williams frontwing

- Added brake disc wear & thickness to setup-menu

- Added Server Edition (All cars have Mclaren 2005 Physics)

- Added new Intro video (Thanks to Staromedia)

O intro już mówili że będzie to co na targach GC zostało przedtsawione :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie ciekawi "- Reduced memory occupancy (about 30% less)"

bo mialem z tym problemy. Czesto chrupala z niewiadomych przyczyn.

Sprawdze i dam znac czy sie cos poprawilo.

 

EDIT.

Pierwsze wrazenie to faktycznie mniejsze zapotrzebowanie na pamiec.

Zgrzyta tylko po daniu "race" przez pierwszych kilka sekund. Gdy juz wyjechalem na tor z 8 przeciwnikami nic nie wczytuje (mam tylko 512 ramu a gram na max det. + AAx2Q i AFx4).

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Suzuka rox zakochałem sie w tym torze ;) Te S'ki są niesamowite... Na 4 biegu można grzać i hamować silnikiem, tylko trzeba uważać z throtle bo o spina łatwo jest ;). Narazie 3 kółka przejechałem, jestem chory na maxa ;( -> grypa. Ledwo chodze :P taki ot. Jak ktoś chce zobaczyć jak Suzuka wygląda to nagrałem z kokpitu film, ferrką, def setup (czas 1:43:1xx, na to nie zwracajcie uwagi :) bo lamiasty, dla ciekawskich ta informacja ), film dla qmpla szybko nagrany. LINK. Aha na Suzuce 1 raz dopiero jechałem, w ogóle jakim kolwiek simie.

 

Ostatnie 2 zakręty są zabójcze ;). A przy DFP ustawionym na zakres skrętu 360-400 się zaj... kręci :) wypas.

 

Wcześniej ściągnąłem tą po konwersji z f1c i FPS tak tam spadał masakra a utrzymywał się na poziome 30-40 :| Także jedynie Suzuka GP4 jest godna polecenia, szkoda że kerby trochę zrąbali...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na kerbach wydaje mi sie, ze za latwo spina zaliczyc.

Na tej Suzuce po wieczorku pelnym doznac udalo sie zejsc do 1:39:xx

Podzielam Twoje zdanie ojejku.

 

Na prs odezwalem sie w kwesti zakupu oryginalu ale w pudelku.

Myslalem, ze mnie admin zaj**** za to :P

Odpowiedzi na pozostale pytania zostaly totalnie zlane :/

Na tamtym forum zasiada smietanka simracingu, ktora noobami nie zawraca sobie zbytnio glowy wiec moze moje problemy rozwiaze tutaj.

 

1. Czy instalujac ver 1.1 bezposrednio na 1.0 problemy z dzialaniem gry pojawia sie odrazu nawet w offline czy dopiero przy online ?

 

2. Czy ktos podjalby sie zorganizowania wyscigu na Suzuce GP4 (1.1) (nie mam zewn. IP) ?

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres nie łam się niestety taki tam klimat jest ;( podobnie jest z każdym forum, a zwłascza z takim specyficznym, sami pr0. Zostawie to bez komentarza.

 

ad.1. Nie wiem, ale CTDP wyraźnie zaleca najpierw odinstalować 1.0 i zainstalować 1.1 na czystą kopie, coś w tym musi być ;). Właśnie pojawiła się wersja 1.2 zaraz po 1.1 pisali na ich stronie domowej, że przykro im jest z powodu małych bugów min. problemy z template'ami, złe nazwiska... i tak pojawiła się wersja 1.2. LINK do rfcentral. Trochę zamęt chłopaki zrobili i ponownie trzeba ~200mb ściągać.

 

ad.2. Podjąłbym się, ale nie mam zewn IP :(.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres jest też fajne konkurencyjne forum nt. simracingu do PRS - http://racing-forum.pulse.pdi.net/index.php

Sorry za OT :wink:

Oczywiscie tam tez mam loga. Jest tam ten sam koles co jest adminem na prs.

Tam tez wrzuca ale nie ma wladzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...