Skocz do zawartości
GuC!o^

RFactor

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, w ogóle nie potrafie powiedzieć o co mi chodzi ale spróbuje jeszcze raz:P

 

 

Dajmy na to wychodze z zakrętu, przyspieszam przyspieszam wszystko jest ok... ale w pewnym momencie prędkość przestaje wzrastać, utrzymuje się cały czas np. to 285km/h, a po chwili maleje do 270 mimo, że gaz wciśnięty do oporu, a droga jest prosta i nie pod górke. Uwierz mi, że czasami w tym samym miejscu jade na 6 biegu 300..

 

Jak nadal nikt nic nie rozumie to postaram się później nagrać filmik.

 

Aha, jeszcze słowo wyjaśnienia z puszczaniem gazu. Zaobserwowałem, że w momencie gdy bolid nie chce przyspieszać i mam podobną sytuacje jak wyżej opisaną pomaga puszczenie gazu na ułamek sekundy i wciśnięcie go z powrotem, wtedy już samochód się zachowuje normalnie, nie mam problemu z przyspieszaniem.

 

Głównie chodzi mi o to, dlaczego są momenty, w których samochod nie przyspiesza, a wrecz zwalnia mimo prostej drogi..

 

 

No fajnie sie rozpisalem, 10 razy ten sam problem omowilem, moze mnie kto zrozumie, jak nie to naprawde film bedzie ostatecznym rozwiazaniem.

 

Karas: Jeżdże na padzie, logitech dual action.

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz zwalone potencjonometry w pedałach, ja mam to samo w moim Logitechu. Po prostu zostaje Ci lekko wciśnięty hamulec, mimo że odpuściłeś, albo gaz nie zawsze wciska się do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa kup kiere, daj jeszcze pieniadze ;]

 

nieno pad juz ma swoje lata, chyba 4 rok , przeżyłem z nim wspaniałe chwile^^ do gry w pesa i nba nadal mi będzie służył, ale po wakacjach mam zamiar właśnie kupić momo głównie do rfactora ;)

Edytowane przez mlodass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy w tym momo widzicie DFP jest dużo lepsza i tańsza przy okazji

Zalezy ktore momo. Bo przy (nawet) uzywanym force dfp wyglada jak chinska zabawka z targu. Jedyny plus to 900st obr., ale przy wiekszosci serii wyscig. jest to tylko dodatek, nie koniecznosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to nie wszystko. Poza tym nowej momo juz nie dostaniesz, tak wiec nie ma sensu w ogole o niej mowic. Jesli mozna miec nowa kiere tej samej klasy, a nawet lepszą to już w ogole nie wiem po co ta dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam obie i jakoś dziwnie wybrałem chińską zabawkę.... Ciekawe dlaczego?:-)

Cała mechanika i pedały są dużo lepsze w DFP, jedynie brakuje manetek i skóry, ale już np. ilość przycisków jest idealna i po pewnym czasie człowiek nie może się bez nich obejść. A to już usprawiedliwia wygląd DFP całkowicie.

W kwestii wykorzystywania 900 * to powiem tyle, że dziś nie wyobrażam sobie jazdy poniżej 650 -720*, a gram właśnie w rf i gtr2 głównie. Więc nie mów, że to jest nieprzydatne.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w gtr2 faktycznie wiekszy zakres obr. kolka jest przydatny, zgoda ;)

 

"Tej samej klasy" co momo force, to miazga82 (nie wiedzialem, ze interesujesz sie simracingiem btw) jest g25, ale to juz temat na oddzielna dyskusje. eot bym sugerowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy (w miarę) mod WTCC 2006. Zbiera bardzo pochlebne opinie czemu się nie dziwę bo naprawdę fajnie się jeździ. Jest to dopiero wersja beta 0.97.

To mała próbka w moim wykonaniu podczas nauki toru Charade -

 

 

linki:

http://www.megaupload.com/?d=SQ6E8S4W

 

http://depositfiles.com/en/files/1208000

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem krótki przejazd na Nurburgringu, tyko youtube zjeb... jakość jak zwykle, a nie mam gdzie wrzucić ~100mb :/

 

http://www.youtube.com/watch?v=PC7Ue6tPVjU

 

P.S. Cięzko się z frapsem jedzie :/ mój rekord tam to ~1:30, spokojnie 1:29 się da zrobić. Oczywiście def setup.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce z repa szozi :P Na repie nie ma metryk! żadnych ;) dlatego nagrywam 'real-time'. No fajnie że 12mb Ci robi :P ale jakość wtedy traci dużo ;] nagrałem tak może kogoś zachęcę do rf'a hehe, bo 4 edycja zakupów jeszcze trwa na prsie :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No metryk może i nie ma, ale i tak widać wskazania obrotów, speed i jaki bieg jest wbity. Czy jakość traci? No to porównaj nasze filmiki i powiedz czy widzisz gorszą jakość? I tak you tube robi swoje po drodze, więc to nie ma większego znaczenia niestety. A taka kompresja trwa koło 5 min i nie trzeba czekać pół dnia aż się upload zrobi.

 

My wczoraj też męczyliśmy ten tor, ale jechaliśmy na modzie BMW Sauber 07 bez żadnych helpów (niestety bez tc nawet) i najlepszy czas był w okolicach 1.35.xx. Ale widzę, że ta Ferrara sporo lepiej się kręci no i fizyka modów inna więc nie porównamy.

 

Ja już od dawna pracuje nad kilkoma osobami, co by kierownice nabyli no i rf'a oczywiście. Tym bardziej, że 2 będzie prawdopodobnie (plotka) dopiero pod koniec 2008 roku. Już mam na kocie pierwsze sukcesy:-)

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez bez helpów jeżdże no co Ty :). Wszedłem na publika bo stoi dużo z fsone, i zdeklasowałem stawke hehehe ;) zrobiłem coś 1:29:5xx na def setupie, oczywiście paliwa mniej no i super softy. Dla mnie FSONE 1.3 jest lepszy od ctdp 2005, szkoda, że liga niestety jest rozgrywana na ctdp 2005, ale o tym porozmawiać można na prsie ;)

 

Co do jakości nie porównasz :) bo jak mówiłeś youtube robi kupe z filmu, na dysku u mnie 100x lepiej :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to od F1 raczej trzymam się z daleka, wczoraj po kilkunastu kółkach BMW miałem tak spartaczony tor jazdy, ze głowa mała. Zeby nie poleciały gromy to piszę to w kontekście jazdy np w WTCC itp. "normalnymi" pojazdami:-)

Jednak F1 prowadzi się jak "zabawka"(duuże uproszczenie) i ma nieprawdopodobne trzymanie. Potem to boli w ośce heheheh, pomijając zasadnicze pytanie - Ktoś mi chyba ukradł silnik, czemu to nie jedzie?:-)

 

potem się odezwę na gg - gdybyś zobaczył filmik po kompresji ze specjalnymi opcjami (zanim go zniszczą na YT) to byś się zdziwił. Jakoś tak fajnie to jest rozmyte itd., że grafika prezentuje się znacznie lepiej w moim odczuciu niż w oryginale. Nawet dźwięk jest lepszy, bo są opcje poprawy i wzmocnienia sygnału.

Edytowane przez Szozi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rF ma możliwość nagrywania filmów w replay fridge - nie ma strat klatek w pliku z filmem i przejazd robisz przy pełnej płynności

 

EDIT: nie jestem już "młodzieżą" :(

postów dokładnie nie chciało mi się czytać , ponieważ jestem wyczerpany po pracy

Może i długo trwa takie kodowanie wideo, ale są za to inne zalety (choćby te, o których wspomniałem)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu czytasz posty ? Chyba nie, ale co się dziwić taka młodzież dzisiejsza :lol: :lol: Pisałem że nie ma metryk w replayu! to wina silnika rf'a może w 2.0 będzie. Po drugie to zgrywanie z replaya poprzez silnik trwa tyle ile odgadnięcie hasła 5 *znakowego*, zakodowanego 128bitowym kluczem metodą 'brute force'. :lol:

 

EDIT: Jakby ktoś chciał mirror fixa do ferrki, żeby było je widać w kokpicie :| bo nawet ludzie z trackir mają problem z widocznością to jest tutaj. Tylko w ferrce tak jest...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha wlasnie na niej jezdze, ale ogladalem na youtube tez inne wiec nie wiem ktora najlepsza ;) Na niem mam na klawiaturze najlepszy czas 1:20.008 :D Oczywiscie na poziomie beginner, bo inaczej sie baaaaaardzo trudno jezdzi na klawie ;) Niedlugo kupuje kiere :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...